Haditudományok Középföldén

Több
15 éve 1 hónapja #376254 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
a filmben botíjat alkalmaznak és én úgy érzem rendesen utána jártak a részleteknek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376253 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Üdv

A rohírok rövid íja milyen íj volt? Egyszerű bot íj, egyszerű reflex íj, vagy esetleg összetett reflex íj?
A Fegyverek és Hadviselés Középföldén c könyv alapján egyszerű bot íj lehet, de ez nem tekinthető hiteles forrásnak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #373741 Írta: Orome
Orome válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
"lágyékán átdöfte: hanyatt-dőlt, Átreidész meg
sarkával mellére taposva, kihúzta a dárdát."
(Iliász 6, 64-65)

"Peiszandroszt szekeréről földre vetette
mellbetaszítva a dárdával: s ez a földre hanyatthullt;
s Hippolokhoszt, ki leugrott, ott lent vágta le karddal,
egyszeriben lemetélte kezét, lemetélte nyakát is
s törzsét, mint mozsarat, guritotta a harc sürüjébe."
(Iliász 11, 143-146)

"megdobta, ahol fej s nyak, végső csigolyánál,
összetartozik épp, s mindkét ínt szétszakította:
hát feje, orra s a szája előbb ért sokkal a földre,
mint lábszára akár, vagy térdre az elzuhanónak."
(Iliász 14, 465-468)

Homérosz itt az ölés dühödt vágyáról ír.Remek technikai és anatómiai pontossággal mutatja be a halált.Nem horrorisztikusan.
Gondolom Tolkien is inkább a csata és öldöklés lényegét szeretné bemutatni.

"Miért van egyáltalán létező, nem pedig inkább semmi?Ez a kérdés." (Martin Heidegger)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #331691 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Anduin írta: (azthiszem elkapott a HÉV :oops: )

OFF
Béke poraidra
ON

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #331665 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta:

Tulkas írta: Hát nem lehetett semmi 6 ezer, talpig páncélba öltözött, dühödt törp látványa!


És az orkok még ennél is többen voltak. Meg ne kérdezd, mennyivel, de többen.


Jó sokan lehettek az orkok, mivel most olvastam a HoME 12. kötetében, hogy ebben a csatában( azanulbizari csata) 10 ezer esett el belőlük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #328393 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sehol sem írtam, hogy Tolkien horrort írt volna! De téma befejezve!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327895 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De van különbség a között, hogy szépen lassan vágják le minden egyes testrészét, fröcsög a vér, hullanak a belek, felrobban aszeme (azthiszem elkapott a HÉV :oops: )

Ez horror. Tolkien nem írt horrort, részemről vége....

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta: De pont ez volt a lényeg, hogy feldühítsék őt, és ezzel kicsalogassák a tündéket a rejtekhelyükről. És ezt elérték a kegyetlenkedéssel.


A Mester eltalált egy régen is alkalmazott cselt. Zrinyi Miklós Szigetváron kivégeztette a török fogjait, hogy támadásra ingerelje az ostromlókat, és fényesen bevállt neki. :twisted:

Természetesen ez nem volt etikus... :?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327867 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De pont ez volt a lényeg, hogy feldühítsék őt, és ezzel kicsalogassák a tündéket a rejtekhelyükről. És ezt elérték a kegyetlenkedéssel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327866 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Na mindegy, hagyjuk, de akkor sem lehetett szép látvány, főleg Gwindor számára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #327865 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tulkas írta: Mondjuk pl.:-ez csak a csata előtt volt,de-amikor szegény Gelmirt testvére, Gwindor szeme láttára feldarabolták.Na erre aztán ne mond nekem, hogy nem ijesztő.Egyébként én is tudom, hogy-ahogy te is említetted-hogy Tolkien csatái a heroizmusra és nem a horrora vagy tudom én mire épültek.


Amit említettél, szerintem egy egyszerű leírás. Nem fröcsög szanaszét a vér, nem omlanak belek stb. A horror ettől még nagyon messze van.
Akkor már inkább horrorisztikus, amikor egy gyerekmesében az szerepel, hogy a pókok hgyan akarják megenni az elfogott törpöket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327862 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mondjuk pl.:-ez csak a csata előtt volt,de-amikor szegény Gelmirt testvére, Gwindor szeme láttára feldarabolták.Na erre aztán ne mond nekem, hogy nem ijesztő.Egyébként én is tudom, hogy-ahogy te is említetted-hogy Tolkien csatái a heroizmusra és nem a horrora vagy tudom én mire épültek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327829 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát, akkor mondanál 1-et, ha megkérhetnélek?
Lehet, hogy pl. amikor jönnek a szárnyas sárkányok, balrogok, minden, az ijesztő, de nem horrorisztikus. Sztem Tolkien csatái egyszerűen a heroizmusra építenek.....

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327729 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én nem is azt írtam, hogy részletesen, hanem, hogy vannak horroros jelenetek is Tolkien csatáiban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327716 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ugyan! Ő inkább egyfajta legendaként, mondaként írja le a csatákat, sohasem részletesen.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327637 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Attól, mert Tolkien nem írta, szerintem elég vérfürdős csata lehetett.
Két ilyen durva nép-törpök és orkok-részéről én csak egy ilyen csatát tudok elképzelni.
Amellett Tolkien jópár esteben elég brutálisan írja le a csatákat:
pl.:a Nirnaeth előtt Gelmir feldarabolása, Thrór fejének levágása és később szintén a feldarabolása, stb..Ezzel nem azt akarom mondani, hogy horroríró lett volna, csak azért ő is értett az ilyen dolgokhoz(hisz elsőkézből tapasztalta meg).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327505 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát a vér biztos patakokban folyt 8O
De azért tolkien mégsem volt egy Ian Watson ezen a téren :D szóval részletes, horrorisztikus csatáról nincs szó.
Inkább fényes, romantikus, ádáz csatáról.......ez Tolkien világa :lol:

(warhammer 40 000 rulez!)

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327489 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát nem éppen egy egy csepp vért követelő csata lehetett, csoda, hogy lent a völgyben nem fulladtak bele a vérbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327482 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tulkas írta: Hát nem lehetett semmi 6 ezer, talpig páncélba öltözött, dühödt törp látványa!


És most képzelj el mégtöbb orkot, álig fegyverbe, üvöltve, amint lezúdul a törtpökre, a hegyek meg vízhangozzák ordításuk.......

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327354 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Pedig már a nyelvemen volt a kérdés. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327352 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tulkas írta: Hát nem lehetett semmi 6 ezer, talpig páncélba öltözött, dühödt törp látványa!


És az orkok még ennél is többen voltak. Meg ne kérdezd, mennyivel, de többen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327351 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát nem lehetett semmi 6 ezer, talpig páncélba öltözött, dühödt törp látványa!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327309 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mivel az egész völgyet majdnem megtöltötte a csat, sztem lehetséges.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327048 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Bár mondjuk,a Hobbit kritikai kiadásában szerepel Az erebori kutatás egy variánsa, amiben Gandalf azt mondja a hobbitoknak és Gimlinek Minas Titithben, hogy mielőtt Thorin a már ismert útra elszánta volna magát, hogy azon gondolkodott Thorin hogy esetleg 2000 embert tudna-e adni neki Dáin(aki ekkor még a Vas-dombokban élt)a Szmóg elleni harchoz.
Eszerint csak a Vas-dombokból össze lehetett gyűjteni ilyen sok embert.
Lehet akkor, hogy a teljes sereg Nanduhirionnál meghaladta akár a 5000-6000 főt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327044 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
:oops: Rosszul fogalmaztam
Arra gondoltam, hogy Dáin 500 harcost tudott hozni a Vasdombokból az 5 sereg csatájába is, és Durin nemzetsége "északról, keletről, és nyugatról" kapott segítséget a bosszúhoz. Ha minden honnan ugyanannyi törp jött akkor ez 1. 500 fő. De a vasdombi törpök megérkezése döntötte el a csatát tehát mindenképpen jelentős részét kellett alkotniuk a seregnek, szerintem legrosszab esetben is egyötödét, és ekkor 2. 500 törp lehetett a csatában.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327040 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Miért, mennyi törp élt a Vas-dombokban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327038 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tulkas: én úgy tudom Azanulbizarról nincsen ilyen infó a HoME-ban.
Esetleg lehet becsülgetni a Vasdombokban élő törpök száma alapján.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327037 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A HoME-ben van olyan szöveg, amely törp sereg nagyságát nézva adatot is megad?(pl.:a az azanulbizari csatában v. a Nirnaethben mennyien lehettek?)Én csak a Hobbit kritikai kiadásában találtam ien infót, de mégegyszer megkérdem, a HoME-ben van vmi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327005 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Levedi írta: Szerintetek, hány kósza lehetett a Gyűrűháború idején Északon?


Néhány száz, legfeljebb ezer.
Szerintem.


Inkább a néhány százra tippelnék.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327001 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Levedi írta: Szerintetek, hány kósza lehetett a Gyűrűháború idején Északon?


Néhány száz, legfeljebb ezer.
Szerintem.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.950 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére