Király kéz, gyógyító kéz

Több
21 éve 9 hónapja #66124 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Yao: senki nem kerte, hogy ne szolj hozza. Mi csak kifejtettuk a velemenyunket.
En is csak azt tudom mondani (olvastam a MERP-et evekkel ezelott, tudom mi all benne), hogy a MERP nem Tolkien szovegei alapjan ir le dolgokat sok helyen.
Ezert szamunkra nem bir informacioval az ami benne szerepel pluszban, vagy mashogy. Most kepzeld el, hogy Tolkien a ket keke magusrol, akik keletre tavoztak nem irt semmit.
Jovok en, es irok roluk 100 oldalnyi tortenetet a MERP szamara. Most akkor Te azt is hiteles informaciokent kezelned, csak mert Tolkien nem irta az ellenkezojet?
A MERP ezenkivul Tolkien szovegeivel ellentetes dolgokat is tartalmaz.
A GYU-ben nincsenek templomok, papok, stb... A vallas sem letezik semmi olyan formajaban ahogy azt mi ismerjuk. Sot Tolkien feltehetoleg szandekosan nem is szerepeltet vallasokat. Igy Elrond sem lehet pap.
A MERP-ben vannak papok, de a MERP nem egyenlo Tolkien Kozepfoldejevel. Csak abbol epitkezik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66121 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Take it easy Yao

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66116 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Batti:rendben van.Mostantól pofám befogom,inkább csak elolvasom mit ír a nagyérdemű.A Fórum és a Szövetség szava szent.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66115 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Yao: Mint említettem a M.E.R.P. és a hozzá tartozó világleírás nem tartozik a Tolkieni kánonba. Sok helyen eltér attól amit Tolkien valaha leírt. Valószínüleg ez a játszhatóság miatt szükséges. De ez itt a Tolkien. hu fórum és nem a M.E.R.P. fórum. Mi Középföldével kapcsolatban a Tolkien által leírtakhoz ragaszkodunk. Ez nem minősítése a M.E.R.P nek, hanem a két dolog határozott elválasztása. Mert két külön dologról van szó. Tehát kérlek a jövőben mindíg jelöld meg ha a M.E.R.P-re hivatkozol.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66112 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Kincső:azthiszem elég hosszú vitát nyithatnánk ezen.Én úgy gondolom,Frodó sosem gyógyult meg igazán.A test majdnem teljesen ép maradt,de a lélek nem.Így vagy úgy,de Frodó nem egészséges :( .
Gandalf:az infók nagy része valóban ennek a házatájáról jön.De én eddig még senkit nem hallottam(nem is ismerek),aki megcáfolta volna a benne lévő dolgokat.Most nem a szabályok,meg a mit-tudom-én dolgokra gondolok,hanem pl: a világleírásra.Bár úgy gondolom ezeket te nem tartod mértékadónak.Egye-fene,kinek-kinek szájíze szerint.
Bizonyára a ti forrásaitok minden kíváncsiságot kielégítenek.Én szeretnék MINDEN EGYES információt megtudni.Ha pedig ez a MERP-en keresztül történhet meg,hát legyen.

Námo kísérjen utatokon :twisted: !

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66029 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
sejtettem...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65987 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Amnire Yao utal, az a M.E.R.P. (Middle Earth Roleplaying Game), azaz a Középfölde Szerepjáték.
EZ nem hivatalos forrás. El kéne végre vonatkoztatnunk a szerepjátékoktól!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65946 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Yao: forrást, forrást, forrást. Könyvet, oldalszámot.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65945 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: Kincső:más meggyógyítani és más megmenteni.Elrond megmentette Frodót,de meggyógyítani még ő sem tudta.


Mint már lentebb kifejtettem, szerintem nem csak megmentette. [/i]Akkor hogyan tudott eljutni Mordorba? És egészséges volt, csak azon a bizonyos napon minden évben megbetegedett. Vagy Te ezt másképp érted?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65920 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: És kapaszkodjatok:Elrond féltünde PAP.


Hol is van ez leírva? Csak nehogy valami szabálykönyv legyen.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65912 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Nos nézzük előről...

Kincső:más meggyógyítani és más megmenteni.Elrond megmentette Frodót,de meggyógyítani még ő sem tudta.
amanibhavam:ebben igazad van,nem teljes hívő,egyházi papságra gondoltam.a valáknak vannak "követőik",akik az ő erejüket használják(közvetve).És kapaszkodjatok:Elrond féltünde PAP.
Batti:az Erő-pont csak poén volt.Nem kell komolyan venni.Nemhiszem hogy leértékelném.más kérdés,hogy Galadrielt mondjuk többre becsülöm!
n8n:Elrond hatalmát nem tagadom,mint ahogy bölcsességét sem.A papokról fentebb.
Az athelasról pedig annyit:akárki használhatja,de csak mint fejfájás és rosszullét elleni orvosságot.De ha egy tisztavérű numenori vagy dunadán próbálja meg,akkor van esély rá,hogy-mondjuk úgy-csodát tehet.Pl:ha %-ban nézzük:Aragornak megkoronázása előtt 70%-a lehetett az élet megmentésére.Egy másik dunadánnak 1.Azthiszem van különbség.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65851 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: Telcontar_Leli:Elrond nem tud gyógyítani hétköznapi módszerekkel.Annyira talán mint bárki más.Az már más kérdés,hogy milyen hatalmakat ismer.De ezeket nem lehet csak úgy megtanítani!Aragorn Kósza hatalmát használva tudhat gyógyítani-hisz nem pap-Elrondnak teljesen más keletű tudás van a birtokáb. papok? hol? Elrond pedig igen csak hogyis mondjam...nagyhatalmú tünde. Gondolj vissza, mikor szültett, és főleg kiknek a gyerekeként. és mien régen.....nagyon bölcs. (szvsz)
Gandalf:a lényeg ott van a szavaidban :wink: .
Kincső:reagálás feljebb.Elrond pedig nem tudta teljesen meggyógyítani Frodót.De a haláltól megmentette. nem gyógyította meg teljesen? ezen bizt azt érted, hogy minden évben azon a napon megbetegszik...de ez normális, hiszen egy morgul-tőr sebesítette meg. azon kívül oylan erőre kapott, hogy vállalhatta a kockázatos utat a Szövetséggel. egyetértek Kincsővel.
n8n:igen,sok ismerete van,de ettől nem gyógyító.Azok Középföldén a papok. he? Neki szerencséje van(meg sok Erő-pontja :D :twisted: :D ),hogy ilyet tud. he?Az Athelast pedig bárki használhatja,sokféle eredménnyel. jaja :D


n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65844 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Yao: Azt kell mondjam kicsit alul értékeled Elrondot és szerepét Középföldén. Azt illik tudni, hogy Elrond már a másodkorban is igen jelentős szerepet töltött be, valószínüleg nem véletlen, hogy neki adta Gil-Galad az hatalomgyűrűjét. Azon kívül a megélt 7000 év sem múlt el felette nyomtalanul. Aragorn pedig végsősoron rokona (testvérének igen kései leszármazottja), és neki is folyik tünde vér az ereiben. Ezek a dolgok akár messzire is vezethetnek de maradjunk a Királyi kéz gyógyító erejénél. Ha elég messzire vissza olvasol a fórumban akkor tavaly ilyenkortájt elég részletes dolgokat olvashatsz a témában.

A szerepjáték világleírása nem tartozik a Tolkieni kánonba. Ezért erőpontokról beszélni ...... hm...

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65794 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

igen,sok ismerete van,de ettől nem gyógyító.Azok Középföldén a papok.



már ne haragudj, de honnan veszed ezt a marhaságot? Tolkien világában egy darab papot nem találsz


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65793 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: Kincső:reagálás feljebb.Elrond pedig nem tudta teljesen meggyógyítani Frodót.De a haláltól megmentette.


Hát szerintem eléggé meggyógyította, hiszen utána még elment Mordorba is. Az egy másik kérdés, hogy az elkövetkezendő években annak a napnak a környékén megbetegedett... A "csak a haláltól mentette meg"-et én inkább olyan esetre használnám, amikor mondjuk valaki élete végéig tolókocsis lesz vagy a járástól kezdve a beszéden át mindent újra meg kell tanulnia...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65744 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Telcontar_Leli:Elrond nem tud gyógyítani hétköznapi módszerekkel.Annyira talán mint bárki más.Az már más kérdés,hogy milyen hatalmakat ismer.De ezeket nem lehet csak úgy megtanítani!Aragorn Kósza hatalmát használva tudhat gyógyítani-hisz nem pap-Elrondnak teljesen más keletű tudás van a birtokáb.
Gandalf:a lényeg ott van a szavaidban :wink: .
Kincső:reagálás feljebb.Elrond pedig nem tudta teljesen meggyógyítani Frodót.De a haláltól megmentette.
n8n:igen,sok ismerete van,de ettől nem gyógyító.Azok Középföldén a papok.Neki szerencséje van(meg sok Erő-pontja :D :twisted: :D ),hogy ilyet tud.Az Athelast pedig bárki használhatja,sokféle eredménnyel.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65687 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
bocsi, nemtudom miért de állandóan kétszer hozza be... :evil: ha átszerkeztem akkor is... :cry:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65686 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: A hit persze hogy fontos.A papoknál


:lol: Na igen.
de nem úgy értem a hitet. :wink: hanem ugyebár azt terjesztik, h király kéz, gyógyító kéz, és ebben kell hinni! (hogy ez az athelasnak is köszönhető, az már egy másik dolog)
Elrond ne tudna gyógyítani????? sztem elég valószínű, h Aragorn tanulhatott tőle.
Aragorn gyógyítói képességei abban rejlenek, hogy sok ismerete volt (király, vadon kószája <---egy kószának sokszor szüksége lehet a gyógyítás tudományára, mellesleg Nyugati ember is :wink: )
megmégyegydolog: az athelast nem csak királyok használhatják. (ugye?)

Yao írta: A hit persze hogy fontos.A papoknál


:lol: Na igen.
de nem úgy értem a hitet. :wink: hanem ugyebár azt terjesztik, h király kéz, gyógyító kéz, és ebben kell hinni! (hogy ez az athelasnak is köszönhető, az már egy másik dolog)
Elrond ne tudna gyógyítani????? sztem elég valószínű, h Aragorn tanulhatott tőle.
Aragorn gyógyítói képességei abban rejlenek, hogy sok ismerete volt (király, vadon kószája <---egy kószának sokszor szüksége lehet a gyógyítás tudományára, mellesleg Nyugati ember is :wink: )
megmégyegydolog: az athelast nem csak királyok használhatják. (ugye?)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65660 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Mi az hogy "nem biztos" hogy Elrond tud gyógyítani? :evil: Akkor szegény Frodót ki gyógyította meg? Vándor eleve azt mondta, hogy ő nem tudja meggyógyítani, csak Elrond...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65625 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
A megoldás szerintem ott rejlik, hogy Aragorn két személy is egyszerre: Vándor, Észak kószája és Elessar, Gondor trónörököse. Mint kósza, valóban sokat tanulhatott a természetes gyógymódokról, gyógynövényekről, hisz tündék között nevelkedett, ráadásul Elrond házában, aki valóban ért a gyógyításhoz (s szerintem a mágikushoz is...), ezek után pedig évtizerdekig volt a Vadonban.
Ugyanakkor, mint a dúnadánok királyi nemzettségének leszármazotta, valóban örökölt egyfajta királyi "karizmát", s a vele járó gyógyerőt. Mégha konkrétan nincs is említés kézrátételes gyógyításra, szerintem elég valószínű, hogy Aragorn birtokábvan lehetett a képességnek. Ez valóban középkori gyökerű felfogás, Tolkien tényleg innen vehette át.
A jóslat pedig, miután Gondor népe terjesztette, ez utóbbira vonatkozott. Mégha az Ispotályban királylevéllel gyógyított is... a szakrális karizma szempontjából mindegy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65622 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: Elrondnak nem sok köze lehetett hozzá,őtőle biztos nem tanult semmit :roll: .Hiába nagy tünde valaki,attól még nem biztos ,hogy tud gyógyítani.Persze nem lehetetlen...

Nem tud? A könyvben is, meg a filmben is benne van, hogy Elrond nagyon jó gyógyító. Szerintem tanult tőle is Aragorn.

És azzal kapcsolatban, hogy A király kéz, gyógyító kéz: Ezt szerintem azért mondták, mert ugye az Athelas másik neve a Királyfű (vagy valami hasonló). Tehát a királyok ismerték a titkát, és ezért tudták felhasználni. És akár ezzel is magyarázható honnan ismeri Aragorn a titkot (mármint azzal, hogy (csak) Elrondtól tanulhatta, mert ugye jelenleg élő király nincs (mármint eddig nem volt ( :D )), és ő már élt az utolsó királyok idején).

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65592 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Kincső írta:

amanibhavam írta: na de ebben a világban a "király" az nem puszta rang, hanem származás, vér kérdése is


Szerintem lehet valaki akár milyen régi nemesi vagy királyi családból származó, ha rosszat tesz, a szíve gonosz vagy netán átáll a Sötét Oldalra... (ez nem csak a tolkieni világra vonatkozik!).Tehát szvsz ez nem érv, de persze Aragorn ettől ugyanolyan jó gyógyító marad.


itt most nem erről van szó, hanem, hogy a régi hiedelmek szerint, mivel a királyok Isten felkentjei, önmagukban is gyógyító erővel rendelkeznek; Tolkien ezt használta fel itt a történetben

és hogyhogy Elrondnak nincs köze az egészhez? végtére is rokona Aragornnak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65587 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
A hit persze hogy fontos.A papoknál.Aragornnal más a helyzet.Ő dunadán Kósza(meghát király is).Nem biztos,hogy csak az athelas miatt tud gyógyítani. Sőt!!!
Elrondnak nem sok köze lehetett hozzá,őtőle biztos nem tanult semmit :roll: .Hiába nagy tünde valaki,attól még nem biztos ,hogy tud gyógyítani.Persze nem lehetetlen...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65535 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Aragorn egyszerre volt kósza, dúnadán, és Király...
a kósza+dúnadán ismereteit biztos tudta hasznosítani (ezekbe tartozhatott az athelas használata is, meg az anélküli is, gondolom) +persze az is lehet, h Elrondtól is tanult valamit. meg még kituggya kitől...?
az athelas egyfajta gyógymód, amit tud használni. (szvsz) meg hát...király kéz, gyógyító kéz :P :arrow: és mint Cicafül írta, a hit is nagyon fontos volt (szerintem) a gyógyításban (ma is az)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65416 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

amanibhavam írta: na de ebben a világban a "király" az nem puszta rang, hanem származás, vér kérdése is


Szerintem lehet valaki akár milyen régi nemesi vagy királyi családból származó, ha rosszat tesz, a szíve gonosz vagy netán átáll a Sötét Oldalra... (ez nem csak a tolkieni világra vonatkozik!).Tehát szvsz ez nem érv, de persze Aragorn ettől ugyanolyan jó gyógyító marad.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64494 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Thorin:naná hogy itt vagyok! Ha még kellek,dobj meg egy privivel...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja - 21 éve 9 hónapja #64291 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Cicafül írta: Ezzel én nem értek egyet.
Ugyanúgy, ahogy a "földi" gyógynövényeknek is van gyógyhatásuk, úgy szerintem a középföldeieknek is.
Ám szvsz, azzal a hittel is tud gyógyítani, amit az athelas vagy egyéb gyógynövények adnak a betegnek. És most így belegondolva az is elképzelhető, hogy miután király lett, már a belé vetett hitet is fel tudta használni.

Én nem mondtam, hogy az athelas nem gyógynövény.
Miért ne tanulhatott volna Elrondtól??? Meg a hitével is, az igaz. Energiaátadás esetleg?? :) :D

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Thorin
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 10 hónapja #64201 Írta: Thorin
Thorin válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Itt vagy Yao the silverdragon??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64199 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Sokféle dolog létezik Középföldén.Ebbe tartoznak bele a Kószák is.Aragorn lehetett olyan "képesség" birtokában amivel tudott gyógyítani,mindenféle növények nélkül is 8) .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64099 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ezzel én nem értek egyet.
Ugyanúgy, ahogy a "földi" gyógynövényeknek is van gyógyhatásuk, úgy szerintem a középföldeieknek is.
Ám szvsz, azzal a hittel is tud gyógyítani, amit az athelas vagy egyéb gyógynövények adnak a betegnek. És most így belegondolva az is elképzelhető, hogy miután király lett, már a belé vetett hitet is fel tudta használni.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.474 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére