Kvíz játék

Több
19 éve 5 hónapja #226654 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Léli írta:

Beren Erchamion írta: Egyébként a rekordom eddig 32 másodperc :D


Nekem 28 :P


30 kérdésre???

Az aztán a gyors csukló... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226650 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Én nem tudok játszani!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bawling:
Nincs otthon netem, csak könyvtárból tudok, vagy kávézóból, de a játék sehol nem indul el.....MIÉRT???????? Én csinálok valamit rosszul???????
HELP!!!!!!!! :closed:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226622 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Beren Erchamion írta: Egyébként a rekordom eddig 32 másodperc :D


Nekem 28 :P

Én amúgy nem találtam (már?) benne hibát. Az orkosat kijavították, a Gollamos az valóban eléggé... kétértelmű dolog, a többi viszont jó... nem?

Csak a a fránya toplista is működne.... :?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226596 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Alyr Arkhon írta: Pedig vannak ennél nagyobb hibák is...
Pl hogy mikor is volt az a fránya premier...


Az szvsz a világpremierre vonatkozott ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226369 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Felagund írta:

Mornambar írta: A 'yrch' nem 'orkok'-at jelent, t.sz-ben ? :P


De :D

Megírtam, és vissza is írtak, hogy "köszönjük".

Aztán hogy mi lesz...


Kijavították! :)

Az nem hiba, hogy Bilbó úgy szerzte meg a Gyűrűt, hogy ellopta Gollamtól? Van egy olyan válasz, hogy "elcsalta Szméagoltól", ezt a kettőt kéne összerakni, és az lenne a helyes, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226345 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Felagund írta:

Panda írta: Danubiusos játék:

Küldött már valaki mailt a hibákról?


Én.

Pusztán annyi, hogy az 'yrch' jelentése 'orkok' és nem simán 'ork'. De ez igazán csekélység... ;)


Pedig vannak ennél nagyobb hibák is...
Pl hogy mikor is volt az a fránya premier...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226299 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Panda írta: Danubiusos játék:

Küldött már valaki mailt a hibákról?


Én.

Pusztán annyi, hogy az 'yrch' jelentése 'orkok' és nem simán 'ork'. De ez igazán csekélység... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226223 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Nekem nem egészen világos, hogy ha a kvíz játékban sorsolnak azok közül, akik helyesen töltötték ki mind a négy kvízt, akkor mi a szerepe a gyorsaságnak?

Egyébként a rekordom eddig 32 másodperc :D

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #226199 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Danubiusos játék:

Küldött már valaki mailt a hibákról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #219508 Írta: Myräfelle
Myräfelle válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Alyr: Szerintem is... De így legalább poén! :D

Lehet, hogy én vagyok vak, de nem találom a játékban a saját kérdéseimet. Ezek azonnal felkerülnek a listára vagy csak egy idő után fogok/fogunk velük találkozni?

...A tündék hatalma régen elmúlt,
most már a világ körein kívül lakoznak,
és nem térnek vissza többé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212841 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Úgy emlékszem elfogadja az igent a szakállas kérdésre...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212818 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Aeglos írta:

Drowse írta: azt hiszem, az átlagos kategóriában arra a kérdésre, hogy volt-e Isildurnak szakálla, nem fogadta el azt, hogy igen. Lehet, h rosszul emlékszem, de úgy rémlik nem fogadta el. Utána kéne járni.


Lehet, hogy azért mert nem is volt neki, nem?
Van bennem egy olyan emlék, miszerint a numenoriak, és leszármazottaik a tündékhez való hasonlóság elérése érdekében nem hordtak szakállat, de lehet, hogy ez fals...


Jó régen nem játszottam már, de nekem úgy rémlik, h. a kérdés az Argonath Isildur-szobrára vonatkozik a filmből...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212794 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Drowse írta: azt hiszem, az átlagos kategóriában arra a kérdésre, hogy volt-e Isildurnak szakálla, nem fogadta el azt, hogy igen. Lehet, h rosszul emlékszem, de úgy rémlik nem fogadta el. Utána kéne járni.


Lehet, hogy azért mert nem is volt neki, nem?
Van bennem egy olyan emlék, miszerint a numenoriak, és leszármazottaik a tündékhez való hasonlóság elérése érdekében nem hordtak szakállat, de lehet, hogy ez fals...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212459 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Myräfelle írta: Hála és köszönet! 8)

Ja, az egyik kérdésnél: Kinek a szerepét játssza Liv Tyler? (nem pont így van megfogalmazva) ez az egyik válasz: Rozsi :D


Vannak némi elírások a kvízben, szvsz az a Rozsi az Rozi akart lenni, de nembiztos...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212295 Írta: Myräfelle
Myräfelle válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Hála és köszönet! 8)

Ja, az egyik kérdésnél: Kinek a szerepét játssza Liv Tyler? (nem pont így van megfogalmazva) ez az egyik válasz: Rozsi :D

...A tündék hatalma régen elmúlt,
most már a világ körein kívül lakoznak,
és nem térnek vissza többé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #210169 Írta: Rohin
Rohin válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Myräfelle írta: Bocsánat (tudom, én vagyok nagyon béna :oops: ), de hol található meg a kvíz? Milyen címen?
Ami címet svin írt az első lapon, az nekem nem jön be... :cry: :bawling: Vagy az én gépem rossz?
Előre is kösz a segítséget! :oops: :wink:


nem tudom miért nem jön be neked a főoldalról.. :roll:
de a cím ez: www.tolkien.hu/kviz.php

- Az énekesmadár.
- Úgy ám. A rigó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #209478 Írta: Myräfelle
Myräfelle válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Bocsánat (tudom, én vagyok nagyon béna :oops: ), de hol található meg a kvíz? Milyen címen?
Ami címet svin írt az első lapon, az nekem nem jön be... :cry: :bawling: Vagy az én gépem rossz?
Előre is kösz a segítséget! :oops: :wink:

...A tündék hatalma régen elmúlt,
most már a világ körein kívül lakoznak,
és nem térnek vissza többé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #197490 Írta: Eönwë
Eönwë válaszolt a következő témában: Kvíz játék
"A filmben mit vállalna Faramir, ha elengedi Frodóékat?" :arrow: főszerepet a Harry Potterben :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zseniális... :wink:

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195825 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Drowse írta: Csapok egy kis örömködést: második vagyok a filmes kvízben! :bounce:

Üdv a csúcson! :lol: :hello: :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #195735 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Csapok egy kis örömködést: második vagyok a filmes kvízben! :bounce:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189315 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Üdv!Azt szeretném kérni, hogy akinek van joga és kedve meg ideje, javítsa ki a filmes kvízben talált alábbi hibákat,de csak ha nem túl nagy gond. :D Köszönöm.
Hol lesz a Király visszatér világpremierje? :arrow: pl.Hol tartották a Király visszatér világpremierjét?
A filmben feltűnnek Peter Jackson gyerekei is.Hol láthatók? :arrow: Itt kilógnak a válaszok.
A filmben ki alakítja Trufát?kérdésnél,meg még egy helyen,az egyik válasz: Dominic Monhagam :arrow: Monaghan
Hány Golden Globe-ot kapott a Király visszatérben? :arrow: ..a Király visszatér?
Ki nem vett részt a film forgatókönyvének megírásában? az egyik válasz:Philipp Boyens :arrow: Philippa Boyens
Most ennyit találtam,szerintem néhányat én küldtem be rosszul, :oops: azokért bocsánat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #185986 Írta: Rohin
Rohin válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Drowse írta: A "Mi volt Gollam eredeti neve?" c. kérdésen vihogok tíz perce, vagyis az egyik válaszlehetőségen, azon, hogy Lajos. :lol:
+ azt hiszem, az átlagos kategóriában arra a kérdésre, hogy volt-e Isildurnak szakálla, nem fogadta el azt, hogy igen. Lehet, h rosszul emlékszem, de úgy rémlik nem fogadta el. Utána kéne járni.
Ja, és "Hány Golden Globe-ot kapott A Király visszatérben?" --> ez elég furcsa nekem.


Nekem elfogadta.

Egyébként az a kérdés hogy: Ki Rohan király? inkább úgy lenne jó, hogy: Ki Rohan királya?

- Az énekesmadár.
- Úgy ám. A rigó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #185975 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Kvíz játék
:lol: találó név Lajos

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #185950 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kvíz játék
A "Mi volt Gollam eredeti neve?" c. kérdésen vihogok tíz perce, vagyis az egyik válaszlehetőségen, azon, hogy Lajos. :lol:
+ azt hiszem, az átlagos kategóriában arra a kérdésre, hogy volt-e Isildurnak szakálla, nem fogadta el azt, hogy igen. Lehet, h rosszul emlékszem, de úgy rémlik nem fogadta el. Utána kéne járni.
Ja, és "Hány Golden Globe-ot kapott A Király visszatérben?" --> ez elég furcsa nekem.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #184166 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Cerebrum írta: Drowse, mégis csak Neked volt igazad! :oops: :oops: Itthon meghallgattam azt a részt, jól felraktam a hangerőt, odaraktam a fülem az összes hangfalhoz, és tényleg Frodó szólal meg először mind az eredetiben, mind a szinkronosban! Azt persze nem tudom mi a helyzet a sima verziónál (nekem csak a bővített van meg DVD-n), de gondolom ott is ugyanígy van...


Asszem nemsoká megnézem én is de nekem teljesen evidens volt hogy Gandalf...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #184162 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Drowse, mégis csak Neked volt igazad! :oops: :oops: Itthon meghallgattam azt a részt, jól felraktam a hangerőt, odaraktam a fülem az összes hangfalhoz, és tényleg Frodó szólal meg először mind az eredetiben, mind a szinkronosban! Azt persze nem tudom mi a helyzet a sima verziónál (nekem csak a bővített van meg DVD-n), de gondolom ott is ugyanígy van...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #183440 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Szó mi szó, a magyarban tényleg egyértelműen úgy tűnik, hogy Trufa volt az elkövető (mivel a két mondatban nincs más alany, csak Trufa... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #183435 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Angol eredetiben:

‘Éowyn! Éowyn!’ cried Merry. Then tottering, struggling up, with her last strength she drove her sword between crown and mantle, as the great shoulders bowed before her.

Magyarul:

-Éowyn! Éowyn! - kiáltotta Trufa. Majd tántorogva, küszködve fölágaskodott, és minden erejét összeszedve lecsapott kardjával a korona és a köpeny nyaka közé, ahogy a roppant váll eléje görnyedt.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #183394 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Alfirin írta: Visszatérve az Éowynes témához, a GyU függelékeiben azt lehet olvasni, hogy Holdwine öli meg a Boszorkányurat. Holdwine pedig Trufa.


Az angol változatban (márpedig a GyUból legjobb tudomásom szerint az angol az eredeti ;) ) Éowyn öli meg a Boszorkányurat, nem Trufa. Trufa csak a védőmágiát töri meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #183347 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Lehet, hogy Gandalf sokat mondogatta, de pont akkor nem mondta, mert ott még (a magyarban) nem hallatszik, csak Frodó. És most már nem vagyok egyedül! A forgatókönyvben én is néztem, meg is voltam lepődve, hogy miért úgy írják, ahogy. Gondoltam az angolban úgy van. Csak nekem az angol elég halk. :roll: Mindegy is.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.538 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére