Szilmarilok

Több
17 éve 1 hete #322227 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szóval Morgothnak megvolt mindvégig a képessége az alkotásra?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322225 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nénhamnar írta: Nem olyan alakot vehettek fel, amilyet akartak? Fea=Maia?


Fea=szellem/lélek
Az ainukra igaz amit mondtál,de pl a tündékre már nem.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322224 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem olyan alakot vehettek fel, amilyet akartak? Fea=Maia?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322223 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ben írta: Az uruk-haiokat pedig tudtommal nem Morgoth, hanem Szarumán tenyésztette ki. :roll:


Tévedés: a licenc Sauroné, Saruman csak felhasználta...

Nénhamnar: Morgothnak elég nagy hatalma volt ahhoz, hogy erős feákat egy igen hatalmas testbe zárjon (pl trollok, váltott farkasok), szerintem a sárkányok is valahogy így születhettek

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322222 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nénhamar: javaslom használatra a hozzászólásaid szerkesztése funkciót.Áttekinthetőbbé teszi a fórumot,(ráadásul a modik se lesznek mérgesek)

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322221 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mármint, hogy miből?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322220 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tényleg, a sárkányokat hogyan alkotta?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322205 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Az olifántok szerintem nem pusztán a Sötétség (értsd Morgoth avagy Szauron) teremtményei, hanem Harad-vidéki élőlények, akiket a haradi emberek felhasználnak, ennyi...

Az uruk-haiokat pedig tudtommal nem Morgoth, hanem Szarumán tenyésztette ki. :roll:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322185 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ha a tündéket megrontotta, és az uruk-hai-okat kitenyésztette, fél-troll fél-ork szörnyeket alkotott, akkor Morgoth-nak, szerintem, nem eshetett nehezére kifejleszteni ezeket az állatokat. Bár mivel késöbb jelentek meg, Szauron csinálhatta őket.
Perszeaz is lehet, hogy egyfajta sárkányfélék voltak.
De mivel máshol nincs említés, valószínüleg egyediek voltak.
Ezzel az erővel mondjuk az olifántokat is lehet egyedinek nevezni.

Szóval nincs tippem.... :D

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322183 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Viceesen nézett volna ki ha ide oda rontják meg javítják a lényeket...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322180 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta: Szerintem a helyi felhozatalból tenyésztette ki...

A Godzilla mintájára, csak tudatosan? :D :P

Egyébként szerintem is inkább maga kísérletezte ki/rontotta meg őket, vagy valami.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322178 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igen, és nem.
Morgoth elvileg bárkit megronthat (egyes eredetmítoszok szerint az embereket közvetlenül felébredésük után megrontotta).
A balrogok pedig nem valószínű, hogy áttérnének ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322176 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez azt jelenti, hogy Morgoth bármit, vagy bárkit megronthatott? És ha ez igaz, akkor ez nem lehetséges fordítva is? Mondjuk, ha Morgoth megrontotta a balrogokat, akkor "pusztán elméletben" ezt a folyamatot vissza lehetne fordítani? Bocs, ha hülyeséget kérdezek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322172 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Továbbra sem hiszem, hogy Melkor teremtette volna őket és Sauron még Angband romjai alól ásta volna ki őket. Szerintem a helyi felhozatalból tenyésztette ki...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322157 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez persze nyitva hagyja az eredeti kérdést, hogy ki "alkotta" ezeket, de - hogy a topic témájától se térjünk el- valszeg Morgoth alkotása, vagy nevezzük inkább mellékhatásnak. Lásd a Szilmarilokban, mikor Melkor jelenléte újra kezd érződni, az állatokból "csupa-szarv-lények" válnak. Talán ez is ilyen gonosz befolyás által megrontott lény, nem pedig konkrét teremtmény- "alkotás".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322152 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Szilmarilok
erről már volt szó a Kérdések topikban, 20-21 oldallal ezelőtt! érdemes átolvasni! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322147 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Minden bizonnyal Sauron tenyésztette őket ki valami madár, vagy hüllőszerűségből (biológiában vájtfülűek tudják,hogy a két csoport között nincs is olyan nagy különbség :D ).

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322146 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Akkor az előbbi tárgytalan.
Íme a szárnyas jószágokról egy idézet:

A nagy árnyék úgy ereszkedett alá, mint egy lecsapó felhő. S lám! valami szárnyas jószág; ha madár, nagyobb, mint bármi más madár; csupasz, se pikkelye, se tolla, s roppant szárnya is inkább karmos ujjak közt feszülő bőrhártya. Tán valami régibb világ teremtménye, olyan fajta, mely elfeledett hegyek közt senyvedt a hold hidegében, túlélte idejét, s rút kőfészkében keltette ki utolsó, elkésett, s minden rosszra képes fészekalját. S a Fekete Úr megszerette, döghúson fölnevelte, míg csak nagyobbra nem nőtt valahány fiókája, mint bármi más szárnyas jószág valaha is; s lóul adta őket szolgái alá. Most mind lejjebb-lejjebb siklott, behúzta bőrhártyás ujjait, vijjogva telepedett rá Hósörény tetemére, belevájta karmát, s ráhajtotta hosszú, kopasz nyakát.

Gy.U. 5. könyv 6. fejezet, A csata Pelennor mezején
Ha tud vki jobbat, részletesebbet, mondjuk a HoME-ból én is kíváncsian várom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322139 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
ezt tudom. Én azt akarom megtudni, hogy ki alkotta a nagy madarakat! :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322137 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A kilencek hordozói fekete lovak, meg csúnya, büdös madarak voltak. :wink:
-de ez persze csak szimpla kötekedés.

Nénhamnarnak röviden: A kilenc hordozói (az embereknek szánt kilenc, Eregionban kovácsolt Nagy Gyűrű tulajdonosai - 3->tündék; 7->törpök;
9->emberek; 1->Szauron) voltak a gyűrűlidércek, nazgúlok, akik 'eredetileg' emberek voltak, de a gyűrűik/Szauron gonosz hatalma idővel lidérccé változtatta őket.
- Néha a 'leghétköznapibb' dolgok kerülik el a figyelmünket...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322135 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mármint hogy az előbb elírtam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322133 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én a szárnyasaikra gondoltam!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322126 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Jó, úgy értem elötte.
Akkor azt is megkérdezem, kik mentek oda a negyedkor 500. évében?
Ez már jobb?

Azt énis tudom, most másokra gondolok.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322121 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Talán először el kéne olvasni a Gyűrűk Ura című könyvet ;)

A kilencek hordozói emberek voltak...
Egyéb kérdés?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #322113 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem tudja valaki, hogy a kilenc gyűrű hordozóit ki terem tette? Mert tudomásom szerint Morgoth már az elején elvesztette a teremtő képességét. Vagy talán kitenyésztette őket mint az orkokat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #321973 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Valaki nemrég kérdezte, hogy Amandil eljutott-e Valinorba, vagy legalábbis Tol Eressea-t.
Én annyit írtam, hogy: Tolkien azt írta, hogy Tuor-ról nem szólt további ének, vagy rege Középföldén (elutazása után), de a HOME 5. The Lost Road részében azt írja, hogy Tuor eljutott odáig, és így ő lett az egyettlen ember, akinek ez megadatott, hogy szeretett noldái közt élhessen.

Nos, mivel csak ezt találtam, ezért kérdezem most meg.
Tényleg ő volt az egyettlen. (oké, az Englishman-en kívül) aki eljutott odáig?
Vagy más emberek is voltak arra?

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #321450 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
azokra a tündékre akiket Círdan küldött, hogy hozzanak segítséget

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #321445 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nénhamnar írta: A kérdésem az, hogy az elvarázsolt szigetekről az ott ragadottak a világ végéig ott maradnak, vagy az arra tartó noldák felvették őket? :?:


Az emebrekre gondolsz? Azok nem mehetnek Valinorba, tehát maradnak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #321444 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A kérdésem az, hogy az elvarázsolt szigetekről az ott ragadottak a világ végéig ott maradnak, vagy az arra tartó noldák felvették őket? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #321443 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
kössz és bocs

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.651 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére