Tolkien és a Szerepjáték

Több
18 éve 2 hónapja #283699 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
A több hét az gond? :oops: Mármint, Thrillen is működik a dolog, és ha kellőképpen aktívak a JK-k nem is hal meg a játék.

Egyébként intrikus kaland rulz, bár többnyire nem szoktam rájönni, hogy intrikus kalandot játszunk... :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283633 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Esgal írta: Én már játszottam fórumon, a thrillionon konkrétan, ahol a cselekvéseken túl ugye fórumszinten ment leginkább a játék. Azért írtam, h a jellem fontos, mert egy fórumon nagyon nehéz megvalósítani azt, h dobálunk, meg szabályok, meg ilyesmi, mert ahhoz vagy egyeztetni kéne a többiekkel és a km-el, és egy időben géphez ülni, vagy hat hétig tartana egy parti, mert mire megérkezik a másik fél reakciója... szóval, fórumszinten olyan a játék, mint máshol, csak keesebb eksönnel. Mondjuk gyakós dolgokat a fentiek iatt nem érdemes mesélni, de valami nyomozgatós ügyletet pl. érdemes lehet.


Több hétig tartana, hacsak nem úgy oldanánk meg, mint a levelezős szerepjátékokat.
Mindenki kiad egy sor parancsot, a KM meg végigmondja, hogy ez alapján mi történt velük.
Ez persze akkor működik igazán jól, ha a karakterek magányosan váéndorolnak és sosem találkoznak egymással.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283618 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én már játszottam fórumon, a thrillionon konkrétan, ahol a cselekvéseken túl ugye fórumszinten ment leginkább a játék. Azért írtam, h a jellem fontos, mert egy fórumon nagyon nehéz megvalósítani azt, h dobálunk, meg szabályok, meg ilyesmi, mert ahhoz vagy egyeztetni kéne a többiekkel és a km-el, és egy időben géphez ülni, vagy hat hétig tartana egy parti, mert mire megérkezik a másik fél reakciója... szóval, fórumszinten olyan a játék, mint máshol, csak keesebb eksönnel. Mondjuk gyakós dolgokat a fentiek iatt nem érdemes mesélni, de valami nyomozgatós ügyletet pl. érdemes lehet.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #283594 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lehet, hogy félreérthető voltam. Én a szerepjátékról általánosságban igyekeztem beszélni, majd a harc szemléltetése képpen egy D&D-s példát hoztam fel. Ez csak segítség akart lenni a kezdőknek, érdeklődőknek.

A forumos megvalósításnak természetesen egyedinek (értsd: körülményekhez, játékosokhoz alkalmazkodónak) és egyszerűnek kell lennie. Én speciel egy forumos megvalósítását se ismerem a szerepjátéknak, így csak mint játékos tudok részt venni benne, bár ha tudok természeteden segítek.

Már el is kezdtem gondolkodni a karakteremen :-) Most valami igazán érdekeset kellene produkálnom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283586 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Argeleb írta: Akkor megpróbálok kezdőknek egy kis segítséget nyújtani, bár én se vagyok valami profi szerepjátélos, de legalább már sok mindenbe belekostoltam (MERP, D&D, Mágus, Vampire Maskarade (vagy hogyan írják), egy kicsit az új Lotr-ba).

Először is a szerepjátékot értsétek szó szerint! Tehát találj ki egy "szerepet", azaz karaktert bizonyos szabályok szerint és a játékmester (aki vezeti a játékot felülbírálja a játékos cselekedeteit) segítségével. Ezt a karaktert kell eljátszanod a játék során, mint egy színdarabban, csak itt szabadon dönthetsz cselekedeteidről bizonyos korlátok (szabályrendszer) között.

A karakter:
(1) Tulajdonságok: sok féle lehet, többnyire egy érték van hozzárendelve, kifejezfe mennyire jellemző az adott tulajdonságod. Fontosak lehetnek a harcban, a varázslásban, a különböző cselekedetek minnél jobb végrehajtásában.

(2) Személyiség: erre nagyon ritkán fektetnek hangsúlyt, pedig az igazi szerepjátékhoz hozzá tartozik. A karaktered minél árnyaltabb annál nehezebb eljátszani. Ide főleg a nem értékelt tulajdonságok tartoznak: jellemvonások, szokások stb.

Innentől már csak az a dolgod, hogy kicsit elmélyülj a szabályrendszerben:
(1) Tulajdonságokra vonatkozó szabájok (erő, ügyesség stb.)
(2) Képzettségekre / képességekre vonatkozó szabájok (Úszás, nyomolvasás, nlvasás stb)
(3) Harcrendszer
(4) Mágiarendszer
(5) Egyebek (Utazás, élelem, felszerelés, szintlépés)

Remélem nem sértek licencet, de áljon alább egy D&D leegyszerűsített példacsata:

KM: kalanmester/játékmester
J: játékos [ KÉ: 2; TM: 3; VF: 14; ÉE: 10] [hoszzúkard sebzése d8]
E: ellenség (a KKM irányítja) [KÉ: 1; TM:2; VF 12; ÉP: 6] [rövidkard sebzése d6]
d20: huszas dobókocka dobás
KÉ: kezdeményező érték
TM: támadó módosító
VF: védettségi fok
ÉP: életerő

KM: "Meglátod az ellenfelet, 15m-re bukkan fel a folyosó egyikk oldalágából. A gyenge fáklyafényben is látszik, hogy egy groteszk ork az" ("-ek között, amit a karakter lát, vagy láttat magáról)

Első kör:

KM: Dobjatok kezdeményezést!
J: d20+KÉ=13 E: d20+KÉ=8
KM: Te kezded! Mit csinálsz?
J: Rohammal elérem még ebben a körben?
KM: Persze, már roham nálkül is elérnéd.
J: Sebaj, biztos ami biztos rohamozok. "Karakterem kirántott hosszúkardal, hatalmas üvőltéssel ráront a nyomorult orka."
KM: Dobj! De vigyázz, mert roham esetén ugyan nő a TM-ed 2-vel, viszont a VF-ed 4-gyel csökken!
J: d20+TÉ=15, ez nagyobb mint az ork VF-a (12), így talált. Dobjak akkor sebzést?
KM: Hát ha akarsz rajta valamit sebezni, akkor az nem árt.
J: d8=5, az orknak 1 ÉP-je maradt.
KM: "A roham elsöprő erejű volt, e jól irányzott vágást az ork képtelen volt hárítani. Nagyon megsérült, bár még talpon van." Most ő támad.
E: d20+TM=12 ez nagyobb, mint J VF-e (14-4) így talál. Sebzés: d6=2. J ÉP-je 8
KM: "Az orknak a csodával határos módon sikerült megsebzetten is megtalálnia a roham miatt védtelenül maradt oldaladat. Szerencsére a vágás ereje nem volt nagy, így komolyabb bajod nem lett, bár azért éget a seb."

Második kör:

J: "Ezért megfizetsz!" d20+TM=16, ez talált. Sebzés: d8=7. E ÉP-je -6.
KM: " Az ork feje végig gurul a földön, míg ezalatt téged elborít fekete vére."

Vége.

Sztem fórumra ne használjunk d20-t, méginkább ne ilyen szinten, mert abból őskáosz lesz :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283530 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Némely kiegészítés fórumos szerepjátékkal kapcsolatban:

Fórumokon játszva mindig sokkal nagyobb hangsúlyt kap a jellemed, a karaktered, mint a szabályok. Tudni kell, hogy nem az a lényeg egy karakternél, hogy mekkorát som, vagy hány helyen félnek a nevétől, hanem hogy legyen egy reális, jól kidolgozott jelleme. Itt nemigen vannak "vérpistikék" (akik azon mérik a kari értékét, h milyen bika értékei is vannak nekije, mekkorát csap, satöbbi, azok nemigen kedvelik általában a csak fórumos dolgokat), a lényeg az, hogy személyiséged legyen. Gondolkozz el rajta, mit miért csinál, hogy alakult az eddigi élete, milyen volt a gyerekkora akár. Milyen jó és rossz tulajdonságai vannak (lehet, hogy horkol, de az is lehet, hogy erkölcsi kötelességének érzi adakozni az összes koldusnak), és miből fakadnak ezek (mondjuk betörték az orrát, vagy szegény családja volt, vagypl a karakter folyton a táskáját markolászva jár a városban, és jobbra-balra kapkodja a fejét, mert egyszer kirabolták). Meg nincs s mindig "eksön" - mit csinál a karakter a szabadidejében? Megy kocsmázni? Könyvtárazik?
Mindez viccesen hangzik, de kell egy jó karakter az élvezetes játékhoz. Az sem baj, ha lúzer, vagy kattant (sőt, azok a legjobbak). Csak egyénisége legyen.

Még egy jótanács. Ha van lehetőségetek, érdemes átnézni olyan szerepjátékok alapkönyveit, mint pl az Ars Magica, vagy a Vampire. A többi szabálytól függetlenül, ezeknek van egy jól kidolgozott, ún. "előny-hátrány" rendszerük. Arról van só, hogy felvehetsz bizonyos számú jó tulajdonságot (vagy rosszat), ha megfelelően kiegyensúlyozod hasonló mérvű rosszakkal (vagy jókkal). Több okból is hasznos ez, egyfelől igen jó ötleteket kapsz a karakter egyénítésére vonatkozólag, másfelől, ha a gyakorlatban alkalmazod, megakadályozható, hogy ultranagy hírók, vagy nyavalyatörős lúzerek kerüljenek ki a kezeidből (bár meg kell valljam, ebből csak az elsővel uncsi a játék. A túl jó valakiket hamar meg lehet unni, míg a lúzerek egyre mélyebbre mennek, és ezt szórakoztató kijátszani is, meg nézni is :) )

Na, enyit a jó-jellem-fontossága c. hegyibeszédből.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283500 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Akkor megpróbálok kezdőknek egy kis segítséget nyújtani, bár én se vagyok valami profi szerepjátélos, de legalább már sok mindenbe belekostoltam (MERP, D&D, Mágus, Vampire Maskarade (vagy hogyan írják), egy kicsit az új Lotr-ba).

Először is a szerepjátékot értsétek szó szerint! Tehát találj ki egy "szerepet", azaz karaktert bizonyos szabályok szerint és a játékmester (aki vezeti a játékot felülbírálja a játékos cselekedeteit) segítségével. Ezt a karaktert kell eljátszanod a játék során, mint egy színdarabban, csak itt szabadon dönthetsz cselekedeteidről bizonyos korlátok (szabályrendszer) között.

A karakter:
(1) Tulajdonságok: sok féle lehet, többnyire egy érték van hozzárendelve, kifejezfe mennyire jellemző az adott tulajdonságod. Fontosak lehetnek a harcban, a varázslásban, a különböző cselekedetek minnél jobb végrehajtásában.

(2) Személyiség: erre nagyon ritkán fektetnek hangsúlyt, pedig az igazi szerepjátékhoz hozzá tartozik. A karaktered minél árnyaltabb annál nehezebb eljátszani. Ide főleg a nem értékelt tulajdonságok tartoznak: jellemvonások, szokások stb.

Innentől már csak az a dolgod, hogy kicsit elmélyülj a szabályrendszerben:
(1) Tulajdonságokra vonatkozó szabájok (erő, ügyesség stb.)
(2) Képzettségekre / képességekre vonatkozó szabájok (Úszás, nyomolvasás, nlvasás stb)
(3) Harcrendszer
(4) Mágiarendszer
(5) Egyebek (Utazás, élelem, felszerelés, szintlépés)

Remélem nem sértek licencet, de áljon alább egy D&D leegyszerűsített példacsata:

KM: kalanmester/játékmester
J: játékos [ KÉ: 2; TM: 3; VF: 14; ÉE: 10] [hoszzúkard sebzése d8]
E: ellenség (a KKM irányítja) [KÉ: 1; TM:2; VF 12; ÉP: 6] [rövidkard sebzése d6]
d20: huszas dobókocka dobás
KÉ: kezdeményező érték
TM: támadó módosító
VF: védettségi fok
ÉP: életerő

KM: "Meglátod az ellenfelet, 15m-re bukkan fel a folyosó egyikk oldalágából. A gyenge fáklyafényben is látszik, hogy egy groteszk ork az" ("-ek között, amit a karakter lát, vagy láttat magáról)

Első kör:

KM: Dobjatok kezdeményezést!
J: d20+KÉ=13 E: d20+KÉ=8
KM: Te kezded! Mit csinálsz?
J: Rohammal elérem még ebben a körben?
KM: Persze, már roham nálkül is elérnéd.
J: Sebaj, biztos ami biztos rohamozok. "Karakterem kirántott hosszúkardal, hatalmas üvőltéssel ráront a nyomorult orka."
KM: Dobj! De vigyázz, mert roham esetén ugyan nő a TM-ed 2-vel, viszont a VF-ed 4-gyel csökken!
J: d20+TÉ=15, ez nagyobb mint az ork VF-a (12), így talált. Dobjak akkor sebzést?
KM: Hát ha akarsz rajta valamit sebezni, akkor az nem árt.
J: d8=5, az orknak 1 ÉP-je maradt.
KM: "A roham elsöprő erejű volt, e jól irányzott vágást az ork képtelen volt hárítani. Nagyon megsérült, bár még talpon van." Most ő támad.
E: d20+TM=12 ez nagyobb, mint J VF-e (14-4) így talál. Sebzés: d6=2. J ÉP-je 8
KM: "Az orknak a csodával határos módon sikerült megsebzetten is megtalálnia a roham miatt védtelenül maradt oldaladat. Szerencsére a vágás ereje nem volt nagy, így komolyabb bajod nem lett, bár azért éget a seb."

Második kör:

J: "Ezért megfizetsz!" d20+TM=16, ez talált. Sebzés: d8=7. E ÉP-je -6.
KM: " Az ork feje végig gurul a földön, míg ezalatt téged elborít fekete vére."

Vége.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283379 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Glorlyg írta: ŐŐŐŐ és mi van avval aki sosenemlátott még ilyet és nem is csinált ilyet!
Megtanítjátok a butuska kezdőket is ha kérik szépen?


Hát nem pont ezért nyavajgok én itt már mióta? :D

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283344 Írta: Csagatar
Csagatar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
mielőtt nagyon belelélnénk magunkat, sajna el kell egy kicsit keserítselek... egy ilyen játékot legjobb esetben is max. 5-7 ember játszhat, és még mindig nem biztos semmi a játékkal kapcsolatban... de azért kitartást :)

erinqua telmalya Ambaresse, torninya: ammára handelyanen silie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283328 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Glorlyg írta: ŐŐŐŐ és mi van avval aki sosenemlátott még ilyet és nem is csinált ilyet!
Megtanítjátok a butuska kezdőket is ha kérik szépen?

Persze, még csak nem is kell szépen kérniük! :wink:

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283325 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
ŐŐŐŐ és mi van avval aki sosenemlátott még ilyet és nem is csinált ilyet!
Megtanítjátok a butuska kezdőket is ha kérik szépen?

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283295 Írta: Csagatar
Csagatar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
na a játékkal az a helyzet, hogy egyelőre még nem világos, hogy lesz vagy nem lesz, és ha lesz, akkor hogyan fog pontosan megvalósulni...
most egyeztetünk a moderátorokkal, aztán lesz ami lesz, de még egy kis türelmet kérek :)

erinqua telmalya Ambaresse, torninya: ammára handelyanen silie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283247 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Coralie írta:

cortez71 írta: de mikor kijött a LotR, igen nagyokat néztünk a CODA rendszeren. Meg lehet szokni, csak sztem a mezei DnD után kicsit furi :D

Ez megnyugtató 8)
Eddig abban a hitben éltem, hogy nagyon sötét vagyok, amiért nem skerült kiigazodnom rajta. De ha még a profik szerint is furi, akkor nem vagyok teljesen elveszve! :D


Csatlakoznék! :wink: Engem is megnyugtat a tudat, hogy nem én vagyok túl lüke ehhez!

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283232 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

cortez71 írta: de mikor kijött a LotR, igen nagyokat néztünk a CODA rendszeren. Meg lehet szokni, csak sztem a mezei DnD után kicsit furi :D

Ez megnyugtató 8)
Eddig abban a hitben éltem, hogy nagyon sötét vagyok, amiért nem skerült kiigazodnom rajta. De ha még a profik szerint is furi, akkor nem vagyok teljesen elveszve! :D

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283214 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Könyvből nagyon nehéz RPG-t tanulni... A népszerű szerepjátékoknál nincs gond, meg ami egy rendszerre épül (d20 forever), de mikor kijött a LotR, igen nagyokat néztünk a CODA rendszeren. Meg lehet szokni, csak sztem a mezei DnD után kicsit furi :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283212 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Niphredil Eleanor írta: Cortez: egyszer belelapoztam abba könyvbe, el is keztem olvasgatni, tanulmányozgatni, de valahol a pontok szétosztásánál elvesztettem a fonalat, a megmaradt fonalakba meg jól belegabalyodtam! :roll: :wink:

Én is a könyvvel kezdtem, de hasonlóak voltak az első benyomások... :oops: Aztán elvittek egy szerpjátszós klubba, ahol magyarázgattak egy kicsit, de főleg játszhattam amúgy bemutaó jelleggel (hát igen, egy néma kószát... Kábé ilyen szinten sikerült bekapcsolódnom... :oops: ). És ez után már a könyv se tűnt olyan harapósnak :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283187 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Jó, én elhiszem nektek, csak akkor tessék felkészülni az amatőrökre is! :D :wink:

Cortez: egyszer belelapoztam abba könyvbe, el is keztem olvasgatni, tanulmányozgatni, de valahol a pontok szétosztásánál elvesztettem a fonalat, a megmaradt fonalakba meg jól belegabalyodtam! :roll: :wink:

De azért köszi a bíztatást, azt hiszem, megint neki ülök, hátha most többre megyek vele! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283175 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Niphredil Eleanor írta: Huhh, hát úgy látom, ez az ötlet igen nagy népszerűségnek örvend. Viszont eddig mindenki azt írta, hogy valmennyi tapasztalata, ha nem is sok, de mégiscsak van az effajta játékok terén.
Nekem ellenben semmi tapasztalatom sincs! icon_redface.gif icon_confused2.gif
Ez nagyon nagy hátrány, vagy azért van rá egy kis reményem, hogy nem maradok ki a buliból? icon_confused2.gif

Ez egyáltalán nem hátrány. Vmikor mi is kezdők voltunk... Ha pedig úgy játszunk, ahogy én javasoltam, azaz a történetre, cselekményre, valamint a jellemek változására helyezzük hangsúlyt (ez a storytelling game) és nem a harcra illetve a karakterek tulajdonságainak fejlesztésére, akkor még csak szabályokat sem kell tanulnod (na jó egy-kettőt azért igen). Szóval csak bátran!!

OFF: úgy látom egyszerre írtunk :D

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283174 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Illuin írta:

cortez71 írta: Abba a hibába nem esünk, hogy a MERP (fúúúj, táblázatok icon_evil.gif )

Ez miért írod? :D Kedvencem a balsiker táblázat!!! :lol: :lol: :lol:

Egyébként meg nem nagyon kellenének ide szabályok, inkább egy storytelling típusú játékot kellene nyomni. Nekem néhány haverommal van egy kis saját fórumunk, ahol néha játszunk(ha sokáig nem tudunk összehozni egy "igazi" játékülést) és ott szinte soha nem használunk szabályokat. Pedig van ott minden: Középfölde, SW, Cthulhu, Wheel of Time, MAGUS, meg ami szem-szájnak ingere. Ha nagyon elkerülhetetlenné válik a dobás, akkor egy egyszerű kis dobókocka programot használunk, szvsz ilyet biztos lehet találni a neten, vagy egy infós emberke megcsinálahatná...

Sztem is a freestyle lenne a legalkalmasabb rá. Fórumos rpg-t szabályok betartásával játszani egyenlő egy halálos ítélettel.

Niphredil: Nyugi, a fórumos rpgt nem nehéz megtanulni. Sőt, nem is kell tanulni, mert szinte nincs is szabály. Nem fogsz belőle kimaradni... Amúgy ha érdekel a Gyűrűk Ura szerepjáték (az asztali), akkor érdemes beruházni a Gyűrűk Ura Szerepjáték alapkönyvre. Kicsit drága (8 ezer Ft), de gyönyörű színes-szagos kiadvány a film képeivel, kemény borításban. És ha azt elolvasod, akkro minden egyes X módosítót tudni fogsz, olyan szinten, h a fejed már fájni fog (erőmódosítópluszötehhezatáamdáshozakkorezkell,deakármásmódosítótislehethasználnom)
De ne félj, nem leszel hátrányban itt ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283169 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Huhh, hát úgy látom, ez az ötlet igen nagy népszerűségnek örvend. Viszont eddig mindenki azt írta, hogy valmennyi tapasztalata, ha nem is sok, de mégiscsak van az effajta játékok terén.
Nekem ellenben semmi tapasztalatom sincs! :oops: :confused2:
Ez nagyon nagy hátrány, vagy azért van rá egy kis reményem, hogy nem maradok ki a buliból? :confused2:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283163 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

cortez71 írta: Abba a hibába nem esünk, hogy a MERP (fúúúj, táblázatok icon_evil.gif )

Ez miért írod? :D Kedvencem a balsiker táblázat!!! :lol: :lol: :lol:

Egyébként meg nem nagyon kellenének ide szabályok, inkább egy storytelling típusú játékot kellene nyomni. Nekem néhány haverommal van egy kis saját fórumunk, ahol néha játszunk(ha sokáig nem tudunk összehozni egy "igazi" játékülést) és ott szinte soha nem használunk szabályokat. Pedig van ott minden: Középfölde, SW, Cthulhu, Wheel of Time, MAGUS, meg ami szem-szájnak ingere. Ha nagyon elkerülhetetlenné válik a dobás, akkor egy egyszerű kis dobókocka programot használunk, szvsz ilyet biztos lehet találni a neten, vagy egy infós emberke megcsinálahatná...

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283158 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én is szívesen jönnék, csakhát Középföldés szerepjátékokat én sem nagyon ismerem. Magus, d&d meg Vampire tapasztalatom van, az sem sok.

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283127 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lehet még csatlakozni? :oops: :roll:
Sok komoly RPG-s előéletem nincs, párszor játszottam már (az új LotR, amit asszem nem szeretnek, és MAGUS), meg van egy kis thrilles tapasztalatom... Tudom, nem sok... :oops:
De ha nem lennétek elegen, akkor esetleg gondoljatok rám is. :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283125 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

cortez71 írta:

Niphredil Eleanor írta: Engem nagyon édekelne, tetszik ez a szerepjátékos ötlet, csak megmondom őszintén, nem igazán ismerem a szabályokat, meg úgy egyáltalán magát a játékot se :oops: , csak sokat hallottam már róla, és eddig mindenki dícsérte! :wink: Nagyon szeretném kipróbálni!

Szóval ha valaki venné a fáradtságot, és egy kicsitkét beavatna (csak úgy az alapokba, hogy nagyjából képben legyek) annak nagyon hálás lennék! :roll: :wink:

Nah, szóval a lényeg az, hogy én maximálisan támogatom az ötletet, és szívesen részt is vennék benne! :wink:

Mármint minek a szabályait? :D
Abba a hibába nem esünk, hogy a MERP (fúúúj, táblázatok :evil: ) vagy a decipheres rpg-t lefordítjuk fórumos rpg változatra, mert abból káosz lenne...
Viszont ha magát az asztali rpg-t akarod megismerni, azt bonyi lesz elmagyarázni :roll:


Akkor mi a megoldás? :confused2:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283122 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Niphredil Eleanor írta: Engem nagyon édekelne, tetszik ez a szerepjátékos ötlet, csak megmondom őszintén, nem igazán ismerem a szabályokat, meg úgy egyáltalán magát a játékot se :oops: , csak sokat hallottam már róla, és eddig mindenki dícsérte! :wink: Nagyon szeretném kipróbálni!

Szóval ha valaki venné a fáradtságot, és egy kicsitkét beavatna (csak úgy az alapokba, hogy nagyjából képben legyek) annak nagyon hálás lennék! :roll: :wink:

Nah, szóval a lényeg az, hogy én maximálisan támogatom az ötletet, és szívesen részt is vennék benne! :wink:

Mármint minek a szabályait? :D
Abba a hibába nem esünk, hogy a MERP (fúúúj, táblázatok :evil: ) vagy a decipheres rpg-t lefordítjuk fórumos rpg változatra, mert abból káosz lenne...
Viszont ha magát az asztali rpg-t akarod megismerni, azt bonyi lesz elmagyarázni :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283120 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Engem nagyon édekelne, tetszik ez a szerepjátékos ötlet, csak megmondom őszintén, nem igazán ismerem a szabályokat, meg úgy egyáltalán magát a játékot se :oops: , csak sokat hallottam már róla, és eddig mindenki dícsérte! :wink: Nagyon szeretném kipróbálni!

Szóval ha valaki venné a fáradtságot, és egy kicsitkét beavatna (csak úgy az alapokba, hogy nagyjából képben legyek) annak nagyon hálás lennék! :roll: :wink:

Nah, szóval a lényeg az, hogy én maximálisan támogatom az ötletet, és szívesen részt is vennék benne! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283105 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Az RPG.hu fórumon van is ilyen, csak nagyon haldoklik :?
Nem szeretnek a szerepjátékosok Középföldén játszani, nem tudni, miért :( :(
Erről írt az egyik fórumos cikket az rpg.hu-ra, itt a link: rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4427
De benne lennék én is, feltéve, ha a rendszere freestyle lenne, mert fórumon elég nehéz megvalósítani a röghöz kötött szabályokat (ez sajna tapasztalat :( ) Gyűljünk még, aztán meglátjuk, mi lesz! Én támogatom az ötletet teljes mellszélességgel! ;) [/code]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282873 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nekem is tetszik az ötlet, én szívesen résztvennék benne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282599 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Csagatar írta: Nekem sajna nincs túl jó véleményem az eddig megjelent GYU játékokról (MERPet és valami LOTR RPG-t "láttam" mostanig)
Látom itt sokan nem ismerik még a szerpjátékokat. Nem tudom mi a véleményetek róla, de mit szólnátok egy topichoz amiben játszanánk? Gondolom ismeritek a módszert... nem annyira pörgös mint egy rendes játékülés, de akinek nincs miből az ne válogasson! Egyrészt aki még nem ismeri, látná, hogy miről is szól a játék, másrészt talán a tapasztaltabb GYU rajongóknak sem ártana egy kis barangolás Középföldén...

Na gondoljátok meg, de aztán nem ám megkövezni, ha nem tetszik az ötlet, mert visszadobok... :evil:


Engem erdekelne dolog, csak gyuljon ossze eleg ember, meg beszelni kell az operatorokkal. Ha meg nem engedik, akkor ott az rpg.hu, ahol jatszani lehet.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282559 Írta: Csagatar
Csagatar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nekem sajna nincs túl jó véleményem az eddig megjelent GYU játékokról (MERPet és valami LOTR RPG-t "láttam" mostanig)
Látom itt sokan nem ismerik még a szerpjátékokat. Nem tudom mi a véleményetek róla, de mit szólnátok egy topichoz amiben játszanánk? Gondolom ismeritek a módszert... nem annyira pörgös mint egy rendes játékülés, de akinek nincs miből az ne válogasson! Egyrészt aki még nem ismeri, látná, hogy miről is szól a játék, másrészt talán a tapasztaltabb GYU rajongóknak sem ártana egy kis barangolás Középföldén...

Na gondoljátok meg, de aztán nem ám megkövezni, ha nem tetszik az ötlet, mert visszadobok... :evil:

erinqua telmalya Ambaresse, torninya: ammára handelyanen silie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.549 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére