Távol-kelet...

Több
21 éve 5 hónapja #81940 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Üdvözletem mindenkinek

Elnézést, hogy ezt itt írom, de talán van aki nem tud róla, és ide illik a legjobban. TÁVOL a KELETI égbolton, holnap hajnalban (november 19-én) ismét megcsodálhazjuk a Leonidák-nek nevezett (oroszlán gyermekei?) meteorraj idei előadását. A világraszóló produkció ingyenesen megtekinthető (ajánlottan 0.00 és 5.00 óra között) "Ha eső lesz, nem lesz! Ha nem lesz, lesz!" Ismétlés száz év múlva. A műsor kezdete 23 órára tehető (akkor dugja ki fejét az oroszlán keleten), de akkor még csak a zeniten jár a telehold. Mennyetek, minél magasabbra (határ a csillagos ég). Jó szórakozást.

uff, Brandir

u.i.: Na ezt tessék fényképezni!

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81647 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Távol-kelet...

Magyarhon viszont mi más is lenne, mint e topik témája: a Távol-Kelet

Akkor kis hazánk ardai megfelelőjén a keletlakók élnek? :roll: :D

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81638 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Távol-kelet...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81482 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
dehogyis, azon a térképen világosan látszik Magyarország, Mordortól északra, Mirkwoodtól dél-keletre... Mordor nagyjából a mai Boszniának, Macedóniának fele meg; Magyarhon viszont mi más is lenne, mint e topik témája: a Távol-Kelet :-D


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81481 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Thanx mindenkinek ezt a sok térképet/tippet!

Amanibhavam! Bakker.... :lol: Nem tudok túl jól angolul, de a fejtegetésből valami ilyesmit vettem ki, hogy a Kárpát-medence talán Mordor. :lol: Megjegyezték valahol, h. az Ered Lithui az Alpok egyik vonulata, de arra nincs medence, a Kárpátok viszont azé' csak közrefognak valamit... :)

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81128 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Estel: nem akarok nagyon kötekedni, de ez a térkép a korábbiakkal ellentétben nem authentikus.
A Harmadkorra vonatkozóan a tolkieni hagyatékban nem maradt világtérkép. Amit itt látunk, az a térképrajzoló saját fantáziájának a szüleménye, aminek nyilván az volt a célja, hogy felismerjük az új kontinensben Amerikát.

Kedves ötlet, de azért néhány kontinens még hiányzik róla... :roll:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81127 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Sőt, ha jól meg nézzük észrevehető, az Aral tó, Kamcsatka, Florida, Karib-szigetvilág, Mexikói öböl, Jeges-tengeri szigetek.

[size=9:3iqcoxjr]Megj: Lehet, hogy az egész véletlen egybeesés, ennek sok az esélye. Lehet, hogy csak meg akartam találni a hasonlóságot az Arda és a Föld között. De ezek után értelmetlenség lenne ezt a dolgot kitárgyalatlanul hagyni.[/size]

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81126 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Távol-kelet...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81120 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Távol-kelet...

Estel Adániel írta: Ha viszont ezt a térképet nézzük: The Third Age ... :roll: Amerika szinte egyértelműen felismerhető, mint ahogy Európa is teljes egészében - Középföldeként. Érdekes "keverék"... ;)


Ancalimon: Ebbe nem nagyon kötök bele.
Estel: "Amerikában" felismerhető az Andok, és a Sziklás-hegység.
+
Formenor elkunkorodó vége :arrow: Skandinávia

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81116 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Ha viszont ezt a térképet nézzük: The Third Age ... :roll: Amerika szinte egyértelműen felismerhető, mint ahogy Európa is teljes egészében - Középföldeként. Érdekes "keverék"... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81113 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Elrond: Ez azért egy kicsit sántit. A kontinensek itt látható alakja már a másodkor kezdetére átalakul, és elveszti az általad leírt hasonlóságok többségét. Az afrikai és európai kontinens ma ismert formája valahogy a másod és harmadkorban ismert kontinensekből kellett, hogy kialakuljon, gondolom a negyedkor utáni általunk már nem ismert korszakokban.

Vagyis ez a hasonlóság itt, csak a véletlen műve.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #81104 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Távol-kelet...

Estel Adániel írta: Hasonlítsátok össze ezzel:
Arda - First Age


A térkép egyes részei igen hasonlítanak a mi Földünkre!

Palisor :arrow: Fekete-tenger
Legkeletibb hegység Középföldén :arrow: Urál
Great gulf :arrow: Földközi-tenger
Hither Lands(és tőle Délre) :arrow: Afrika

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80855 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Köszi! :D Ugyanebben a topikban találtam a linket... :roll:

Egyébként találtam egy-két minden kétséget kizáróan hiteles (1 kivételével Tolkientól és fiától származó) térképet is a tolkien.ru/pictures/maps/ oldalon*...
Ez a kép például szerintem különösen érdekes (és hihetővé teszi az Atlas hitelességét is...):
www.tolkien.ru/pictures/maps/4/4-v.jpg
Hasonlítsátok össze ezzel:
Arda - First Age

*[size=9:3gazr3lb]Ne ijedjetek meg a cirill betűktől, hanem - amikor egy link fölé értek - figyeljétek az állapotsort (Status Bar) a böngésző alján... ;) [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80845 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Estel Adániel!

Ezek a térképek egy az egyben a Tolkien Atlason alapulnak. De minden bizonnyal a leghitelesebbek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80844 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Hador!

Az egyik barátomnak megvan a Valar & Maiar, és van is szó benne Pallando-ról, de csak konkrét helyek vannak megnevezve (amiket meg is találsz az ICE Középfölde térképén), de hogy ott mi van, ahova ment Alatarral együtt, az nem derül ki. :(

Kelettel szemben délről ezer kiegészítő jelent meg (pl.: Greater Harad, Warlords of the Desert). Internetről mindegyik letölthető pdf formátumban Kazaa vagy iMesh segítségével.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80622 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Azt hiszem, ez a leggazdagabb térképlelőhely: members.tripod.com/john.ohara/Contents.htm
Jó keresést! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80253 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Üdv énis szerepjátékoztam, de hogy keleten mi van azt nem tudom. A szilmarillokban ugyan vannak homályos utalások róla, de igazából nemtudom...tudja valaki, hogy honnan lehet részletes térképet szerezni?
Üdv..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80243 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Máris kijukad az oldalam! 8O 8O :wink:
Ennyi rentgeteg irat!Nagyon remélem, hogy hozzá juthatunk majd egyszer!!!Lehet, hogy nemcsak Keletről, hanem Nyugatról is ír bővebben!

Üdv.

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #80082 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Ismeri valaki a Középfölde-szerepjátékot? (MERP) A múltkoriban vettem hozzá egy "Középfölde kincsei" c. kiegészítőt, és ebben egy rakás dolog volt Keletről. Pl. innen származó nazgúlok nevei (Khamul, a Keletlakó; Úvatha; Hajnalihalál Indúr; Dwar) és az általuk használt tárgyak, stb.
OK, tudom, ezt biztos nem Tolkien írta, de legalább létezik egy hozzávetőleg elfogadott és bizonyos körben ismert álláspont arról, hogy mi van Keleten... :? Nem tud valaki egy kifejezetten a Kelettel foglalkozó más (valszeg angol nyelvű) kiegészítőről? :?:

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75990 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
A Tolkien-örökösökét is? :D Persze még biztos vannak ki nem adott dolgok, de C. T. (a mester fia,) azt írta az Elv. M. K.-ben, hogy a kerek, használható írások már kijöttek az Elveszett Mesék könyvében, vagy A Gyűrű keresése c. gyűjteményben.
De azt hallottam, az I.C.E. is adott ki a Középfölde RPGhez egy "Valar & Maiar" c. kiegészítőt, amiben foglalkoznak Alatarral és Pallandoval is. Tudtok erről valamit? :hein:

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75231 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Na oké, régen olvastam, de legalább magyar oldalon. Mivel ennek kb egy éve, lehet, egy nullával többre emlékszem, de azért én még bízok benne, ekorát nem hagy félre az agyam. Mihelyst megtalálom, adom a címet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75152 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
15000 talán nem de az biztos, hogy nagyon sok.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75145 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Akár annyi, akár nem ez mégis nagyon sok ismeretlen adat Középföldéről, és Tolkienről. Szívesen elbogaráznák közöttük...

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75139 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
ez a 15000 oldal nekem urban legendnek tűnik: az nagyon sok. Astragan, légy yzíves, idézd be a forrást, ahonnan ezt az adatot veszed!


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75134 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Távol-kelet...

Astragan írta: Erről korábban is szóltam, 15000 oldal irat fekszik kiadatlanul, aránylag összerendezve Tolkien polcán, talán abban kelet és a negyedkor is benne van, meg mindazok, amit nem tudunk. Kérdés, Tolkien mit mondott a fiának halottas ágyán: engedje kiadatni, vagy sem. Az írók néha furcsák...



8O 8O 8O AZANNYÁT!!! 8O 8O 8O
:wink:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75053 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Erről korábban is szóltam, 15000 oldal irat fekszik kiadatlanul, aránylag összerendezve Tolkien polcán, talán abban kelet és a negyedkor is benne van, meg mindazok, amit nem tudunk. Kérdés, Tolkien mit mondott a fiának halottas ágyán: engedje kiadatni, vagy sem. Az írók néha furcsák...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #75036 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Távol-kelet...

Hador írta: Meg a belkóthok is. (Vagy belcoth-ok? :roll: Már nem emlékszem a helyesírásra...) A Gyűrű keresésében lehet erről olvasni, de ha jól emlékszem, Tolkien ezt elég röviden elintézi. (Jöttek Gondor ellen, majd csúfos vereséget szenvedtek...) :?
A GyU-ban Szauron eléggé úgy viselkedett, mintha a keleti részek már mind a birtokában lennének, és a keletlakók is mindig a szövetségeseiként tűnnek fel. Nem tudja valaki, hogy mi lett Alatarral és Pallandoval? (Ők a két keletre távozott istar.) Kár, hogy Tolkien hanyagolja a témát! :(


Ki tudja lehet, hogy a fia megtalál az egyik polc mélyén egy olyan kéziratot amely csak a KELETTEL foglalkozik. :)

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #74851 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Hador!

Ha érdekel a Kelet, különösen a két kék istár sorsa, akkor szerintem olvass vissza ebben a topikban, kiderül belőle, hogy csak annyit tudunk, hogy keletre mentek... :wink:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #74846 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Meg a belkóthok is. (Vagy belcoth-ok? :roll: Már nem emlékszem a helyesírásra...) A Gyűrű keresésében lehet erről olvasni, de ha jól emlékszem, Tolkien ezt elég röviden elintézi. (Jöttek Gondor ellen, majd csúfos vereséget szenvedtek...) :?
A GyU-ban Szauron eléggé úgy viselkedett, mintha a keleti részek már mind a birtokában lennének, és a keletlakók is mindig a szövetségeseiként tűnnek fel. Nem tudja valaki, hogy mi lett Alatarral és Pallandoval? (Ők a két keletre távozott istar.) Kár, hogy Tolkien hanyagolja a témát! :(

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73721 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Távol-kelet...
Hogy olyan birodalmak, mint Gondor voltak-e, azt nem nagyon tudni. De a Rhun-tengertől keletre éltek az ekhósok, akik többször megtámadták Gondort.
A Gyűrű Keresése szerint "... a keleti ekhósok dél felé terjeszkedtek, Mordoron is túlra, s így összeütközésbe kerültek Khand népével meg annak összes déli szomszédjával". Tehát voltak országok délen is, Haradon kívül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.573 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére