Tolkien és a germán, kelta kultúra

Több
20 éve 4 hónapja #158221 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Oisin írta: A wiccának vannak azért történelmi gyökerei, még ha nem is autentikus hagyomány összességében.


Azért nem sok.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158206 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Nem, nem olyan. A wiccának vannak azért történelmi gyökerei, még ha nem is autentikus hagyomány összességében. Ennek egyáltalán nincsenek. Ez inkább olyan mint a Végtelen történet vagy a Harry Potter, vagy amit akartok. Az ószirmi birodalmat Hexerich von Akárkivel együtt Kovács Gábor álmodta meg, néhány évvel ezelőtt

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158202 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Akkor ez is olyan, mint a wicca, csak régebbi egy picit :)

[Mármint Kovács Gábor Ószirmi / Sziromsági meséi, amiket "állítólag" egy Hexerich von Kelchblatt nevű erdélyi ferences rendi szerzetes jegyzett le, aki - minden ellenkező híresztelés ellenére - valójában kitalált figura, a kerettörténet része, kb. az a szerepe, mint a völgyzugolyi tündék történeteit a Nyugatvégi Piros Könyvbe lejegyző Bilbónak - moderátor.]

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #154797 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
a tegnapi ősi Írország... is nagyon érdekes volt! vajon lesz még hasonló műsor a tv-ben...?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #153701 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Aki nem látta:

Az ősi Írország - Hősök: nov. 21. 23:45, nov. 24. 23:00
Az ősi Írország - Szentek: nov. 25. 21:45, nov. 28. 24:00

Üdvözlettel

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #153410 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
az ír történelem sorozat a spektrumon nekem nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek (akit nem érdekel ennyire részletesen a téma, annak is mert gyönyörűek a tájképek :) )

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152873 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Szia Angwen,

Ószirmi a Kovács Gábor által kitalált személyes mesevilág egyik helyszíne. A másik helyszín: Sziromság.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152762 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Mi az, hogy ószirmi?
Tudom, hogy csak lazán kapcsolódik a topic témájához, de már ezer éve szeretném megtudni!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152655 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Mármint micsoda?

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152642 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Oisin írta: Szerintem messze a legjobb Bran album a legelső: az Immram (utazás), amin még Kövi Szabolcs fuvolázik - zseniálisan! Azóta hogy ő otthagyta a Brant, a Bran nem az igazi. :cry: Még valami: ha Kovács Gábor meséit, előadásait hallgatjátok (kivéve, gondolom, azt amit az Eltén tart), mindig tartsátok szem előtt hogy amit elmond, annak kb. 50%-a származik az ír hagyományból és 50%-a a saját fantáziájából, tehát ne használjátok őket ellenőrizetlenül forrásként, mert ezeknek a szórakoztatás a célja, nem pedig az autentikus hagyomány megismertetése. Természetesen mindez az Ír mesékre, történetekre vonatkozik, minden ami Ószirmi 100%-ig Gábor fantáziájából származik. De erre, gondolom, már mindenki rájött...


Azért megoszthatnád velünk, miért ilyen biztos ez! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152599 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Sziasztok,

Szerintem messze a legjobb Bran album a legelső: az Immram (utazás), amin még Kövi Szabolcs fuvolázik - zseniálisan! Azóta hogy ő otthagyta a Brant, a Bran nem az igazi. :cry: Még valami: ha Kovács Gábor meséit, előadásait hallgatjátok (kivéve, gondolom, azt amit az Eltén tart), mindig tartsátok szem előtt hogy amit elmond, annak kb. 50%-a származik az ír hagyományból és 50%-a a saját fantáziájából, tehát ne használjátok őket ellenőrizetlenül forrásként, mert ezeknek a szórakoztatás a célja, nem pedig az autentikus hagyomány megismertetése. Természetesen mindez az Ír mesékre, történetekre vonatkozik, minden ami Ószirmi 100%-ig Gábor fantáziájából származik. De erre, gondolom, már mindenki rájött...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152419 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Esticsillag írta: Nemrégen kaptam egy CD-t azzal a levéllel, hogy feltétlenül hallgassam meg, mert biztosan nagyon fog tetszeni.
Így is lett, az album címe Tündérzene volt. Ez már önmagában is sokat sejtet, de ha vki belehallgat, olyan csodában lesz része, amit garantáltan nem felejt el. Az együttes neve Bran(magyar), eredeti ír, breton, és ószirmi népzenét játszanak, természetesen eredeti nyelven, és a saját gyűjtéseikből.
Szerintem ezen a zenén keresztül megismerhetjük úgymond a tündenép mindennapjait, (bár a lemez pont az egyes ősi ünnepkörök szerint van felosztva.)Mindenkinek a kedves figyelmébe ajánlom!

Ismerem, ez a Tír na nÓg - Tündérzene című albumuk, szerintem alegjobb albuma a Brannak! :wink: 8) Forrón ajánlom! Mesék is vannak rajta, 2 CD-s!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152376 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Oisin írta: Sziasztok,

Jövő héttől kedd esténként, ha jól emléxem 2150-től, lesz a Spektrumon a korai ír történelmet bemutató sorozat. Nem tudom milyen, még nem láttam, egy próbálkozást szerintem mindenképp megér.

Üdv, Oisin


köszi, hogy szóltál, szvsz tényleg érdekes lehet! mindenképp megnézem!! :D (mármint ha nem felejtem el... :oops: )

Esticsillag: a Bran-t én is nagyon szeretem! az énekesük (gáborján) tart is az elté-n előadásokat, ebben a félévben ír irodalomról. hihetetlenül jók!
ajánlom még figyelmedbe a Kikötő című cd-t meg az összes többit :)
a Tündérzenét én még sajna nem hallottam...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152326 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Szép jó estét!

Nemrégen kaptam egy CD-t azzal a levéllel, hogy feltétlenül hallgassam meg, mert biztosan nagyon fog tetszeni.
Így is lett, az album címe Tündérzene volt. Ez már önmagában is sokat sejtet, de ha vki belehallgat, olyan csodában lesz része, amit garantáltan nem felejt el. Az együttes neve Bran(magyar), eredeti ír, breton, és ószirmi népzenét játszanak, természetesen eredeti nyelven, és a saját gyűjtéseikből.
Szerintem ezen a zenén keresztül megismerhetjük úgymond a tündenép mindennapjait, (bár a lemez pont az egyes ősi ünnepkörök szerint van felosztva.)Mindenkinek a kedves figyelmébe ajánlom!

Elnézést, amiért nem az aktuális témához kapcsolódóan írtam, de feltétlenül szerettem volna ezt megosztan veletek!

Namárie Esticsillag

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #152086 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Sziasztok,

Jövő héttől kedd esténként, ha jól emléxem 2150-től, lesz a Spektrumon a korai ír történelmet bemutató sorozat. Nem tudom milyen, még nem láttam, egy próbálkozást szerintem mindenképp megér.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #150732 Írta: Vëannë
Vëannë válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Sziasztok!

Ninniach írta: Tényleg, honnan is tudni, hogy a sárkányok sebezhető pontja a hasuk?


Nekem erre van egy ötletem, lehet, hogy hülyeség... :oops: én abból indulok ki, hogy a sárkányok amolyan gyík - vagy kígyóféle lények ("serpent"), és valószínűleg benne lehetett az emberek tudatában, hogy a gyíkok-kígyók hasán lágyabb a bőr...

Amúgy Beowulf is alulról öli meg a maga sárkányát, csak ő előbb még a nyakába is kap egy döfést (mármint a sárkány :) )

"Home is where the way is
My road goes on forever
One more voyage to go"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #150694 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

mithril írta: Arra gondolsz, hogy Fafnirt, meg Glaurungot is cselesen, alulról szúrták le (fel)?


Pontosan, ill. arra, hogy mindketten egy vájatban húzták meg magukat és megvárták, míg a sárkány elcsusszan fölöttük. Tényleg, honnan is tudni, hogy a sárkányok sebezhető pontja a hasuk? Na ennek majd utánamegyek. Ugyanakkor kis türelmedet kérem, nov. 13-ig nem nagyon lesz időm bárminek is utánamenni, de utána rajta leszek a germán mitológián :)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #150507 Írta: mithril
mithril válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Ninniach írta: egyszer már próbálkoztam egy Fafnir - Glaurung elhalálozás párhuzammal, de nem akadt rá érdeklődő :cry:


Jó, felőlem kezdhetjük a sárkányokkal is, van belőlük jónéhány.

Arra gondolsz, hogy Fafnirt, meg Glaurungot is cselesen, alulról szúrták le (fel)? Tényleg nagyon hasonló, de ez szerintem nem meglepő, mert tudjuk (tényleg, ezt honnan tudjuk???) hogy a sárkány csak a hasán sebezhető. (vagy ha levágják mind a hét fejit... :) )

Egyikük se hal meg rögtön, hanem előbb közöl valami fontosat a hősökkel, ami igencsak hatással lesz azok sorsára. De míg Fafnir szinte csak figyelmezteti Siegfriedet arra, hogy a kincs el van átkozva, Glaurung utolsó szavaival betetőzi Túrin sorsát.

"...magamat kigúnyolom, ha kell,
de hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #149860 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Egyetértek,

Aki otthon érzi magát a germán mitológiában az lsz ossza meg velünk az észrevételeit!

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #148891 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

mithril írta: de úgy látom, még nem nagyon esett szó a germán mitológiáról és hősénekekről.


hát akkor essen :) egyszer már próbálkoztam egy Fafnir - Glaurung elhalálozás párhuzammal, de nem akadt rá érdeklődő :cry:

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #148832 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

mithril írta: még nem nagyon esett szó a germán mitológiáról és hősénekekről. Pl. Edda, Beowulf, Nibelung-ének, és, bár nem germán, a Kalevala. Szerintem Tolkien ezekből többet merített mint a kelta mitológiából...


Szerintem biztos, mivel németül, (ó/közép/modern) angulol, óészakiul, gótul stb. tudott rendesen, walesiül és írül meg nem... Eddát és Beowulfot mindenképpen meg lehetne tárgyalni (és azért az Arthur-irodalom legnagyobb része sem kelta, sőt).
Szerencsére jön nemsokára a 'Szörnyek és kritikusok' kötet a Szukitstól, amiben van Beowulf, van Sir Gawain és a Zöld lovag, van az angol és walesi nyelvről... nagyon sok érdekes dolog lesz benne, ami remek kiindulópontként szolgálhat.
És persze nem csak a Beowulf van, hanem rengeteg egyéb óangol és középangol költemény azon felül, amik mind nagyon érdekesek és relevánsak.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #148637 Írta: mithril
mithril válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Sziasztok!

Úgy látom, eddig főleg csak a kelta kultúrával foglalkoztatok, érdekes volt, főleg a nagy Arthur-vita, de úgy látom, még nem nagyon esett szó a germán mitológiáról és hősénekekről. Pl. Edda, Beowulf, Nibelung-ének, és, bár nem germán, a Kalevala. Szerintem Tolkien ezekből többet merített mint a kelta mitológiából...

"...magamat kigúnyolom, ha kell,
de hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #147236 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Sil írta: Ezt ismeritek?
www.sacred-texts.com/neu/celt/index.htm


Köcci, Sil, nagyon jó :wink:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #145452 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Emberek!

Novemberben szeretnénk elindítani egy Ars Magica partit. A történet a 13. sz-i írországban játszódik, kb. 100 évvel a normann hódítás kezdete után, Írország északi partvidékén. Egy 3szálon futó történetre számítsatok: egy misztikus-nyomozós szál (Sherlock Holmes rulez!) lesz a központban, lesz egy politikai-harcolós szál (biztosítani kell a vár és a környék biztonságát a zűrös időkben), és egy gazdasági szál (meg kell teremteni a fejlődés gazdasági alapjait). Mindehhez használhattok mágiát, vagy nyers erőt, de leginkább az eszeteket és diplomáciai érzéketeket. Mindezen túlmenően persze lesz sok alkalmi kaland, elvégre köztudomású h Írország tele van mágikus helyekkel/lényekkel, tündérekkel, stb. ;)

Úgy néz ki, eddig 4-5 játékosom van. Még 2-3 belefér. Olyan játékosokat keresünk elsősorban, akik: 1) játszottak már Ars Magicát vagy legalábbis vmilyen szerepjátékot ÉS 2) ismerik a középkori Írországot vagy legalábbis a középkort általában ÉS 3) MINDEN HÉTEN rá tudnak szánni 1 délutánt+estét (valszeg a pénteket) - nem fogják a többieket az őrületbe kergetni azzal h folyton kimentik magukat. :!:

Ha úgy érzed h a fenti tulajdonságok mindegyike v legalábbis a többsége illik rád, és szeretnél játszani, lsz. írj nekem PRIVIT! Lsz. írd meg h hány éves vagy, mennyi és milyen szerepjátékos tapasztalatod van, mennyire ismered Írország / ált. a középkor történelmét, kulturáját, és végül mikor érnél rá. :?:

Aki idáig eljutott, az megérdemli h letöltse az előzetes infokat: KATT IDE!

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #144209 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Egy kis zeneajánlót hoztam nektek: hallottatok már a Hagalaz' Runedance nevű együttesről? Egészen különleges hangulatú zenéje van, szvsz.
A hivatalos honlapon a Samples menüpont alatt bele lehet hallgatni:
www.nebelhexe.com/index2.htm
Az Albion Autumn c. szám a kedvencem, ennek sikerült megszereznem a teljes változatát is. :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #140997 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Kedves Mindenki,

Szeretettel meghívlak benneteket szeptember 24-én este 6 órára a Vista Galériába (Bp. VI. Paulay Ede u. 9.) a "Világok határán" c. fotókiállításom megnyitójára. Aki annak idején volt a K@V-ban az előadásomon, vagy nézegette a honlapomat, annak a számára ismerősek lesznek a képek, de szerintem érdemes megnézni őket egyszer jó minőségben is. Kérdést, óhajt, sóhajt magánban lsz. Kösz.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139591 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Szóval a sóbányászatnak is vannak előnyei... :D

Főleg, ha a másik bányássza, én meg eladom. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139539 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

És én nagyon nem szeretnék sót bányászni :D


Pedig éppen a sóbányászat és kereskedelem alapozta meg az ottani királyság jólétét és hatalmát. A sóból származó jövedelem tette lehetővé h sokkal fényűzőbb életet éljenek, mint a kevésbé szerencsés törzsek. Szóval a sóbányászatnak is vannak előnyei... :D

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139502 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Oisin írta:

Szerintetek a Halstatt v. a La Téne kultúra volt érdekesebb/gazdagabb?

Hát, én ilyet semmiképp nem mondanék h valamelyik gazdagabb v érdekesebb volt mint a másik, ui egyikben sem éltem, így aztán nem tudhatom. :lol:

A Halstatt kultúráról nekem a sóbányászat ugrik be. :? /Ott ti. jártam./ És én nagyon nem szeretnék sót bányászni :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139425 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.759 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére