Tolkien és a Szerepjáték

Több
19 éve 3 hónapja #237648 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Elkészült egy kis szösszenet. Akit érdekelnek a Teremtők az töltse le:

www.szurkulet.hu/Multimedia/main_letoltes.htm

A Teremtők Rendházairól van szó. 8.pdf-et kell letölteni. Akit érdekelnek a térképek az meg nézegesse az interaktív térképeket.

www.szurkulet.hu/Altalanos/10_Terkep/int_fomenu.htm

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232676 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Csatlakozhatsz, de most már csak az új fórumon lehet. Köszönöm szépen, örülök hogy tetszik. Tudom, hogy néha nehezen olvasható a szöveg, de ebbe inkább a háttér a ludas...

Megnéztem az oldalt...én nem ájultam el tőle.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232449 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lehet, hogy már volt szó róla itt a topicban, de találtam egy igen érdekes és igényes oldalt: halloffire.inspiriting.us

No hát ha valami hiányérzete volt bárkinek is a Decipher szerepjátékának kiegészítőivel kapcsolatban, akkor átogasson el ide, mert nekem személy szerint leesett az állam amikor megláttam, hogy mit hoztak itt össze. Sőt, szerintem nem ártana valamiben hozzájárulni a projektjükhöz, mert elég gyümölcsözőnek tűnik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #232397 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Running írta: A WEBOLDAL DECEMBER 13-IG VÉGLEGESEN ÁTKÖLTÖZIK A WWW.SZURKULET.HU CIMRE!!!


Mae Govannen Running!

Körbenéztem a szürkület.hu-n. Nagyon tecc. Az interaktív térkép pedig egyenesen fanmtasztikus. Ha időmilliomos lennék, gyakrabban látogatnék oda, de így sajna nem fog menni, ennek ellenére szívesen csatlakoznék :)
Ha szabad, szeretnék egy kicsit kötözködni is (de ez kizárólag építő jellegű kritika) szerintem, érdemes lenne a betűk szürke színét megváltoztatni. Nem vészes, de talán kicsit olvashatóbb lenne. :)

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #231680 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
A WEBOLDAL DECEMBER 13-IG VÉGLEGESEN ÁTKÖLTÖZIK A WWW.SZURKULET.HU CIMRE!!!

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229641 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én azon dolgozom, hogy segítsem azokat akik több leírásra vágynak Középfölde vidékeivel kapcsolatban, még akkor is ha azok már nem Tolkien tollából származnak. Ezért fordítjuk társaimmal a Merp kiadványokat, melyek sok segítséget nyújtanak. Kár, hogy sok része viszont kidobandó, még szerintem is, pedig nekem elég nagy a tűrőképességem.
Az új szerepjáték kiadványai pedig egyszerűen borzalmasak, egyfajta gyűjtemények azokból a részletekből, melyek egybevágnak. Pl törpök, végigolvasták a kéziratokat és a törpökkel kapcsolatos infókat leírták egy könyvbe. A képeket pedig értelemszerűen a filmből kellett összeszedni. Gratulálok nekik, szép munka volt. Az Alexandria könyvesboltban mindig sikoltozva röhögök ezeken az új kiadványokon. Ellenben az ad@d szerepkönyv és kiadványai nagyon igényesek és csábítóak...kár hogy az a brigád nem Lotr-ot fejleszt. :?
A marakodást csak viccből írtam, mert az alig van. Én mondjuk mindig nevetek, mikor az emberek hetekig vitatkoznak 2 mondaton, örülök hogy nem vagyok egyedül akit ennyire megfogott ez a néhány könyv. Legtöbbször nem szólok bele a vitába, mert én nem vagyok elég naprakész, nekem utána kéne olvasnom....vagy ha kérdezek legtöbbször az is hülyeség...szóval ennyi.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229604 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hannon le Alyr.
Nem tudtam igazán jól megfogalmazni, de én is ezt szerettem volna mondani:)
Úgy is lehetne játszani persze, hogy nem veszzük figyelembe a történelem eseményeit, de az nagyon nem volna jó. Nem szerencsés megváltoztatni azt amit már egyszer (nagyon jól ) leírtak.

Running:
Végül is igazad lehet:). A részletgazdagságot a történet és a "világ" kidolgozottságának szempotjából értettem, ami szerintem alkalmazható a szerepjátékban is. Persze ez csak az én véleményem, és lehet, hogy nem is egy dologra gondoltunk "részletgazdagság" alatt. Dehát nem vagyunk egyformák :) és nem is cél, hogy megváltoztassuk egymás elképzeléseit :) Az tény, hogy nem túl sok kiadvány jelent meg a témábansok és amit leírtak az sem igazán egyértelmű sokszor. Ami pedig az "egymás marását" illeti, hát nem véletlenül vagyunk emberek :) Mindent meg lehet beszélni normálisan is főként, ha nem az a felek célja, hogy csupán a maguk igazát bizonygassák :) . És, hogy tényleg lehet értelmesen beszélgetni róla, az csupán intelligencia kérdése. :)

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229543 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Running: szvsz nem a részletgazdagsággal van itt a baj, a legtöbb általam ismert RPG fele ennyire sem jól megtervezett és logikusan felépülő világon játszódik, mégis jól játszható.
Ami itten a baj, hogy nemigen ad mesélői szabadságot. Azok a "kalandozók" akik Középfölde sorsát meghatározzák, kötve vannak. A történelem is kötve van. és Középfölde ilyen szempontból túl kicsi ahhoz hogy olyat lehessen csinálni ami ne zavarna be a történetbe.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229462 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Running: az ok egyszerű: nem szerepjátékra lett tervezve ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229453 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Mivel kapcsolatban érdekel a vélemény? Tényleg nincs túl sok szerepjátékos, sokat elszívnak a pc-s játékok, többek között engem is, de én megálltam félúton, úgyhogy mindkettőt művelem.
Tolkien világa a részletgazdagságtól igencsak messze van, legalábbis szerepjáték szemlélettel. Pontosan ez a baj vele, a világ nagyon jó, de csak néhány könyv jelenhetett meg ami ír róla, de azok se a szerepjátékos oldalát domborítják ki. :)
Amit leírt, az meg sok helyen nem egyértelmű és ezáltal az ilyen szerepjátékfórumokon marják egymást az emberek, ki hogyan értelmezi ugyanazt a fejezetet, szövegrészletet.
hogy ki milyen idószakban játszik, az ízlés kérdése, én pl általában a gyűtű háború körüli, vagy lezajlása utáni időszakot szoktam választani. :wink:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229449 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Mae Govannen

Nagyon szeretnék szerepjátékozni, csak itthon nem vagyunk elegen. :(
A Gyűrűk Ura szerepjátékról had mondjak néhány szót. Maga a világ amit Tolkien prof megteremtett olyan részletgazdag, hogy feltétlenül alkalmas a szerepjátékozásra, ugyanakkor nem könnyű (szerintem) olyan történetet, krónikát kitalálni, ami igazán élvezhető. Lehetetlen felülmúlni Tolkien történetét, persze nem is az a cél. Megvannak azok az időszakok amelyek a leginkább alkalmasak a szerepjátékozásra. pl.: Isildur halálától az Egy Gyűrű megtalálásáig.

Nincs túl sok gyakorlati tapasztalatom, de igazán érdekelne a véleményetek.

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #224915 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Szombatra ismét bővül a képtár, újabb 100 John Howe féle kép és rajz lesz elérhető.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #223988 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
FIGYELEM, FIGYELEM , eddig már 7 ember csatlakozott, ha érdekel a dolog, jelentkezz te is!!!
Ide írj: szurkulet.fw.hu (fórum/szeretnék csatlakozni/toborzás)

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #221312 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Az Ice kiadványok miatt törölték az oldalt, vissza lett töltve, de azért még vannak hiányosságok, türelmeteket kérem. :lol:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #220066 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Érdekességek és leírások az Entekről, A Határvidékről, Umbarról....tessék olvasgatni hátha felhsználható valami belőle. :!:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #219185 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
FIGYELEM!!

Több mint 100db Középfölde térkép és sok sok Magyarországon ki nem adott ICE KIADVÁNY került fel és kerül fel az oldalra...

Segítséget keresek a weboldal + a szerepjátékkönyv fejlesztéséhez!!!


szurkulet.fw.hu

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #217455 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Jelentem az oldal jelenleg csak a szurkulet.fw.hu oldalon található meg, és ha sikerül elintézni akkor 2 hét múlva a www.szurkulet.hu címen érhető majd el kb egy évig. :lol: Tök jó lesz.

Sok sok képet töltöttem fel, szerintem érdemes csemegézni, akinek van különleges kívánsága az majd jelezze.

Üdv Mindenkinek




Edited by Dínchamion: az oldal, amiről szó van az, amit Running régebben is beharangozott, csak azokat a hozzászólásokat töröltem, takarítás címszó alatt.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216666 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én tuti nem vagyok veszprémi. bocs

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216502 Írta: Helyanwe Uivadel
Helyanwe Uivadel válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok!Szeretném megtudni, h vannak -e közöttetek veszprémi szerepjátékosok, vagy Tolkien világába belezúgott emberek?Ha igen, jelentkezzetek!(Korábban M.A.G.U.S-oztam, csak föloszlott a csapat.)

A smile costs nothing, but gives much.
...none needs a smile so much as who has no more to give...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214282 Írta: Ideniel
Ideniel válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Egy kis kiegészítést írtam a Gyűrűk Ura Szerepjátékhoz, érdekel a véleményetek...

Goblinok

Faj: kisebb ork
Faji képességek: Karmok (a gobliok egy pont sebzést okoznak karmaikkal), Napfény átka (napfényben -4 levonás minden próbára), kézművesség (a hegyek goblinjai a nehéz körülmények miatt kénytelenek a csekély mennyiségű nyersanyagból is használható szerszámokat és fegyvereket előállítani; rendelkeznek a Kovácsmesterség képzettség Fegyverkovácsolás specialitás +2vel, vagy Vértek specialitás +2vel és minden Kőművesség próbájukra +1 bónuszt kapnak), mászás ( +3 bónuszt kapnak minden mászás próbára)
Tulajdonságok: Fellépés 5 (0), Ügyesség 8 (+2),
Érzékelés 9 (+1), Erő 7 (0), Életerő 7 (0), Ész 6 (0)
Reakciók: Állóképesség 0, Gyorsaság +2, Akaraterő 0, Bölcsesség +1
Rend: közönséges barbár, harcos
Rendi képességek: ha barbár: Méregkeverés vagy Erőltetett menetelés; ha harcos: Ellépés vagy Kedvenc fegyver (ork szablya),
Fejlődési fokok: 0 de lehet 1 vagy több
Képzettségek: Fegyveres harc +3, Futás +3, Isme: Faj (orkok)+4, Lopakodás (Settenkedés) +4, Mászás +3, Megfélemlítés (Félelem) +2, Megfigyelés (Szaglás vagy Felismerés) +4, Nyelvismeret:: Közös: +3, Ork (nyelvjárás) +4,
Ork (másik nyelvjárás) +3, Nyomolvasás (Szag) +3, Távolharc +3
Előnyök: Bagolyszem 2, Jó szimat
Hátrányok: Gyáva, Gyűlölet (törpök, tündék)
Egészség: 8
Bátorság: 0
Hírnév: 0
[/url]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214114 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Valóban nincs átfogó gonosz hatalom Szauron után, hiszen a sárkányok magányosak, a többieket pedig Szauron keserves munkával egybegyűjtötte a maga idején...
Persze fanficelni lehet újakról de jól ki kell találni hogy vajon kinek lenne akkora hatalma ami összefogná az orkokat?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214057 Írta: Ideniel
Ideniel válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lominas: Bizonyos tekintetben nem lehet megnevezni semmilyen gonosz hatalmat amely Szaurontól teljesen független lenne, pár példa:

-carn dumi boszorkányúr Angmarból
Szaurontól megkapta a Kilenc Gyűrű egyikét, többek közötte miatta
bomlott fel és pusztult el az arnori királyság, később Minas Ithilbe
fészkelte be magát, amit Minas Morgullá változtatott, végzett Earnurral
az utolsó Gondori királlyal, stb... szal: a Boszorkányúr teljesen Szauron
akaratától függ, akárcsak a többi nazgul.

-a dol golduri Mágus (Necromancer)
köhöm, hát igen ez egyenlő Szauronnal, azért költözött a
Bakacsinerdőbe, amelyet ideérkezése előtt Nagy Zölderdőnek neveztek
hogy szemmel tartsa a Nagy Folyó partvidékét, ugyanis a Gyűrű után
kutatott és persze, hogy elterelje a gyanút arról, hogy ki is ő valójában.
Ezalatt a nazgulok előkészítették megérkezését Mordorba, ahol már
nyíltan kimutathatta szándékait.

-Fehér Szarumán alias Curunír
A palantír használatta miatt, melyett Szauron befolyásolt, Szarumán
megőrült, bár mondjuk mindig ott bújkált benne a hatalomvágy.
Korlátlan hatalmat akart Középföldén, bár csak a Gyűrűháború idején
leplezte valós szándékait. Farkasokat gyűjtött, félorkokat és urukokat
tenyésztett Vasudvarban, őrületének másik oka a Gyűrű utáni vágy volt
amit minden áron meg akart szerezni. Szarumán>Gyűrű>Szauron...

-Castamir utódai
A rokonviszály idején Castamir volt azoknak a vezére akik teljes mértékben ellenne voltak Valacarnak, amiért az alacsonyabb rangú népből választott asszonyt magának, elűzte Valacart, trónra került, ám kegyetlenkedései miatt hamar népszerűtlenné vált... Valacar visszatérése után Umbarba menekült, megölték, ám gyermekeiből váltak az umbari kalózok vezérei (pl.:dédunokák: Angamaite Sangahyando...kis haradi hatás a nevekben nem?) ők is, akár a fekete númenóriak, Szauron hatására keveredtek háborúkba

Ha érdekel valakit egy negyedkori krónika alapja: Martinez: Középfölde életre kel, 195. oldal :) legyen meglepi, csak annyit: ez nem fan fiction, ez Tolkien fejéből pattant ki

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214045 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Lominas írta: Ideniel felvetése olyanok számára érdekes lehet, akik a Negyedkorban szeretnek játszani.
Szerintem viszont Tolkien prof. nem véletlenül nem folytatta a történetet (tudom, tudom, The New Shadow, de az elég... hmm... kezdetleges verzió ;) ), és ez egy játékmestertől is nagy bátorság lenne.


A folytatás nagyjából ugyanolyan lehetőségű, mint a Star Warsban: egyszerűen koncepcionálisan van lezárva a sztori. Szauron eltűnt, pont. Nincs olyan ellenpont, gonosz hatalom a világban, amire támaszkodni lehet.

Lominas írta: A két keleti mágus sztorija egyébként tényleg érdekes, szerepjátszás szempontjából (ha valaki történetesen keleten és délen akar mozgolódni) felhasználható lehet.


Jah. De továbbra is az a véleményem, hogy ha valaki ezt használja fel,akármit kitalálhat, tekintve, hogy semmit sem tudunk róluk. Elgondolkodtató lehet viszont talán egy olyan megközelítés, amelyben nem jelennek meg, hanem mintegy "futunk utánuk", azaz lépten-nyomon belefutunk a hátrahagyott jelekbe, mégsem találkozunk fizikális megjelenéssel.

Lominas írta: Intrikus ellenfél... miért ne lehetne? De ha ellenfél, akkor valószínűleg gonosz. Ha pedig gonosz, akkor lehet-e független Mordortól?...


Biztos vagy benne? Nyilvánvalóan nem olyan "abszolút" gonosz hatalom, mint pl. Szauron. Viszont ha nem abszolút, akkor nyilvánvalóan csak nézőpont kérdése. Kérdés viszont, hogy egy hasonló szituációt hogyan és hova lehetne bemesélni a Harmadkorba vagy elé...

Lominas írta: De például egy trónviszály lehetőséget adhat ilyen ellenfelek fellépésére.


Mikor? Legjobb tudomásom szerint azokban az időkben, amiről tudunk, minden helyen vagy sziklaszilárd volt az utódlás, vagy nem tudunk az egész rendszerről semmit.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213997 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ideniel felvetése olyanok számára érdekes lehet, akik a Negyedkorban szeretnek játszani.
Szerintem viszont Tolkien prof. nem véletlenül nem folytatta a történetet (tudom, tudom, The New Shadow, de az elég... hmm... kezdetleges verzió ;) ), és ez egy játékmestertől is nagy bátorság lenne.

A két keleti mágus sztorija egyébként tényleg érdekes, szerepjátszás szempontjából (ha valaki történetesen keleten és délen akar mozgolódni) felhasználható lehet.

Intrikus ellenfél... miért ne lehetne? De ha ellenfél, akkor valószínűleg gonosz. Ha pedig gonosz, akkor lehet-e független Mordortól?...
De például egy trónviszály lehetőséget adhat ilyen ellenfelek fellépésére.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213989 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hátszóvalizé... :roll: Ez nem kicsit... khm... "merész" elképzelés. 8O

Engem sokkal jobban érdekelne, hogy lehet-e politikai/intrikus ellenfelet csinálni, és kizárni az amúgy is igen hiányosan feltérképezett istarokat a játékból... ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213980 Írta: Ideniel
Ideniel válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
na jó, elsőszámú kapitánya nem lehetett Szauronnak... bocs mindenkitől

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213979 Írta: Ideniel
Ideniel válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Lominas írta: Köszi szépen, hogy kitörölted ezeket a hozzászólásokat (mind a saját, mind a többiek részéről), tényleg semmi keresnivalójuk nem volt és nem is lesz itt.

Egy kultúráltabb vita reményében :) fel is vetnék egy kérdést...

Szerintetek egy középföldei kalandsorozatban (már ha feltesszük, hogy egyáltalán Középföldén lehet játszani), létezhet maximálisan Szaurontól maximálisan független gonosz hatalom? Elképzelhető egy olyan, természetesen kisebb horderejű Sötét Úr, akire Szauron semmilyen befolyással nem bír, sem rövid, sem hosszú távon? Azaz minden út Mordorba vezet, vagy sem?


Mi a helyzet a másik két elveszett mágussal akik keletre vándoroltak?
Tegyük fel a két Kék Mágus a Rhun tenger környékén telepedett le, hogy az ottani népeknek nyújtson segítséget a Szauron elleni háborúkban, ám egyikőjük, aki az északi erdőkben telepedett le a hatalom ízétől ittasan Szauron elsőszámú parancsnokává vált. Teljes titokban fegyverezte fel és szervezte a keletlakók seregét a gondoriak ellen, kiváló koponya lévén, aki ráadásul ismerte a noldák kövácsművészetét még Valinorból, olyan fémet tudott alkotni amely, ha orkok vannak a közelben kék fénnyel ragyog, mely félelmet kelt az Sötétség Szolgáinak szívében. Művészetét akkor mutatta ki leplezetlenül, mikor már Szauron végleg elhagyta e világ köreit: félorkokat öltöztetett a titokzatos fémből készült páncélba, amely a bene megbúvó gonoszság miatt már beteg, zöld fénnyel világított. Ezeket a félorkokat állította keletlakókból álló seregei élére, akik nem voltak hajlandóak adózni a Gyűrűháborúból győztesként kikerülő gondoriaknak. A Zöld Mágus, mert ezután már azzá vált, kiválló kardforgató volt amellett hogy értett a varázsláshoz: ő is páncélt öltött magára és két zöld fénnyel lángoló kardot forgatott a csatában. Törpöket taszított rabszolgasorsba, hogy dolgozzanak a műhelyeiben, s bár tudjuk hogy a törpök nem hajlanak senki más akaratára a sajátjukon kívül, a Zöld Mágus aljas fondorlattal élt... Betört a déli hegyvidéken lévő csarnokaikba és elrabolta az asszonyokat és gyermekeiket, miközben a férfiak a suhatagi csatában segítették Erebori rokonaikat. Miután hazatértek bányáikba, olyan irtózatos harag és olyan iszonyatos kétségbeesés töltötte meg szívüket, hogy miután a Mágus követeket küldött eléjük, hogy csak a munka árán válthatják ki asszonyaikat a fogságból, és ha az ellenállásnak a legkisebb jelét is mutatják mindannyiukat megölik, nem tehettek mást, hát dolgoztak. A másik mágus aki a törpöket segítette elmenekült, és segítséget kér a szabad népektől hogy állítsák meg az újjabb növekvő sötét hatalmat. Sajnos későn érkezett Gandalf elhajozott Nyugatra, Szarumán halott, Radagast pedig nem akar részese lenni már a világ nagyobb eseményeinek. Csak Elessar király jóakaratában és Rhovanion népeiben bízhat, hogy időben megfékezzék Calenkalót, a Zöld Kapitányt...

én erre gondoltam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213326 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok!

Érdekes helyzet állt elő. Tényleg elég szépen összekaptak, de nekem Dín megjegyzései se teccettek, sőt miután több megjegyzésemet törölte, néhány hétig el is felejtettem fellátogatni az oldalra...

E hozzászólás egy része moderátor által tölésre került.

Ja még annyit, ... áá semmi. Lerágott csont.

Annyit akartam mondani, elkészül lassan új honlapom, szerintem érdemes megnézni, különben is kiváncsi vagyok a véleményekre.

free.x3.hu/running/

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212599 Írta: Coldarrow1100
Coldarrow1100 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Bár nem sok beleszólásom van a dolgokba, mert elég ritkán írok a fórumra ( inkább csak olvasgatom). Azért még is csak megjegyezném a véleményemet, "úgy zárójelben".

Nyomtékosítanám, hogy célom nem feszültségkeltés, se nem viták szítása, csupán egy hozzászólás kifejtése.

Kérem, hogy aki nem ért vele egyet, az nyugodtan hagyja figyelemen kívül, mivel nem kívánnék ebben a témában vitát nyitni.

Írták sokan, hogy nem kellett volna kitörölni azokat a bizonyos hozzászólásokat. (Itt jegyezném meg: nem olvastam őket. Már csak a vélemény nyilvánításom jogossága miatt is tartom fontosnak e tény közlését )
De az én álláspontom is az, hogy hagyni kellett volna az hozzászólásokat ott, ahol vannak, és olyan formában, amilyenben vannak, mivel mindenki minősíti saját magát az írásaival.

Gyönyörűen megállapítható egy ember jellemének ezen része vagy a hozzáállása a témához, a komoly(talan)sága, esetleg a célja, ha pár hozzászólást ír egy ilyen, vagy hasonló "beszélgetésbe".
És a többiek számára is rögtön nyilvánvalóvá válhat (függetlenül, hogy tapasztalt, vagy tapasztalalan fórumozó az illető), kell-e egyáltalán foglalkozni az ilyen jellegű irományokkal. Feleslegesnek tartom felvenni a kesztyűt, mert az csak újabb hasonló atrocitásokat eredményezhet.

Mégegyszer megjegyezném (mint azt már hozzászólásom elején tettem) ez a saját véleményem, és nem kívánom a vitát újra kirobbantani vele.

Köszönöm!

Coldarrow (Robi)

"Nem mindenki téved el, aki kóborol !"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210449 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

A Szürke Zarándok írta: 2. Az idegen szavak és rövidítések gyorsabbá teszik ugyan a kommunikációt, de pusztítják és rombolják a szép beszédet és a nyelvet.


Ez egy nyelvművelő mítosz, ami semmilyen valódi tudományos nyelvészeti keretben nem állja meg a helyét. A nyelveket nem lehet 'pusztítani', 'rombolni'. A nyelvek változnak, pontosan így, hogy a kommunikáció különböző fajtáinak elősegítésére új elemek alakulnak ki. Definiáljuk egyszer, mi a 'szép beszéd és nyelv', és az egésznek a teljes megalapozatlansága nyilvánvalóvá válik. Nincsen 'nyelvpusztulás', csak nyelvi változás van, ami mind elkerülhetetlen, mind pedig értékítélet-mentes.

Ajánlom elolvasásra a következőt: Lanstyák István, 'Helyi "értékes" nyelvváltozatok, "tisztes" idegen szavak, "visszás" jelentések, "agresszív" rövidítések, "kevercs" nyelv és társaik. Válogatás a nyelvművelői csacskaságok gazdag tárházából.'
dragon.klte.hu/~tkis/75csacskaci.htm

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.514 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére