Éowyn

Több
22 éve 1 hete #51195 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Éowyn
Morgana: én is épp ezt mondom!
"nem a nincs ló szamár is jó pl alapján lett Faramiré, hanem mert tényle rátalált az igazira"
igen, Éowyn szerleme Faramir iránt valós, de gyorsnak éreztem, így utólag, de most olvastam azt a rész Morgana írásában, h Tolkien nem győzte hangsúlyozni, h mennyi isőt töltöttek együtt...ez kezd meggyőzni, h nem volt olyan gyors :?: :?: :?:


igen, én is szorítottam Faramirnak, mikor elkezdte "megkörnyékezni" Éowynt :lol:

n8n

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51180 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Éowyn
Sajna nagyon keveset tudok feljönni mostanában, de azért ha tehetem benézek, és egy kicsit kezdtem elkeseredni :( :( :( :( !!!!
Nagyon úgy kezdem látni, hogy lassan mindenkinek az a véleménye, hogy Faramir és Éowy szerelme nem igazi :( . Miért ne lenne? Azért mert kellett hozzá egy kis kezdő lökés azért még lehet igaz, szép.
Nem értelek titeket.
Biztos éreztétek már, hogy van egy pasi, akit mindenki szeret, egy bálvány. Persze hogy szeretnél összejönni vele, hogy megmutasd a többi csajnak, hogy neked sikerült. DE TE NEM SZERETED!!!!
Ott van egy másik pasi, aki törődik VELED, fontos vagy neki, figyel rád, és jól is néz ki (ezt csak azért mondom, hogy ne a tipikus vesztesre gondoljatok).
Egy darabig győzködni kell (legalábbis engem kellene, nem hagynám hogy elússszon a bálvány) téged, hogy igazából az álompasit nem is szereted, max csodálod.
Szóval ettől még szép is, mert Faramir képes volt ezt megmagyarázni Éowynnek, ő megértette és szerelmes lett belé.
Jó jó nem első látásra (ami csak a könyvekben és filmekben van), de attól még SZÉP :D :D :D :D .

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51116 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Éowyn
Na végre vannak olyanok akik egyetértenek velem....az előző fórumon nem voltak,vagyis csak én védtem a véleményem ami persze nem biztos hogy igaz....Szerintem RFaramir rábvezette Éowynt arra,hogy neki Aragorn nem jó,hanem őt szereti,ami mondjuk tényleg igaz,mert Aragornnak ottvan Arwen,és én nagyon szomorú lettem volna ha Éowyn egyszerűen kiesik.....De mégsem gondolom hogy Faramir volt neki a nagyŐ,mármint nekem valahogy nem az villant be hogy na itt az új álompár.....De mindenképpen örülök hogy így lett....

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51033 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Éowyn
Tökéletesen egyetértek az előttem szóló Morganával és Gandalffal:Éowyn nem feladta,hanem megtalálta önmagát,amikor a kezét nyújtotta Faramirnak.Mindaddig azt hitte,tudja mit akar (Aragorn),és miután nem kapta meg,az egyetlen kiutat a boldogtalanságból a háborúban látta,hogy "tisztessége is legyen,becsülete is".Aragornba sohasem volt igazán szerelmes,csak azt hitte.Hogyan is lehetett volna,mikor azt sem tudta,min fán terem a szerelem?
Visszatérve a nőalakokra,ennyi erővel Finduilast is beleszámolhatjuk,hiszen őt is említik.Tehát akkor ki is az a hét?

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51016 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Éowyn
Én sem hinném, hogy Éowyn bármiről is lemondott volna, vagy feladott volna valamit Faramir miatt. Inkább elnyert valamit, ami korábban soha sem lehetett az övé.
Éowyn nem csak attól Éowyn, hogy ádázul forgatja a kardot a feje fölött, ne feledjük, hogy rákényszerült erre a szerepre, s Kígyónyelv csak erősítette a keserűségét.
Éowyn Faramirban rátalált mindarra, amit egész életében keresett, annélkül, hogy tudta volna: a lelki békéjét, a nyugalmat, a Társat, a jövőbe vetett hitet! És ez mindennél többet ér!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50999 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éowyn
Szerintem viszot Éowyn túlságosan is büszke nő egy ilyen ló nincs, jó szamár is kapcsolathoz. Illetve nem is büdzke, inkább karakán.
Aztán gondoljatok csak valamire. Aragornt gyakorlatilag nem ismerte, felöltöztette az általa vélt és valós érdemekbe és ebbe az alakba szerelmes lett. Faramirral viszont eszméletlenül sok időt töltöttek együtt és ezt Tolkien nem győzi hangsúlyozni. Nagyon sokat beszélgettek, értékes emberek voltak mind a ketten, valószínűleg mélyebben megismerték egymást, mint sejtették.
Én bioztos vagyok benne, hogy mindekettőjük érzelme valós volt, és nem lemondásból fakadt.
De gondoljunk csak magunkra. Milyen nehéz beismerni egy álomkép szertefoszlását és a 'földi szerelmet' elfogadni az 'égi' helyett!!!
Van Tizianonak egy csodás képe, sokat tudnék róla beszélni, de talán a lényeg. A címe, Égi sé földi szerelem. Két nöalak, az egyik ruhában (földi), a másik mezítelenül (égi). Az égi mellett egy ezüst tál fekszik, ami üres. Az ezüst ősi időktől az égi fém, a csillagok, Hold stb. fénye, tehát az idteni, égi szférát képviseli. De a tálban nincs semmi, üres, mint ahogyan a plátói szerelem is az, pontosan a valóság hiánya miatt. A földi egy agyagkorsót tart a kezében. Az agyag egyértelműen a föld jelképe. Nam tudjuk, mi van a korsóban. Lehet nemes bor, de ecet is. Mint ahogy azt sem tudjuk, 'mit kapunk' egy földi szerelemben. De kapunk valamit.
Talán itt fogható meg Éowyn Aragorn és Faramir iráni szerelmének lényege.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50976 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Éowyn
Celebríant is említik. De csak említik, mint Arwen anyját és Galadriel lányát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50936 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Éowyn
A Hetedik 'erősebb' nőszemély számomra egyértelműen Lobélia, az elmaradhatatlan esernyőjével! :D

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50907 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát végülis nem volt teljesen magánál, mondjuk Faramir sem.

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50901 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Éowyn
Rávezetni valakit arra, hogy szerelmes. :?:

Hááát, nem tudom.....

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50896 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Éowyn
Azért az kicsit túlzás, hogy bebeszélte inkább rávezzete. Nem :?:

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50893 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Éowyn
Úgy látom érdekes ez a téma. :)

Én is úgy gondolom, hogy Éowynnek Faramir volt az illő partner. Drukkoltam is nekik. De akkor úgy fogalmazok, hogy Faramir nagyon gyorsan 'megfűzte'. És kicsit kihasználta, hogy milyen állapotban volt. Nem az érzelmeire hatott, hanem tudati síkon hódította meg. Ezért írtam azt, hogy bebeszélte Éowynnak, hogy szerelmes bele.

Abban teljesen egyet értek, amit az Aragornhoz fűződő érzelmeiről írtatok.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50888 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Éowyn
Finduilas:
ugye?

Aragorn-Framir-Éowyn a 'szerelmi háromszög':
tehát:
Szerintem csak túl gyors volt ez a hirtelen szerelem Faramir iránt...ez az ami... nem tudom valahogy túl gyors volt...ezt tudom perpillanat ki nyomorítani gyűszűagyamból :P
Aragorn iránti szereleme Éowynnak olyan volt, mint amit Cicafül is írt és még valami keveredett bele:
először is az, h Éowyn fülébe Aragorn is és Faramir is egyfolytában ezt búgta, h 'nem vagy szerelmes Aragornba, nem vagy szerelmes Aragornba, nem vagy szerelmes Aragornba..."
másodszor is:keveredett bele egy olyan..."szívtipró-pasi-komlexus" Aragorn bizt helyes volt (ok: Tolkien idejében: szálas büszke férfiú :) ) és Éowyn olyan elérhetetlennek gondolta, olyan volt, mint a szomszéd hapsi (Cicafül) akibe mindenki szerelemes, és ő az elérhetetlen és akkor jött (ugyebár gyorsan Faramir, aki hasonlóan keves rendes helyes stb, és szeret téged! vagyis Éowynt! abban nem vagyok bizt, h Éowyn tiltakozott volna Faramir szerelme iránt...rájött, h Aragorn nrm lehet az övé, és nem a nincs ló, szamár is jó(amit már asszem írtam :) ) pl alapján lett Faramiré, hanem mert tényleg rátalált az igazira
Éowyn, mint mama:
szerintem is szült gyerekeket Faramirnak, bizt...szerintem is ilyen vagány anya(Áfonya) volt és nem "megszelidült", hanem megnyugodott(Morgana)
:D

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50835 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éowyn
Én hatot tudok felsorolni:
Csűrös Rozi
Aranymag
Arwen
Galadriel
Éowyn
A gyógyító öregasszony Minas Thirihben.

(7. Banyapók...)
:D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50831 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Éowyn
Emberek!
Azt olvasni mindenütt,hogy a könyvben hét azaz 7 nőalak áll szemben a férfias elemekkel.Nos,nekem sehogyan se jön ki a hét.Pontosan kikre gondoltak itt?-nem világos.
Namárié-Éowyn a királynő!!

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50825 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éowyn
Hmm, az én fanficembe az a bizonyos gyerek is beleszövődik... :D
De azt valahogy, akármit is írt Tolkien, nem tudom elképzelni, hogy Éowyn képes lett volna arra, hogy ennyire 'megszelidüljön'. Akkor már nem lenne Faramirhoz való. Erős, kemény, büszke nő. Az ilyenek nem szelidülnek, legfeljebb megnyugszanak.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50823 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Éowyn

Áfonya írta: Hú, én Éowynt valahogy nem tudom elképzelni kötögető nagymamaként...
szerintem biztosan szült gyereket Faramirnak - a középföldei társadalomban ez így az elfogadott. Én úgy képzelem, hogy olyan "vagány anyuka" lett, pl. kilovagolt a gyerekekkel, meg estleg még vívni is megtanította őket.... :D Szóval biztos nem ücsörgött otthon ölbe tett kézzel. :D


Hát, pedig igencsak megszelídült és félretette a kardot, olvasd csak el! Nekem Éowyn a kedvenc női szereplőm a könyvben (nagy választék amúgy sincs :D ), és ez volt az egyetlen dolog vele kapcsolatban, ami nem tetszett, hogy Tolkien túlságosan megszelidítette :? .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50815 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Éowyn
Én Morganával értek egyet.Éowyn nem Aragornba volt szerelmes,hanem abba,amit megtestesített:hatalom,méltóság,felülemelkedés "mindenen,ami földhözragadt"."Bámultad őt,mint kiskatona a nagy hadvezért..."
Nem is lett volna jó,ha aztán összejönnek,és különben is,mi lett volna Arwennel?Szerintem tökéletes úgy,ahogyan meg van írva-és ez nem olyan szerelem,mint Arwené és Aragorné,hanem egy kicsit más,de legalább olyan szép és valahogy emberközelibb.

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50806 Írta: Éowyn
Éowyn válaszolt a következő témában: Éowyn
:? :? :?
Te jó ég, micsoda bonyodalmak születtek itten, amióta nem jártam erre!!!
Valóságos labirintus bejutni ide. De legalább sikerült...

Namármost. Én a magam részéről mindenkivel egyetértek, aki azt mondja, hogy:
Éowyn sohasem volt szerelmes Aragornba, csak rajongása tárgyává tette, és azt szerette benne, ami lehetett volna általa. Márpedig ez nem szerelem.
Faramir az egyik legtökéletesebb fazon a Filmben, biztos boldogok lesznek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50770 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Éowyn
Hú, én Éowynt valahogy nem tudom elképzelni kötögető nagymamaként...
szerintem biztosan szült gyereket Faramirnak - a középföldei társadalomban ez így az elfogadott. Én úgy képzelem, hogy olyan "vagány anyuka" lett, pl. kilovagolt a gyerekekkel, meg estleg még vívni is megtanította őket.... :D Szóval biztos nem ücsörgött otthon ölbe tett kézzel. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50769 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Éowyn
Nagyon egyet értek Morganaval! :wink:
Aragornba tényleg nem szerelmes, hanem inkább magába a szerelembe. És asszem mindannyian átéltük, mikor 14 évesen belezúgtunk a szomszéd srácba, aki mondjuk 23 volt. Elméletileg megközelíthető lett volna, de mégsem. És akkor hány álmatlan éjszaka telt el, csak Rá gondolva. Legjobb barátnőnk vállán sírtuk el, hogy milyen szerelmesek vagyunk, de ő még csak észre se vesz. Azt mondtuk szerelmesek vagyunk belé, de ha visszagondolunk nem voltunk. És erre csak akkor lehet rádöbbenni mikor átéled az igazi szerelmet! :D :oops:
Faramirba meg nem akart szerelmes lenni, sőt az agya kézzel-lábbal tiltakozott ellene, de a szívnek nem lehet parancsolni. Az viszont igaz, hogy nagyon a végén történt mindez, és így nem volt rá idő, hogy Tolkien kifejtse. Hisz ott nem állt meg az idő... :)
Ezért tettem föl a kérdést, hogy vajon mi történt ezután? (és ezelőtt) Hogy folytatódott? Várom a saját fantáziátokból kipattant rövid kis történeteket, véleményeket! Pl. vajon Éowyn Faramir mellett megnyugodott, háziasszony lett és szült néhány kis lurkót? Vagy attól még (na jó nem ugyanúgy) "élt", pezsgett körülötte az élet? :?:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50736 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éowyn

Szerintem viszont ennél, hát most valahogy nem találom a pontos jelzőt, de más is belejátszik a dologba.
Éowyn érett, erős, szép és okos nő, akit arra ítélt a Sors (vagy inkább Szarumán?...), hogy egy megtört aggot ápoljon. Más lánynak az ő korában már férje, talán gyereke is van, ő pedig, mint a hercegkisasszony, bezárva az üvegpalotába. Az egyetlen valamire való férfi a testvére, alacsonyabb rangúakkal pedig nem lehet... (Legalábbis Tolkien nagyon metghúzza a határt az uralkodó réteg és 'szolgák között'. Figyeltétek már, hogy a szereplők kilencvensok százaléka a saját fajában magasan áll a társadalmi ranglétrán?) És akkor, mint az Ég kegye, betoppan a kis csapat, négy férfi. Gandalf öreg, Lagolas tünde (gondoljatok az emberek idegenkedésére, amit Tolkien sokszor megénekel), Gimli törp. És ott van Aragorn. Férfiasan, szálasan, erősen, bölcsen. Hát melyik lánynak ne dobogtatná meg a szívét, hasonló helyzetben.
Valahol olvastam egy szép hasonlatot: 'tiszta volt a szíve, mint az első szerelem után vágyakozó lányé...'
Éowyn szerelme plátói. Nem Aragornt szereti, hanem az általa a felek köré betörő valóságot, életet, szabadságot, amit eddig elzárt tőle rangja, helyzete. Felöltözteti, és egy álomképbe szerelmes. Az első szerelmünk, az az első, ami ritkán teljesül be, ilyen. Vágyakozás, álmodozás.
Aztán Éowyn találkozik Faramirral, és lassan ráébred a valódi érzéseire. Az álomkép szertefoszlik, és valós, igaz szerelem költözik a helyére.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50722 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Éowyn
valóban úgy néz ki a helyzet, hogy Éowyn bebezélte magának, hogy szereti Aragorn, ugynakkor csak a hatalmat látta, s szerette benne. de én -nemtom mi folytából- de nem tudom elképzelni, hogy ez a tényező oan mértékű szeretetet váltott volna ki belőle, mint amiet kiváltott. itt más is lehetett a háttérben nem "csak" nagyrabecsülés és tisztelet. (másrészt Aragorn is ezt mondta neki, és Faramir is.. mármint hogy ő nem is szerelmes Aragornba... )
a másik, a Faramiros ügy: nem összecsapott szerelem, de szentem nem is az igazi. bár úgy van leírva, hogy naon szerelmesek voltak egymásba (amit el is hiszek:) ) mégis vhogy váratlanul jött a dolog... mivel a könyben soha egy utalás nem volt az Arwen és Aragorn közötti kapcsolatról, ezért én sokkal yobban örültem volna, ha Éowyn Vándorral jön össze és nem Faramirral. dde a függelékek elolvasása után láttam, hogy ez képtelen egy dolog.. (mellesleg az én kedvenc férfiszereplőm Faramir, mint férfi.. a könyv alapján)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50712 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Éowyn
Szerintem így nagyon jó, hogy Éowy és Faramir összejött. Teljesen NEM értem azt aki azt mondta, hogy összecsapott ez a szerelem. Most kicsit rossz, hogy itt nincs meg a régi fórum, mert ott leírtam, hogy szerintem mi van (asszem a többiek is hasonlót írtak). Éowy Aragornba a hatalmat látta és a dicsőséget, a hírnevet, de nem a szerelmet. Inkább Aragornt beszélte be magának. Nem jó szó rá az, hogy nagyravágyó (sőt rossz), de hasonló. NEM :?:
Annyira zép lett a vége, hogy összejöttek (szorítottam is Faramirnak), és "megtört" (a jó értelemben) Éowyn :) .
Asszem már 100-szor mondam, hogy Éowyn meg lehet elégedve Faramirral, mert Ő egy isteni pasi. Okos, aranyos, kedves, helyes (ahogy elképzelem+ a képek), a rangja sem utolsó, és bátor katona is, akire lehet számítani, és megvéd, elábrándoztat....
MIRANDA NAGYON JÓ LESZ ÉOWYN-NEK!!!!!!

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50699 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Éowyn
Az nekem is tetszett hogy Éowyn összejött Faramirral.Azt meg lehet tudni hogy ARagornnal nem fog összejönni.Aragorn Arwent szereti.

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50693 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Éowyn
Galadriel Úrnő: persze, mert mi megmondtuk :mrgreen: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50681 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Éowyn
Én ott még nem tartok a könyvben, de már arra rájöttem hogy össze fog jönni Faramirral. :lol:

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50678 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Éowyn
Én nem hittem, hogy Éowyn Aragornnal jön össze, mert neki ott volt Arwen.
Az viszont nem tetszett, hogy miután összejött Faramirral, nem akart újra harcos lenni. De ez valószínűleg Tolkien korának felfogása volt, hogy a nőknek a háttérben kell maradniuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50670 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Éowyn
Huszadszori próbálkozásra talán sikerül beírnom ide. :evil:

Mindenesetre meglepett, hogy ennyire egyetértetek velem. Én mihelyt Éowyn Gondorba került éreztem, hogy össze fog jönni Faramirral. De tényleg, mintha nem teljesen önálló döntés lett volna ez. Barátnőm figyelt fel arra (én nem emlékszem rá), hogy azt mondják Éowynra miután összejött Faramirral, hogy meggyógyult. Mintha azelőtt nem lett volna teljesen magánál. És most végre rájött, hogy ő nem a királyt szereti, és a háziasszony élet a neki való. Ami szerintem nem így van.

Sean Bean szoknyában. :lol:
Egyébként nekem is van benne valami Boromiros. Éppen ezért nem hiteles, hogy szimpla feleség lesz belőle.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50653 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Éowyn
én is egyetértek veled Finduilas! Faramir télleg "bebeszélte" neki, hogy ő nem Aragornba szerelmes... (egyébként mintha vmi iesmit maga Aragorn is mondott volna..) szentem itt egyébként igenis fellépett a szerelem érzése.... nem tetszett túlzottan, hogy a végén Faramirral jött össze, bár "kedves kis párt" alkottak, de nekem nem az volt az érzésem, hogy "hűűű, Éowyn most rátalált az igazira..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.654 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére