Ki jönne Nyugatra?

Több
17 éve 11 hónapja #292144 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Anduin írta: Végülis szép helyen haltak meg, de körölöttük, mindenki él tovább, szóval élég diszkriminálva érezhették magukat


A halál nem mindig rosszabb, mint az élet...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292069 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ez kb. olyan mint a Kocogj, halj meg egészségesen! :lol: :lol: :lol:
Menj el Valinorba, s halj meg boldogan! :lol: :lol: :lol:
Ezt küldjük el az angol tolkieneseknek is! Ők biztos még többet tudnának! :lol: :lol:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292008 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sajnos, de ha a helyükben is lettél volna akkor sem tudtad volna már elmondani

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292005 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ezt nem tudom eldönteni,
....

....
....
....

....
azért, mert még nem voltam a helyükben, igen, ez lesz a megfelelő válasz

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292004 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
ők már akkor nem érezték magukat sehogy

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292002 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Végülis szép helyen haltak meg, de körölöttük, mindenki él tovább, szóval élég diszkriminálva érezhették magukat

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291981 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nagyon eredeti

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291974 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Klasszikus után szabadon: Valinort látni és meghalni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291953 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Anduin írta: Elég sz*r, hogy odérsz végre......megpillantod.......király......azt megdöglesz. :roll:

nem is élvezheted ki, de megtudod, hogy milyen yó, és a következő életedbe (?) csak az után fogsz sóvárogni, mert már tudod hol a tuti! 8)
(na ilyen epikus szöveget is régen írtam)

Hát, ha már eleget értél odamész, és szép látványtól boldogan halsz meg

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291934 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Anduin írta: Elég sz*r, hogy odérsz végre......megpillantod.......király......azt megdöglesz. :roll:


Ööööizé...
Én speciel bevállalnám...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291555 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Elég sz*r, hogy odérsz végre......megpillantod.......király......azt megdöglesz. :roll:

nem is élvezheted ki, de megtudod, hogy milyen yó, és a következő életedbe (?) csak az után fogsz sóvárogni, mert már tudod hol a tuti! 8)
(na ilyen epikus szöveget is régen írtam)

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291532 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
most már késő. :cry: :)

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291498 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta:

Alyr Arkhon írta: Amennyit én tudok, az alapján Valinorban is úgy telik az idő (vagy még inkább úgy) mint Lothlórienben. Mire megunnád, már régen halott vagy.
Másrészt a Boldog Birodalom fényében amúgyis előbb hunynak ki a halandók mint azt Középföldén tennék.

Hogyhogy korábban halnak meg a halandók? Hiszen egézségesebbek lesznek lelkileg, szvsz testileg is... Nem éppen kicsivel tovább kéne élniük, de nem örökké?


De a Fény közvetlenségére nincsenek fölkészülve, és előbb cserbenhagyja őket a testük. A fa is sokáig parázslik de ha a lobogó tüzű kazánba rakod, gyorsan elég.


Jaj istenem, akkor szegény Frodóéknak mindenféle 80 faktoros napolajt kellett volna vinni... Az megvédte volna őket :D :P :cry: :cry: :cry:

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291393 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
egyébként a maiás tündés rész oké

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291392 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Alyr Arkhon írta:

Feanor Faelivrin írta: És Earendillel mi van? ő is Valinorba ment és ott vigyázza a sötét űr határán Morgothot pedig ő is ember


Earendil féltünde.
Pontosabban egynegyed maia, egynegyed tünde és fél ember.
Továbbá semmit nem vigyáz, hanem homlokán a szilmarillal hajókázik föl s alá az égen, ugyanis ő (pontosabban a szilmaril) az esthajnalcsillag.
(nem véletlenül a tündék kedvenc csillaga és nem véletlenül pont ennek a fényét fogllata Galadriel üvegycsébe a Banyapók Ungolianttól származó homálya ellen.)

A szilamrilokból: Morgothot magát pedig a valók kitaszították az Éjszaka Kapuján a világ falain túlra, az Időtlen Urbe; s a falon mindig őr áll, s az ég peremét Earendil VIGYÁZZA.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291388 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Feanor Faelivrin írta: És Earendillel mi van? ő is Valinorba ment és ott vigyázza a sötét űr határán Morgothot pedig ő is ember


Earendil féltünde.
Pontosabban egynegyed maia, egynegyed tünde és fél ember.
Továbbá semmit nem vigyáz, hanem homlokán a szilmarillal hajókázik föl s alá az égen, ugyanis ő (pontosabban a szilmaril) az esthajnalcsillag.
(nem véletlenül a tündék kedvenc csillaga és nem véletlenül pont ennek a fényét fogllata Galadriel üvegycsébe a Banyapók Ungolianttól származó homálya ellen.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291387 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
És Earendillel mi van? ő is Valinorba ment és ott vigyázza a sötét űr határán Morgothot pedig ő is ember

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291386 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Alyr Arkhon írta: De a Fény közvetlenségére nincsenek fölkészülve, és előbb cserbenhagyja őket a testük. A fa is sokáig parázslik de ha a lobogó tüzű kazánba rakod, gyorsan elég.

Fúú, ez nagyon szép... :P De hol van leírva, nem emlékszem... [size=9:2n5gr466](nem kötekszem, csak elolvasnám, mert télleg szenilis vok picit)[/size]

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291384 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nóli írta:

Alyr Arkhon írta: Amennyit én tudok, az alapján Valinorban is úgy telik az idő (vagy még inkább úgy) mint Lothlórienben. Mire megunnád, már régen halott vagy.
Másrészt a Boldog Birodalom fényében amúgyis előbb hunynak ki a halandók mint azt Középföldén tennék.

Hogyhogy korábban halnak meg a halandók? Hiszen egézségesebbek lesznek lelkileg, szvsz testileg is... Nem éppen kicsivel tovább kéne élniük, de nem örökké?


De a Fény közvetlenségére nincsenek fölkészülve, és előbb cserbenhagyja őket a testük. A fa is sokáig parázslik de ha a lobogó tüzű kazánba rakod, gyorsan elég.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291312 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Alyr Arkhon írta: Amennyit én tudok, az alapján Valinorban is úgy telik az idő (vagy még inkább úgy) mint Lothlórienben. Mire megunnád, már régen halott vagy.
Másrészt a Boldog Birodalom fényében amúgyis előbb hunynak ki a halandók mint azt Középföldén tennék.

Hogyhogy korábban halnak meg a halandók? Hiszen egézségesebbek lesznek lelkileg, szvsz testileg is... Nem éppen kicsivel tovább kéne élniük, de nem örökké?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291306 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Alyr Arkhon írta: Amennyit én tudok, az alapján Valinorban is úgy telik az idő (vagy még inkább úgy) mint Lothlórienben. Mire megunnád, már régen halott vagy.
Másrészt a Boldog Birodalom fényében amúgyis előbb hunynak ki a halandók mint azt Középföldén tennék.


Képzeljetek a tündediplomatákra! Most ott semmi dolguk! Ugyan lehet, hogy ezt egy-két milliárdos puffancs élvezné, de azok majd meghalnak! Vagy már régen kirobbantottak egy Eldamar-méretű diplomáciai konfliktust :roll: :roll: :roll: :roll:
A másik, hogyhogy a halandók előbb halnak meg Valinorban... Hiszen Arwen hosszú pihenésre küldte oda Frodót... Bár lehet, hogy a hosszú pihenést a koporsóban értette...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291268 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Barad-Dúr Keleten van, nem Nyugaton! :nono:

Üdv, Oisin :twisted:

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291013 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
mindkettő őrjítő.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291002 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Fëanor Faelivrin írta: Hát nem tudom én inkább az örök fényben őrülnék meg mint barad-dur börtönében.


Ez igaz! :D Csakhogy kétlem, hogy barad-dur börtönébe önként és dalolva sétálna be bárki normális ember.

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290983 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hát nem tudom én inkább az örök fényben őrülnék meg mint barad-dur börtönében.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290944 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Amennyit én tudok, az alapján Valinorban is úgy telik az idő (vagy még inkább úgy) mint Lothlórienben. Mire megunnád, már régen halott vagy.
Másrészt a Boldog Birodalom fényében amúgyis előbb hunynak ki a halandók mint azt Középföldén tennék.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290923 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Veramacska: ha nem is tőrrel, de valami olyasmi. gyakran ez a 60-80 év is túl sok az embernek.
Mit gondoltok, miért "halnak bee a tündék a szomorúságba"? Közülük sem bírták olyan sokan, kevesen vannak Középföldén azok közül, akik látták Valinor fényét, vagy akik ott voltak már az ébredésnél...
Hát akkor mit tegyen egy halandó, aki nem is erre lett eredetileg beprogramozva?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290856 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Igazad van Ardathon... Én azért kíváncsi lennék, hogy milyen ott az élet... Ott nincs sok előrelépés a munkában, nincs harc, béke van...valószínűleg egy idő után annyira beleőrülnék, hogy ledöfném magam egy tőrrel...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290853 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én szívesen mennék először, mint turista... Aztán ottmaradnék...
A hallhatatlanságról én is gondolkoztam, s erről írni is fogok egy novellát... Ez egy diplomáciával foglalkozó tündéről szól, aki, mivel fényestünde volt, a Gyűrű elpusztítása után elment Nyugatra. Ez a tünde még a vándorlás időszakában született. Itt rádöbben, hogy munkája már felesleges Valinorban, viszont, hogyha Mandos csarnokába menne, akkor elunná az idejét. S kap is egy jóslatot az egyik maiától: egy idő múlva az ő háza is 20 lovas hintón fog járni, t.i királyi lesz. Volt neki egy országa Valinorban, amely megválaszthatta, hogy melyik királynak tegye le az esküt, nade persze tündekirálynak. Először Finwének tette le, majd Középföldén Thingolnak, majd Gil-galadnak, s végül a Fehér Tanácsnak, s aztán a Gyűrű szövetségének. Őneki két fontos szerep is jutott a történelemben: a teléreket ő buzdította ellenállásra Feanor ellen (miután Feanornak nem tette le az esküt), s ő értesítette Gandalfot, miután jó kapcsolata volt az entekkel, hogy Szarumán nem lehet teljesen 'hibátlan'. No, most tudni kell, hogy Valinorban csak úgy lehet valaki király, hogy egyenesen Manwenak teszi le az esküt, de ezt Manwe megakadályozza. Tehát a tündének pár választása van:
I. Megpróbálja rávenni Manwet, hogy letehesse neki az esküt.
II. Leteszi egy tündekirálynak az esküt. Diplomata lesz, de vállalnia kell azt, hogy nem sok dolga akad, csak birtokának kormányzása, mely azért nem túl fárasztó.
III. Konfliktushelyzetet teremt, hogy a diplomáciának fontos szerep jusson.
IV. Vállalja Mandos csarnokát.
V. Összeházasodik egy halandóval, vállalja a halandólétet, hogy Ilúvatarhoz jusson.
A novella egyrészt arról szól, hogy hogyan látja a tünde a történelmet, s hogy hogyan vívódik, míg csak egy választási lehetőség marad neki... Amelyet nem mondok meg...

S egy utolsó kérdés: Nem lenne e fölösleges fényképezőgépet vinni Valinorba, vagy ott minden annyira jól berögzül az ember memóriájába?
Egyébként bocs, hogy ide írtam a novellatervezetemet...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290833 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Phaedra/Namarie írta: Halhatatlanság: lehetne-e elviselhetővé tenni? igen, talán, azáltal, hogy rengeteget dolgozhatnánk, mások javára, és tökéletesíthetnénk a tudásunkat. Vigazstaló lehetne talán za a tudat is, hogy az idő múlásával a bölcsességünk is mélyülhet.


Valahogy én nem tudnám elviselhetővé tenni ezekkel sem. Szerintem halhatatlanságot nem is kívánna igazán senki , látni ahogy szeretteink eltünnek melőlünk... Max kiváncsi lennék mi lesz 1000 év múlva, de halhatatlanság ? SOHA

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.547 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére