Lassi Laurië szerkesztőség

Több
21 éve 3 hónapja #90566 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Én is csatlakozom a gratulálók sorához.
A második szám sokkal jobb lett, mint az első! 8)

Szeretnék külön köszönetet mondani azoknak, akiknek a műve különösen megérintett:

- Gumipóknak, az egyre javuló minőség miatt 8)
- Morganának, a Beköszönünk-ért :)
- Lamoraknak, aki kezünkbe adta Ariadné fonalát a szövegvariánsok labirintusában :idea:
- Olórinnak, Sercli fia, Kifliért :wink:
- Aielessnek és Áfonyának, A Világ legrövidebb könyveiért :lol:
- Sötét Úrnak, a MinimalArt abszurd humoráért és a ValaVilágért :mrgreen:
- Cueddo-nak, a cím nélküli verséért, Ady verseihez hasonlítható :!:
- Lonnia-nak, hogy Nikó Baggins Elveszetten-je után visszaadta nekünk a Reményt :agree:

- Yavannának, a Téli nyitányért - bámulatos vers ez is! :wink:
- a rajzpályázat nyerteseinek, hogy műveikkel hozzájárultak az újság értékéhez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90528 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sziasztok!

Hol lehet vajh' beszerezni a Lassi Laurië régebbi számait? (vagyis izé... bevallom, most csatlakoztam ide, és még nem sikerült az egész oldalon átrágni magam, így lehet, hogy erről van máshol info... valamint azt sem tudom, hogy hány száma volt eddig a Lassi-nak) Nagyon-nagyon szeretném megszerezni...
Előre is köszi, ha valaki segíteni tud!

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90513 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: De szerencsére le nem maradt semmi, úgyhogy ilyen téren is fejlődtünk.


[size=9:3am1mmzq]Sajnos egy dolog lemaradt, amit én még egy ideig azt hiszem emlegetni is fogok, de azért Gumipók ne hidd, hogy annyira haragszom érte. Én sokáig senkire sem tudok haragudni, főleg nem egy olyan személyre, akki ennyi mindent megtett a Lassiért, a LEP-ért és az MTT-ért. :wink: [/size]

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90455 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tudjátok, engem mi bosszant a legjobban? A következők: "a Gyűrűk Ura", "a Hobbit", "a Szilmarilok". Amikor olvasom a Népszabadságot, a Kincskeresőt vagy összes többi újságot, amikben az újságírók még arra sem veszik a fáradtságot, hogy utána nézzenek az általuk egekig felmagasztalt könyv címének, akkor a hajamat tépem. Mert ugye hülyeséget tanítanak a népnek. De amikor kinyitom az MTT újságját, és abban elolvasom az MTT (és kis hazánk) egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) Tolkien-szaktekintélyének cikkét... szóval becsukom a szám. Asszem nincs értelme ilyen körülmények között másoktól elvárni azt, amire mi sem vagyunk képesek.

Amúgy tök jó lett a Lassi. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90299 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Akkoris nagyon jó!! :wink:
Mikor lesz a következő?? :P :twisted: :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90274 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Az a gond, Penn, hogy még így is többször átnéztük az anyagot annál, mint amit az idő engedett. Sajnos hiába álltunk neki a szerkesztésnek, tördelésnek időben, mert egy szoftveres ördögi kör miatt a háromnegyede tájáról előröl kellett kezdeni az egészet. Ráadásul a Lassi munkálatai egybeestek a LEP dekorációjához és a rajzpályázat archiválásához szükséges tennivalókkal is, így végül is minden megvolt a megfelelő korrektúrához, csak az idő és a gépidő nem. Ráadásul állandóan kiakadó szoftverrel kellett dolgoznunk, ami a hibák felgyülemlését igencsak segíti... :o (
Mindazonáltal nagyon egyetértek abban veled, hogy sokkal alaposabban át kell nézni az anyagot, mert az én példányomban botrányos dolgok vannak, hemzseg benne a "lakodalom" - és csak remélem, de el nem hiszem, hogy a többiből kimaradtak. (lakodalom: szövegrészek tévedésből eredő ismétlődése, a tördeléskor bekövetkező hibák miatt.) De szerencsére le nem maradt semmi, úgyhogy ilyen téren is fejlődtünk.
Remélem, hogy a következő számban már a kurziválásra és egyéb tördelési finomságokra is oda tudunk majd figyelni - egyelőre azonban azt kell mondjam: le a kalappal Gumipók és Cicafül előtt, akik a legtöbbet dolgoztak a végső eredményen. Aki nem volt ott velük és nem látta, el sem hiszi, mekkora munkát és mennyi időt fordítottak erre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90140 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Penni: Ez most eléggé elszomorított... :? :( De legközelebb ennél is jobb lesz! (de nekem ez is nagyon-nagyon tetszik, és (csúnya mód) de nagyon büszke vagyok rá, hogy én is részese lehettem...)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90119 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tetszik az újság, tényleg nagyon jó, színvonalas. Egy gondom van: elég sok benne a helyesírási, mondatszerkesztési és tördelési hiba. Én szívesen átnézném az anyagot, mielőtt nyomdába kerül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90088 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Köszi, hogy beraktátok a rajzomat az újságba! *virtuális puszik szállnak a szerkesztőség felé*
De vmikor azért szeretném visszakapni... :roll: :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90002 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gumipók: csak azt szeretném mondani, hogy még azzal az egy hibával is Nagyon Jó Lett A Lassi! Tényleg tetszik :itscool:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89957 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sziasztok!

A Lassival kapcsolatban:

az újságot hivatalosan a rendezvényeinken lehet megvenni (MTT közgyűlés, februárban szegedi konferencia), egyébként Gumipóknál pihennek.

Keressétek meg őt privát üzenetben (bár valszeg csak egy hét múlva fog válaszolni, mert most szabadságot vett ki), hátha a fentieken kívül is hozzájuthattok.

Üdv,
Morgana

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89943 Írta: Manwe
Manwe válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de hogyan és mennyiért, nomeg mikor lehet hozzájutni az újságotokhoz?
Légyszi válaszoljon valaki, legalább a beszélgetőt topicban.
Természetesen ha valami ötletm lesz azonnal megosztom veletek, bár
ezt lehet nem kéne feltételezni.
Na, köszi.

"A köntöse kék és kék a szeme lángja is,
és zafír kezében a jogar, melyet a noldák
készítettek neki."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89934 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy kinél lehet még megvenni a tegnapi napon fellelhető lapot, mivel én sajnos valahogy elfelejtettem, pedig igazán meg akartam csodálni. Előre is köszönöm: Patiszon

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89928 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nagyon klassz lett a mostani Lassi, gratulálok magunknak. Gumipókot és SÚ-t már személyesen is elismerően hátba veregettem, és most virtuálisan a többiekkel is hadd tegyem meg.

A Valinori hírmondóba szánt írásomat Legolas-találkozóról egyszerűen elvetettétek, vagy csak ennyire átírtátok?
Máskor azért szóljatok lécci, akkor nem dolgozok hiába. :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #85071 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Nem akarok belekotnyeleskedni, de szerintem felesleges határidőt kiírni a cikek megírásához, beadásához. Természetesen tisztában vagyok a lapzárta fogalmának problematikájával :biggrin2: , de el lehetne rakni a z írásokat a következő számhoz! Ha folyamatosan küldenek anyagokat, sokkal nagyobb az esélye, hogy bővül a kínálat, s akkor majd válogathattok!


Gandalf ez alapvetöen nem rossz 5let az állandó aktualitásu cikkek esetén. Gond, csak akkor van, ha valakinek van egy aktuális Tmája, halogatja a megírását, végül aztán nem fér be a számba. Az ilyen jellegü cikkek miatt jó az, ha van 6áridö. Azonban ettöl függetlenül bárki mármikor bármit küldhet, amiért nagyon hálásak is vagyunk! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #84989 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
elküldtem a mailt a Lassi levlistájára, de nem engedi.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #84954 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nem akarok belekotnyeleskedni, de szerintem felesleges határidőt kiírni a cikek megírásához, beadásához. Természetesen tisztában vagyok a lapzárta fogalmának problematikájával :biggrin2: , de el lehetne rakni a z írásokat a következő számhoz! Ha folyamatosan küldenek anyagokat, sokkal nagyobb az esélye, hogy bővül a kínálat, s akkor majd válogathattok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #84899 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A cikkek leadási határideje eredetileg Dec 15. volt, de úgygondoltuk a 20-ig beérkezett cikkek még beleférnek, ha valakinek szüksége van még egy kis időre.
Az újság szerkesztése 21-22-23-án esedékes a RazorPoint irodában úgyismondhatnám az "MTT székházban" ::::)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #84878 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Pillanat-pillanat!
A CD füben nem abban maradtunk, hogy az a bizonyos határidö 20.-a? :roll: Ez számomra igencsak fontos kérdés, mivel még csak mostanság fogok bele az anyaggyüjtésbe! :oops:

Gumipók: Ha lehet és eljön az ideje, jó lenne majd belelesni a szerkesztésetekbe, hagy tanuljak! :wink: Viszont ehhez majd jól jönne egy kis infó, hogy kb mikor esedékes a dolog, mert akkortájt lesz a rajzpályázat zsürizése is, amin ott kellene lennem!
(Jó Eru! Hogy ezek milyen magyartalan mondatok! :oops: De hát hajnali 4 lesz lasssan!)

Morgi: Miért ragaszkodsz te annyira ahoz, hogy a 'rendes' nevem alatt kerüljön be a versem a lapba? :hein: Még nem tudom pontosan mit is szeretnék, de majd elválik! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83508 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gumipók: ezer hála és köszönet Tenéked!!! *pussz-pussz* 4re ott leszek! :wink:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83439 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Jó akkor a te kedvedért annyiban módosítom a dolgot, hogy én 4-től ott leszek. Aki tud jöjjön négyre, aki nem az folyamatosan érkezzen 6-ig akkor amikor tud. Így jó? :::: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83436 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Drága Gumipókocska!

Nekem a 6 óra semmiféle képpen nem jó.... :roll: :(
Vagy elotte, olyan 4 magasságában lenne okés, vagy utána 8 után, 9 körül. Sajnos lehet, hogy én nem tudok menni...

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83393 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kedves Szerkesztők!

Most, hogy közeledik a cikkek leadási határideje (két hét), úgy érzem szükség van egy ösztönző és lelkesítő hatású szerkesztői találkozóra.
Ennek helyszine és időpontja: December 4. Szerda 18.00 CD-Fű (ahol a multkor volt.
Akik az előző találkozón jelen voltak és feladatot vállaltak azokat a mostanira is elvárom, rajtuk kívül pedig bárkit szívesen látunk aki kedvet érez az újságíráshoz, illusztráláshoz, szerkesztéshez.

A Lassi második kiadása szempontjából létfontosságú, hogy mindenki ott legyen aki tud.

Addig is mindenkinek jó munkát:
Gumipók

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83305 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Bocs azoktól, akik nem kaptak levelet, viszont én köremailt írtam, úgyhogy szóljatok Sötét Úrnak, aki kezeli, hogy hozzátok nem jutott el.

Lamorak: Már akartam írni, de tegnap nem volt hotmail, hogy nagyon örülök az ajánlatodnak, a cikkeknek. Igen, feltétlenül írd meg őket, ha tudod!
Köszönöm.

Rayan: Várom a termést! :)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83261 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Morgi, ezt a levelet én se kaptam meg... :roll: De én is küldöm oket!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83260 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Hétvégén vagy jövő héten (remélem) megirom az eltervezett rövid tanulmányt-cikket, és küldöm én is. Ugye, a februári konferenciáról is lehet benne valami? Mert akkor arról is irok egy másikat.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83156 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nem biztos, hogy teljesen ide tartozik, de azért megkérdezem, ha már itten vagyok, max majd kitörlitek! Szal:
Mit jelent Lassi Laurië??
_____________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83127 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Morgie, én nem kaptam meg a levelet :( Ezer bocs, szerdára szalonképes állapotba hozom és átküldöm a Humor nyersanyagát.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83120 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
KEDVESEIM!

A hétvégén küldtem egy levelet, melyben megkértelek Benneteket, hogy küldjétek át az eddig összegyűjtött cikkeket, anyagokat, ötleteket stb.
Ezt egyedül (!) ÉSzAH tette meg...
(Neki köszönöm.)

Ismét felhívom figyelmeteket, hogy sürget a december, és ha már az ünnepek nem is számítanak, hiszen annyi időnk van..., én részemről nem szándékozom a ZH-, és vizsgaidőszakomat az újság szerkesztgetésével tölteni!!! Ha jól emlékszem, december 15-ét jelöltük meg határidőnek, az pedig igencsak hamar eljön.

Tehát: munkára fel
MOST-RÖGTÖN-AZONNAL!!!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81268 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A Lassi második kiadása a Tolkien szülinapi rendezvényén fog megjelenni.
Addig van időnk alkotni::::))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.526 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére