Tolkien és a Szerepjáték

Több
21 éve 3 hónapja #89394 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
VACAK LETT A GYŰRŰK URA SZEREPJÁTÉK??????? 8O Gandalf, légy szíves, indokold meg, miben látod a vacakságát!
A MERP tényleg nem volt a legjobb, de ez az új rendszer szerintem fényévekkel előzi meg.
Azok közül a rendszerek közül, amiket eddig próbáltam, ez a legjobb !!
Gördülékeny, igényesen megszerkesztett és a varázslatrendszer egészen döbbenetes, a szerepjáték lényegét pedig egyértelműen tolkieni szellemben mutatja be. Mi benne a ˝vacak˝?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89025 Írta: Julius
Julius válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hello!

Kérlek segítsetek ha tudtok a Gyűrűk Ura szerepjátékhoz kéne nekem
nrt-ről letölthető karakterlap ha tudtok ilyen oldalt kérlek írjátok meg
Előre is köszi!

Üdv Julius!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #88328 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Gandalf-san:a Merp-re gondolsz?Noshát van benne némi igazság,a rendszer eléggé rossz,de hát nem is azért szeretjük.
Ha esetleg az új magyar kiadású Lotr-ra gondolsz,azt még nem tudom megcáfolni :twisted: .

Jah igen,a találkozó elviekben az rpg.hu éves találkozóján lenne.Ez március egy-kettő,hogy melyik nap az még kérdéses.Bármilyen ötletet szívesen várok :D !

A profi tolvaj

"Mászok felfelé a kötélen közben mérgezem a tőrömet" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87728 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87680 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Február végén-március elején MERP tali! :D A részletekről kérdezzétek Beidet! Ő majd mindent elmod, amit tud róla...

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83443 Írta: Calear
Calear válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nagyon köszi hogy írtál megpróbálom megszerezni.

By me: Calear

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83382 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ja, bocsi, elfelejtettem hozzáfűzni, hogy az új rsz-ből (amit neem az ICE, hanem a Decipher ad ki) magyarul még nincs, de talán eljön majd a nap, amikor feltűnik a boltok piacán... :itscool:

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83381 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hmmm... Azt nem tudom, Bp-n hol van még, de Miskolcon a Valhalla Páholy szerepjáték-boltban van, tegnap legalábbis láttam még egyet. De antikváriumokban is felbukkan még egy-egy példány. OK, tudom, használtan már nem az igazi, de mivel '93 körül jött ki a Középfölde Szerepjáték alapkönyve, szal hagyományos boltokban szerintem ne is keresd... :roll:
Tehát a következő alternatívákat javasolhatom:
-szerepjáték-boltok
-antikváriumok
-apróhirdetés pl az rpg.hu-n (én így szereztem egy szinte vadiúj példányt, és ami a legjobb, hogy INGYEN!!! :wink: )

Sok szerencsét & jó vadászatot!

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83325 Írta: Calear
Calear válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
:?: sziasztok bocsika hogy csak így közbevégok de szeretném tudni hogy hol lehet megszerezni a Gyűrűk ura kalandjátékot magyarul. Ha valaki tudja írjon nekem köszi Calear

By me: Calear

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82714 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Bocs, hogy friss felhasználó ként bele kontárkodom a dolgotokba, de szerepjátékozom én is már jó ideje és ami itt indul az biztos jó buli. Kérlek írjátok meg nekem , hogy miről van szó.
Most mennem kell. Üdv:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82196 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Régi rendszer inkább!Azt én is jobban szeretném,az új majd kijön lefordítva a film második része körül :D
Először emberek kellenek,utánna meglesz,hogy hány csapat,mennyi mesélő.Majd szétnézünk az rpg.hu-n!

Eh,erre a fórumra nehezebb bejutni mint a Pentagonba... :?

"Még megpróbálo utoljára létrehozni a mágiát..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82137 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
MERP találkozó? Én is, én is! :D Meg majd szólok néhány rpg.hu-s cimbinek is...
Én a régi rendszert támogatnám. Igaz ugyan, hogy manapság már nehéz a boltokban hozzájutni (bár két hete még volt a miskolci Valhallában), de szerintem még mindig több embernek rendelkezik vele, mint az új rendszerűvel.
De ha egy mód van rá, legyen majd febr.-márc. környékén, amikor már túljutottunk a vizsgaidőszakon! (vagyishogy remélem, addigra mindenki túljut rajta...) :wink:

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81879 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Na végre, van Fórum... :hello:

A minap (egy hete) felhívott Ancalimon, és arról kérdezett, hogy a LEP-en tartandó szerepjáték-bemutatót milyen formában gondoltam előadni. Na, elég hülyén fogalmazok, a lényeg az, hogy meg kellene beszélni (pl. itt, de a Közösség/111. születésnap... topicban is akár), hogy milyen formában óhajtjuk bemutatni a szerepjáték és Tolkien kapcsolatát.

Nekem van egy "kalandmodulom", még valamelyik ősrobbanás körülire datálható Bíborholdból, plusz egy régi kiadású MERP-em. Kérdések:

:arrow: a játék játék legyen, vagy előre megírt forgatókönyv alapján tartott bemutató?

:arrow: hány csapat, hány játékos?

:arrow: új MERP, régi, vagy vmilyen hibrid? és ehhez kapcsolódóan:

:arrow: kinek van új MERP-je?

Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Ötletek, hozzászólások ide, a fentebb emlegetett másik topicba, sms-ben, telefonon, e-mailben, füstjelekkel.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81585 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nos, nem egészen szerepjáték, de játék és GYU és gondolom érdekes lehet.

A múlt héten volt Essenben a stratégiai kártyajátékok nemzetközi fesztiválja és az ott rendezett Decipher Lord of the Rings kártyajáték versenyen a magyar csapat 15. lett (27-ből), maga mögé utasítva a világranglistán előttük szereplő csapatokat is és az egyéni versenyben pedig egy magyar fiú hozta el az ezüstérmet.
Gratulálunk!

Egyébként szombaton lesz a Menedék nevű szerepjáték klubban egy ún. deck-exchange program, ami azt jelenti, hogy ha van otthon felesleges, már nem használt stratégiai kártyajáték paklid (Magic, Pokémon, MAGUS, stb.), akkor azt kicserélik neked egy LoTR-os paklira és ott helyben ki is próbálhatod játékban.
Szeretettel várnak minden érdeklődőt.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81077 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ahan...

Nos már le is van fordítva az a bizonyos könyv :D !Remélem ugyanarról beszélünk,de szerintem biztos!Ha minden igaz, a magyar kiadáshoz lesz kiadó is... :?
Másik:igen,szerepjáték közösség is kellene,de ha az nem is lesz,egy kis laza szövetség jó lenne,annyira el vagyunk kallódva :roll: .Szal,megpróbálok valamit,aztán ha minden összejön,akkor ok.Ha nem,akkor legalább megpróbáltam :D !

"Belépek a terembe.Hányan állnak háttal?" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81030 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín, Beid:Vannak olyanok a fórumon, akik ismernek szerepjátékot, játszanának, csak épp nincs nagyon kivel. Legalábbis beszéltem ilyennel. Bár mágust mondott az illető, sztem másra is rá lehet venni :roll: ahogy engem is, meg húgomat is.pl. Ha van bármi konkrét, akkor lelkesedhetek, ha szükséges. :twisted:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81017 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Aiya!

Most csak két megjegyzés:

Ancalimon írta: Amikor kint jártam Amerikában egy könyvesboltban láttam, hogy megjelent az új MERP szabálykönyv. Belelapoztam, elég jónak tűnt, a képi világa 100 %-ban a filmre hajaz. Gondolom szép lassan jönnek majd a kiegészítő kötetek is.


Ancalimon, hála neked :hello: , most már legalább tudjuk, hogy megjelent... Csöpp hazánkba számításaim szerint talán jövő ilyenkorra érkezik meg (és ez még nagyon optimista számítás volt, alapul véve az eddigi szerepjátékok magyarításának gyorsaságát... a minőségről most nem beszélek, mert flame lesz belőle :evil: ). :?

Amúgy a neten volt valami bemutató, ha valaki visszaolvassa a topicot, még az URL-t is megtalálhatja, Svindler írta be... Szóval ezek alapján az én véleményem: D&D 3rd Edition, legalábbis pofára... Marha nagy keletje van most ennek... De ha a szabályrendszert nem alakították át... khm. Ha a szabályrendszert nem cserélték ki TELJESEN, akkor egy kalap sz*rt sem fog érni... :?

Beid: mire gondoltál pontosan? Összejövünk, bandázunk oszt ennyi? :wink: Vagy valami szerepjátékos közösséget akarsz létrehozni? (Megjegyzem, erre nem sok esélyt látok :( )

gillz írta: azért van igazság Dinchamion szavaiban :D


No igen, Dín apó like trolls: a ződ nép mindent 'ud, a ződ nép erős, a ződ nép okos, a ződ nép kitapossa 'beletek, ha nem értetek egyet...! :twisted:

"Megölöm." :twisted:

"Ez csak a gyalogság." :twisted: :twisted:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #80926 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok,

Ritkán járok erre, de most van egy infóm, ami esetleg érdekel benneteket. Amikor kint jártam Amerikában egy könyvesboltban láttam, hogy megjelent az új MERP szabálykönyv. Belelapoztam, elég jónak tűnt, a képi világa 100 %-ban a filmre hajaz. Gondolom szép lassan jönnek majd a kiegészítő kötetek is.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80368 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Csak egy pár szó erejéig...

Szeretnék összehozni egy Merp találkozót.Tehát mindenki aki szeretne gy ilyenen részt venni,azt kérem szépen jelezze nekem.A Merp alatt minden LotR szerepjátékkal kapcsolatos dolgot kell érteni.Szóval írjatok hamar :D !

"Ne félj,ő a legjobb felderítő" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80081 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
ja, a KSzszel való összehasonlitás inkább csak olyan szinten ment, mint a két honlap közötti felületes hasonlóság... Tolkien világa, meg egyéb világok :roll: nna mindegy, nem vagyok érthető 8) .

azért van igazság Dinchamion szavaiban :D

uff

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79808 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
gillz-san:nos ez az arány egyre jobban alakul :D .Csakhát a srácokat jobban össze tudja hozni egy ilyen téma,mint egy másmilyen.Igaza van Dínnek.
A KSz pedig tényleg nem szerepjátékos közösség,ámbár ha minden jól megy,meg szeretnék alakítani egy Merp egyesületet(minden Középfölde Szj-s dologgal együtt),amibe talán jó pár hölgyet bele tudnánk vonni :wink: .

"Egyszerre ráhentelünk,oszt kész" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79766 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
gillz: ami igaz az igaz, szerepjátékosok között sokkal kevesebb lány van, mint fiú... :? (de egyre több...! :itscool: ) A KSz nem biztos, hogy jó összehasonlításnak, mert nem egy szerepjátékos közösség (jól tudom?). De ha azt vesszük, nem kell csodálkozni: a lányok szerintem előbb belépnek egy internetes közösségbe, mint a fiúk... Nekünk (khm... :heu: ) inkább a haveri kör... meg a haveri kör haveri körje... stb.

Téma lesz, amint végre eljutok odáig, hogy lekörmöljem a pbm-ről az elképzelésemet...

"Akkor is meg fogom ölni a foglyainkat, és köpök rá, hogy a többi jótékonykodó PC-nek ez tetszik vagy sem." :twisted:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79639 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
egy kicsit... sziasztok. Szabad tmt feldobni? hátha nem esik le...

Most már sokadszorra hallom és olvasom, h kevesebb lány szjátékos van, amit a gyakorlatban nem igazán tapasztltam eddig. Ezen a fórumon viszont forditott az arány, a kószáknál alialig csellengenek a férfiak. Vajh miért. Mit gondoltok erről? Vagy éppen mit tudtok?

Csak hogy legyen már itt vmi.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79358 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín-szama:megvan,visszament egy másik :wink: !!
Bocs hogy így de ez most fontos :twisted: !

"Valamikor még én is láttam azt a repülő legyet" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79352 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Beid: most ment. Megjött?

(Ez most nagyon OFF volt, és az ilyen témájó chatelést ezennel lezárom).

"Hogy-hogy a trollok regenerálódnak?!" :evil2:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79351 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín-szama:privi nem jött.Légyszíves a /Beid/-nek küld el,ne a Beid-nek...Ez most frankón hangzott mi :roll: ?

"Hátul jött a dark-elf..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #79164 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Beid-szama: (jut eszembe, nincs egy O nevű user? Milyen poén lenne: O-szama...) privát ment. 8)

Hamarosan hozom a szövegbe foglalt elképzelésemet a pbm-ről, addig is valaki kutassa fel Alyr Arkhont, ő játszott (játszik) TF-et, sokat tudna segíteni... :!:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #78489 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín-szama: hát ez gáz... írd már meg légyszives, hogy hova valósi vagy, ok? Meg akkor jöhet emailcím, telefonszám is...

"Hastur, Hastur, Hastur... " :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #78439 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Beid: nem vagyok pesti, és - sajnos - a Közgyűlés után nem nagyon megyek drága szép ( :? ) fővárosunkba...

Ettől függetlenül ezernyi fórum van, ahol értekezhetünk: e-mail, sms, telefon, stb. Válassz! :wink:

A személyes találkozás mindenképpen kell, de egyenlőre nem tudok semmi biztosat mondani, tekintve, hogy nem nagyon állítottam össze a költségvetésemet erre a hónapra... :roll:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #78342 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín-szama:a köz-gyűlésén nem vagyok látható,sem megtalálható!Viszon valamikor össze kellene hoznunk egy találkát.Pesti vagy?Csak mert jövőhéten viszont fennt rontom a levegőt!Szal ha vagy,akkor szóljál rám :!:

Én még maradok az "utolsóknál"...

"Leugrok a szokláról.Esés közben aktivizálom a Tollesés gyűrűmet.Hopp,várjatok csak,azt költsönadtam Joe-nak..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.540 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére