Lassi Laurië szerkesztőség

Több
21 éve 1 hónapja #104561 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Layla: nagyon örülnénk és szívesen vennénk, ha készítenél rajzokat, illusztrációkat... (ha esetleg scannelési gondjaid vannak - megoldjuk) - küld el Gumipóknak v. nekem a rajzokat! :D :D

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104560 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kedves Lassi szerkesztőség!
VÉGRE megtudtam szerezni a Lassi 2.számát és hallottam is hogy rajz "nehézségek" vannak..nos ha gondoljátok és lenne rá igény én szívesen vállalok rajzolást..rajz szakos is vagyok meg ... sok a szabadidőm..és szívesen segítek..ha gondoljátok.. :oops:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104144 Írta: Arathorn fia Aragorn
Arathorn fia Aragorn válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Lenne valami mód rá, hogy hozzájussak egy Lassi példányhoz?
Ha igen légyszi tudassátok, hogy hogyan!
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103390 Írta: Mabus
Mabus válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Csak annyit kérdeznék hogy az ujság elsö számának anyaga megtaláklható e valahol elektronikus formában, illetve tervezitek e egy ilyen adatbázis elkészítését?

Ugyanez vonatkozik az elöadások anyagára is, nekem ugyanis nem sikerült ott lennem, de azért érdekel a téma.

Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102998 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Támogatom az ötletet.
Majd a mai megbeszélésen részletesen megbeszéljük.
Remélem minden érintett tud a mai CD-fű (17óra) beli összejövetelünkről.
Bevallom amikor emileztem a Lassi levlistára akkor ide is be akartam írni a találkozót, de éppen haldoklott nálam a tolkien.hu utána pedig kiment a fejemből.
Szóval aki eddig nem tudott róla az mostmár tud (sajnálom hogy csak ilyen későn)

üdv

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102723 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szerintem az előadások tényleg meghaladják a Lassi ilyen célra rendelkezésre álló kapacitását. Meg kellene hagyni őket a konferencia-kötetre. Viszont tényleg kellene egy összefoglaló a szegedi eseményekről, egy tényszerű visszaemlékezés, egy-egy humoros "lazítóval" tarkítva. Az "élménybeszámolók" (pl. bandázás, stb.) szerintem külön szekciót képezzenek. Lehetne mondjuk egy "Szeged" oldal (vagy kettő, vagy akár három), ahol mind a kettő helyet kaphatna.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102660 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Mind a 20 előadásét????? Ne viccelj, az több Lassi-szám lenne....


Dehogy! :) Egyet-egyet... Pl. Lamorak előadását... Válogassatok! :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102325 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Mind a 20 előadásét????? Ne viccelj, az több Lassi-szám lenne....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102285 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Cicafül írta: Kedves Loth!

Lamorak írta: Mivel most látom, hogy a Lassiban nem irtam meg, elmondom itt, hogy a konferencia válogatott anyagából egy tanulmánykötetet szeretnébk csinálni, lehetoleg minél jobb kiadónál, minél jobb terjesztéssel. Ki fog derülni.
A maradékot itt-ott fogjuk megjelentetni-- Lassiban, egyéb folyóiratokban, esetleg hallgatói lapokban (az egyik szegedi hallgatói lap már bejelentette, hogy szivesen közölne).


Nos, addig is, amíg az említett kötet megjelenik, némi dolgokat azért le lehetne közölni a Lassiban... Főleg, mert az elkövetkező hat-kilenc hónapban esély sincs rá, hogy megjelenjen... :(

Szóval én arra gondoltam, hogy az előadások szövegét be lehetne rakni, mert a kötetben úgyis egy hosszabb verzió fog szerepelni.

Hm?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102281 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kedves Loth!

Lamorak írta: Mivel most látom, hogy a Lassiban nem irtam meg, elmondom itt, hogy a konferencia válogatott anyagából egy tanulmánykötetet szeretnébk csinálni, lehetoleg minél jobb kiadónál, minél jobb terjesztéssel. Ki fog derülni.
A maradékot itt-ott fogjuk megjelentetni-- Lassiban, egyéb folyóiratokban, esetleg hallgatói lapokban (az egyik szegedi hallgatói lap már bejelentette, hogy szivesen közölne).


"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102251 Írta: Loth
Loth válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Lehet, hogy ez hülye ötlet, de mi lenne ha a következő Lassiba beraknátok egyet-kettőt a szegedi konferencia előadásaiból? :?: Szerintem sokan vannak akik nem tudtak elmenni, de érdekli Őket, hogy mikről volt szó. :)

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101983 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kedveseim!

Már egyszer elkezdtem, de túl fáradt vagyok ahhoz, hogy újra törölgessek (bár lehet, hogy megteszem).
Ezért tisztelettel megkérlek Benneteket, hogy a balrogokkal vonuljatok át a Középfölde téma megfelelő topicjába, ezt pedig hagyjátok meg eredeti rendeltetésének!!!

Köszönöm!
Üdv,
Morgana

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101735 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Biztos, hogy Szauron Szájára utal? Én úgy emlékszem, az ő nevére már senki sem emlékszikl, ő maga is elfeledte...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101715 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Umm... igazatok van. Húzok is vissza vokálba ;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101612 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A magyar verzióban (nem tudom, hanyadik átirít után készült, a tünde köszntés (elen síla...) sem pontos benne) viszont kétségtelenül ember, valószínuleg varázsló...
És Vasudvard leendo ura, bár egy kicsit elbízza magát.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101602 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sauron Száját valóban Gothmognak hívták, annak a koncepciónak a jegyében, hogy Sauron oldalának néhány jellemző alakja vagy tárgya az elsőkorból származó nevekkel van megnevezve (l. még Grond). Ez a tipológiás gondolkodás egyik formája szerintem.

Fosterben egyébként (legalábbis az enyémben) két Gothmog cikk is van; ezek közül a második Sauron Szája, akiről Foster azt írja, hogy 'may have been a Nazgul' (bár ezt szövegszerű bizonyítékkal nem tudja alátámasztani, és hivatkozni is csak egy helyre hivatkozik).

Érdekesebb viszont az, hogy a GyU korábbi verzióiban (a vázlatokban és korábbi szövegekben) Sauron Szája egyértelműen Nazgul volt: mikor elkezdődött a csata, ledobta a fekete köpenyt, és eltűnt; ezt követően tűntek fel a Nazgulok.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101568 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Dínchamion írta:

2. évfolyam, 1. szám


Namármost. Én úgy tudtam, hogy az évfolyam az egy teljes évi megjelenést jelez, nem pedig a naptári évhez igazodik... Javítsatok ki ha tévedek... De szerintem 1. évf. 2. szám.


Megkérdeztem apukámat is - h authentikus forrással támasszam alá :lol: (aki újságíró) -, és azt mondta, hogy, amit mi írtunk, az az úm. hivatalos, de a másikat is használják, ám az a ritkább. Megjegyzem, én is így tudtam.

Üdv:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101554 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A MERP-re már csak azért sem jó hivatkozni, mert nemhogy nem elfogadható forrás, de néhol olyan szintű megerőszakolása a tolkieni koncepciónak, hogy pfúj!

Menjünk egy kicsit vissza a topic eredeti témájához:

A Lassi legutolsó számának címlapján a következő olvasható:

2. évfolyam, 1. szám


Namármost. Én úgy tudtam, hogy az évfolyam az egy teljes évi megjelenést jelez, nem pedig a naptári évhez igazodik... Javítsatok ki ha tévedek... De szerintem 1. évf. 2. szám.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101552 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gothmog benne van a Szil-ben, és még Szauron csatlósaként is igen erősen balrog. Ha jól emlékszem, őt iktatja ki Glorfindel Gondolinnál. A nazgúlok közül "hivatalosan" csak Khamult nevezte meg Tolkien - ld. A Gyűrű keresése.

Csatlakozom az előttem szólókhoz: minden tiszteletem a szerepjátékosoké, de a Tolkien.hu-n maradjunk az authentikus forrásoknál, azaz JRRT-nél.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101529 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gothmog nem csak balrog, tényleg volt valahol a ROTK-ban említve, Szauron egyik csatlósa, de nem tudni pontosan, lidérc-e, vagy csak közönséges ember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101368 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Arnyelf írta: Mellesleg a nazgulok nevei megvannak, az RPG könyvben (MERP) szereple mind a kilenc :)


A MERP-könyv nem hiteles, annak részletei nem Tolkien-szövegek; a MEPR-re nem hivatkozunk (ahogy benne is van a Lassi-cikkben).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101358 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szerintem a Szilmarilokban is szerepel Gothmog, mint balrog (bár nem biztos, de én egybol egy balrogra asszociálok nevét olvasva, valahol tehát olvasnom kellett)

Egyébként ha a nazgulok nevére kívánsi valaki kérje oket hogy mutatkozzanak be... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101352 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sziasztok!

Lassan-lassan eljön az ideje, hogy komolyan hozzálássunk a következő Lassinak.
Sok szeretettel várok mindenkitől cikkeket, élménybeszámolókat, novellákat, verseket, tudományos jellegű megmozdulásokat!
Hogy el ne feledjétek, a tartalom összegyűjtése több lépcsős. A megfelelő szerkesztőségi tagoknak küldjétek el a szövegeket és ők is meg fognak keresni emberkéket, különböző kérdésekkel.

Hírek és ismeretterjesztő : Rayan , Yavanna ( Ancalimon )
Versek és novellák (saját irodalom): Cicafül , Elanor , Evenstar
Tudományos : ÉSzAH , Morgana
Humor : Rayan
Találkozások, élménybeszámolók: ÉSzAH

Grafika : Gumipók , Cicafül
Design : Sötét Úr , Gumipók

Aki volt a hétvégi konferencián, az írjon róla bártan, akár az esti bandázásokról is!

Lamorak: a témában Tőled külön várok egy (tudományos) recenziót. Értékeld, kérlek a hétvégi konferenciát! De megy majd a levélben részletesebben is.

Ne feledjétek: az van, amiben hiszünk! Úgyhogy munkára fel, olyan újságunk lesz, amilyet mi magunknak megálmodunk és megvalósítunk!

Minden jót!
Üdv,
Morgana

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101350 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Peredhil írta: Lamorak.
Látom neked nagyon "most beléd kötök" betegséged van.
Akkor hát elárulom, hogy a Tolkien Enciklopédiából vettem.
Ha kifogásod van, az ellen hogy én elmondtam vagy tévedtek kérlek közöld.


1. Nem értem, miért kellett ezt annyira titkolni-- ha a szerepjáték szabálykönyvből vetted volna, akkor már igen, de a Foster-féle Enciklopédia egészen elfogadott forrás, semmi értelmét nem látom a 'nem árulhatom el' típusú ködösítésnek.
2. Nem mindegy, hogy magyar vagy angol Foster: a magyar Fosterben vannak fodítási következetlenségek (pl. Gollum a magyarban bevett Gollam helyett; különösen földrajzi nevek lettek összekeverve, mert nem minden magyarul kiadott térkép egyezik meg a megnevezésekben).
3. Ezen felül: ha állítasz valamit, tanuld meg, hogy bizonyítani kell, alá kell támasztani; és ha valaki ennek hiányát számonkéri, az nem 'beléd köt', csak azt kéri, amit neked amúgy is meg kellett volna tenned. Különösen akkor, ha Brisának van igaza, és Foster egyáltalán nem támogatja az állításodat.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101336 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Peredhil írta: Lamorak.
Látom neked nagyon "most beléd kötök" betegséged van.
Akkor hát elárulom, hogy a Tolkien Enciklopédiából vettem.
Ha kifogásod van, az ellen hogy én elmondtam vagy tévedtek kérlek közöld.


Peredhil, ne sértődj meg. Lamorak tudós, és mint ilyen "megköveteli" a forrás megnevezését. Szakmai ártalom. :wink: Amúgy aki "komoly" (értsd tudományos jellegű) témában ír, annak valóban alá kell támasztania állítását a forrás megnevezésével. Ez nemcsak a tudósok között, hanem itt a Fórumon (pl. a Középfölde kategórián belül) is alapvető elvárás.

Megnéztem az Enciklopédiát. Gothmog a "Balrogok Ura" (ld. 172. old.), és nem a nazgúloké! Nem mindegy ám. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101332 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Lamorak írta:

Peredhil írta: Tévedtek.
Nem a boszorkány úr.
A Nazgulok között az egyiket Gothmog -nak hívták.
Ha jól emlékszem a rangsorban a 2.-ikat.
Mielött meg kérdeznétek hogy honnan tudom, arra ez a válaszom:
Nem árulhatom el. Ha valaki utána néz, rájön.
De ne hidjétek hogy én találtam ki.

Üdv!


De bizony te találtad ki, vagy félreértettél valamit. Gothmog a balrogok urának a neve az elsőkorból.
A 'nem árulhatom el' típusú forrásmegnevezések nem elfogadhatóak: vagy bizonyítasz szöveggel és hivatkozással, vagy nincs érvelésed.


Lamorak.
Látom neked nagyon "most beléd kötök" betegséged van.
Akkor hát elárulom, hogy a Tolkien Enciklopédiából vettem.
Ha kifogásod van, az ellen hogy én elmondtam vagy tévedtek kérlek közöld.

Üdv. :P eredhil

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101324 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Peredhil írta: Tévedtek.
Nem a boszorkány úr.
A Nazgulok között az egyiket Gothmog -nak hívták.
Ha jól emlékszem a rangsorban a 2.-ikat.
Mielött meg kérdeznétek hogy honnan tudom, arra ez a válaszom:
Nem árulhatom el. Ha valaki utána néz, rájön.
De ne hidjétek hogy én találtam ki.

Üdv!


De bizony te találtad ki, vagy félreértettél valamit. Gothmog a balrogok urának a neve az elsőkorból.
A 'nem árulhatom el' típusú forrásmegnevezések nem elfogadhatóak: vagy bizonyítasz szöveggel és hivatkozással, vagy nincs érvelésed.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101321 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tévedtek.
Nem a boszorkány úr.
A Nazgulok között az egyiket Gothmog -nak hívták.
Ha jól emlékszem a rangsorban a 2.-ikat.
Mielött meg kérdeznétek hogy honnan tudom, arra ez a válaszom:
Nem árulhatom el. Ha valaki utána néz, rájön.
De ne hidjétek hogy én találtam ki.

Üdv!

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101199 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gondolom, a Boszorkányúrra célzott.. bár ez nem igazi név.... de azért több a semminél.. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101156 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Ancalimon írta:

Peredhil írta: ... Khamul a nazgulok egyikének tényleg ez a neve, akkor már két nevet ismerünk nem egyet?...


Hm. És szerinted akkor mi a másik ismert név?


Szerintem Béla... (Az egyik tutira Khamul.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.571 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére