Bombadil

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29383 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
'' Köröttük jókora csapat szállt, mind a fák és bokrok szellemei, ligeteké, hegyrézsűk vadonaié, meg kik hajnalt énekelnek, meg a szálas-fejes gabona felett szállnak zengőn, alkonyokkor. Ezek a nermik és a tavák, a nandinok és az orosszik, megannyi tündér, kobold, locskamanócska, törpe, szellemsuhanc, lengelány. Számuk tömérdek: senki ne vétse össze őket mégsem az eldákkal, mert ők a világ előtt születtek, s vénebbek, mint a világnak legvénebbje, és nem a világéi ők, de nevetnek rajta, mert keletkezéséhez nincs közük, csak játékszer nékik.''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29382 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Szegééény Tomát jól kihagyták a filmből...persze ha berakják...az anyám 5perc után sírva rohan ki a moziból:-)<br> Furcsa alak ez a Tomagyerek:-)<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29381 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Találtam Toma eredetére egy nagyon jó idézetet A szilmarilokból, majd otthon begépelem, most nincs nálam a könyv...Vagy Az elveszett mesék könyve volt? Már nem tudom biztosan... Utánajárok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29380 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Toma... mivel én még nem olvastam a Szilmarilokat nem is próbálok a maia-vala okfejtésbe belefolyni. A GYU-nál maradva: Toma és Aranymag nekem az állandóságot, a természet körforgását szimbolizálja, amely mindennél ősibb, és akkor is megmarad, amikor az emberek, tündék , hobbitok már nem lesznek, nem törődik a (számára) kicsinyes vágyakkal - lsd. Tomára nem hat a Gyűrű. <br> <br> Toma nekem a fákat, az erdőket, a réteket, a Földdel kapcsolatos dolgokat szimbolizálja, Aranymag pedig a folyókat, patakokat, esőt, a Vízzel kapcsolatos dolgokat. Ketten gyönyörűen kiegészítik egymást, és nem is tudnak létezni egymás nélkül. A fáradt hobbitoknak megnyugvást nyújtanak, pont úgy ahogy jól esik megpihenni a természetben nekünk is. Maga a személyük rejtély, de hát végül is mi sem tűnődünk azon hogy micsoda/honnan származik pl. a természet vagy az időjárás. :) Volt van és lesz. :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29379 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
úgy érted, hogy a Barna Rhadagast lenne Tom Bombadil?<br> hát ez tényleg kissé er?ltetett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29378 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
<i>AIWENDIL</i>, azaz A Madarak Szerelmese. <br> Yavana maiája. <br> Színe: <br> barna (a földi élet, a természet kapcsolatának jele) <br> Középföldén használt neve: <br> Radagast (=A Vadak Szelídít&#337;je), mert főleg az állatokkal, elsősorban a madarakkal foglalkozott <br> Lakhelye: <br> Rhosgobelben ütött tanyát, a Bakacsinerdő és az Anduin között. <br> Fő ereje: <br> az Állatok Értése. <br> Visszatérése: <br> Valószínűleg külön úton visszatért Amanba. <br> <br> Olórintól loptam a leírást. :) Különös egybeesés Bombadil és Awiendil szóvége. Habár a nyelvészked&#337; kollégák lehet, hogy tudnak rá vmi magyarázatot, de akkor is furcsa. Ráadásul Yavanna maiája, ez még 1 pont neki. Az a szöveg pedig, hogy Melkor el&#337;tti biztosan egy Tolkien féle kavar.<br> <br> Najó kicsit er&#337;ltetett, de volt már annyi feltevés miért ne lenne még 1 itt :D Csupán hangosan gondolkodtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29377 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Olórin: Azokon a vitákon én nem voltam ott, de azért már sok ellentmondás van a könyvekben, így még több.<br> <br> Ehhez még hozzájön az, hogy a Silmarillionban nem is említik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29376 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Tom megnéztem szépen ki van elemezve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29375 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Nehéz elképzelni, de hát ilyen tréfás volt az öregúr...<br> De nem következetlenség, hanem egy talány, egy titok, ami kevéssé illik a többi közé...<br> <br> Ebben a hozzászólásomban:<br> 2002. jan. 23. 23:28<br> (kicsit lejjebb)<br> van egy link egy elemzéshez...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29374 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Attól még lehet ismert személy csak Tolkien nem kötötte az orrunkra. Direkt. Nehezen képzelem el, hogy ahol minden olyan precízen ki van dolgozva van egy következetlenség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29373 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
sandro,<br> <br> Nem akarlak elkeseríteni, de erről, hogy kicsoda vagy micsoda Toma, már köteteket összevitatkoztak a weben.<br> <br> Az biztos, hogy NEM maia, NEM vala, NEM azonos Eruval.<br> <br> Kár találgatnod... Maga Tolkien is azt mondta róla, hogy ''a mesékbe kellenek a rejtélyek, és Toma rejtély''.<br> <br> Szóval, úgy van, ahogy Aranymag is mondta: <br> Bombadil Toma, ő bizony Bombadil Toma.<br> <br> :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29372 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Bombadil Toma azt mondta, hogy előbb volt, miont a tündék.<br> <br> Akkor vagy vala, vagy maia.<br> <br> Maiát nem tartom valószínűnek, hiszen rá nem hatott a Gyűrű, és Mithrandirra, meg Curunírra és Sauronra hat.<br> <br> Marad tehát, hogy vala.<br> <br> Ha vala, akkor nagy valószínűség szerint férfi.<br> <br> Akkor, az éneklése és vidámsága alapján lehetne Tulkas, a könyv szerint Tulkas mindenen nevet, gyorssabb bármilyen élőlénynél.<br> <br> Ha azt nézzük, hogy nem hatott rá a Gyűrű, attól még lehet Tulkas, de lehet, hogy azért nem hatott rá, mert ő is készített ilyeneket.<br> <br> Ez esetben az egyetlen választás Aule.<br> <br> Viszont Valinort elrejtették Ardáról, ő mégis ott volt. Ez esetben ő Ulmo. Emellett szól aazt is, hogy a fólyóból vett feleséget, és a Silmarillionban azt írták, hogy akkor még Ulmo volt az egyetlen vala (Morgoth-t leszámítva) aki egyedül élt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29371 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Én láttam egy könyvet (Tolkien meséi) amiben volt egy hosszu vers, címe:Tom B. kalandjai.<br> De nem tudtam elolvasni :( (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29370 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Aki egy kicsit tud angolul, annak érdemes elolvasnia <br> <a href=http://www.theonering.net/perl/newsview/2/1011842227/> ezt.

Peter Jackson mond el néhány dolgot Bombadilról...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29369 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
ahogy az Arda is írja, Bombadil már nagyon korán létezett, amikor a LotR még gondolat sem volt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29368 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Mondjuk ez elgalább kizárja a Toma = Eru meg Toma = vala koncepciókat :) <br> <br> De azt hiszem, Toma idegentest marad, Aranymaggal együtt. Tolkien már korábban megalkotta, és belerakhatta, de nem magyarázta meg...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29367 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Egy kissé alaposabb elemzés Bombadilról:<br> <br> <a href=http://tolkien.slimy.com/essays/Bombadil.html> tolkien.slimy.com/essays/Bombadil.html <br> <br> Tele van ezzel a kérdéssel a web...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29366 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Az Ardas cikk elegge jol kivesézi Tomát. Köszi annak aki adta :) Tetszett a cikk! Szépen kielemezgetik a dolgokat, de szerintem valahol van válasz nem ahogyan ők írják végszónak (igaz nem vesézték ki hardcore módon):<br> <br> There is only one answer to the riddle of Tom Bombadil: that there is no answer. Though we've presented some of the evidence here, this article does no more than dip beneath the surface. It seems, though, is that Tom's nature is ultimately undiscoverable, and this is surely a good thing. <br> <br> Akarom tudni ki volt Toma :D Megnézem majd azt az esszét is, amit ott valahol írnak linknek, de szerintem az se vezet több eredményre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29365 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Bombadil Toma a Gazda!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29364 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
viszont Melkor volt, aki először Ardára lépett... ezért nem egyértelmű Bombadil kiléte

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29363 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Közbe rájöttem, hogy hiba volt mérvadónak venni, a láthatatlanságot. Hiszen aki elég erős volt hogy irányítsa a gyűrűt (akár egy elf, ember, hobbit stb.), az akár azt is megtehette, hogy ne legyen általa láthatatlan. Egyértelmű hogy Sauron vagy Bombadil ezért nem volt az, bár ha akarták volna megtehették volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29362 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Nem csak így kell értelmezni, hanem így is van. A kezdetektől ott van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29361 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Tom (Bombadil) Melkor előtt érkezett... ezt igy kell értelmezni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29360 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Majd ha hazamegyek akko pontosabb válasz után nézek! De biztos, hogy Bombadil Toma félisten volt (vala vagy maja volt), ha nem akkor onnan származott ahonnan Szilszakáll, mivel ismerték egymást és jóban voltak. És nekem úgy rémlik, hogy bombadil is ott volt a kezdetektől mint szilszakáll, vagy Morgoth. Ja amúgy a Tom Melkort nem tudom hogy honnan szedtétek?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29359 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Eia!!!<br> Mi van? :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29358 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Dwin!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29357 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
almoselod:Telefonon rendelt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29356 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Ki az a Tom Melkor?<br> Talán Morgoth nick neve? <br> :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29355 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
nincs rá pozitív bizonyíték, hogy maia lett volna, lásd a linket, amit lejjebb betettem<br> Tom Melkor el?tt érkezett, nehezen lehetett maia akkor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29354 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Elkérte a buckamanótól!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.525 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére