Haditudományok Középföldén

Több
16 éve 11 hónapja #325854 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ááá, sztem hadjuk a korai változatokat, érdekes meg minden, de mivel késöbb egyértelműen nem jelennek meg, sztem a fém-sárkány....mind1 kösz, erre nem is emléksztem, tök jó!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325843 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ugyancsak érdekes a Gondolin ostrománál(szintán az elveszett mesék) feltűnő sárkányok:óriási fémszerkezetek, akik még szellemel is rendelkeztek. Hm..ki tudja...Morgothnak rengeteg kovácsa volt, hisz a roppant orkseregeit hamar fel tudta fegyverezni..akár ilyen dögöket is alkothattak azok a mesteremberek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325658 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen, az elveszett mesék 2. kötetében kétszer is megemlítődnek.
1,. 111.o.-ugyanaz a szöveg, amit te idéztél Ulmó-
2,. 161. o.(ugyanez a fejezet)"Melkó sárkányai között akadtak kisebbek, hidegebbek, mint a kígyók,s ezek közük sok tudott repülni;"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325631 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Olorin.papa írta:
Valahol, úgy emlékszem, hogy a Babóban említenek hideg sárkányokat valahol, de nem vagyok benne biztos... :oops:


De az a hideg sárkány ami ott és a GyU függelékében is felbukkan, annyit jelent: nem fúj tüzet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325550 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Fekete Ancalagon volt a repülő sárkányok vezére az elsőkorban, és tengerész Elendil vágta le...

Valahol, úgy emlékszem, hogy a Babóban említenek hideg sárkányokat valahol, de nem vagyok benne biztos... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325543 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tulkas írta: Az is érdekes, hogy a hideg sárkányokról a Szilmarilokban nem lehet olvasni, a többi könyvben is csak a Gyűrűk Urában említik meg. A HoME kötetekben sincs több róluk?


A glyphweb.com szerint (Encyclopedia of Arda) az Elveszett mesék II-ben van róluk egy pici (Turambar és Foalókë fejezet):

az Encyclopedia of Arda írta: Now the least mighty [dragons] - yet they were very great beside the Men of those days - are cold as in the nature of snakes and serpents, and of them a many having wings go with the uttermost noise and speed...


Vagyis hidegek, mint a kígyók és gyíkok a természetben, sokuknak szárnya is van, hatalmas zajjal, gyorsan repülnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325531 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azokban, amiket én is olvastam, nincs...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325482 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az is érdekes, hogy a hideg sárkányokról a Szilmarilokban nem lehet olvasni, a többi könyvben is csak a Gyűrűk Urában említik meg. A HoME kötetekben sincs több róluk?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325453 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Megegyeztünk! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325396 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az mind szép és jó, de sztem maradjunk inkább a leghatalmasabb sárkány jelzőnél, és hadjuk a testméreteket. :lol:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325352 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igazad van Anduin, kifejezetten sehol sem olvastam sem elsődleges, sem másodlagos forrásban, hogy Ancalagon lett volna a legnagyobb sárkány. De az egyik szerepjátékkönyvben(nevezetesen a Gonosz fajzatok és csodás mágia-ami a Gyűrűk Ura szerepjáték egyik kiegészítője)szerepel az,hogy a sárkányok három faja közül a szárnyas sárkányok voltak a legnagyobbak-és mint tudjuk Ancalagon volt a legnagyobb szárnyas sárkány. Mondjuk ez csak egy szerepjátékkönyv, de viszont elég hű Tolkien világához-nem úgy, mint a Középfölde szerepjáték. Szóval lehet a dologban valami.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325317 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Yo man, azért, a ,,olyan sárkány pedig soha nem is létezett, még Fekete Ancalagon sem" ebbe én sehol nem látom, hogy méretileg ő lett volna legnagyobb, max. hatalomban!
Persze, szerintem is ő lehetett e legnagyobb, de azé még valami bizonyíték kéne...

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325224 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szerintem pedig elképzelhető,hogy Ancalagon volt a legnagyobb sárkány, mégpedig a következő szöveg miatt:Úgy mondják, a sárkánytűzben még a Hatalom-Gyűrűk is megolvadnak......olyan sárkány pedig soha nem is létezett, még Fekete Ancalagon sem, aki az Egy Gyűrűnek,.......ártani tudott volna,.....
Nyílván nem Ancalagont említette volna Gandalf Frodónak, ha nem ő lett volna a legnagyobb sárkány.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325191 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Anduin írta: Hát, azt nem lehetett nehéz, lévén salakból és törmelékből épült, nem sziklából, tehát egy elég nagy, akár könnyű test is ledönthette.


Ami a Dagor Bragollach tüzét kibírta, az nem valószínű, hogy egy kisebb ütésre leomlik :roll: Salakból épültek a Thangorodrim csúcsai, de azért nem kártyavárként.

A II.VH-s csevegést meg kéretik befejezni, MOST.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325189 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
OFF Már bocs, de egy lóval akkor sem kezdesz sokat, ha egy Panzer jön veled szembe 8) ON

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325168 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
OFF: Nem Tigrisekkel, az csak '42re lett kész. Pz I, II és IIIasokkal.
Egyébként persze hogy sikerrel szembe lehetett szállni velük ha az embernek volt ideje csapdát ásni. ON

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325155 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát, azt nem lehetett nehéz, lévén salakból és törmelékből épült, nem sziklából, tehát egy elég nagy, akár könnyű test is ledönthette.
Nem biztos, hogy ő volt a legnagyobb. Csak a szárnyas sárkányok közt volt az.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325099 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én is ugy tudom, hogy ő volt a valaha élt legnagyobb sárkány. Tényleg nagy lehetett, ha testével romba tudta dönteni Thangorodrim csúcsait.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325097 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
picit OFF: igaz, de korabeli tudósításokból tudjuk, hogy voltak csaták, ahol a lengyel lovasság eredményesen(!) szállt szembe a tankokkal! hogy hogy, arról sejtésem sincs, de azért nem mindenhol taroltak a németek! OFF befejezve!
ami Ancalagon méreteit illeti: hát egen, vszínűleg nem volt pici! ;-) (ha jól tévedek, ő volt a legnagyobb sárkány. ha nem így van, javítsatok ki!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325093 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Csakhogy a lengyelek lovasan támadtak a Tigris tankokkal támadó nácik ellen. Hopp..egy kicsit elkanyarodtunk a témától és Középfölde világától! Inkább az Ancalagonos hozzászólásomra reagáljatok! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325082 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen, de Lengeylországnak volt hadserege, légiereje, és egy csomó katonája.
Ez semmiképpen sem egyenlő ,,egy kis létszámú előretolt egységgel"

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325068 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az is érdekes, hogy ugyanebben a csatában(Izzó Harag háborúja) Fekete Ancalagon haldokolván, az égből zuhanva az Earendellel történt harc után rázuhan a Thangorodrim hármas csúcsára, amiket romba is dönt. Jó nagy dög lehetett az az Ancalagon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325041 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az eredeti (Elveszett mesék-beli) Gondolin bukásában százával hemzsegtek, a 45 az a szám amennyivel végeztek a kitöréskor a tündék.
Martinez szerint (Középfölde életre kel) Tolkien írta, hogy nem lehetnek többen hétnél.
Amennyi ebből biztos, hogy ahogy növelte a hatalmukat (az Elveszett mesékben még kb elit ork harcosok) úgy csökkentette a számukat. Legalább hárman voltak, mivel tudtommal Ecthelion és Glorfindel hőstetteit meghagyta véglegesnek és ezen kívül volt még egy móriában.

Anduin: Hogyne lehetne 8 napon át elsöpörni valamit meg végigrohanni meg ilyenek, a németek a világháborúban 2 hét alatt megszállták Lengyelország feléjük eső felét, és erre aligha lehet más kifejezést használni. (igaz, nekik gépesített egységeik is voltak, de a terület is jóval nagyobb volt)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325028 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az eredeti Gondolin bukásában 45-en voltak. Erre azt hiszem jól emlékszem. Mellesleg ez egyik MTT napon a Crvinban még anno, valahogy felmerült 12 is, és valahogy, hogy a másodkort 3 élte meg, és ezek közül 1 a móriai. A többi 9 elpusztult a nagy csatában, vagy még elöbb.
De lehet, hogy én emlékszem rosszul, és még forrást sem tudok mondani... :roll:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325012 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Anduin írta: ...számukat hadjuk ahogy azt Gandalf is mondta :D

/Ulmo ;-) /
egyébként meg tényleg bizonytalanok az átfedések, úgyhogy elég nehéz (ha egyáltalán lehetséges) megtalálni a pontos számot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325007 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem úgy értettem, hogy kifejezetten a HoME 2. kötetének szövegében szerepelt, hanem egy jegyzet formájában szerepelt-mármint az,hogy a balrogok heten voltak.Úgy emlékszem ezt a megállapítást Tolkien a Gyűrűk Ura megírásának idején tette, és az Annals of Amanban jelent meg. Ekkorra már megszületett a tüzes balrogok koncepciója. Szóval én így értettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324950 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A HOME 2. részében különbenis még egyfajta szuper-orkok voltak, erről is esett már szó, és azt hiszem 45 volt ott Gondolinnál, de késöbbi szövegekben már egyértelműen tűz-szellemek, számukat hadjuk ahogy azt Gandalf is mondta :D

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324949 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tulkas írta: Én pedig két helyen is olvastam, hogy a balrogok nem lehettek többen hétnél: az egyik a Középfölde életre kel,a másik pedig Az elveszett mesék könyvének második kötete, pontosabban a 241-ik oldalának a legalja.Az előző hozzászólásban pedig csak azért írtam hatot, mert eddigre, vagyis az Izzó Harag háborújának idejére(ami azt hiszem e.k 583-ban volt) egy már meghalt a 7 közül. Nevezetesen Gothmog, a balrogok ura-ő e.k 510-ben halt meg, Gondolin ostromakor Ecthelionnal folytatott párviadalban.


A Középfölde életre kel nem elsődleges forrás (máshol már beszéltünk erről), így inkább nem kellene hivatkozni rá, az Elveszett mesék könyve pedig egy korai szövegváltozata a Szilmarillionnak. Ha ezt készpénznek vesszük, akkor a szöveg többi részét is el kéne fogadni, az pedig eléggé meredek dolog lenne... Ezért mondtam, hogy hagyjuk a Balrogok pontos számát. Voltak néhányan (kettőnél többen), ennél többet nem tudunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324947 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én pedig két helyen is olvastam, hogy a balrogok nem lehettek többen hétnél: az egyik a Középfölde életre kel,a másik pedig Az elveszett mesék könyvének második kötete, pontosabban a 241-ik oldalának a legalja.Az előző hozzászólásban pedig csak azért írtam hatot, mert eddigre, vagyis az Izzó Harag háborújának idejére(ami azt hiszem e.k 583-ban volt) egy már meghalt a 7 közül. Nevezetesen Gothmog, a balrogok ura-ő e.k 510-ben halt meg, Gondolin ostromakor Ecthelionnal folytatott párviadalban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324944 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tulkas írta: (jó, mondjuk a balrogok részéről csak hatan képviseltették magukat)


Tudtommal a Balrogok számáról sehol sincs konkrét információ, úgyhogy ezt inkább hagyjuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.644 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére