fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Ki jönne Nyugatra?

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32305

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
...han mathon ne chae...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32304

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
...érzem a vízben...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32303

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
han mathon ne nen

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32301

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
A világ változik....

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32302

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
I amar prestar aen.... :-)

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32300

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Amúgy: én mennék a Legmesszibb Nyugatra... Nem sok alternatívát látok a jelenlegi világproblémákra, szal szürke hajót építenék és huss...! Ennek a bolygónak az lenne a legjobb, ha az emberi faj egy az egyben kiveszne a fenébe... Nem akarok a Mátrix vírus-analógiájával példálózni, elvégre ez egy Tolkien-topic (bár a filozófiában meglátásom szerint minden mindennel összefonódik), de akkor is!

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32299

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Eltérhet a dallamtól, de mit ér el vele: a fehér színt meg lehet törni, hogy lássuk mi az, de aki megpróbálja, csak a próba kedvéért, az letért bölcsesség útjáról... Ismerős, Szürke Gandalf? :-) De komolyan: miért nem lehet hinni abban, hogy csak az Egy Dallam van, aminek ellenszegülni lehet ugyan, de minek?

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32298

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
De éppen az az ember lényege, hogy képes eltérni a dallamtól. Az eredetitől is eltérhet, de Melkor dallamának is képes lehet ellenállni.

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32297

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
De az a baj, hogy nem csak az Eredeti Dallamot halljuk, hanem Melkor disszonáns Dallamait, melyek tévútra vezetnek. S még az ainuk közül is sokan elbizonytalanodtak annak idején, melyik az igazi Dallam...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32296

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Ha hallanánk, talán tudnánk követni...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32295

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Minden a Dallamból ered, s az határozza meg a sorsokat, egyedül az meber képes eltérni tőle.

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32294

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Az a Dallam hol van? Talán bennünk?

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32293

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Eruhoz. És az eredeti Dallamhoz.

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32292

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Nem akarok pesszimista lenni, de a mai világban a Morgoth-verzió a valószínűbb.<br> Gandalf: Tegnap ugye ott tartottunk, hogy 'Hűségesek'. Ezen elgondolkodtam. Hűségesek, de mihez? Múltunkhoz, tradícióinkhoz, jelenünkhöz, hazánkhoz, önmagunkhoz (amiről azt sem tudjuk, pontosan mi az), Ilúvatarhoz, egymáshoz...stb.?

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32291

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Morgana: Tényleg nem tudni pontosan, mi lesz a tündékkel, ha a világ elmúlik. Úgy emlékszem, van egy prófécia erről Az elveszett mesék könyvében: vagy minden egyes tünde visszatér Valinorba, s a Fák újra kivirágoznak, a Napot meg a Holdat ekkor leszedik az égről, vagy eljő a Végzet Morgoth személyében, akinek Szauron már korszakokon át rágja a láncát, hogy kiszabaduljon...<br> Hát igen, Eru útjai (miért is?) kiszámíthatatlanok...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32290

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Csak azt nem értem, ha Eru Elsőszülöttként ébresztette a tündéket és még meg is haragudott a törpék születésekor, akkor vajon tényleg el akarná őket veszejteni a Világgal együtt? Ezt egyszerően képtelen vagyok elhinni. <br> Inkább azt hiszem, Eru útjai is kiszámíthatatlanok, ki tudja, mit tervez még az Első- és Másodszülöttjeivel... :) <br> Csupa jót, nemeset. <br> Érzem...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32289

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
:-)

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32288

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Ez a szándékom. Szigorúan hobbiból. Később talán elmegyek vele a Legmesszibb Nyugatra, és megmutatom az ott élőknek :)

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32287

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Végig lefordítod?

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32286

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Januárban két hétig szabin voltam, értelmes dologgal akartam tölteni az időt :) Szeretném folytatni a fordítást, csak egy nagy levegőt kéne venni hozzá...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32285

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Akkor megjött! ;-) )<br> Rohadt nagy munka lehetett! Honnét volt ennyi időd és energiád?

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32284

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Pontosan! Ha nem az Ulmo név szerepel alatta, akkor is.

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32283

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Kaptam egy fordítást. Az a Tied volt? Mintha nem Ulmo néven írtad volna alá...<br> Az Ainulindal

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32282

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Az egyszer biztos. Erre mondhaják, hogy amiről nem tudok, az nem zavar. De az ember már ilyen kíváncsi fajta, mindent látni akar, és sokszor ez sodorja bajba. (OFF: Gandalf, nézted mostanában a mailedet? küldtem neked fordítást! ON)

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32281

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
S örökre sóvárognál utána, amely hamar elemésztené a lelkedet...

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32280

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Ez azt jelenti, hogy ott méginkább kiütközne az emberek halandó volta? Nekem akkor is megérné, hogy egy pillantást vethessek arra a földre. Akkor úgy érezném, hogy mindent láttam a világból.

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32279

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
''A Világ Végzetét- mondták - csak az az Egy változtathatja meg, aki teremtette. S ha minden veszélyt és káprázatot elkerülve eljutnátok Amanba, az Áldott Birodalomba, nem sok hasznotok lenne belőle. Mert nem Manwe országa teszi halhatatlanná lakóit, hanem a Halhatatlanok szentelték meg az országot, s ott még hamarabb elsorvadnátok, s ráunnátok a világra, mint a túlságosan erős fénybe került lepkék.'' <br> <br> ( A szilmarilok )

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32278

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Üdv Tündebarátok!<br> ÉSzAH!Szép amiket írtál és főleg nagyon elgondolkodtató!Amúgy velem az a baj,hogy túlságosan is szentimentális vagyok,és a Nyugatra utazás lehetőségét úgy ragadnám meg mint egy lehetséges meneküést.Egyetértek Veled,hogy a híváshoz kiváltság kell,de ha végül ez megadatna nekem, és az életben továbbra sem lennék boldog,akkor szívem szerint elmennék Nyugatra,ahol ha a boldogságot talán nem is,de a békét mindenképpen megtalálnám...<br> Egyelőre ennyi,pá Mindenkinek!<br> namarie:Lúthien Tinúviel

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32277

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Gyerekek!<br> Alig tudtam követni...Én pl. azért nem lennék tünde, mert... vagy szóval nem is tudom. (Na hát ez értelems volt! :) <br> Szóval nem igazán értem a tündék 'jellemét'.Én azt vettem ki, hogy azt mondja, hogy nincsenek érzéseik, de ott Arwen és Aragorn, meg Legolas és Gimli.<br> Szóval ezt nem magyarázná meg valaki, hogy milyenek is a tündék?<br> (Nem igazán értem, légyszi...)

Ki jönne Nyugatra? 18 éve 10 hónapja #32276

• Anonymous profilkép
  • Anonymous
Viszlát! :-)
Oldalmegjelenítési idő: 0.247 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére