Távol-kelet...

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26161 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Bizony..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26160 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Tolvaj!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26159 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
A te szöveged? A DE szó szerzői jogvédelem alatt áll!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26158 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Molten:lopod a szövegem???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26157 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Ezt akkor megbeszéltük... :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26156 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
De

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26155 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Szerintem is Tolkien direkt hagyta homályban ezeket a részeket. Valószínű, hogy ő maga sem tudott mindent... :) Pont így jó, ahyogy van, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26154 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Én pont ezt szeretem benne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26153 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Nem! Mert ezáltal is átitatódik Középfölde azzal a jellegzetes misztikumával, homályosságával.<br> (a legjobb értelemben)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26152 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
sokkal jobb...!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #26151 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
de...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26150 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
De sokkal jobb, mintha le lenne írva minden tökéletesen érthetően, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26149 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Hát, nekem elég fejtörést okoz.......

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26148 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Hogy legyen min gondolkozni a jövő nemzedékeknek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26147 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Vagy szándékosan hagyta homályban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #26146 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Ezek azok a részek, amiket Tolkien már nem tudott kidolgozni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26145 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Tol-Eressán a Beleriandról pusztulásakor elmenekült Sindák és a Noldák maradéka él/élt. A Sindák valóban a Telerek rokonai, a királyuk is egy visszatért Teler, a Telerek királyának testvére(Elu Thingol), volt haláláig. A Sindák a Telerek azon ága akik nem mentek nyugatra az ékszerek elrablása előtt.<br> <br> Keleten meg kell lennie valahol a Cuivinen tónak vagy tengernek ahol a tündék (Edánok) megjelentek (nem találok erre megfelelő szót). Valamint a ledöntött Illuin oszlopának maradéka is arra van. S az embernépek is a távoli keleten jelentek meg. A másodkor végén Númenor pusztulásával együtt a világ megváltozott, s csak egyetlen titkos út maradt a nyugatra vágyakozóknak, s arda immár körül hajózható. Délröl még a keleti területeknél is kevesebbet információ van. Ha jól emlékszem oda távozott Ungoliant.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26144 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Még 1 kérdés, már ha itt vagyunk a földrajznál... Milyen a világképük az ottani népeknek? Tudják egyáltalán, hogy a Föld, (vagy Arda, vagy bármi is legyen) gömbölyű? Elég hülyén hangzik a kérdés, de mégis... Végülis jelenkori történelmünk szerint az emberek is csak párszáz éve tudják ezt... Persze van kelet, meg nyugat, meg észak, és dél. És még valami, bár ez nem földrajz. A vallások miért kapnak olyan kis szerepet? Már és is olvastam párszor a Könyveket, de nagy hirtelen nem tudok felidézni olyan részt, mikor azt hallanánk, hogy imádkoztak volna a hősök, vagy egyáltalán, hogy ott áll ennek meg ennek az istenségnek a temploma. A későbbi szerepjátékokban a vallás sokkal hangsúlyosabb szerepet kapott. Miért?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26143 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Tök mindegy,mert előbb-utóbb úgyis megszerzem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26142 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Nem igaz :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26141 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Köszi Svindler.<br> Valahogy meg kell szereznem a Szilmarilokat.Az a baj,hogy amikor Laryna elment a könyvtárba,hogy kikölcsönözze nekem,sajna épp kivette valaki.Addig újra olvasom a függeléket,szóval jó lenne Laryna,ha valamikor kölcsön adnád kicsit :) ))<br> Szegény...mindig lenyúlom a jó könyveit.<br> <br> Én eddig azt hittem,hogy a Szilmarilok egy száraz olvasmány;tele évszámokkal és egyéb ilyenekkel.Igaz ez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26140 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Az informaciok tobbsege megtalalhato a Szilmarillokban :) Ott Nyugat (Aman) leirasa is szerepel. Ezt a birodalmat Valinor-nak hivjak. Itt allt az elso kor elott a ket fa, melyeket Melkor elpusztitott. Melkor elleni vedelmul a keleti oldalon magas hegyseget emeltek a Valak, ez a Pelori. Hogy a belso terulet maga milyen es mi merre talalhato arrola szilmarillokban lehet olvasni.<br> Ket nagy varos van Valimar es Tirion. Ezek keleten vannak. Keleten van meg Tol Eressa kicsi szigete ahol az Amanba tavozott telerek elnek es Alqualonde varosa ahol szinten telerek elnek es ahol a tesvergyilkossagra sor kerult mikor Feanor kovetoi levagtak a telereket a hajoikert .<br> Itt allnak meg a Pelori legmagasabb csucsan Manwe csarnokai. Nyugat fele van Lorien (az eredeti :) Irmo kertjei akit Loriennek is neveznek). Es ott vannak Mandos csarnokai ahol a meghalt tundek varakoznak.<br> Es a legnyugatibb nyugaton allnak Nienna csarnokai, tul Valinoron, es a mogotte fekvo tengeren.<br> <br> Egyebkent mindent en se tudok fejben tartani :) De azert eleg sok mindent. A tobbinek utananezek, de mondjuk tudom mindig hol kell keresni :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26139 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
A legmesszibb nyugat a Tündehon, tehát csak jó lehet...<br> Az egyetlen bibi az, hogy kevés kivétellel halandó be nem teheti oda a lábát....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26138 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Valaki megtudná nekem mondani;milyen a Legmasszibb Nyugat?Engem ez foglalkoztatna inkább...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26137 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Svindler, ez jó kis kimerítő válasz volt, köszi!:-)) <br> Én speciel szeretnék többet tudni erről a témáról, de hát sehol nem lehet többet találni. Valószínű, hogy Tolkien sem tudott többet a keleti <br>égió-ról, különben bizonyára több említést tett volna róla... :-) <br> Azt mondod a bolygó neve Arda? Én már rég olvastam a Szilmarilokat, így nem emlékszem...De nekem ez gyanús:-)) Na de nem is akadékoskodni akarok én itt, úgyhogy most be is fejezem, egyelőre. De akkor is: MI VAN KELETEN???<br> :-) ))<br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26136 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Én is olvastam mindet (többször is) és annak ellenére hogy jó a memóriám mégsem tudnám ilyen részletességgel felsorolni ezeket az adatokat...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26135 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
valszeg onnan tudja ezeket, hogy olvasta a tolkien könyveket :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26134 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Hú Svindler! Ez nem semmi!<br> Honnan tudod mindezt? És hogy tudod fejben tartani? Vagy csak Moonshadow kedvéért néztél utána a dolognak ilyen részletesen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26133 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Az hogy Kozepfolde itt lenne a Foldon sehol nem szerepel, ez csak amolyan legenda ami kering a rajongok kozt. :) <br> Kozepfolde Arda-n van es a kontinens neve Endor (StarWars rajongoknak ismeros lehet :) ), tole nyugatra fekszik Aman. Koztuk volt Numenor mig el nem sullyedt. Tobb kontinensrol nincsen emlites.<br> Keleten mi van? Hat pl a Szilmarillokban emlites esik par keleten levo helyszinrol. Ott van pl Cuivienen es Hildorien ahol a tundek es az emberek felebredtek. De ezek mara elvesztek, mint ahogy keletet is elveszettkent emlegetik. Vagy ha nem is tuntek el nem talalja oket senki. Ott volt meg valamikor a Helcar tava is.<br> Ide tavozott az a ket magus akiket csak emlit Tolkien. Es ott van a Rhun tenger is kelet innenso felen, ahol azt hiszem meg Aragorn is jart.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #26132 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Középfölde a Földön van és ebben az Univerzumban. Csak éppen évezredekkel ezelőtt. hogy Keleten mi van elképzelésem sincs. De szerintem ez nem is fontos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.481 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére