Hírek

Több
21 éve 5 hónapja #77808 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Hírek
Figyelem!!

Akit érdekelne egy saját fejlesztésű(:?:), play-by-mail rendszerű szerepjáték, és szívesen csatlakozna a szervezéshez/lebonyolításhoz, az nézzen be a Tolkien és a szerepjáték topicba, olvassa el az ott leírtakat, és küldjön nekem egy mailt/privátot.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #77699 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Mint megtudtam a hétvégén a szerver új helyre költözött, és ezt követően az adatbázis szerver ujraindításáról megfeledkeztek, így egy napig fórum nélkül maradtunk.
Most azonban már minden rendben.
Utólag is elnézést a leállás miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77313 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Ulmo befejezte A Hobbit fordítását, így már mind a 19 fejezet fent van!
Lehet letölteni és olvasni:
www.tolkien.hu/hobbit/ulmo/index.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76380 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Hírek
Üdv minden kedves fórumozónak!

Szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy hosszú várakozás után körünkben üdvözölhetünk egy sindarin szakértőt Sciurus személyében. Lehet tőle kérdezgetni! Akit érdekel a téma, az látogasson el a Nyelvek és írások topikba Középföldén.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74797 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Az rpg.hu-rol szarmazo hir:
A Gyűrűk ura színpadon

Kevés fantasy rajongó létezik, aki nem olvasta Tolkien remekművét, vagy nem látta a filmet. Beindult egy újabb örület, a Gyűrűk ura láz. Vannak olyan mûvészek, akik kedvet kaptak alkotni a témában. Ilyen alkotó csapat a Cross Borns zenekar akiket a rock zene szerető fantasy fanatikusok már biztos ismernek. Ők készítettek egy metáloperát Kalandozások Középföldén címmel.
Ez a mű végig kíséri Frodó kalandjait, az eredeti mű alapján. Már egy éve kinn van lemezen, de színpadon még senki sem látta.
Eddig.

Pontosabban Augusztus 18-ig mikoris az Arcok Álruhában Amatőr Ifjúsági Színtársulat bemutatta Füzesabonyban. Hatalmas sikere lett. Természetesen nem egyszerű kezdeményezés volt ez, hanem a műfordító Gönz Árpád úr támogatásával és a zenekarral közösen készülő darab.

Ajánlom mindenkinek, aki rajong a Gyűrűk uráért, mert én úgy érzem, hogy a megfelelő szereplőket találtam meg a karakterekhez, bár némelyek a filmbelivel külömböznek. A darab szereplőivel a szeptember 13.-i Hammer Acélgályán találkozhattok.
Rettegve féljétek Sauron szavát...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74765 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
A parodia feliratok jelenlegi verzioi megtalalhatoak a www.tolkien.hu/misc/sub cimen.
Ez termeszetesen csak a 2 CD-s verzioval mukodik.
Ket javasolt lejatszo program:

files.letoltes.com/multimedia/bsplay488.exe
files.letoltes.com/multimedia/mdvdp12.exe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74734 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Hírek
Figyelem! A lejátszó és a paródiafelirat, amit eddig írtatok, és amit én megszerkesztettem, fent van az emilcímemen! (csak a 2 lemezes filmverzióhoz jó a felirat, de magában is érdemes elolvasni. :mrgreen: )
minerv@freemail.hu , jelszó: minerva2001

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #74001 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Hírek
Az MTV paródiát feltettem a nipredil, nipredil2, nipredil3@freemail.hu címekre, jelszó: defiant. (Ezúttal össze is lehet rakni. :wink: ) 9 lemez kell hozzá. A feliratot véletlenül letöröltem, jövő kedden újra felrakom.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72143 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
A Hobbit ujabb ot fejezete (6-10) kerult ma fel Ulmo jovoltabol.
Link a nyito oldalon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #70275 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
A fotok melle egy a taborrol szolo beszamolo is felkerult:
www.tolkien.hu/images/tabor/index.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69900 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Hírek
Felkerult az elso adag a taborban keszult fotokbol:
www.tolkien.hu/images/tabor/

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69681 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Ulmo a Szilmarilok mellett A Hobbit ujra forditasaba is belekezdett!
Az elso ot fejezet mar fent is a neten, es hamarosan koveti a tobbi.
Itt tudjatok elolvasni oket: www.tolkien.hu/hobbit/ulmo/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67267 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Új szavazást nyitottam a következő kérdéssel:
A Két Torony film melyik részét várod leginkább?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67074 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Megnyitott a Koszak szovetsege weboldal

Mostantol el es mukodik a Koszak szovetsege weboldal.
A kovetkezo cimen lehet elerni:
www.tolkien.hu/app/koszak/index.php

Bovebb info a Kretiv Szekcio kategoria Koszak Szovetsege topicjaban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66456 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Felkerult cirka 30 ujabb emotion icon :)
Ha uzenetet, hozzaszolast irsz, akkor a bal oldalt levo emotion ikonok alatti Még több Emotikon linken keresztul tutdod elerni oket.
Remelem tetszenek, es legalabb annyira nepszeruek lesznek mint az eddigiek.

Egy kis izelito a kinalatbol:
:closed: :quasi: :evil3: :pimp: :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66065 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Matol fogva a Profil-nal mindenki begepelheti a Bemutatkozasat. Ennek a maximalis merete 4000 karakter. Kisregenyt ezert senki ne probaljon irni, de kb egy oldalnyi szoveg meg belefer.
Az ezentul ide beirt bemutatkozasokat a regisztralt userek profil-janal lehet csak egyelore elolvasni.

Aki mar regebben irt bemutatkozast a Bemutatkozas temaba, vagy kuldott Brisanak valami mas formaban, annak a Bemutatkozasat fel fogom tolteni a napokban. De ha ugy gondolja az nem megfelelo, akkor nyugodtan toltse ki, es akkor azt en nem irom felul.

A Bemutatkozasok hamarosan osszegyujtve olvashatoak lesznek egy kulon oldalon, illetve a Koszak bemutatkozasai a Koszas oldalra is kikerulnek.

Ha barmi kerdes, vagy gond van, irjatok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65558 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Mától elérhető a neten a Két Torony új előzetese, illetve a Két Torony plakátja is.
Az előzetes most még csak MOV formátumban hozzáférhető (QuickTime kell hozzá).

Az előzetes letölthető több helyről is, pl:
letöltés 1.
letöltés 2.

A plakát itt nezhető meg

Itt egy háttérkép a plakátból kiemelt részelttel

Itt pedig pár fotó az előzetesből
További 74 képkocka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65320 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Hírek

Svindler írta: Az MTV Movie Awards GYU parodiaja letoltheto a netrol! :)
A kovetkezo cimen keressetek:
www.herr-der-ringe-film.de/hdr/d ... l_234.html

Én csináltam hozzá egy feliratot (.sub), hátha van, aki nem tud angolul. Mondjuk én sem értek mindent (németül jobban tudok), de igyekeztem. Ha valakit érdekel, írjon, és elküldöm. (Van a filmhez is s.k. javított feliratom.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64477 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Hírek
Svin, neked is elküldtem már mailben, de most ide, a fórumra is beraktam a kószás utalásokat a Kreatív szekció / Kószák Szövetsége topikba :!:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64204 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Egy hét kimaradás után újabb szavazás nyílik.
A kérdés: Arda melyik teremtménye a kedvenced?
Nem feltétlenül csak szimpáti szemszögéből. Melyikükkel találkoznál legszívesebben, élve (vagy esetleg kitömve :) )? Melyikükhöz fűződik a kedvenc részleted a konyvekből? Stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64110 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Sziasztok!

Talán páran már tudjátok, hogy az alakuló ülés után felmerült az ötlet, hogy a Kreatív szekció szanaszét szóródott topicjait egy helyre gyűjtsük.
Ezért új fő kategóriát nyitottam, meglepő módon Kreatív szekció néven.

Ezentúl itt lesz megtalálható a Humor, a Kószák Szövetsége, a Szinkron, a Csináljunk könyvet, a Csináljunk filmet, a Képzőművészet, a Vers és az új Zene topic.

Közben egy szerencsétlen húzással, az épp minap nyitott Képzőművészet témát letöröltem. Elnézést kérek miatta, a témát újra megnyitottam. Remélem az a pár bejegyzés ami eddig keletkezett, nem túl jelentés veszteségként jelentkezik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #63897 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Bovebben a Kozosseg kategoria Magyar Tolkien tarsasag temajaban olvashattok az esemenyrol, es a Tarsasagrol.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #63768 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Örömmel jelentem, hogy alig egy-kér órája megalakult a Magyar Tolkien Társaság!

Röviden pár információ.

24 alapító taggal alakultunk meg.
A tisztségviselői posztokat a következők nyerték el (bocsássatok meg a nick nevekért, de gyarló módon van még akinek nem tudom a vezetéknevét...)
Elnök: Batti
Elnök helyettes: Lamorak
Titkár: Áfonya
Elnökségi tagok:
Sötét Úr
ÉSzAH
Morgana
Gumipók
Felügyeleti bizottság:
Sil
Svindler

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #62656 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Az MTV Movie Awards GYU parodiaja letoltheto a netrol! :)
A kovetkezo cimen keressetek:

www.herr-der-ringe-film.de/hdr/d ... l_234.html

Aki nem latta feltetlen nezze meg!
DivX codec kell hozza, de a site-on mellekelve van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61387 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Új szavazás van!

E heti kérdésünk: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Keressétek a Szavazás kategóriában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61308 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Hírek
ÚJRA KIADTÁK A SZILMARILOKAT!
Ma láttam a könyvesboltban.(....és meg is vettem :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58584 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Hírek
Ha kerhetem ebbe a temaba tenyleg csak Hirek keruljenek, es ne legyen "off topic" bejegyzes.
Legyetek jok! Hetfon jovok, addig nem leszek net kozelben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58538 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Hírek
Én a Westendben láttam, de nem én vettem meg, hanem születésnapomra kaptam ajándékba a kollégáimtól.
De érdemes megvenni szerintem!

Üdv

JaMaN

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58498 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Hírek
Lara: már én is láttam. Én az Eurocenter könyvesboltjában láttam, ami egy Alexandria típusú. :D

Ne tudjátok meg mit láttam! (Ha már így könyveknél tartunk)

"J.R.R. Tolkien: A Hobbit (eddig tök jó, és én is tökre megörültem...) - A babó című nagy sikerű regény színes, képregény változata, amely újabb rajongókat szerezhet Tolkien varázslatos mesterművének, s a hobbitrajongóknak, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. A babó teljes szövege (Ciceró 2001. 5. kiadás) hónapok óta a sikerlisták előkelő helyén szerepel, és jelenleg is megvásárolható. - Képregénnyé átdolgozta: Charles Dixon és Sean Deming; kb 3300 Ft."

Ezek után nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek... :? [/quote]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #57363 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Hírek
Újabb könyv jelent meg A Gyűrűk Urához kapcsolódóan!

A címe, Tolkien Enciklopédia A-Tól Z-Ig, és a Szukits kiadó gondozásában jelent meg!

A könyv az angol The Complete Guide to Middle-earth. (London: Allen and Unwin; New York: Ballantine, 1978) könyv magyar fordítása, Robert Foster tollából.

Elég vastag, 387 oldal, de sajnos az ára is elég vastag, 2290 magyar forintot kérnek érte.
Íme a jellemzés, ami a hátulján olvastahó:

"E kötet legyen kalauz annak a több millió olvasónak, akik már kalandoztak Középfölde világában, és azoknak is, akik még csak most indulnak vándorútra. Végre mindenki számára hozzáférhető az egyetlen betűrendbe szedett útmutató, amely valóban életre kelti Tolkien varázslatos világát. Könyvünkben megtalálható Középfölde összes szereplője, helyszíne és minden, amire A Gyűrűk Ura világában való kalandozáshoz szükségünk lehet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.508 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére