Király kéz, gyógyító kéz

Több
21 éve 10 hónapja #64062 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Amúgy sztem Aragorn tud athelas nélkül is gyógyítani, sőt, talán még Elrondtól is tanult egy keveset.. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64060 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Kincső írta: Szerintem az egyszerű gyógymódokat biztos, hogy ismeri, de mivel a történet során leginkább a Fekete Lovasokkal :evil: gyűlt meg a bajuk, és az ő Leheletük gyógyítására az athelas alkalmas, ez a gyógynövény szerepel a könyvben (no meg a filmben :wink: ). Például képzeljük el, hogy Frodó vagy akárki pl. a hegyen való átkelés közben megfázik... :D

Ez jó... Tünde-aszpirin... :D :D :D

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63952 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ez érthető, mindenféle emberből nem lehet ekkora rangú ember. csak nehogy valaki eltájolja magát, azért írtam. Aragorn esetében helytáll.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63950 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
na de ebben a világban a "király" az nem puszta rang, hanem származás, vér kérdése is


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63948 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Nem a rang tesz valakit gyógyítóvá. A dúnadán származás meg a kósza ismeretek inkább.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63863 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Szerintem az egyszerű gyógymódokat biztos, hogy ismeri, de mivel a történet során leginkább a Fekete Lovasokkal :evil: gyűlt meg a bajuk, és az ő Leheletük gyógyítására az athelas alkalmas, ez a gyógynövény szerepel a könyvben (no meg a filmben :wink: ). Például képzeljük el, hogy Frodó vagy akárki pl. a hegyen való átkelés közben megfázik... :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63781 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: Mint dunadán Kósza,lehetséges hogy tud.


Pont nem inkább, mint király?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63659 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Mint dunadán Kósza,lehetséges hogy tud.Bár a filmben biztos nem fog megmutatkozni,hogy a Kószák Ösvényeit járja...

Megkérdezhetem milyen növényről volt szó június elején.Van tudomásom párról,hátha tudok segíteni :roll: .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63597 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Aragorn csak athleasszal tud gyógyítani, vagy anélkül is?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63452 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Várunk!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62482 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
ok! :P

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62372 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Bocsi, nem felejtettem el, amit ígértem (van-e olyan növény), de egy kicsit összejöttek a dolgaim, úgyhogy arra kérlek Titeket, legyetek még kicsit türelemmel... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61044 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
engem is! 8)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60502 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Telcontar_Leli írta: Ai na vennui!

Igen varda, Léli vagyok :D hogyan tudtad megjegyezni :?:


Nem tudom. Vannak amik csak úgy megragadnak a fejemben, vannak amik meg nem. :)

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60499 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ai na vennui!

Igen varda, Léli vagyok :D hogyan tudtad megjegyezni :?:
Undómiel: Ha eredményre jut az apukád, akkor feltétlenül írd meg! Engem is érdekel.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60472 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Undómiel írta: Édesapám agronómus, mellesleg nagy GYU-fan! :D Megkértem, hogy nézzen utána! Szerinte a leírás alapján létezhet olyan növény, amire a tulajdonságok illenek! Sietek fel ide holnap, és elmondom, mire jutottunk! Már ha kíváncsi rá valaki... :oops:


Persze, hogy kíváncsi vagyok, különben nem kérdeztem volna. Úgyhogy, ha apukád jut valamire, szívesen veszem a választ.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60402 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Estel Adániel írta: Eddig abban a tévhitben (?) ringattam magam, hogy az a sinda neve... :( Mindenesetre akkor sincs ott említve.


Sztem maga az athelas a sinda név, vagy tévedek?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60354 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
asea (athea): levél, növény
aran: király
aranion: többes birtokos


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60352 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Eddig abban a tévhitben (?) ringattam magam, hogy az a sinda neve... :( Mindenesetre akkor sincs ott említve.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60351 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
asea aranion a quenya neve


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60346 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Kár, hogy az Athelas-nak csak a sinda nevét tudjuk, Aragorntól... nos, amint látom, sajnos még csak hasonlóról sincs szó az "A Qenya Botany"ban... :(

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60344 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Az Ardalambionon van egy olyan, hogy quenya nyelven a növények nevei + itteni megfelelői...Keresőprogramban elérheted, Varda...

Címe : www.uib.no/people/hnohf/

Quenya Botany címszó alatt a sok versajánló, nyelvek alatt megtalálható.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60274 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Lehet, hogy butaág, de én úgy hallottam, hogy királyfátyol a neve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60272 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Édesapám agronómus, mellesleg nagy GYU-fan! :D Megkértem, hogy nézzen utána! Szerinte a leírás alapján létezhet olyan növény, amire a tulajdonságok illenek! Sietek fel ide holnap, és elmondom, mire jutottunk! Már ha kíváncsi rá valaki... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60226 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ha lebeg éjlehelet,
halálárny köyeleg,
nincs fénykalász,
jöjj, athelas! jöjj, athelas!
Haldoklók élete:
rejt a Király keze!



ezt találtam....

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60209 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Aiya!
sajnos nemtom...de várj...utána nézek...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60195 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Aiya!

Ragoran: hát dehogynem kérdeztelek téged is! :D , a kérdés mindenkinek szólt, aki esetleg próbál válaszolni, vagy tud valamit. Lehet, hogy igazad van és tényleg nem ismerjük valós megfelelőjét. Talán jobb is, különben valaki még megpróbálná felhasználni "mindenre gyógyír" szerepkörben... :D

Léli (jól emlékszem, hogy így írod a neved igazából?): azért Neked is hantale!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60188 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Szerintem (bár senki nem kérdezett :) )az Athelas egyedi növény és csak Középföldén él...
_____________
'...összeforr a töröttt szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60187 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
vard: Én erre sajnos nem tudok feleni. Van rá valami esély, hogy egy létező növényt kereszteltek át, de sajna erről nem tudok semmit :( :!:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59687 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
akkor most a gyógyító kézzel kapcsolatban tennék fel egy kérdést (ha volt már akkor sorry, ezt a topicot még nem olvastam :oops: )

az athelas-nak van valami reális gyógynövény megfelelője?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.448 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére