Király kéz, gyógyító kéz

Több
19 éve 6 hónapja #217665 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Nóli írta:

Toma gazda írta: Ez is lehetséges. Szerintem: lényeg hogy valameliyk rokon művelt valamit melynek következtében ez lett. Gyógyító kéz

Ha abból indulunk ki, h "Királyi kéz gyógyító kéz", akkor a Númenori emberekre vezethető vissza a képesség.
Vagyis Elrosra és Elrondra (szvsz). Ha jól tudom, a tündéknek is megvan az adottságuk a gyógyításhoz, vagyis a tündék gyógyereje öröklődik Elros utódaiban Nem?


Szvsz valószínűleg ez a helyzet.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217617 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Toma gazda írta: Ez is lehetséges. Szerintem: lényeg hogy valameliyk rokon művelt valamit melynek következtében ez lett. Gyógyító kéz

Ha abból indulunk ki, h "Királyi kéz gyógyító kéz", akkor a Númenori emberekre vezethető vissza a képesség.
Vagyis Elrosra és Elrondra (szvsz). Ha jól tudom, a tündéknek is megvan az adottságuk a gyógyításhoz, vagyis a tündék gyógyereje öröklődik Elros utódaiban Nem?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217584 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ez is lehetséges. Szerintem: lényeg hogy valameliyk rokon művelt valamit melynek következtében ez lett. Gyógyító kéz

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217581 Írta: Kegyetlen Gorthaur
Kegyetlen Gorthaur válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Toma Gazda írta: vagy ez visszavezethető Earendilre?

Visszavezethető Melianra a Maiára, innen is származhat.


(haradi átírás)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217558 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
ha megérint valakit az gyógyulásnak indul vagy jobb lesz az állapota ez Aragornban örökletes volt örökölte az őseitől a Gondori királyoktól.

pontosan nemtudom hogyan jutottak ehhez a képességhez a Gondori királyok. vagy ez visszavezethető Earendilre?

Ha HP-zni akartok arra is megvan a topic.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217534 Írta: Izmael
Izmael válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
OFF (??)

A Szürke Zarándok írta: az igazi természetfeletti tettekhez, mint a gyógyítás is, erő kellett. Ha nem kellett volna, a GyU a Harry Potter-féle Roxford-varázslóiskolához hasonlítana.


HP-ék sem mennek sokra pusztán a varázsigék ismételgetésével; a történet saját rendszerén belül igenis van szerepe annak, hogy kiben mekkora varázserő lakozik -- erre a legjobb példa Harry küzdelme, amíg képes lesz megidézni a patrónust. A varázsige önmagában kutyafüle.

"Rossz ember nincs, csak olyan, akit nem szerettek eléggé."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #212892 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Mindenképpen, Aragornnak nem tudománya, hanem képessége volt a gyógyítás, és valóban saját energiájából adott át a gyógyításkor. És ezt persze visszanyerte, mint amikor szervezetünk is visszanyeri erejét a fáradtság után.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #212033 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Szerintem ez a gyógyítás Aragorn benső erejéből,mondhatni energiájából fakad,hiszen nem annyiból állt az egész,hogy megérintette pl:Trufát aztán ő rögtön meg is gyógyult.SZVSZ Aragorn maga is veszített kicsit az erejéből amikor gyógyított.De úgy veszített,mint pl a palantírnál,csak azért annyira nem szívódott ki belőle az élet.Szal ez szerintem csak egy minimális csökkenés,amit később visszanyert.
Összefoglalva szerintem realista felfogásban Aragorn a különleges belső energiájával gyógyított (persze használt egy kis athelast is! :roll: )

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #211624 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Aragorn nem rigmusokat mondogatott az biztos, sőt még csak nem is varázsigéket, hanem természetében olt a gyógyítás hatalma, mint Gandalfnak, Elrondnak, vagy Galadrielnek összes természetfeletti képessége. Persze volt egypár dolog, amit varázsigével meg lehetett oldani, de az igazi természetfeletti tettekhez, mint a gyógyítás is, erő kellett. Ha nem kellett volna, a GyU a Harry Potter-féle Roxford-varázslóiskolához hasonlítana.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210235 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Még jó!Elvégre ő nem csak a hétköznapi emberek királya,hanem a kószáké is!Szal az ősi vér mellé,még benne volt a túlélés és egyéb kószás bölcsesség! 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210229 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Ranamarth írta: Igen,de szerintem egyértelmű,hogy ebben az isteni erőben benne van a gyógyítás,max nem túl sűrűn gyakorolják! 8)
Amúgy szerintem azért adott Tolkien egy ilyesfajt erőt Aragornnak,hogy kiemelje a hétköznapi emberek közül.Megamúgy is a Holtaknak is csak ő tudott parancsolni,szal már eleve megakarta mutatni,hogy a királyi vér valami olyan különlegességet foglal magába,amivel az a bizonyos leszármazott ( :arrow: Aragorn)az emberek,sőt még a hejtartók és a tündék fölé is emelkedik . 8)


Azért azt se felejtsük el, hogy Aragorn tudott is dolgokat, nem csak hülye ősi rigmusokat mondogatott tudálékos fejjel... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210223 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Igen,de szerintem egyértelmű,hogy ebben az isteni erőben benne van a gyógyítás,max nem túl sűrűn gyakorolják! 8)
Amúgy szerintem azért adott Tolkien egy ilyesfajt erőt Aragornnak,hogy kiemelje a hétköznapi emberek közül.Megamúgy is a Holtaknak is csak ő tudott parancsolni,szal már eleve megakarta mutatni,hogy a királyi vér valami olyan különlegességet foglal magába,amivel az a bizonyos leszármazott ( :arrow: Aragorn)az emberek,sőt még a hejtartók és a tündék fölé is emelkedik . 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210201 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Ranamarth írta: Nyugodtan szóljatok le ha nincs igazam,de amikor a Tolkien szakértőket megkérdezik,hogy ez az egész történet nem e a középkort idézi,akkor azok mind váltig állítják,hogy Tolkien inkább az ókort idézt sem mint a lovag kort (holott én is inkább erre tippelnék).Az ókorban is volt példa arra,hogy a királyokat egyfajta isteni=győgyító erővel ruházták fel.
Ha tévednék,bocsi! :oops:


Tolkien saját bevallása szerint az ókori államokat tekintette mintának, és nagyon kevés helyen tér el ettől. A gyógyító erő nem tudom, mennyire volt királyi tulajdonság, az istenítés az teljesen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210094 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Nyugodtan szóljatok le ha nincs igazam,de amikor a Tolkien szakértőket megkérdezik,hogy ez az egész történet nem e a középkort idézi,akkor azok mind váltig állítják,hogy Tolkien inkább az ókort idézt sem mint a lovag kort (holott én is inkább erre tippelnék).Az ókorban is volt példa arra,hogy a királyokat egyfajta isteni=győgyító erővel ruházták fel.
Ha tévednék,bocsi! :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 napja #182553 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

amanibhavam írta: Igen, de a Merovingoknak már azelőtt is isteni erőt tulajdonítottak, hogy Róma felkente volna őket.

Róma nem kente fel a Merovingokat. Sőt. Kölcsönösen elismerték egymást; Róma elismerte a Merovingok "isteni" vérét, Dávid király vérvonalának örökségét, (nem emlékszem az első uralkodójuk nevére, csak Chlodvigra) ők pedig elismerték, hogy a katolikus egyház Jézus szellemi örökségének jogos gondozója és az Ige legitim hirdetője.
A felkenés hagyományát pont azért vezették be, mert Kis Pippin nem volt a Vér hordozója, így a fia, Nagy Károly sem lehetett Szent Király a vatikáni rituálé nélkül. Tehát a felkenés nem adott isteni erőt, csak egy politikai elismerést. Rituálisan persze elvileg felruházhatta hatalommal a viselőjét, de az nem örökölt hatalom, hanem kapott.
És emiatt sántít az Aragornnal való párhuzam: az ő hatalma örökölt, vér szerinti hatalom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #182422 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Telcontar írta:

amanibhavam írta: Ebben is van igazság, ugyannakkor mégis úgy gondolom: Tolkien a koraközépkori nyugati ember világképéről mintázta világát, ebbe pedig szervesen beletartozik a Király, a felkent gyógyító ereje - és nem csak a keresztény gondolat szerint; a pogány királyoknak is ilyesféle erőt tulajdonítottak, ld. pl a Merovingok.


A Merovingok erre valóban jó példa, illetve a későbbiekben ezért alakult ki a "felkenés" tradíciója: az egyház ezzel legitimizálta a királyt, igazolta annak "isteni erejét", bár a későbbiekben ennek már csak politikai jelentősége volt. A szakrális királyság intézménye viszont gyakorlatilag a civilizációval egyidős, tehát én továbbmennék a középkornál.


Igen, de a Merovingoknak már azelőtt is isteni erőt tulajdonítottak, hogy Róma felkente volna őket.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #182375 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
A legitimségről a Gyalog-galoppban nyilatkoztak jól:
"Azért, mert egy ázott tyúk a vizirevüből hozzád vágott egy rozsdás kardot, máris király vagy?" (Elnézést ha nem pontos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #182374 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

amanibhavam írta: Ebben is van igazság, ugyannakkor mégis úgy gondolom: Tolkien a koraközépkori nyugati ember világképéről mintázta világát, ebbe pedig szervesen beletartozik a Király, a felkent gyógyító ereje - és nem csak a keresztény gondolat szerint; a pogány királyoknak is ilyesféle erőt tulajdonítottak, ld. pl a Merovingok.


A Merovingok erre valóban jó példa, illetve a későbbiekben ezért alakult ki a "felkenés" tradíciója: az egyház ezzel legitimizálta a királyt, igazolta annak "isteni erejét", bár a későbbiekben ennek már csak politikai jelentősége volt. A szakrális királyság intézménye viszont gyakorlatilag a civilizációval egyidős, tehát én továbbmennék a középkornál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #181633 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Szerintem ebben is érvényesült a Tolkienre annyira jellemző anti-futurista látásmód. Magyarán, mivel elítélte a modern, személytelen vezető-vezetett kapcsolatot, ezért a világában minden király részese a népe életének és valamilyen tulajdonság miatt alkalmas arra, hogy király legyen, mert kiemelkedik a többi ember közül. Plusz még a származását is lehet anti-futurista szemlélete alapján nézni. Emellet szvsz teljesen igaz, amit írtatok.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #181583 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Telcontar írta: Szerintem Tolkien a gyógyításnál nem a keresztény gondolat szerinti "Jézus velünk van tehát a gyógyító ereje is velünk van" erőt akarta leírni, hanem a valák erejére utalt, amivel képesek a látható világot formálni és annak törvényszerűségein felül emelkedni. Ne feledjük, hogy a Királyokban - és így Aragornban is - maia vér is folyt; hiszen Elros Tar-Minyatur volt az ősapjuk, akinek anyja Elwing, aki Dior lánya, aki Lúthien fia, aki Melian, a maia lánya... Tehát törvényszerű, hogy ebből az Ardánál is ősibb erőből valami megmaradjon bennük. Aragornnak volt varázsereje, ami csak nagyon kevés embernek adatott meg, még ha ez az erő nem is hókuszpókuszokból állt, hanem pl. olyan akaraterőből, amely képes volt a lovakra is hatni és így jutottak át a Holtak Ösvényén.



Ebben is van igazság, ugyannakkor mégis úgy gondolom: Tolkien a koraközépkori nyugati ember világképéről mintázta világát, ebbe pedig szervesen beletartozik a Király, a felkent gyógyító ereje - és nem csak a keresztény gondolat szerint; a pogány királyoknak is ilyesféle erőt tulajdonítottak, ld. pl a Merovingok.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #181581 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Szerintem Tolkien a gyógyításnál nem a keresztény gondolat szerinti "Jézus velünk van tehát a gyógyító ereje is velünk van" erőt akarta leírni, hanem a valák erejére utalt, amivel képesek a látható világot formálni és annak törvényszerűségein felül emelkedni. Ne feledjük, hogy a Királyokban - és így Aragornban is - maia vér is folyt; hiszen Elros Tar-Minyatur volt az ősapjuk, akinek anyja Elwing, aki Dior lánya, aki Lúthien fia, aki Melian, a maia lánya... Tehát törvényszerű, hogy ebből az Ardánál is ősibb erőből valami megmaradjon bennük. Aragornnak volt varázsereje, ami csak nagyon kevés embernek adatott meg, még ha ez az erő nem is hókuszpókuszokból állt, hanem pl. olyan akaraterőből, amely képes volt a lovakra is hatni és így jutottak át a Holtak Ösvényén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #179674 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Helló!Egyet értek veletek!
Minden emberben megvan egyfejta misztikus erő,amit csak akkor hozhat felszínre,ha nagyon-nagyon hisz benne.
A történetben mondjuk Tolkien azzal akarta kiemelni Aragornt a "hétköznapi" emberek közül,hogy ezzel az alapvetően mindenkiben létező erővel ruházza fel.Elvégre Ő a király! 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #165580 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Eleniel: lehet, sőt, a holisztikus gyógyászat, a pszichológia némely gyakorlati alkalmazása, a legtöbb keleti gyógyászati módszer kifejezetten a "bajok eredetének" felkutatására és semlegesítésére szolgál. Sőt, a modern gyógyászat is elismeri a "placebo hatást". Tehát a gyógyítás, a gyógyulás nagyon sok esetben tisztán lelki jellegű, nem fiziológiai.
Sok esetben pl. az anya simogatása is enyhíti a fájdalmat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #144008 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Hmm... Most ne röhögjetek ki, de szerintem az emberben is megvan-megvolt a lehetőség, hogy önmagát/másokat gyógyítsa, és itt nem feltétlenül az orvosokra gondolok...
Csak éppen a fene nagy technikai fejlődés (ami mellett a lelki igencsak lemaradt) miatt e képességünket elnyomtuk magunkban, sok egyébbel együtt. Itt arra gondolok, hogy egy erdőben valszeg éhen halnék, esetleg mérgezésben múlnék ki, mert gőzöm sincs arról, hogy mit és hogyan ehetek meg. Holott ezt az állatok pl. ösztönösen érzik. Szóval ez gáz.
Más. A király keze gyógyító kéz - gondolat már a középkorban is dívott, mert az emberek a királyban isteni erőt véltek látni. A "Katedrálisok kora" c. könyvben írják, hogy olykor csodaszámba menő gyógyulásokról is beszámolnak a krónikák.
Azt nyilván nem tudjuk eldönteni, hogy ezekből mennyi igaz...
Kérdés, hogy a vakhit képes-e gyógyulást hozni... Ha igaz, hogy a betegségek 90%-a lelki eredetű, miért ne lehetne pusztán lelki úton gyógyítani, anélkül, hogy ki kéne kérnünk orvosunk vagy gyógyszerészünk véleményét? :?
Na, befogtam.
Egyelőre. :twisted:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #143993 Írta: Celia
Celia válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Én is arra gondoltam. Csak kijavítottam. De ez most tényleg teljesen lényegtelen.

"..You fall and you crawl and you turn it into..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #143971 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Celia írta: Az ujjszopás nem feltétlen reflex, Nim. :D Csak maga a szopás mechanizmusa. Értem ezalatt a csecsemők viselkedését.

Nem az ujjszopásról beszél, hanem arról, hogy ha megszúr vmi. Mondjuk akkor sem kapod be az ujjad, csak elkapod onnan. De ez itt most teljesen lényegtelen.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #143966 Írta: Celia
Celia válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Az ujjszopás nem feltétlen reflex, Nim. :D Csak maga a szopás mechanizmusa. Értem ezalatt a csecsemők viselkedését.

"..You fall and you crawl and you turn it into..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138415 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Voronve írta: Mae govannen!

A tündéknek is tanították a gyógyítást (a valák), és így mindig továbbadták ezt a tudásukat vagy bennük ez a képesség vagy hajlam a gyógyításra eleve megvolt :?:


Szvsz mindketto. Bizonyos szinten az emberben is van nemi "hajlam" ra: sok feltetlen reflexre (melyek igencsak fontosak eletbenmaradasunk szempontjabol) rahuzhato, h a gyogyitasra iranyulnak. [size=9:jdo62w5u]Pl. amikor belelepsz vmi szurosba, es felkapod a labad, vagy ahogyan a megszurt ujjadat rogton szopni kezded (az nem biztos, h feltetlen reflex, de ugy emlekszem)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138389 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Mae govannen!

A tündéknek is tanították a gyógyítást (a valák), és így mindig továbbadták ezt a tudásukat vagy bennük ez a képesség vagy hajlam a gyógyításra eleve megvolt :?:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128966 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
A númenoriak bukása megmutatta a tündéknek, hogy veszélyes az ainuktól kapott tudást olyanoknak adni, akik szabad akarattal használhatják ebben a világban úgy, hogy nincs felelősségük rajta, hisz nincsenek a köreihez kötve örökre. Ezért a harmadkor kezdete után különleges bizonyságot kell adnia annak a Másodszülöttnek, aki efféle tudásra áhítozik. Isildur is bebizonyította Elrondnak, hogy az ember könnyen csábul és még jószándék mellett is sötétre fordíthatja a jövőt, ha túl nagy hatalomhoz jut.
A gyógyítás adománya is hatalom és a hatalom megronthatja a lelket. Hiába keresték a tudást az emberek: nem szolgáltak rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.462 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére