Szilmarilok

Több
16 éve 11 hónapja #323395 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
De, azért Sauron gonosz, aljas, okos volt, szóval elég nagy szégyen, hogy egy ,,kutya" lenyomta........

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323390 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin a Bombadil topicban írta: Hát a baldrogok sem dumáltak túl sokat, pedig ők is maiák, vagy tűzszellemek voltak. Persze, lehet, hogy nem voltak túl bőbeszédüek....meghát, csak 1-nek van részletesen leírva a cselekedete.....a többi, olyan.....elment X baldrog ide-oda megölte Feanort...majd hazament.
Nos, ez nem túl információ gazdag.

Igen, csakhogy attól még hogy valaki nem szólalt meg a könyvekben, nem jelentette azt hogy nem tud beszélni, amennyiben ez nincs leírva róla. A valák többségéről sincs leírva hogy konkrétan miko rmit mondtak, mégsem feltételezzük róluk hogy nem tudtak beszélni... Míg Huanról aki igenis egy _különleges_ kutya volt, az a jóslat szólt hogy életében csak 3szor szólalhat meg.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323039 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta:

Meara írta: Egyébként törvényesen nem is lehetne ilyen címmel kiadni könyvet, mert jogvédett, a szereplők nevétől kezdve a helységek nevéig...minden.

(Én se használhatnám ezt a nevet szinte sehol)

Meara


Off: ha itt tartunk, nekem a polgári nevem se lehetne az, ami, sőt a tesómé se, mert az ő nevét egy Omega-számban hallhatjuk, rólam meg három szerző is írt: Euripidész, Seneca és Racine.

és amit mondtam, egyetlen fan fiction se születhetne.

Meara: te a névhasználatodért nem kérsz pénzt. Tehát nincs gond.


De Seneca és a többiek nem tartanak igényt a szerzői jogokra (és már amúgy is elkéstek volna vele) a Tolkien Estates viszont igen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323014 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Meara írta: Egyébként törvényesen nem is lehetne ilyen címmel kiadni könyvet, mert jogvédett, a szereplők nevétől kezdve a helységek nevéig...minden.

(Én se használhatnám ezt a nevet szinte sehol)

Meara


Off: ha itt tartunk, nekem a polgári nevem se lehetne az, ami, sőt a tesómé se, mert az ő nevét egy Omega-számban hallhatjuk, rólam meg három szerző is írt: Euripidész, Seneca és Racine.

és amit mondtam, egyetlen fan fiction se születhetne.

Meara: te a névhasználatodért nem kérsz pénzt. Tehát nincs gond.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322941 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: Kiejtésben jobban hangzik az edánok, kellemesebben idomul a magyarhoz:D


Jobban, mint az adánok?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322936 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kiejtésben jobban hangzik az edánok, kellemesebben idomul a magyarhoz:D

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322886 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A fordító is ember ;)

Gálvölgyi Judit pl simán 'Edánok'-nak fordította az 'Edain' szót, ami a sindarin 'Adan' többesszáma. Az angol elviseli a rendhagyó többesszámot (pl virus :arrow: virii), és ez rendesen meg is kavarta a kedves fordítót. Az 'Adanok' lett volna a helyes kifejezés, és az is, még ha a az 'edánok' is a "hivatalos"...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322884 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta:
Meara: ha már hitelesség és pontosság: Morgoth-_t_!

(a 'th' ugyanis egy hang, és viszonylag jól megy utána a sima 't' ;) )

/me ügyeletes jólmegmondóember 8)


"Lúthien gyakran beszélt magányában Huannak, mesélt neki Berenről, aki barátja volt minden állatnak és madárnak, amely nem szolgálta Morgoth-ot..." /J.R.R. Tolkien: Szilmarilok XIX. fejezet, Beren és Lúthien/
A Szilmarilokban is így írják...

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322879 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: és ez lesz a címe: Tolkien nagy relytéjei!


Ez inkább ne, hülyén hatna a borítón...

:roll:

Meara: ha már hitelesség és pontosság: Morgoth-_t_!

(a 'th' ugyanis egy hang, és viszonylag jól megy utána a sima 't' ;) )

/me ügyeletes jólmegmondóember 8)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322869 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: Tévedésben vagy, a fekete szilmarilok, nem Morgoth gyerekkori történetei, vagy valami hasonló, szigorúan ragaszkodik a Szilmarilokhoz, (ha jól tudom) és csak filozófiai szempontból értékeli át.
Ez lopás?


Teljesen mindegy, hogy mit ír benne Morgoth-ról. Morgoth-ot Tolkien találta ki így csak ő tudja milyen bármi is Morgoth szemszögéből. És teljesen mindegy mennyire "ragaszkodik" az eredeti Szilmarilokhoz. (Minél jobban annál jobban utánzat).
A továbbiakat priviben...

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322840 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gandalf írta: Miért, megjelent anno magyarul pár éve a "Valinor - Az istenek hazája" c. könyv, szintén semmi köze Tolkienhez, de a valinori sztorit írja le fan fiction szemszögből... nem tudom, hogyan oldotta meg a jogi porblémáit a dolognak az illető. És ez könyvesboltokban kapható volt!


Szvsz sehogy nem oldotta meg... kb 1-2 hónapig kapható volt (beleolvastam, fel is ment a vérnyomásom tőle), aztán szőrén-szálán eltűnt a boltokból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322802 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Wáó, ezzel az erővel, én berakom mondjuk a teljes GYK-t előszónak, a végére odaírom, hogy nem tudni hova lett a két kék mágus, mert Tolkien nem írt róluk semmit, és ez lesz a címe: Tolkien nagy relytéjei!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322788 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gandalf írta: Miért, megjelent anno magyarul pár éve a "Valinor - Az istenek hazája" c. könyv, szintén semmi köze Tolkienhez, de a valinori sztorit írja le fan fiction szemszögből... nem tudom, hogyan oldotta meg a jogi porblémáit a dolognak az illető. És ez könyvesboltokban kapható volt!

Ráadásul előszóként az egész Ainulindalét beidézte szó szerint.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322787 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Miért, megjelent anno magyarul pár éve a "Valinor - Az istenek hazája" c. könyv, szintén semmi köze Tolkienhez, de a valinori sztorit írja le fan fiction szemszögből... nem tudom, hogyan oldotta meg a jogi porblémáit a dolognak az illető. És ez könyvesboltokban kapható volt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322780 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
1. nem neked írtam, Meara írta

2. szóval, szerintem egy ilyen könyv még jót is tesz Középföldének!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja - 17 éve 2 napja #322778 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Szilmarilok
*visszavonva*

(szvsz kezdünk OFFirányba elmenni...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 napja #322772 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tévedésben vagy, a fekete szilmarilok, nem Morgoth gyerekkori történetei, vagy valami hasonló, szigorúan ragaszkodik a Szilmarilokhoz, (ha jól tudom) és csak filozófiai szempontból értékeli át.
Ez lopás?
Nem, attól, még, hogy nem én vagyok, pl Gusztáv Adolf, még írhatok az életéről, pályájáról, könyvet, vagy nem?

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #322751 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Szilmarilok
OFF látjátok, ezért jó, hogy az enyém kitalált név! :-) :-) ON én rettentő allergiás vagyok a rossz fanficekre. nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha valami nem közelíti meg az eredeti színvonalát, attól ki tud rázni a hideg. mindenesetre ez a Fekete szilmarilok izgat, kíváncsi lennék rá, ilyen terjedelmű "utánzatot" még nem olvastam. de hát ugye az orosztudás hiánya... :-) és tényleg nem azzal van a baj (de ezt már többen mondtátok), ha valki más művére alapozza a sajátját, ha azt feltűnteti, és jó, amit alkot. de ha már plágium van, az nem szerencsés...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #322702 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Egyébként törvényesen nem is lehetne ilyen címmel kiadni könyvet, mert jogvédett, a szereplők nevétől kezdve a helységek nevéig...minden.

(Én se használhatnám ezt a nevet szinte sehol)

Meara

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #322701 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: Ez olyan, mintha én most írnék, pl a sokat hangoztatott keresztény erkölcsökről a GYk-ban. Most akkor én új történetet alkottam? Nem. Ez olyan mint egy GYk 2.....nem!


De ha mondjuk Manwe szemszögéből nézve írod, akkor igen...mert ő nem a Te kitalált lényed, nem a sajátod.
Ha cikket írsz róla, vagy tudományos elemzést...az más.

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322640 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
De egy adott mű filozófiai újraértelmezése, nem másolás, vagy lopás!
Ez olyan, mintha én most írnék, pl a sokat hangoztatott keresztény erkölcsökről a GYk-ban. Most akkor én új történetet alkottam? Nem. Ez olyan mint egy GYk 2.....nem!

Fekete Szilamrilok:
Ettől még semmilyen kárt sem szenved Tolkien univerzuma..sőt...még talán jobb is lesz tőle!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322634 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alyr Arkhon írta: Csak a Szilmarilok tünde propaganda, a Gyűrűk Ura hobbit.

Csak A szilmarilokra értettem én is (nem figyeltem az idézésnél), bocsi. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322624 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Csak a Szilmarilok tünde propaganda, a Gyűrűk Ura hobbit.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322622 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ben írta:

Meara írta: Nekem azzal volt/van a gondom, hogy "Morgoth" szemszögéből csakis Tolkien tud elmesélni valamit, mert a Szilmarilokkal együtt az összes szereplő az ő teremtménye...

Akkor ilyen alapon senki ne írjon egyetlen fanfictiont se, mert azt úgyis csak Tolkien tudná elmesélni... Egyébként nem hiszem, hogy bárki is komolyan venné a Fekete Szilmarilokat, azon túl, hogy egy jól megszerkesztett fanfiction és kész. :-)

Meara írta: Számomra a Szilmarilok/Gyűrűk Ura úgy volt jó ahogy Tolkien leírta. No, de ez az én véleményem... :)

Na jó, de az bámulós (gy.k. tünde) propaganda. :D :D


Szerintem sem veszik túl komolyan a Fekete Szilmarilokat, ha így lenne nagyobb port kavart volna.
Ami pedig a fanfictionokat és a szemszögeket illeti.. Ezt most nem pejoratív értelemben mondom, de született már néhány nagyon-nagyon jó fanfiction, ami megközelítette valamely módon Tolkien világát, és remekjól vissza tudta adni azt valamilyen szinten. Az természetes, hogy ezek *ha Morgothot vesszük pl.*nem tudják teljes egészében Tolkient visszaadni, folytatni a történetet, hisz nem Tolkien írta őket, nem folytatása a könyveknek, de jó próbálkozások. Ha érdekel vkit egyik-másik, akkor tudok néhányat ajánlani priviben. De ezek csak az én személyes véleményen szerint jó fanficek. 8)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322619 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Meara írta: Nekem azzal volt/van a gondom, hogy "Morgoth" szemszögéből csakis Tolkien tud elmesélni valamit, mert a Szilmarilokkal együtt az összes szereplő az ő teremtménye...

Akkor ilyen alapon senki ne írjon egyetlen fanfictiont se, mert azt úgyis csak Tolkien tudná elmesélni... Egyébként nem hiszem, hogy bárki is komolyan venné a Fekete Szilmarilokat, azon túl, hogy egy jól megszerkesztett fanfiction és kész. :-)

Meara írta: Számomra a Szilmarilok/Gyűrűk Ura úgy volt jó ahogy Tolkien leírta. No, de ez az én véleményem... :)

Na jó, de az bámulós (gy.k. tünde) propaganda. :D :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322616 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szvsz lehet bázisul használni, csak egyet nem szabad: ezt úgy feltüntetni, hogy az alapokat mi találtuk fel.

Nem hoszem hogy Ő úgy tűntette fel, mint ha a saját műve lenne, mint ha ő találta volna ki a Szilmarilokat, és az összes szereplőit. Nekem azzal volt/van a gondom, hogy "Morgoth" szemszögéből csakis Tolkien tud elmesélni valamit, mert a Szilmarilokkal együtt az összes szereplő az ő teremtménye...
Egyébként biztos nagyon szeretheti a Gyűrűk urát, és biztos jó is amit írt...irodalmilag is meg tartalmilag is. És bizonyára nem egy új irodalmi alkotást szeretett volna létre hozni...
Mindenkinek a saját döntése, hogy mit olvas el és mit nem. Számomra a Szilmarilok/Gyűrűk Ura úgy volt jó ahogy Tolkien leírta. No, de ez az én véleményem... :)

Amúgy nem a feszültséget keleted, hanem van egy művészeti felfogásod, ami bizonyos szempontból nem helytálló, de vannak benne védhető pontok.[/quote]

Csak nem akarom, hogy ne ideillő dolgok miatt valakit miattam kizárjanak a topikból. Inkább hagyom a témát....

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322578 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Meara írta: Fekete Szilmarilok? na neee!!!! :lol:

Bocs hogy így beleszólok ismeretlenként, de ez, hogy valaki ír egy Tolkien utánzatot, az elég merész dolog!!!
Habár sokan megtették, hogy utánozzák Tolkient, mivel Ő a "fantasy" egyik atyja, de a Szilmarilok Morgoth szemszögéből nézve...hát ez túlzás szerintem.
Én is szoktam irogatni...de nem lenne pofám TOLKIEN bármelyik alkotmányát "más szemszögből" átformálni...ez egyrész fantáziátlanságra utal...másrészt azt mutatja, hogy nem elég "alázatos" Tolkien-nel és a műveivel szemben.

három féle író van:

1. aki nem tud alkotni,
2. aki tud alkotni,
3. és aki nem tud, de "másolni" igen........

Csak ennyit szerettem volna, és bocs hogy beleszóltam a beszélgetésetekbe...


A másolás=utánzás és a koppintás más. Tolkien átformálása: nézz be a Humorba! Szvsz lehet bázisul használni, csak egyet nem szabad: ezt úgy feltüntetni, hogy az alapokat mi találtuk fel. Szvsz Tolkien se örülne, ha bálványként kezelnénk.
Ráadásul a modernitás irodalmában igencsak sűrűn előforduló dolog az intertextualitás. Régebben is ismeretes volt ez, baj nincs vele. Nem mindenki szülteik Tandorinak, Eszterházynak, Faludynak, vagy éppenséggel Babitsnak.

Amúgy nem a feszültséget keleted, hanem van egy művészeti felfogásod, ami bizonyos szempontból nem helytálló, de vannak benne védhető pontok.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 napja #322565 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát, oroszul én sem tudok, de az egyik volt osztálytársam orosz szakos. Megadtam neki a linket, hátha őt, vagy egy ismerősét érdekli a téma meg a fordítás. Tudtommal magáncélra fordítani nem ütközik az artis jus semmilyen pontjába. Ha lesz bármilyen infó vagy eredmény, szólok.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 napja #322564 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igazad van, nem akarom itt a feszűltséget kelteni.

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 napja #322554 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
OFF

Meara írta: pl. ha a szobrászatot nézzük, ez olyan mint ha vki leutánozná Michelangelo David című szobrát, csak "máshogy", mondjuk egy dárdával a kezében...


És attól az silányabb darab lenne? Könnyebb lenne megcsinálni? Hidd el, jól másolni sokkal nehezebb, mint eredetit alkotni.

Meara írta: ...hogy nem elég "alázatos" Tolkien-nel és a műveivel szemben.


Nem szeretem ezt a kifejezést, a "tisztelet" szó sokkal helyénvalóbb . Szerintem. (Ha mindenki alázatos lett volna mikor újat alkotott, nyilván még ökrös szekéren hordanánk a viaszt a gyergyákhoz. :wink: )

És most ezt folytassuk priviben, msnen, mert innen nagyon kivágnak bennünket... :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.636 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére