Istarok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26284 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Nem tudom. lehet, hogy csak a hangzás tetszett... <br> De kérdezd Lamorakot. ő itt a Tolkien tudós.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26283 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Már régóta fúrja a csőrömet és most feldobom a témát, hogy vajon tolkien szándékosan használta az Istár-szót??? Ha emlékeim nem csalnak Istar Innana egyiptomi szolgája/követője volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26282 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Természetesen a könyvet is tovább lehet gondolni... csak ezt nem szabad a leírt dolgok felülbírálására használni... akkor előbb-utóbb megszűnik minden szabály és anélkül nem működik az egész... remélem lehet érteni, mit akarok mondani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26281 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Hahó, de rég hallottunk rólad!<br> Végülis elmondtam már ezt szerintem többször is-- felőlem azt írnak a MERPbe, amit jólesik, csak azt szeretném, hogy ezt ne keverjük magával Tolkiennel. Felőlem használhatja mindenki a fantáziáját, hogy találgassa, mi van még Középföldén; csak ezt ne mossa össze azzal, amiről tudunk a szövegekből. Tolkien nem interaktív, Tolkien nem szerepjáték, és nincs is semmi köze a szerepjátékhoz; hogy a MERP-nek mennyi köze van Tolkienhez, egy másik kérdés. Szerepjátékban használhatod a fantáziádat, mert ott te játszol; olvasás közben is, mert ott te olvasol, csak azzal legyél tisztában, mi volt a szövegben és mit találtál ki te. Ez a különbség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26280 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Épp ezt tesszük a nyivajkkal szerintem azt akarták mondani nem szabad, hogy gép legyünk mi is kitalálhatjuk Középfölde feltáratlan vidékeit. Részben igazad van Lemorak csak azal nem értek egyet, hogy a saját fantáziámat nem használhatom. A MERPen javitani kelllll. De ha ez megvan tökéletes. Eddig 50% siker.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26279 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Ezek a szerepjátékok hibái... de házilag lehet valamit javítani rajta...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26278 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
De nekem az nagyon nem tetszik, mint már írtátok, hogy az értékek nagyon smafuk, mert az egyszerűen röhejes, hogy egy Sárkánynak 260 Ép-je van amennyi egy 12. szintű harcosnak is lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26277 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Ühüm. Igazatok van, sajnos elég sok kitalált cuccos van benne, de főleg varázslat, mert pl a feltámasztás, Stb hangulatromboló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26276 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
A nyijvajk tényleg kitalált figura.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26275 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Hali!<br> <br> Lamorak, jól látod a dolgokat.<br> <br> Sajnos, bár jó a MERP, de tényleg tele van fikcióval.<br> <br> Pl: nyivajk. Milyen faj ez? Teljesen hangulatromboló.<br> <br> A Merp jó, de nekem nagyon ... ööö ..., szóval viszket az újjam a ravaszon (ezt csak úgy mondtam), hogyha valaki beleturkál ebbe a világba. Ha becsülettel elolvasná az eredeti (!) könyveket, tudná, hogy felesleges dolgokat kitalálni<br> (jó, hogy nem egy új valát talál ki), mert nyomába sem ér az eredetinek.<br> Ehhez szépérzék kell.<br> <br> Ettől függetlenül rengeteg dolgot tényleg hitelesen begyájtöttek abba könyvbe, és szépen le is írták. A könyv 95 %-a ilyen.<br> <br> Harad: sivatag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26274 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Egy klasszikus ilyen megkülönböztetés-hiányos eset a kicsit lejjebb olvasható megjegyzés, hogy a hobbitok anyai ágon vezetik az öröklést. Ez talán a MERP-ben benne van, de NEM ÍGY VAN-- minek határoznának meg mindenkit az APJA nevével különben? És azt se hozza fel nekem senki, hogy Szméagoléknál a nagymama volt a család feje: az csakis azért lehetett, mert a nagypapa meghalt, és a családfőség megosztott volt a házaspár tagjai közt: amíg bármelyikük élt, ő volt a családfő. Egyébként meg, ha az ember átnézi a Függelékben lévő hobbit-családfákat, azzal az előfeltevéssel, hogy anyaági öröklés van, tökéletesen értelmetlenek lesznek. Akkor pl. miért nem az anya családi nevét viselik-- és Frodó miért Zsákos és miért nem Borbak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26273 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Nem azt vitatom persze, hogy 'beleillenek-e' a tolkien-i koncepciójú Középföldébe. Azt vitatom, hogy lehet-e ezeket a forrás-nélküli adatokat úgy kezelni, mintha pontosan ugyanolyan részei lennének a Tolkien által írt szövegeknek. Képzeld el, ha valaki amellett próbálna érvelni, hogy a Rosencrantz és Guildenstern halott-at Shakespeare igenis a Shakespeare-korpusz részének kell tekinteni, mert teljesen beleillik abba a koncepcióba, ami a Hamlet-ben van. Nos? Nem azt mondtam, hogy mindenki azonnal felejtsen el mindent, amit a MERP-ben olvasott-- csak azt, hogy tudja megkülönböztetni ezt attól, amit Tolkien írt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26272 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
bocsi ....és kritikát OLVASOTT EL

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26271 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
a merp alapkönyvben sok adatot írnak le. Tudom, hogy Lamorak elég sok tolkieni könyvet és Tolkienhez fűződő véleményt és kritikát.Így részben igazat adok neki, ám én is olvastam az alapkönyvet és ha az adatokat mindet csak kitalálták, szerintem akkor is bele illenek Középfölde világába.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26270 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Azért az a Harad-térkép és egyéb dolgok elég durvák-- nemhogy az általad említett kötetekben, hanem még a History of Middle-earth-ben sem ismerek olyan szöveget, ami azt legitimálná. Nem tudom rosszul, olvastam a szabálykönyvet, és nem nagyon tetszett. Egyébként meg az említett kötetekben egyszerűen nincs annyi adat, ami a MERP-ben megjelenik, és nem emlékszem semmilyen olyan forrásmegjelölésre, ahonnan hiteles adatokat vehettek volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26269 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
MERP Meadle Earth Role Plaeing Ami középföldével foglalkozik. Adataikat a szilmarilok, a Gyűrű ker. és a Gyűrűk urából vették. <br> Lamorak: rosszul tudod

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26268 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Felhívnám mindenki figyelmét, hogy tudomásom szerint a MERP jó része teljesen megalapozatlan és nem-kanonikus (a Tolkien Estate-tel semmilyen kapcsolatról nem tudok). Ne keverjük össze a dolgokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26266 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
asszem nyitok egy új fórumot: amit sose mertél megkérdezni, mert féltél, hogy hülyének néznek:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26267 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Agyapjulábuak és irhafakók férfi ágonis visszavezethetik 6-szor esznek naponta Suza=Megye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26265 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Mint az ősemberek. de.. akkor miért mondják, hogy Pl: Paladin fia Peregrin? a Paladin női név lenne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26264 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Álltalában származásukat női ágon vezetik<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26263 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
kuduk vagy irhafakoelső korban emberek születésével együtt születtek közeli rokonságban állnak velük

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26262 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
a Könyv Tuk Bandobrast 135 cm-eresnek írja le, de az egy különleges eset volt. És én még azt hittem, alacsony vagyok:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26261 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
100cm-120cm de vannak 60cm-sek is nevük üreglakót jelent

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26260 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Egy összefoglaló áttekintés, várjál egy kicsit,

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26259 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
miért, mi van abban?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26258 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Ó csak annyival többet mint ami a Merp világában van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26257 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Én csak amit a Könyv ír, meg volt vm- a Gyűrű Keresésében is azthiszem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26256 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
Azt hiszem ez érdekel a legjobban. egyébként Brodo is hobbit fan rengeteget tud róluk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26255 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Istarok
OK.Én meg a hobbitoknál:) nem gondoltam hogy ilyen népszertű téma lesz:) te sokat tudsz róluk? mármint az istarokról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.528 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére