Tolkien és a Szerepjáték

Több
18 éve 3 hónapja #282353 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Annedun írta: ismeren a www.thrillion.hu -t?
nem mászkálós, de ilyensmi, ha ne, próbáld ki...


Igen, ismerem. Egy ideig játszottam vele, de a szerepjáték után nyilván nem volt annyira jó. Még a Neverwintert se találtam olyan jónak, pedig az D&D lényegiben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282311 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Argeleb írta: Szeretnék összeszedni néhány szegedi, vagy környék beli Tolkien rajongót, akik szeretnének szerepjátékot játszani.
Néhány elképzelés:
- A világ természetesen Középfölde, a kor mindegy.
- Lehetőleg nem túl tápos karakterek, én szívesen kipróbálnék egy olyan variációt melyben a karakterek átlagos erejűek, vagy éppen csak kiemelkednek (nem ám bárkit megtámadunk, 10 orkot lenyomunk stb.)
- Valamelyik Gyűrűk Ura szerepjáték, vagy D&D szabájrendszer Középföldére szabva.

Írjatok: argeleb@vipmail.hu


ismeren a www.thrillion.hu -t?
nem mászkálós, de ilyensmi, ha ne, próbáld ki...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282279 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Gyűjti itt valaki a LOTR Trading Card Game nevű cserélgetős kártyát?
Ha van valaki, az legyen szíves írjon nekem privit. Köszi :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275898 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Eh, én csak most vettem észre, hogy van ilyen topic :)
Valaki játszik itt a decipheres LotR szerepjátékkal?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja - 18 éve 4 hónapja #274232 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Szeretnék összeszedni néhány szegedi, vagy környék beli Tolkien rajongót, akik szeretnének szerepjátékot játszani.
Néhány elképzelés:
- A világ természetesen Középfölde, a kor mindegy.
- Lehetőleg nem túl tápos karakterek, én szívesen kipróbálnék egy olyan variációt melyben a karakterek átlagos erejűek, vagy éppen csak kiemelkednek (nem ám bárkit megtámadunk, 10 orkot lenyomunk stb.)
- Valamelyik Gyűrűk Ura szerepjáték, vagy D&D szabájrendszer Középföldére szabva.

Írjatok: argeleb@vipmail.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #258089 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Gandalf gratula a kinevezésedért! Most vagy nem tudok küldeni privátot vagy nem megy el? :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257950 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Értem és kösz a segítséget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257799 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Ethuil írta: Ha kiválasztok magamnak egy karaktert, akkor őt több játékban is használhatom?

Tulajdonképpen nem is kiválasztod, hiszen az adott szerepjáték-rendszer keretein belül Te magad alkotod meg a karaktert. Olyannak, amilyennek szeretnéd, persze, a szabályok figyelembevételével.
Ezzel a karakterrel az adott mesélőnél addig játszhatsz, amíg meg nem hal vagy meg nem unod!

A mesélő (KM, DM, JM, mittoménmimég) minden alkalomra, amikor játszotok, kidolgoz egy kalandot, de ezek a kalandok egymást követik, tehát a játékalkalmak egymás folytatásai a történetben. Gyakorlatilag a karaktered életét játszod le vele, a karakter tehát nem csupán 1 alkalomra szól. Ahogy a többiek karaktere sem, akikkel együtt játszol.

Arra azonan érdemes ügyelni, hogy egy karakterrel egy szerepjáték-rendszerben, egy mesélőnél, egy ilyen életút-történetben játszál.
Tehát ha pl. Középfölde-szerepjátékban játszol egy hobbit harcossal, azt nem viheted át mondjuk egy MAGUS-rendszerben és Ynew világán zajló történetbe. A szabályrendszer is más, a világ is más, és a karakter életében is furcsán jönne ki, ha egyszer csak átcsöppenne máshova a legutolsó kalandja után.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257798 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ha kiválasztok magamnak egy karaktert, akkor őt több játékban is használhatom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257792 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Ethuil írta: Ha a könyveim nem szerpjátékok, akkor mik? :? Én teljesen bele vagyok zavarodva. A szerepjátékokhoz több ember kell, vagy van amit magad is játszhatol?

Ezt a pár írást olvasd el a szerepjátékról, azután ha van kérdésed, tedd fel! :wink:

uradalom.fantasya.hu/index.php?s ... ely=rpgdef

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257791 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ha a könyveim nem szerpjátékok, akkor mik? :? Én teljesen bele vagyok zavarodva. A szerepjátékokhoz több ember kell, vagy van amit magad is játszhatol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257769 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Amrod írta: Lenne egy kérdésem-kicsit tudatlan vagyok-. Honnan lehet tudni, h milyen dobókocka kell a játékhoz? [size=9:2bgj3llp](Úgy értem van pl. 12 oldalú)[/size] És hol lehet ilyet kapni? Ugye nem csak Bp-n? Köszi előre is!


Bármelyik fantasy vagy szerepjáték boltban, hogy milyen kell, az le van írva a könyvben.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257766 Írta: Amrod
Amrod válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lenne egy kérdésem-kicsit tudatlan vagyok-. Honnan lehet tudni, h milyen dobókocka kell a játékhoz? [size=9:gl6by8wy](Úgy értem van pl. 12 oldalú)[/size] És hol lehet ilyet kapni? Ugye nem csak Bp-n? Köszi előre is!

A Valák óvjanak utadon az ég alatt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257754 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Estelio írta:

Ethuil írta: Ez minden szép és jű, de én még az alapokkal sem vagyok tisztában. MERP-ről még nem is hallottam. Amúgy a kérdést hogy milyen nem értem. :wink:

Vannak olyanok, hogy egyedül is lehet játszani dobókockával, mert a történet már meg van írva csak neked választanod kell, hogy merre mész tovább. Meg van amit többen játszanak, azzal nem igazán vagyok tisztában, mert még én sem játszottam olyennel csak a dobókockással.

[size=9:olei7y9u]Írtam privit, de nem válaszolsz. [/size]


A lapozgatós könyvek, amiket itt említesz, nem minősülnek szerepjátéknak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257713 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Ethuil írta: Ez minden szép és jű, de én még az alapokkal sem vagyok tisztában. MERP-ről még nem is hallottam. Amúgy a kérdést hogy milyen nem értem. :wink:

Vannak olyanok, hogy egyedül is lehet játszani dobókockával, mert a történet már meg van írva csak neked választanod kell, hogy merre mész tovább. Meg van amit többen játszanak, azzal nem igazán vagyok tisztában, mert még én sem játszottam olyennel csak a dobókockással.

[size=9:15oezcni]Írtam privit, de nem válaszolsz. [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257684 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Ethuil írta: Ez minden szép és jű, de én még az alapokkal sem vagyok tisztában. MERP-ről még nem is hallottam. Amúgy a kérdést hogy milyen nem értem. :wink:


A MERP a Középfölde Szerepjáték (Nem összekeverendő A Gyűrűk Ura Szerepjátékkal!!!!!). Mint minden más szerepjátéknak, ennek is van egy alapkönyve, egy szabálykönyve, azt kellett volna megvenned. Amit Te megvettél, azok kalandmodulok, ha jól sejtem, önmagukban nem érnek semmit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257680 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ez minden szép és jű, de én még az alapokkal sem vagyok tisztában. MERP-ről még nem is hallottam. Amúgy a kérdést hogy milyen nem értem. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257678 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ezek MERP kiegészítők ha jól tudom, ha ezekkel akarsz játszani akkor szerezz be egy MERP-alapkönyvet, abban minden szabályt és utasítást megtalálsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257677 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Ethuil írta: Olyan hülyének érzem magam, van két szerepjátékos könyvem (Láplidérc, Kaland a Run-tengeren) és semmit sem tudok vele kezdeni, mert fogalmam sincs róla hogy hogy kell játszani. :? :?

Hát az függ attól, hogy milyen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257671 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Olyan hülyének érzem magam, van két szerepjátékos könyvem (Láplidérc, Kaland a Run-tengeren) és semmit sem tudok vele kezdeni, mert fogalmam sincs róla hogy hogy kell játszani. :? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256491 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Jelentem lassan elkészül a Szürkület Középföldén című szerepjátékkönyv. Már csak pár fejezet van hátra és indulhat a tesztelés. Akit érdekel, vagy már eddig is érdekelt a dolog, az látogassa a letöltés menüt, mert egyre gyakoribbak lesznek a javítások.
Tesztelőket keresek majd. Akit érdekel keressen meg az oldalon és írjon a vendégkönyvbe, vagy a fórumba.

www.szurkulet.hu

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247301 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Életem a hordáért!

(ja az más... :) szal én is!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #247300 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én is. 8)

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244711 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Van :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244630 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hali! Van itt valaki aki az új Gyűrűk ura szerepjátékkal játszik? A DeltaVision kiadásúval?

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242710 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ha ilyet keresel, akkor szvsz inkább az rpg.hu-n próbálkozz, ott biztos nagyobb az esély, hogy találsz.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242629 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Igazából arra gondoltam, hogy nincs véletlenül egy szegedi szerepjátékos csoport ahova én is beszállhatnék?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242607 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Argeleb, nem tudom, hogy pontosan hogyan is gondolod ezt a segítséget, mert igazából csak a játék során lehet megismerni, hogy milyen is az rpg, így fórumban leírni szvsz nem adja vissza a lényeget. Egyébként lehet, hogy én is Szegedre kerülök(bár nálam csak a 3. helyen van megjelölve), szóval majd úgy nyár végén-ősszel lesz aktuális a dolog.
Egyébként én csak javasolni tudom nekedaz rpg, mert nagyon nagy élmény (és a szociális képességeket is fejleszti-persze lehet, hogy erre nincs különösebb szükséged, meg aztán nem ez adja a lényegét).
Szóval csak hajrá és szurkolo, hogy találj játékostársakat!!

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242561 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ki játszik közületek szerepjátékot?
Jövőre, ha minden összejön, szegedi egyetemista leszek, s szeretném kipróbálni. (főleg Középföldén) (amúgy M.A.G.U.S-t, D&D-t és egy Középföldés szerepjátékot már kezdetleges szinten ismerek, csak még igazából egyiket se játszottam)
Tudnátok segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #239228 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.519 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére