Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 2 hónapja #97020 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Egy darabig ellenszenves, utána nem... belefér.. képzeld el azt a filmet, amit leírtam.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96996 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Lord Maul: Engem meg az zavar, hogy a kedvenc szereplőmet roppant ellenszenvessé tette a film. Tényleg nem Boromir 2 - sajnos rosszabb. :) Ettől eltekintve tényleg szuper a film. :) De remélem, hogy a bővítettben azért beszél velük... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96847 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Vic írta:

leguanember írta: Már csak egy kérdésem lenne: Miért megy el a nazgúl, mikor csak egy pici nyíllal találták el a paciját? Meg hova tűnnek az orkok/miért csendesednek el? Remélem az EXV majd választ ad rá!


Hát, én attól félek, hogy nem fogunk rá választ kapni... :roll: Másodszorra nézve észrevettem, hogy a nazgúl továbbra is ott köröz a város fölött, meglőtt hátasa ellenére. Bár az az egész jelenet gáz egy kicsit, ha jobban megnézzük. Nem hiszem, hogy attól, hogy Samu arrébb löki Frodót, és Faramir belelőtt egy nyílvesszőt a nazgúl hátasába, még abbamaradna a teljes támadás a város ellen. Ráadásul utána Frodó és Samu még simán kijut abból a városból, a nazgúl(ok) és orkok ellenére. :roll: Mindenesetre igen érdekes. 8O De ez már off-topic, úgyhogy maradjunk Faramirnál.


Gáz a jelenet? Ahogy Frodó áll a Nazgúl előtt - kamera a Gyűrűre - Frodó meredten nézi a Gyűrűt - Samu megmenti - ez felidézi a Fellowship vízparti jelenetsorát.. Frodó karddal támad Samura eszelős arccal, Samu arcán a reménytelenség.. az egész jelenetből a reménytelenség sugárzik.. Smeagol ott áll lehajtott fejjel, hátát a falnak vetve.. nem értem miért gáz az Osgiliathos jelenet. A CSEND az kell, és a soundtrack egyik legjobb része.. ahogy Samu elkezdi a monológot, bejön az a zene, amitől persze midndenki teljesen odáig volt még a Fellowshipnél, de most már orkok csatazajának kellene elnyomnia... és a vágások Eomerre/Galndalfra/entekre.. közben Samu szövege. Valóban rohadt szar jelenet, csak remegni kezdtem tőle a moziban, és a szemem megtelt könnyekkel.. A Nazgúl sárkányának meg rohadtul nem árt a nyílveszző.. neked se árt egy kis tűszúrás, ha valaki véletlenül oldalbaszúr egy tűvel akkor viszont te is megriadsz.. tényleg semmi, de semmi baj nincs azzal a jelenettel.

Faramir jelleme nem értem miért lenne torz -> már lentebb idézték, hogy neki is van "megkísértéses" jelenete, illetve így árnyaltabb lesz a viszonya Denethorral (neki akarja vinni a Gyűrűt, hogy megfeleljen neki, hogy olyan legyen, mint a "kedvenc" Boromir, de nem teszi meg, mert ő JOBB ennél - ez elég Faramiros, nem?), a végére meg elengedi Frodóékat.. Boromir 2, 2.0 stb szöveg nagy kedvelt fikázó duma lett a fórumokon, nem értem miért lenne Boromir 2, Boro sose volt unszimpatikus, végig szimpatikus volt.. Faramirnak meg egy "anyád"-at szisszentettem, amikor a "Ring goes to Gondor" dumát nyomta.. igen, a könyvben nem volt unszimpátiának nyoma sem Faramirral kapcsolatba, de ez nem a könyv.. ez a film. Igazatok van, úgy kellene, hogy Faramirral kedélyesen beszélgessnek Frodóét, utána a TTT-ben legyen Banyapók, a ROTK-ben meg Frodóék ne csináljanak szinte semmit, Gollam el legyen tűnve az egész filmben, hogy a végén felbukkanjon.. és akkor kapnánk egy dramaturgia nélküli/aránytalan/rossz filmet, de hűek vagyunk Tolkienhez. Nagyon jó lenne.

Szerintem Faramirral meg kellene várni a ROTK-et, hogy mennyire lett eltorzítva a jelleme..

Ha belegondoltok, a TTT-nek alapjaiban fontos része ez a Faramir. Enélkül fele ilyen jó se lenne a film/az egész trilógia. Persze nehéz befogadni, ha a könyvön nőttél fel, de meg kell érteni, hogy a film és a könyv teljesen más műfaj. És Jackson/Walsh/Boyens filmes és Tolkiennel kapcsolatos hozzáértését/elhivatottságát szerintem butaság lenne megkérdőjelezni. Ha meg lehetett volna oldani változtatás nélkül, biztos úgy lett volna.

(még úgy lehetett volna megcsinálni, hogy egy "kedélyes", filmbe nem illő Faramiros találkozás után valami új jelenetet/új szereplőt találtak volna ki, hogy betöltse ezt az űrt, így még nagyobb "szentségtörést" követve el- ha belegondolsz, ez volt a legjobb megoldás.. szerintem ők is sokat gondolkodtak rajta)

P.S.: elfelejtettem még, hogy ha esetleg nem tudnátok, az extended TTT-ben valószínűleg lesz egy jelenet, amiben Faramir kimenekíti Frodóéket Osgiliathból a csatornákon keresztül. Erre a felvetésre nem válaszoltam. :)

És így utólag bocs a kicsit arrogáns hangnemért, csak idegesít, ha a kedvenc filmemet fikázzák! :oops:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96749 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

leguanember írta: Már csak egy kérdésem lenne: Miért megy el a nazgúl, mikor csak egy pici nyíllal találták el a paciját? Meg hova tűnnek az orkok/miért csendesednek el? Remélem az EXV majd választ ad rá!


Hát, én attól félek, hogy nem fogunk rá választ kapni... :roll: Másodszorra nézve észrevettem, hogy a nazgúl továbbra is ott köröz a város fölött, meglőtt hátasa ellenére. Bár az az egész jelenet gáz egy kicsit, ha jobban megnézzük. Nem hiszem, hogy attól, hogy Samu arrébb löki Frodót, és Faramir belelőtt egy nyílvesszőt a nazgúl hátasába, még abbamaradna a teljes támadás a város ellen. Ráadásul utána Frodó és Samu még simán kijut abból a városból, a nazgúl(ok) és orkok ellenére. :roll: Mindenesetre igen érdekes. 8O De ez már off-topic, úgyhogy maradjunk Faramirnál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96568 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
No, hogy ne legyek nagyon off, Faramirról is valamit: Látható, hogy jól megcsonkolták a jeleneteit, meg majd kimászik ebből PJ a ROTK alatt, az első dacom elmúltával kiváló lett Faramir, csak a várfalas jelenetét sajnálom Éowynnel, tudniillik a haja... De ez legyen a legnagyobb bajom!
Ja, amit még kihagytak biztosan, az a kis monológ a halott haradi emberről, aki Frodóék mellé esik az olifántról. Ezt a könyvben Samu gondolja, de szvsz jobban illik Faramirhoz. :arrow: bővített kiadás
Faramir azért nem olyan durva a könyvben Frodóékkal, mert 1. van idejük beszélni, és 2. Gandalf tanításainak köszönhetően(no meg Frodó tünde tudományokban jártasságának) sok közös pont, név, verssor kerül elő, legendákból utalások, stb. kettejük társalgásában, amely megenyhíti F.-et, de nézzétek csak:
"Most vissza kéne hogy vigyelek Minas Tirithbe, hogy ott adj választ Denethor kérdéseire, ám joggal lakolnék az életemmel, ha úgy döntenék, hogy azzal a városomnak ártok. Így hát afelől, hogy mi a teendőm, nem sietem el a döntést."
...
"Mi mást tehetett volna Frodó, mint hogy engedjen a kérésnek, vagyis hogy a parancsnak."

A filmben nem ismerjük F. előéletét, a hobbitokkal sem beszél, miért is engedné el őket, ha nem lenne a nazgúlos affér, s nem lenne nemesebb lelkű, mint a fivére...
Már csak egy kérdésem lenne: Miért megy el a nazgúl, mikor csak egy pici nyíllal találták el a paciját? Meg hova tűnnek az orkok/miért csendesednek el? Remélem az EXV majd választ ad rá!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96539 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: Igen! :dance:

Az biztosnak tűnik, hogy az Ispotályban szeretnek egymásba, de hogy ugyanúgy kerülnek-e oda, az kérdés... És lehet, hogy talán máshogyan jönnek össze... majd kiderül.


Reménykedem én is, hogy ez TÉNYLEG jól lesz megoldva...mert a filmbéli Faramirt nehezen tudom elképzelni Éowyn párjaként...mondjuk igaz, hogy így, csak a film alapján nehéz Faramir jellemét megállapítani, de reméljük a legjobbakat...nagyon szeretném, ha PJ nem nyúlkálna bele ebbe a szerelembe is :evil: :x

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96538 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Jaj, nem igaz, leszedték őket!! (Különben nem volt semmi érdekes, csak Frodó és Samu állnak egy alagútban, és kép alá van írva, hogy Osgiliath alatt vannak, vagy ilyesmi.)

Estel írta: Érteni én is értem miért alakította igy PJ Faramir karakterért, de nem szsretem. Már csak abban reménykedem, hogy ha eddig nem is tette meg, a rajongók reakciója miatt a harmadikban megváltoztatja. Még van pár hónapja, hogy észhez térjen.


Csak az a baj, hogy már az utolsó részt is leforgatták, csak az utómunkálatok vannak hátra, és nem hinném, hogy a rajongók reakciója miatt PJ átírná a forg. könyvet, és újraforgatná azokat a jeleneteket... :?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96536 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hmmm...ez nem is rossz ötlet... lehet, hogy tényleg ez lesz, és hogy erre kellett ez a sokak által kifogásolt rész... de majd meglátjuk.

(Egyébként abból az alagútrendszeres részből láttam is két képet, megpróbálom előkeresni őket.)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96533 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szervusztok!
Gondolkodtam Osgiliathon, hogy miért került be(akár Frodóval, akár nélküle). Egy lehetőség szerintem: A nazgúl látja Frodót és a Gyűrűt a nyugati parton(úgy hírlik, Faramirék átkelnek titokban az Anduinon, csak azt kivágták, s hogy Frodóékat a város alatt húzódó alagútrendszeren menekíti ki, újfent kivágták). Tehát látja a nazgúl, majd viszi a hírt a gazdinak, aki mint tudjuk, álmában sem gondolna arra, hogy a gyűrűjét el akarják pusztítani, így joggal tart attól, hogy Denethor vagy Gandalf felhasználja majd ellene. Ezért a tervezettnél előbb indít támadást a Fehér Város ellen. Ez a verzió szerintem jó alkalmat ad Szauron PJ által annyira emlegetett megmutatására, pl. mikor a nazgúl közli vele a híreket :roll:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96437 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Érteni én is értem miért alakította igy PJ Faramir karakterért, de nem szsretem. Már csak abban reménykedem, hogy ha eddig nem is tette meg, a rajongók reakciója miatt a harmadikban megváltoztatja. Még van pár hónapja, hogy észhez térjen.

A remény hal meg utoljára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96346 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv!

Má' megin' összefoglalok: a könyv olvasásakor nekem Faramir mindig olyan nemeslelkű ember benyomását kelti, mintha akár Aragorn testvére lenne. Ehez képest a film pont az ellenkezőjét mutatja róla - vagy nem is? Ne feledjük, hogy a film nem csak nekünk, olvasóknak készült, hanem másoknak is. Bevallom, még csak egyszer láttam a TTT-t, de tudtam találni egy viszonylag megnyugtató (ind)okot a jellemváltoztatásra. Abból indultam ki, hogy végsősoron Faramir útjára engedi a Gyűrűt, tehát a lényeg nem változott! Az "olvasatlanok" számára az Osgiliathos jelenettel tudta kihozni PJ, hogy ő annyival erősebb bátyjánál, hogy el tudta engedni Frodót. Osgiliath meg szvsz arra volt jó, hogy legyen egy kis látvány a nazgúllal, ami - valljuk be - hatásos is. Nem azt akarom mondani, hogy egyetértek a változtatással, de így legalább el tudom fogadni. És meg fogom én még nézni többször a filmet, remélem!

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96273 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Igen! :dance:

Az biztosnak tűnik, hogy az Ispotályban szeretnek egymásba, de hogy ugyanúgy kerülnek-e oda, az kérdés... És lehet, hogy talán máshogyan jönnek össze... majd kiderül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96251 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Igen, de NAGYON, NAGYON remélem, hogy kellőképp kidolgozott lessz a szerelmi szál, és NEM nyomja el az Arwen-Aragorn románc... :nono:
Ajánlom nekik... :D


Gandi: István, a király?

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96225 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát igen, már tavaly is hiányérzetem volt a mozi után, de most... tényleg csak a Bővített Változatokat érdemes megvenni.
Hogy Faramir jelleme hogyan alakul majd a ROTK-ban, azt már sejteni lehet. Két figura lesz rá nagy hatással: az a fafejű apja és Rohan gyönyörű Úrnője.. de egészen biztos vagyok benne, hogy itt is komoly módosítások lsznek a könyvhöz képest.
És ki mondta, hogy nem vagyok balrog-rajongó? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96149 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Persze, gonosznak nem gonosz, de nagyon ellenszenves. Direkt megfigyeltem másodszori nézésre: Henneth Annúnban, amikor nekiszegezi a kardot Frodónak, Frodóra pedig hat a Gyűrű, majd Frodó félreugrik, és Samu mondja: "Hát nem érted, milyen nagy a teher? A Gyűrűt el kell pusztítani! Ezért tartunk most Mordorba. Nem tudnál segíteni?" És erre az a válasz, hogy "A Gyűrű elmegy Gondorba!" (És amikor ez teljesen felkészületlenül ért először... 8O :evil: ) De ez erre nagyon gonosz mondat! Mert ha nem tudja, hogy el kell pusztítani, és nem kérik a segítségét, akkor még talán megértem... :roll: Amikor meglátják Osgiliathot, Frodó is kéri, hogy engedje el őket. Mondja neki, hogy "a Gyűrű nem menti meg Gondort, csak pusztító erővel bír". Erre az a válasz, hogy vigyétek őket! Szó szerint nem hallgatja meg, amit mondani akarnak. Hát ez már nekem sok. :evil:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96131 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

hódica írta: Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy el kell tudni vonatkoztatni a könyvtől...PJ nem követett el szentségtörést, mert egy picit(?) megváltoztatta Faramir jellemét...igaz, hogy teljesen más, mint a könyvben, de mint tudjuk PJ a könyv ALAPJÁN, és nem a KÖNYVBŐL csinált filmet...ezt el kell fogadni. :roll: S végül is elengedi őket(jól is néznénk ki, ha ottartaná őket Osgiliathban :evil: :twisted: :lol: )


A baj az, hogy PJ nem egy "kicsit" változtatta meg Faramir jellemét. Ezen az alapon Éowyn is lehetne szende kötögetős szűz, Gandalf meg balrog-rajongó. Nem értek egyet azzal, hogy PJ a könyv alapján és nem a könyvből csinált filmet (már ha jól értem, hogy miben látod a különbséget). Ha az ember egy könyhöz nyúl és igyekszik azt akár filmes, akár más eszközökkel interpretálni, akkor igenis ragaszkodjon a könyvhöz, amennyire a lehetőségek (idő, pénz, rendelkezésre álló technológia, stb.) ezt engedik. Ennek a kritériumnak PJ legnagyobb részben eleget is tesz, de Faramir esetében szerintem erősen melléfogott.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96103 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy el kell tudni vonatkoztatni a könyvtől...PJ nem követett el szentségtörést, mert egy picit(?) megváltoztatta Faramir jellemét...igaz, hogy teljesen más, mint a könyvben, de mint tudjuk PJ a könyv ALAPJÁN, és nem a KÖNYVBŐL csinált filmet...ezt el kell fogadni. :roll: S végül is elengedi őket(jól is néznénk ki, ha ottartaná őket Osgiliathban :evil: :twisted: :lol: )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #96004 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Egyszerűen nem értem ezt a hatalmas felháborodást. Faramir nem gonosz, semmi olyat nem tesz, amitől negativvá válna a jelleme. Egyszerűen bizalmatlan, mert háború van, és idő kell neki amig rájön, hogy mi a helyes megoldás. Ember, gondolkodik, összetett a jelleme. Angyali tisztaságú szereplőkkel amúgy is tele van a történet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95982 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Most néztem meg én is a filmet még egyszer, és ha valakin, hát Faramiron ismét felcsesztem az agyam... :rmad2:
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy PJ hogyan dönthetett úgy, hogy Faramir jellemét teljesen átformálja, pont azok után, hogy Boromirt annyira jól ábrázolták a FOTR-ban.
Amikor először láttam a filmet, azon a véleményen voltam, hogy biztosan azért történt így, mert PJ meg akarta mutatni a Weta-által megalkotott Osgiliathot és a szárnyas nazgúlokat, és ez volt a legegyszerűbb megoldás. Mármint Frodóékat odavinni. Arra már egyikük sem gondolt, hogy pontosan ezért fogjuk többen a hajunkat tépni a moziban... :evil:
Most viszont már egyáltalán nem tudom elfogadni még ezt a lehetőséget sem. Ha ennyire meg akarták volna mutatni Osgiliathot, Faramir nyugodtan elengedhette volna Frodóékat, ahol a könyvben, és mivel úgy is szóltak neki az emberei, hogy a fővárosban szükség van a segítségükre, nyugodtan bevezethették volna Faramirt a rommá dőlt városba, Frodó nélkül is.
Faramir ebben a filmben nem Faramir. Ez van. Kövezzetek meg érte! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95977 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Egészen biztos vagyok benne, hogy a Boromir holttestének megtalálása jelenetet nem fogják kihagyni a ROTK-ból. Tán majd Denethor kapcsán...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95970 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: A Bővített Változatban biztosan sokat fognak majd beszélgtni, s talán a Faramir+Boromiros jelenetet is bevágják.. :roll:
Remélem, azokkal együtt tényleg árnyaltabb figura lesz..


Hát igen, de miért kell ezzel megvárnunk a bővített változatot? Oké, hogy legyenek benne új, még nem látott jelenetek (egyébként miért perkálná le kétszer az a hülye vásárló a DVD árát), de miért kell az eredeti filmet elcseszni? Én már a FOTR-nál is meg voltam döbbenve, hogy mennyivel "kerekebb" lett a film az által, hogy belerakták/kicserélték azt a pár jelenetet. Arról nem is beszélve, hogy ez a film sokkal rövidebb, mint a FOTR. Pénz volt, idő volt, anyag volt. Miért kellett ennyivel rövidebbet csinálni és ennyi minden fontosat - mint pl. Faramir jellemábrázolása - kihagyni? Ki fogja így sajnálni őt a ROTK-ban? Én pl. szívesen láttam volna egy rövid visszaemlékezést arra, hogy miként lelték meg Boromir holttestét az Anduin hullámain. BELEFÉRT VOLNA!!! Akár az egyik Arwen helyére.

David Wenham titeket nem David Thewlis-ra emlékeztet? Én először azt hittem ő játsza.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95961 Írta: Ganieda
Ganieda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Én se nagyon csíptem ezt az eltérést,hiszen Faramirban pont az lett volna a lényeg, hogy NEM viszi el Frodóékat Gondorba.De ha már így lett, legalább azt a mondatot hagyhatták volna ki, hogy most megmutatja, milyen ember Gondor kapitánya. Mert a könyvben pont ezután ereszti el őket. Remélem, a RotK-ban már az "igazi" Faramir lesz benne.
Összesítve:színész jó, szerep nem igazán.

"Királyok Kapujától az Északi Szél
Fut sok dúlt zuhatagon át.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95862 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Elanor írta:

hódica írta: Én azt hiányolom, hogy nem mondták meg, hogy honnan tudja, hogy Boromir meghalt...azon a 2 mondaton már igazán nem múlt volna semmi :roll: :?


Erre megint csak azt lehet mondani (mint minden más kimaradt jelenetre), hogy még reménykedhetünk a bőv. vált.-ban! [size=9:3drczl5k](Csak az a gáz, hogy mindenre ezt mondjuk és a végén lehet, hogy csalódni fogunk, mert minden kimaradt jelenet úgyse lesz benne... :? )[/size]


hát igen... :? :roll: de aki nem olvasta a könyvet az a FotR-ből, és a TTT-ből sem ért egy csomó mindent...ezt sem...de lehet, hogy az egyszerű mozilátogató ilyeneken fen sem akad :? :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95833 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ha próbáljuk pozitívan szemlélni, vehetjük úgy is,hogy az, hogy Faramir "alakot öltött" ( :itscool: ) hozzátett a "mi" könyvbéli Faramirunkhoz...tulajdonkébben így mi nagy GyU-sok olyan örömben részesülhetünk ezáltal, amiben más, GyU-t nem olvasott földi halandók nem. :D :hello:
(oké, kicsit csöpögős volt, bocsesz) :roll:

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95825 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

hódica írta: Én azt hiányolom, hogy nem mondták meg, hogy honnan tudja, hogy Boromir meghalt...azon a 2 mondaton már igazán nem múlt volna semmi :roll: :?


Erre megint csak azt lehet mondani (mint minden más kimaradt jelenetre), hogy még reménykedhetünk a bőv. vált.-ban! [size=9:1qexbqmx](Csak az a gáz, hogy mindenre ezt mondjuk és a végén lehet, hogy csalódni fogunk, mert minden kimaradt jelenet úgyse lesz benne... :? )[/size]

Egyébként tényleg rossz, hogy nem beszélgettek sokat, mert a könyvben ez azt sugallja, hogy Faramir egyenrangú feleknek tekinti őket, akiknek valamilyen szinten van szabad akaratuk...ezzel szemben a filmben... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #95817 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Én azt hiányolom, hogy nem mondták meg, hogy honnan tudja, hogy Boromir meghalt...azon a 2 mondaton már igazán nem múlt volna semmi :roll: :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #95540 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szörccs: :wink:

Igen, ez tényleg furcsa volt...mármint, hogy nem beszél velük...
Azon a három percen már tényleg nem múlt volna, hogy hosszú-e a film...
Nem tudni valamit a szerepével kapcsolatban a ROTK-ban? olvasott valaki valamit?

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95493 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
No comment :wink:
www.ninecompanions.net/gallery_p ... amir_6.JPG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95429 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Lehet, hogy Faramir ugyanarra a sorsra jutott, mint az első részben Celeborn: a jelenetei nagy részét egyszerűen kivágták :roll: . Már csak ezért is megéri majd megnézni a bővített változatot, hogy mit sikerül visszailleszteni. Így nagyon nem jó ez a karakter :( .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95412 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A Bővített Változatban biztosan sokat fognak majd beszélgtni, s talán a Faramir+Boromiros jelenetet is bevágják.. :roll:
Remélem, azokkal együtt tényleg árnyaltabb figura lesz..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.640 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére