Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 3 hónapja #95407 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szóval, ma én is láttam 2.-szor, és rájöttem, mi zavar. :) :roll:
Faramir szinte semmit nem beszél velük, szinte csak a nevüket kérdezi meg. :roll: Ezzel ellentétben a könyvben nagyon sokat beszélgetnek. Tudom, tudom, hogy az nem fér bele a filmbe, de valamennyit csak beszélhetett volna velük... 8O A másik: elviszi őket Osgiliathba, de ennek szinte semmi értelme nincs, csak a Frodó-nazgúl ellentét, ami szvsz felesleges. A Samu-Frodót máshol is meg lehetet volna csinálni, Faramir Henneth Annúnban is rájöhetett volna a lényegre, és mivel sem Henneth Annúnban, sem útközben, sem Osgiliathban nem hallgatta meg őket, semmi értelme nem volt. A harmadik: a könyvben amíg nem tud a Gyűrűről, addig egyértelműen barátságosan viselkedik velük, bár Samu nem nagyon bízik benne, nem szolgál rá a bizalmatlanságra, míg a filmben sajnos igen... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95387 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

hódica írta: És David Wenham tényleg jó Faramir... :D 8)


Sztem is naon yó Faramirnak,de a szerepváltoztatással nem értek 1et!! :evil: :cry: Nagyon nem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95383 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hm...úgy látom kezdenek lejjebb kibontakozni a ...hogy is mondjam..."nőies" megjegyzések :D
(És mi ezt csóppet sem bánjuk, igaz, Drágaszág)

Nem kell nagy jövőbelátás ahhoz, hogy ha hamarabb nem, a ROTK után kb. a Legis topicnak megfelelő (mellesleg igen kiváló) célt fogja betölteni ez is :D

Ma én is láttam másodszor is.

A megbékélés már az első alatt megtörtént, most kifejezetten élveztem még módosításokkal együtt is a Faramiros jeleneteket is. :lol:

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95278 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A könyvhöz képest tényleg 180°-os fordulatot vett a jeleme, de el kell tudni vonatkoztatni a könyvtől! PJ is ezt tette, és nekünk is ezt kell!

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95269 Írta: elwing
elwing válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem az egész filmben Faramir lett a legjobban elrontva.Kinézetre,
színészi alakításra nagyon jó,de ami a jellemét illeti...nem azonos a könyvbéli Faramirral!Mert azzal,hogy Frodóékat erőszakkal Gondorba viteti,PJ a lehető legnagyobb csorbát ejti Faramir makulátlan jellemén.
Nem veszi figyelembe azt a lényeges különbséget a két testvér között,
hogy míg Boromir harcos jellem,és a Gyűrűben a fegyvert látja,Faramir
sokkal bölcsebb,és felismeri,hogy a Gyűrűnek gonosz a hatalma,és meg kell semmísíteni.Éppen ezért engedi útjára a Gyűyűhordozót különösebb lelki tusa nélkül.Szemétség volt így eltorzítani a jellemét!
Elwing

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95231 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
De örülök ennek a topicnak is! :D :D

Tegnap én is megint megnéztem(feliratosan 2. sorból :lol: 8) ), es kezd tetszeni a filmbéli Faramir. Persze zavar, hogy nem olyan, mint a könyvben, de meg kell próbálni elvonatkoztatni a műtől. PJ Faramirral is azt akarta megmutatni, hogy az emberek milyen könnyen csábulnak, és hogy mennyire könnyű őket tévútra téríteni...Faramir annyira "jobb", mint Boromír, hogy ő hamarabb le tudta győzni a kapzsiságát. :roll:

És David Wenham tényleg jó Faramir... :D 8)

pár kép :arrow:
www.bagendinn.com/images/lattt/lattt11.jpg
www.bagendinn.com/images/lattt/lattt61.jpg
www.bagendinn.com/images/latt165.jpg

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95191 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Az a bajom, hogy igazából nem túl sok mindent hoztak ki az új jelenetekel Faramir jelleméből. Nem árnyalja a könyv alapján kialakult képet, mert igazából rejtve maradnak előlünk a gondolatai, érzései, motívációi, céljai... Boromirnál ez sokkal egyértelműbb volt.
A ROTK-ban a fő hangsúly az apa-fia konfliktusra kerül majd, kérdés, hogy ez mennyien lesz más, mint a könyv.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95168 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Háááát, az egyik képen úgy néz ki mint Porthos :? De ez csak egy. :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95086 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95065 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Áfonya írta: Lehet hogy női mivoltom miatt (:roll: :tongue:) de nekem egyébként tecc David Wenham... szerintem elbírja ezt a szerepet. :)


Sztem sem rossz anyag... ;) De most komolyan, egy kezemen meg tudnám számolni azokat a filmből, akik "rossz anyagok"... :roll: :mrgreen: :evil3:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95062 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Kezdek megbékélni a filmbeli Faramirral. (Ma láttam ismét a filmet.) Asszem elhamarkodottak voltak a Boromir2-ős kijelentéseim... Úgy vélem, PJ az igazi Faramirt a a ROTK-re tartogatja. Nem hinném, hogy pont ők, akik olyan gyakran lapozták fel a könyvet még a forgatás közben is, ennyire - és szándékosan - félreértelmeznék, vagy legalábbis félreérthetőnek tüntetnék fel ezt a karaktert.

Lentebb páran már kifejtettétek, szal bocs, ha ismétlek valakit - de így van, erről a Faramirról nem tudjuk, hogy Gandalf tanítványa, hogy egy finomabb lelkületű ember, egyelőre csak kapitányi minőségben van jelen, akinek meg kell őriznie az emberei bizalmát, és óvatosan eljárnia a háború miatt. -> Ez pedig szintén benne van a könyvben, tehát annyira nem gyökeres jellemváltoztatás. Biztos jobban ki tudott volna bontakozni, ha többet szerepelt volna, de sajna nem. :( Én ennek ellenére adok neki esélyt, és remélem, hogy a ROTK-ben tényleg megmutathatja, milyen ember is Gondor kapitánya! :wink:

(Sztem egyébként már a bővített verziónál fog változni a véleményünk, én legalábbis nagyon kíváncsi vagyok a "Boromir csónakja" jelenetre.)

Lehet hogy női mivoltom miatt (:roll: :tongue:) de nekem egyébként tecc David Wenham... szerintem elbírja ezt a szerepet. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95020 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Dae-elena írta: Tényleg, azok a jelenetek, ahol visszaemlékezések vannak Boromirral, vajjjon hol lehetnek??? csak nem a bővített verzióban? :roll:


Remélem, hogy a bővített verzióban.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94978 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sztem Faramir remekül sikerült a filmben is. Ezzel, hogy nem magának akarja a gyűrűt, és hogy a végén elengedi Frodóékat, halálbüntetés terhe mellett, sztem sokkal inkább kijön, milyen nemes karakter, mint a könyvben, ahol pár oldalon keresztül "agonizál", aztán úgy dönt, hogy pozitív jellem lesz:) Szerintem a színész is kitűnő, a szemei olyanok, mintha felnyársalnák az embert 8O Tényleg, azok a jelenetek, ahol visszaemlékezések vannak Boromirral, vajjjon hol lehetnek??? csak nem a bővített verzióban? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94969 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Faramir nekem a könyvben fő kedvencem. :roll:
Az, hogy végül mégis elengedi őket, az nem érv, hiszen ezt "muszáj" volt megtennie, mert ennyire nem térhettek el a könyvtől. Valahogy csak Mordorba kell kerülniük Frodóéknak. :roll: :)
Nekem pont a jelleme miatt kedvencem a könyben... :roll: Viszont nem az hiányzik nekem, amit Észah írt a topic elején. Mert ez tul.képp pont kijön, hiszen azért akarja a Gyűrűt, hogy apja felhasználja az Ellenség ellen. És hogy nem tud semmit a Gyűrűről, hogy milyen veszélyes, és ezért viszi magával őket... hát... :roll: Ezzel is elveszett a könyvbeli Faramir egy darabja, hiszen épp ez az, hogy ő sokat tud, illetve nem tud, hanem ért a veszélyből. Jaj, nem tudom ezt elmondani... :roll:
A színésszel különben szerintem nincs probléma, jól játszik és nagyjából meg is felel az elvárásaimnak. :)
Szvsz jó lenne, ha beírnánk ide az összes Faramiros részt a könyvből. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94924 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem mesze nem lett olyan nagy az "elszúrás", mint amire számítottunk előtte a fórumos megjegyzések alapján.
Egyetlenegy dolgon hördültem fel: a könyvből szó szerint átvett "Itt a nagy alkalom, hogy Faramir, Gondor kapitánya megmutassa, milyen ember" után...a helyzet nem egészen úgy jött ki, mint ez után a mondat után megszoktuk:-))

Viszont nekem egyáltalán nem volt ellenszenves.
A megfontoltság így is kijött, ha tudja, a Gyűrű valójában mire képes, és mit okoz, nem akarta volna Gondorba vinni, szerintem is úgy kell nézni, hogy itt nem tud a Gyűrűről annyit.
A dolgot-mint már többen mondták- a RotK fogja eldönteni...

Az Éowynos szál mindenképpen nagyot lendít a közönség szimpátiáján:-))

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94915 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem kibontakozik majd a 3. részben. Figyeld azt a jelenetet ott Henneth Annún tetején. Ott látszik a színészi játék, szerintem nem rossz.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94912 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Faramir egyik kedvencem a könyvben. Miért lett vakítóan fehér jelleme szürke egyéniséggé, lapos színészi alakítással a filmben??!! :cry:
Igazából nem a változtatások zavartak jobban, ha P.J. így döntött, hát legyen, de legalább kihoztak volna valamit ebből a figurából!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94901 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

ÉSzAH írta: "Ha kell legyen háború, amíg az életünket védjük a pusztítótól, aki elemésztene mindent; de én a fényes kardot nem azért szeretem, mert éles, a nyílvesszőt, mert gyors, a harcost, mert diadalmas. Én mindezt csak azért szeretem, ami véd: Númenor embereinek városáért; s a várost az emékeiért, szépségéért akarom szeretni. S nem azért, mert félik, hacsak úgy nem, ahogy az ember a vének és bölcsik méltóságát féli."

Ezek után feltenném a kérdést: Hol van a filmből EZ a Faramir???


Ott van a filmben is.

Ugyanolyan elgondolkozó, megfontolt, mint a könyvben. És ugyanolyan jó hadvezér is egyben.

Nem kísérti meg a Gyűrű.

Elvinni/elküldeni Gondorba stratégiai okokból akarja. És ez így helyes is. Nem lenne jó hadvezér, ha nem akarná. A filmből nem derült az ki, hogy Faramir tudná, milyen veszélyeket rejt magában az Egy Gyűrű. Nem lehet igazán tisztában azzal, hogy mit is talált. A könyvben tisztában van vele, hiszen Gandalf tanítványa volt. A filmben csupán annyit tud, hogy ez az ellenség legfőbb fegyvere, és mint ilyen hasznos lenne Gondornak a háborúban.

Az a megjegyzése, hogy királyi ajándékot küld az apjának szvsz arra utal, hogy szeretné, ha az apja elismerné, fiaként szeretné őt is, és nem gondolná úgy, hogy Boromir halálával minden elveszett, hiszen Faramir maga is sokmindenre képes, és sokat ér.

A nazgúlos jelenet hatására, illetve lehet, hogy még előbb, miután Frodó elmondja, hogy mit tett a Gyűrű Boromirral, felismeri végül Faramir, hogy milyen veszélyes Gondorra az ellenség fegyvere, akkor is, ha az ő birtokukban van.

Ez így nekem nem tér el annyira a könyvbéli Faramirtól.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94897 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Maffia írta: Jaj de jó!
Nekem azért úgy tűnt, hogy Faramir kicsit mintha "félne" a Gyűrűrtől. Nem tudom megmagyarázni, de én nem tudnám őt egy kalap alá venni Boromirral jellemben. Szerintem annyira nem kísértette meg a Gyűrű, mint a a testvérét. Még a filmben sem.


Megkísértette, csak másképp. Boromir sem a szó szoros értelmében magának akarta és Faramir sem. A Gyűrű mindig tudja, hogy kinél mivel kell próbálkoznia. Faramir a kedves papánál akart bevágódni. A Gyűrű ennek eszközévé vált a kezében. Boromir Gondort akarta megmenteni. Nála a Gyűrű az ehhez ideális eszköz képében tetszelgett. Tehát a megísértés ott volt mind a két esetben, csak mind a két fivérnél más-más érzésre apellált, más gyengeséget használt ki. És ha innen nézzük, akkor mind a ketten engedtek a csábításnak.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94891 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Jaj de jó!
Nekem azért úgy tűnt, hogy Faramir kicsit mintha "félne" a Gyűrűrtől. Nem tudom megmagyarázni, de én nem tudnám őt egy kalap alá venni Boromirral jellemben. Szerintem annyira nem kísértette meg a Gyűrű, mint a a testvérét. Még a filmben sem.

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94856 Írta: Éowyn
Éowyn válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nekem is Faramir volt a kedvencem a könyvben. :oops:
A filmben viszont eléggé unszimpire sikerált tényleg. :evil:
Az azonban igaz, hogy :Hozzá sem ért a Gyűrűhöz
Mintha undorodott volna tőle
Csak az apjánál akart volna bevágódni vele("Hé, én is vagyok ám valaki, nézd, milyen értékes ajándékot küldök!")
A színész cuki volt... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94818 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Faramir topic, jeje!!
Én azt nem bírtam Faramirban (Faz? Boz mintájára? :lol: :mrgreen: ), hogy Frodó ott könyörgött neki, hogy engedje el, de ő nem volt hajlandó... Ez nagyon rossz volt. :( :bawling:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94811 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Boromir NEM magának akarta a Gyűrűt, hanem a népének, vagyis nyílván a Helytartónak adta volna. arra kellett neki ugyebár, hogy mint Eia is írta, hogy megvédelmezhesse a népét. Faramirnak is, csak ő sokkal arrogánsabb volt, nem volt az arcán az a szenvedés, mint Boznak. Én igazából nem is értettem, miért kell neki a Gyűrű. Olyan, mintha csak arra kellene neki, hogy villoghasson Apunál.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94807 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Ery írta: Figyelni kell az árnyalatokra!
:arrow: Boromir magának akarta a gyűrűt, Faramir nem. Ő az apjának akarta először küldeni.
:arrow: Faramir végül - halálbüntetést kockáztatva - útjára engedi a gyűrűt.

Tehát: Nem Boromir 2.


Akkor miért mondja azt Boromir, hogy csak segítséget kér, hogy megvédelmezhesse népét? :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94678 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Viszont műfaji okok miatt Faramir nem lehet egy szinten Aragornnal, aki a pozitív hős. Ebből meg ugye csak egy lehet.
Reménykedjünk abban, hogy a 3.részben Faramir "javítani fog" a jellemén és így közelebb lesz a műben megismerthez.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94673 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Ery írta: Figyelni kell az árnyalatokra!
:arrow: Boromir magának akarta a gyűrűt, Faramir nem. Ő az apjának akarta először küldeni.
:arrow: Faramir végül - halálbüntetést kockáztatva - útjára engedi a gyűrűt.

Tehát: Nem Boromir 2.


Ez nagyon igaz. Viszont Boromir sokkal inkább a tolkieni Boromir volt a filmben: a nemes ember, akit a Gyűrű megkísértett, inkább áldozat, mint bűnös. Viszont Faramirt teljesen kifordították önmagából.
Nekem is nagy kedvencem volt. A Gyűrűk Urát olvasva folyamatosan írtam ki a hozzám közel álló idézeteket belőle és a legtöbb Faramirtól származik. Csak nézzétek meg, amit idéztem tőle. Már-már az istárok bölcsessége sugárzik a szavaiból. Egy korát meghazudtolóan bölcs ember ő, aki elszenvedte a "kevésbé szeretett fiú" sorsát és akit ez mégsem tört meg, csak hamis motivációkkal látta el. Ezért akarja elküldeni a Gyűrűt Denethornak. Nem annyira azért, hogy mentse vele az országot - persze azért IS - hanem sokkal inkább azért, hogy megmutassa: Ő elhozta azt, amit Boromir nem. És megint csak a nemességét mutatta, hogy minden megkülönböztetés ellenére is szerette a bátyját és nem csak úgy tekintett rá, mint általában a kevésbé szeretett testvér a papa kedvencére.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94657 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Figyelni kell az árnyalatokra!
:arrow: Boromir magának akarta a gyűrűt, Faramir nem. Ő az apjának akarta először küldeni.
:arrow: Faramir végül - halálbüntetést kockáztatva - útjára engedi a gyűrűt.

Tehát: Nem Boromir 2.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94642 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azt olvastam, hogy a 3. részben sok szerepe lesz, és megpozitívul :lol: ezt jól megaszontam :lol:

hát majd meglátjuk. naon remélem, hogy idén még bemutatják a 3. részt, nem egy hónap késéssel :bawling:

de ha csak egy hónap késéssel, akkor inkább irány: Bécs, vagy London...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94641 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nekem a könyvben Faramir volt az egyik kedvenc szereplőm, és ő volt az egyik legpozitívabb is. Szerintem az volt benne a legérdekesebb, hogy bár Boromir testvére, és a Gyűrű őt is megkisérti valamilyen szinten (mint mindenki mást), ő ellenáll neki.
A filmben mintha Boromirt látnám viszont - de mért kellett ez tenni vele?! Nem ettől lesz kevésbé nemes...
Viszont a végén tetszett, hogy mégiscsak elengedi Frodóékat, még akkor is, ha halállal kell fizetnie. Remélem, a RotK-ban még pozitívabb lesz, és "nemesebb", hiszen akkor Aragorn már közel van a királysághoz, nem kell annyira "nemesíteni"

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94630 Írta: Niké
Niké válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
ÉSzAH:KÖSZIIIIIIIIIIIIIII :!:
Végre!!!Éljen Faramir és a topicja+az alkotója :D (na ezt jól meg aszontam...)
Én a könyvben nagyon szerettem őt és hogy a filmben még jól is néz ki :hello: --Boldogság!!
Viszont a jellemét tényleg jól eltolták a negatív felé..Pont mint szegény Boromirét! :evil: Ez csalódás volt..de azért az utolsó jelenetében kicsit korrigálták..(szerencséjükre.. :twisted: )
De hátha úgy lesz mint Haldirral...(nem a halálra gondolok persze :lol: )
és a ROTK-ban már nagyon szimpi és ari lesz :D
Bízzunk benne :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.661 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére