Tolkien és a fantasy

Több
21 éve 10 hónapja #60798 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Brisa írta: Lord Maul: Ebbe légyszi most ne menjünk bele. Csak annyit jegyeznék meg, hogy Lamorak nem tartozik a "SW rajongó" táborába, és ő egy kicsit nagyon másképp nézi a szövegeket, mint te, és ezek miatt biztos vagyok benne, hogy a véleménye nem fog egyezni (de még hasonlítani sem) a tiéddel. Akkor már inkább az enyémmel, csak egy kicsit szinvonalasabban megfogalmazva. :wink:
(És lehet, hogy jól van lefordítva, de akkor lektorálva van pocsékul.)


Brisa, ismét csak köszönni tudom a kedves, lesajnáló véleményed.

Lamorak szerintem nagyon is Star Wars rajongó, sőt, pont ezért szimpatikus nekem, mert ő valóban más síkon nézi a szövegeket, mint én, és mégis értékeseknek talál olyan műveket, amik mások szerint nem azok, mert kommerszek, gyerekesek, stb. (pl. Baljós árnyak, Harry Potter).

Nekem tényleg nem ez a szakmám, csak műkedvelő vagyok, de képzeld, elég sokmindent olvastam a magyar- és világirodalomból, és nem vagyok hülye, igaz, hogy nem pszichoanalizálok, csak olvasok.

A Star Wars könyvekről meg annyit, ha megfigyeled, csak annyit írtam, hogy mint Star Wars (tehát alapvetően "lakodalmas") könyvek, ezek jók. Nem maradandó irodalmi értékről beszéltem. A fordításról meg hidd el, hogy igazam van, olvastam angolul is, nem csak magyarul az első fejezetet, ha tudni akarod, mielőtt lesajnálnál, van felsőfokú nyelvvizsgám, ezt nem hencegésből írtam, csak azért, hogy nehogy már azért találjam elfogadhatónak Nemes fordítását, mert a "SW rajongók" táborába tartozom... az egész stílus Salvatore hibája, hidd el. Mondjál már légyszi egy konkrét hibát, mert én tudok sokat, de kiváncsi vagyok, mire gondolsz.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60796 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lord Maul: Ebbe légyszi most ne menjünk bele. Csak annyit jegyeznék meg, hogy Lamorak nem tartozik a "SW rajongó" táborába, és ő egy kicsit nagyon másképp nézi a szövegeket, mint te, és ezek miatt biztos vagyok benne, hogy a véleménye nem fog egyezni (de még hasonlítani sem) a tiéddel. Akkor már inkább az enyémmel, csak egy kicsit szinvonalasabban megfogalmazva. :wink:
(És lehet, hogy jól van lefordítva, de akkor lektorálva van pocsékul.)

Tar: Elment a lista.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60791 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Brisa írta: Lamorak: Hidd el a Salvatore könyv is elég pocsék. Legalábbis magyarul. (Bár csak az első fejezetét olvastam el, de stilisztikailag egyszerűen borzalmas. Hangsúlyozom, magyarul!)


Brisa: nem kell hangsúlyozni, ez az imádott Salvatore mester érdeme, nem a Nemes Istváné (a.ka. John Caldwell). Nemesnek van pár baklövése, de össességében nagyon jó fordítás, főleg a szinkronhoz képest. A könyvből egyértelmű, hogy amit Salvatore írt a sztorihoz, az nagyrészt pocsék, egyébként az első 3 fejezet pont ide tartozik, szóval szerintem olvasd tovább, mert ezzel együtt ez minden idők legjobb SW könyve talán.

Salvatore-eól én nem vagyok ilyen nagy véleménnyel, Drizzt jó volt, amíg Menzoberranzanban volt, utána már csak szórakoztató szerintem. :) De egyébként a kommersz (lakodalmas) írók között ő az egyik császár, pl. a Vector Prime című könyve hozta ki a SW folytatásokat az állóvízből, persze ezt se tudom, hogy a sztori mennyire az övé.

AD&D könyvek közül a Dragonlance a csúcs, szerintem az nem a lakodalmas kategória. :)

Lamorak: szerintem Brooks is eghész jó "iparosmunkát" végzett a Baljóssal, de tényleg nem egy élmény az a könyv, ezzel együtt rengetegen az egekbe emelik, hogy ilyen rossz filmből ilyen jó könyvet írtak, őket igazán nem értem. :) Sőt, SW rajongó berkekben ez a könyv az egyik etalon.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60782 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Köszi az ajánlatokat mindenkinek!Ray Bradburyt én is olvastam=olvasom(Marsbéli krnikák stb)és egyszerűen fantasztkus!Az teszik benne különösen,hogy a jövőt nem a gépek,hanem az emberi lélek szempontjából közelíti meg és remekül.Szóval én is mindenkinek csak ajánlani tudom...és a Majmok bolygóját is!Huxley Szép új világ is elég jó!
A Sárkánydárda trilógiát is olvastam-nem volt rossz de a GyU után...-állítólag van folytatása is de nem érdemes elolvasni-igaz ez?
Ja és ami Isaac Asimoot illeti,már pár hete szemezek vele a polcon-melyikkel kezdjem?ja és persze Dűne-hasonlóképpen...

Brisa írta:
Tar-Ancalime: A sci-fi gyűjteményemről (értsd: azok a könyvek, amelyeket én a fantasztikus irodalom alá soroltam, tehát a SW-tól kezdve Tolkienig sokminden van itt) van egy listám (valamivel több, mint 200 könyv). Azoknak a döntő többsége jó, persze azért vannak fokozatok közöttük is. Ha érdekel, elküdöm emilben.

.

Érdekel,küldd!!Köszi!

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60759 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Brisa: Alfred Bester: Arc nelkuli ember?!?! Az egyik legjobb amit valahi is olvastam. Bester hihetetlen jo iro. Nem is tudom, hogy ez tetszik tole jobban vagy a Tigris! Tigris!
Es miota vadaszok azokra a Galaktikakra! (ha jol remlik 1986 elso fele...) Ez az egyetlen sci-fi a Leszall az Ej mellett amit meg nagyon szeretnek a polcomon latni.
Ma hallottam, hogy az egyik szegedi antikvariumba ismet hoztak Galaktikakat, holnap reggel elso utam oda vezet :)

amanibhavam: igen, en is sokat erveltem mar ez mellett ebben a temaban korabban. A tobbsegnek hasonlo a velemenye. (szerintem semennyire sem sci-fi amugy)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60711 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
a SW legalább annyira fantasy (space fantasy), mint scifi, sőt, inkább...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60678 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
varda: Számból vetted ki a kérdést. Kösz amani, nagyjából én is megértettem. (Főleg ha tényleg olyan, mint a LotR. :wink: )
Most, hogy így irogattok, én is kedvet kaptam a fantasyhoz. De először is a Klónok támadását fogom elolvasni, aztán A sötétség balkezét, majd a Végtelen történetet (bár fogalmam sincs, honnan fogom megszerezni. Esetleg néhány jó tanács?). Ja, Ulmo 'A hobbit'-ját és a 'Szilmarilok'-ját kihagytam. Meg a Gyűrű keresését. (De az angol nyelvű Dzsungel könyvén is át kéne magam rágni egy kis nyelvgyakorlat gyanánt.) Szóval majd valamikor rákerül a sor a fantasy-ra is. :wink:

Lamorak: Hidd el a Salvatore könyv is elég pocsék. Legalábbis magyarul. (Bár csak az első fejezetét olvastam el, de stilisztikailag egyszerűen borzalmas. Hangsúlyozom, magyarul!)

Tar-Ancalime: A sci-fi gyűjteményemről (értsd: azok a könyvek, amelyeket én a fantasztikus irodalom alá soroltam, tehát a SW-tól kezdve Tolkienig sokminden van itt) van egy listám (valamivel több, mint 200 könyv). Azoknak a döntő többsége jó, persze azért vannak fokozatok közöttük is. Ha érdekel, elküdöm emilben.

Gillz: Én a dédimtől egy halom Galaktikát örököltem. 1972-től 93-ig sok megvan (nem mind!). Meg van néhány Metagalaktikám is. Olvastad az Arcnélküli embert? Engem az a sztori nagyon megfogott.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60633 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
a lakodalmas ellentéte:-)
epic fantasynak is mondható, nagy lélegzetű, lassan hömpölygő, méltóságteljes, minőségi fantasy (egyesek szerint a LotR is ilyen)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60625 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Köszönöm szépen a válaszokat! :D

Újabb kérdés:

Mi az a high fantasy? (Tudom, olvassak Covenantot, majd megtudom, de nem tudom, pedig a Kárhozat Urát olvastam. Mitől high?)

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60596 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

amanibhavam írta: biztos megérdemelte;-)


Meg bizony, de akkor is szar. Ráadásul így elszáll az angolja, mert már most is félévismétlő. Sorry... én megmondtam.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60594 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
biztos megérdemelte;-)


lakodalmas fantasy tényleg találó kifejezés

olvassatok Covenantot!:-) high fantasy a legjavából


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60593 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Svindler: LAKODALMAS FANTASY, ez remek, ennyire jó terminust régen láttam. Igen, igen, ez nagyon jól lefedi nagyjából a 90 %-át annak, amit ismerek a fantasy-nek nevezett szövegek közül. Pl. az Évszaki Napszak Sárkányait...

Vagy ott van mondjuk Terry Brooks The Sword of Shannara (ha jól emlékszem) című baromsága (nem tudom, van-e magyarul): amióta csak megjelent, az egész világ rajta röhög, hogy hogy lehetett ennyire nyilvánvaló GyU-nyúlást egyáltalán elképzelni... Tom Shippey pl. élcelődik is ezen egy kicsikét az új könyvében. Így képzelem el én a lakodalmas fantasy-t.

(Terry Brooksról még annyit, hogy a Klónok után gyorsan elolvastam újra a Phantom Menace-ből általa gyártott regényt-- és meg kell mondjam, annyira igénytelen, tehetségtelen munkát, mint az, régen láttam. Semmi drámai érzék, semmi finomság a cselekményvezetésben, még a tagolásban sem, és így tovább; a fordítás meg még rá is tesz egy lapáttal a nyelvi igénytelenségre. Remélem, a Klónokkal Salvatore jobb munkát végzett.)

És most szarul érzem magam, mert most buktattam meg egy hallgatót.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60592 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Gillz írta: :lol: :lol: :lol:
lakodalmas fantasy

sci-fi: ajánlom a Galaktika folyóiratot...(nekem az első 40 szám megvan)
:!: Frank Herbert:Dűne-alapmű
Simak,
Tyűha, megnézem a könyvespolcot.
Ja, Shadowrun. De, hogy hova sorolódik...

Fantasy:
Lawhead: Végtelen fonat, Pendragon ciklus(nemtom pontosan)

Jaj, igen, kihagytam a Dűnét. Meg Clifford D. Simak: A város, igen, az is jó, az volt az első ilyen könyvem. A Shadowrun a cyberpunk (vagy magyarosan kiberpunk) irányzathoz tartozik, bár a mágiával kicsit kilóg.
Meg eszembe jutott közben Terry Pratchett is, a Halál a kedvenc szereplőm, imádom, ahogy beszél. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60586 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
:lol: :lol: :lol:
lakodalmas fantasy

sci-fi: ajánlom a Galaktika folyóiratot...(nekem az első 40 szám megvan)
:!: Frank Herbert:Dűne-alapmű
Simak,
Tyűha, megnézem a könyvespolcot.
Ja, Shadowrun. De, hogy hova sorolódik...

Fantasy:
Lawhead: Végtelen fonat, Pendragon ciklus(nemtom pontosan)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60449 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

varda írta: A kérdés: mi az a dark-fantasy? És általában milyen fantasy típusok vannak, és mi különbözteti meg őket egymástól?


varda: ha megmondod mi a fantasy, megmondom mi a dark fantasy ;)
Itt, a teman belul hetekig tarto velemenycsere folyt arrol mi is afantasy, de nem tudtunk dulore jutni.

Amugy dark fantasy: a World of Darkness (wod); Ravenloft, es esetleg a Darksun vilagan jatszodo regenyeket, es valamelyest Lovecraft irasai nemelyiket soroljak ide. Nemi horror beutese van az ilyen regenyeknek szerintem, illetve jellemzo, hogy a jo eroi csak csatakat kepesek nyerni, haborut nem - vagyis a gonosz itt nem gyozheto le igazabol.

Milyen fantasy van meg?
heroic (heroikus): pl a Conan tortenetek, illetve a korai fantasy probalkozasok (Robert E Howard, Fritz Leiber)
klasszikus: a hagyomanyos fantasy, amik tobbnyire a kelta, german mitologiakbol epitkeznek, illetve valameilyen ertelemben ujat hoznak a mufajba (Jack Vance, Raymon E Feist, Stephen Lawhead, stb...)
lakodalmas: :D nem tudom ki talalta ki az elnevezest, de szerintem nagyon talalo. Kb stilusban es minosegben azt az agat kepviselik mint a zenen belul a lakodalmas iranyzat ;) Ergo igenytelen, tucat szamra gyartott fantasy. Idehaza a Charubion kiadvanyai kozt eleg jelentosen dominalnak ezek a konyvek, de a Valhalla is hozott mar ki szerintem ebbe a mufajba sorolhatoakat. Jellemzo, hogy altalaban itthoni irok tollabol szarmaznak, nem kell kulfoldrol importalni, gagyit itthon is tudnak gyartani...
meg egy kategoriat csinalnek en, ez lenne a szerepjatekokra epulo fantasyk sorozata. A sok AD&D, MAGUS, stb... konyvet ide sorolnam. Bar eleg jelentos minosegi es stilusbeli ingadozasok tapasztalhatoak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60441 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Svindler írta:
Ursula K Le Guin irta. Irt fantasyt is, magyarul a Szigetvilag ciklus jelent meg jopar eve mar meg a Galaktika konyvek kozt.
Eleg jo fantasy(foleg az elso resz!). A cimek:
A Szigetvilag varazsloja
Atuan sirjai
A legtavolibb part
Tehanu


Nekem ez se tetszett igazán :( Bár az elején jól indul, de aztán már az első könyv vége se az igazi. Olyan mindenbe belekap egy kicsit, sok szálat felemel, de nem bontja ki egyiket se. Nem tudom értitek-e?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60438 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Egy teljesen tudatlan kérdésem volna. Nem ismerem ki magam a fantasy irodalomban, bár olvastam egyet-kettőt, csak többnyire nem tetszenek. Ami meg mégis, azt valahogy sose sorolom be a fantasy kategóriába.

A kérdés: mi az a dark-fantasy? És általában milyen fantasy típusok vannak, és mi különbözteti meg őket egymástól?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60429 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Tar-Ancalime írta: Ki írta a sötétség balkezét?csak azért kérdem mert épp mostanában kezdtem sci-fit,fantasyt olvasni és érdekelne.Ha valaki tud ezekben a témákban jó írókat,igényes műveket ajánlani,kérném tegye meg,előre is köszi.


Ursula K Le Guin irta. Irt fantasyt is, magyarul a Szigetvilag ciklus jelent meg jopar eve mar meg a Galaktika konyvek kozt.
Eleg jo fantasy(foleg az elso resz!). A cimek:
A Szigetvilag varazsloja
Atuan sirjai
A legtavolibb part
Tehanu

Fantasyt nem nagyon ajanlok, mert nemigen tudok igazan jot mondani, csak 1-2-t. Azok talan a kovetkezoek:
Robin Hobb konyvei: barmi amit talalsz (igazabol 1 ciklusa jelent meg itthon, erdemes az elejen kezdeni)
David Gemmel: Legenda
Michael Moorcock konyvei
Poul Anderson: Torott kard

Sci-fi. Azt annyit tudnek mondani hogy evek kellenenek a vegigolvasasahoz :) Talan a legjobb magyarul megjelentek:
Aldous Huxley: Szep uj vilag
Alfred Bester: Tigris! Tigris!
Orson Scott Card: Vegjatek, Holtak Szoszoloja
Robert A Heinlein: Angyali udvozlet
Walter M Miller: Hozsanna Neked Leibowitz

De a kovetkezo iroktol is szinte barmi alapmu:
Arthur C Clarke, Ursula K Le Guin, Philip K Dick, Ray Bradbury, Stanislaw Lem, Isaac Asimov

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60426 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Tar-Ancalime írta: Ki írta a sötétség balkezét?csak azért kérdem mert épp mostanában kezdtem sci-fit,fantasyt olvasni és érdekelne.


Ursula K. Le Guin

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60422 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy

Morgana írta: Tar-Ancalime: Ha igazán igényes fantasyt szeretnél olvasni, nagyon ajánlom Neked R. A. Salvatore sötét elf trilógiáját. Ezek az
Otthon, Száműzött, Menedék.
Fantasztikus, izgalmas, ugyanakkor elgondolkodtató. Talán hallottál már Drizzt Do'Urdenről. Az ő története.

A sötét elf trilógiát én is csak ajánlani tudom, és még a következő három kötetét is, bár azok már nem olyan jók (Kristályszilánk, Ezüst erek, A félszerzet ékköve). A legújabbakon viszont nagyon látszik, hogy már csak a pénzért csinálja.
De klasszikusnak számítanak még a Dragonlance könyvek is, legalábbis az első három, az Őszi Alkony, a Téli Éj, és a Tavaszi Hajnal
Sárkányai.
Aztán ott vannak még a M.A.G.U.S. könyvek is, azok is egész jók, ahhoz képest, hogy magyar, főleg Wayne Chapmant javaslom (ha meg akarod ismerni Alyr Arkhon névrokonát/eredetijét, őt olvasd), az Észak Lángjai a kedvenceim közé tartozik.
A magyar fantasyk közül jók még az Éj- és Hajnal-könyvek is, valamint a Káosz-sorozat (ezeknél ne tévesszen meg, hogy a szerző John Caldwell / Jeffrey Stone, ez egy személy).
Ha szereted a dark fantasyt, akkor Raoul Renier a te embered, ezenkívül a jó öreg Ravenloft-sorozatot ajánlom. Ha a vámpírokat szereted, Anne Rice könyveit és a Vampire-könyveket olvasd el, és a Ravenloft-ból a Ködök Vámpírja és az Én, Strahd c. könyveket. A horror műfajának H. P. Lovecraft a mestere, nem is igazán a téma miatt, hanem a stílusa az, ami verhetetlen.
Sci-fiben természetesen Isaac Asimov a nagy öreg, és még Ray Bradburyt érdemes olvasni. És ha nevetni is akarsz, akkor ott van Douglas Adams-től a Galaxis Útikalauz, a világegyetem egyetlen ötkötetes trilógiája.
Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60116 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Tar-Ancalime: Ha igazán igényes fantasyt szeretnél olvasni, nagyon ajánlom Neked R. A. Salvatore sötét elf trilógiáját. Ezek az
Otthon, Száműzött, Menedék.
Fantasztikus, izgalmas, ugyanakkor elgondolkodtató. Talán hallottál már Drizzt Do'Urdenről. Az ő története.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59984 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Nem is tudom ,mikor jártam itt utoljára-tán még a régi fórum idején...
De azért most bedumálnám magam...
Ki írta a sötétség balkezét?csak azért kérdem mert épp mostanában kezdtem sci-fit,fantasyt olvasni és érdekelne.Ha valaki tud ezekben a témákban jó írókat,igényes műveket ajánlani,kérném tegye meg,előre is köszi.Csak mert annyi manapság a ponyva,hogy lehetetlenség megtalálni az igazán jó könyveket.(épp a Csillagok háborúját olvasom sokadszorra... :)

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56986 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Ring-bearer: Ha jól emlékszem, azt az idézetet már valaki beillesztette ide. Olvass vissza a reakciókért...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56953 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Gyerkőcök!
Ennyire elriasztottalak titeket? :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53641 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Helló!
Nos, én nem a SW GyU témához szólnék. Megjelent egy könyv Varázslók címmel:
Ismertető
"Üdvözöljük a varázslók csodás birodalmában - a bűvölet, a boszorkányság és a mitológia mágikus, misztikus világában, ahol semmi sem az, aminek látszik... A mágia épp olyan ősi, mint a gondolkodás maga. Az elképzelés pedig, hogy a mi világunkon túl létezik egy másik, ahol rejtélyes alakok fantasztikus erőkkel bírnak, mindig is lenyűgöző volt számunkra. A varázsló egyetlen intéssel vagy szóval is vethet varázsigét, míg mások csodás képességek birtokában vannak, amelyek lehetővé teszik, hogy káprázatos természetfeletti jelenségeket idézzenek elő - az alakváltoztatástól a gondolatolvasásig. Ebben az eleven stílusú felvilágosítókönyvben a varázslók és a varázslás világának minden szeglete megtalálható, a régi mítoszok mágusain át a valóságosnak tekintett varázslókon keresztül a híres képzeletbeli mágusokig, akik mind-mind megragadják a fantáziánkat. A pompás képekkel illusztrált Varázslók telis-tele van olyan_ tudnivalókkal, amelyeket csak a bennfentesek ismernek, éppen ezért nélkülözhetetlen mindazok számára, akiket érdekel "a varázsló útja".
Tim Dedopulos Dél-Angliából való: író, számos fantasy- és sci-fi-számítógépjáték tervezője. Több mint húsz fantasy-, sci-fi-, valamint játékkönyv szerzője, többek között olyan műveké, mint a The Encyclopedia of Fantasy (Terry Pratchettel, David Pringle-lel és Brian Stapleforddal), a The Official Magic, a The Gathering Deckbuilders's Guide, a The Mort Sourcebook, a Hunter: Apocryphaés a The Cohtract Directory. Könyveiben - amelyek a humort sem nélkülözik - többek között a mitológiával, a természetfeletti jelenségekkel és a populáris kultúrával foglalkozik. "
É megnézem milyen, bár....

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53550 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Nem tudtam, hogy hová illesszem be ezt a plakátot, de végül úgy gondoltam, hogy itt a helye... nem Tolkien, de fantasy-rajongóknak bíztató lehet:
REIGN OF FIRE - Rob Bowman filmje lesz, sárkányok inváziója a mai Londonban

www.aintitcoolnews.com/display.cgi?id=12035

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52987 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
No igen, gondolom sci-fi; nem azért mondtam, csak az említés kedvéért. Tudod, Svindler, mi jutott róla eszembe? Te biztos ismered: Barry B. Longyear, 'Kedves ellenségem', a Galaktikában jelent meg két részben vmikor a 80-as években. Gyorsan újra is olvastam azt is, és elég sok az érdekes egyezés; de attól még Longyear is nagyon jó szöveg. Erről jutott eszembe, milyen érdekes lenne nekiállni mondjuk a Sötétség balkezét értelmezni-- egy csomó nagyon súlyos kérdést vet fel.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52958 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Én még valamikor elkezdtem olvasni Apu tanácsára, de nem bírtam túl sokáig. Mondjuk akkor még kicsi voltam. Azonban most nyáron mindenképp elfogom olvasni egész végig - Svin hatására. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52926 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
A Sotetseg balkeze:
Sci-fi-vel foglalkozo forumokon a vilag 10-20 legjobbja kozt tartjak szamon.
En sem neveznem fantasynek. De abbol a szempontbol mindekepp erdekes, hogy egyaltalan nem a technikai fejlodes szemszogebol kozelit. A Tel bolygo (azt hiszem igy hivjak azt ahol jatszodik) vilaga technikailag elmaradott, meg a jelenkori Foldhoz kepest is.
Minden tekintetben eleg erdeti konyv. Sajna reg olvastam, ideje lenne ujraolvasni. Lehet meg is teszem a kozeljovoben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52909 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
A sötétség belkeze nem sci-fi?????????????!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.566 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére