Lassi Laurië szerkesztőség

Több
15 éve 7 hónapja #370473 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nagyon leállni azért nem érdemes - mindig van késleltető tényező, de nem mindegy, hogy mikor üt be. ;)

A beszámoló készül azért, nem kívánom elhúzni. Amúgy a képek meg a videók (nekem van, bibííí :) ) sokat segítenek az élmények frissítésében...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370466 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
SÚ, amint látod, idén már nem lesz Lassi, úgyhogy rohanni nem kell, de azt sem szeretnénk, hogy ezt tudva mindenki hátradőljön, aztán 2-3 hónap múlva meg azon aggódjon, hogy hű, már mindjárt határidő és még semmi nincs kész.
ez nem személy szerint neked szólt, csak sajnos ez szokott történni általánosságban.
konkrétan Neked: OK, semmi baj, nem kerget egyenlőre a tatár, de kérlek 1 hónapon belül legyen meg. igazából azért szerettem volna még augusztusban - szeptember elején, hogy abszolút frissek legyenek az élmények. de ha így is megy, akkor minden OK :)
köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370462 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Orsie: a szlovén cuccal kések egy kicsit, elakadtam a szakdolgozatommal egy olyan dologban, amivel két napja folyamatosan szívok már. (Még rágyújtani is el-elfelejtettem közben...) De coming sooon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370438 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: A "Lassira kapott pénz" témában, némileg Ankalimonra kontrázva, az a véleményem, hogy ha az NCA kifejezetten a Lassira adott pénzt, azt kifejezetten a Lassira költsük - és amit eddig költöttünk rá, szabadítsuk fel másra.


Ezt tesszük. Ezért írtam hogy ez a támogatás némi pénzügytechnikai manőverrel megtámogatva az általános költségeink szempontjából jelent plusz forrást (mivel az évi két Lassi előállítása kb annyi, vagy kicsit több, mint a kapott összeg.)

Megismétlem a korábban írtakat: jó lenne, ha a legközelebbi Lassi (2009/1) a LEP-re jelenne meg.

Viszont jelenleg semmilyen szinten sincs szó egy közbülső (2008/3) szám kiadásáról - erre nem érdemes készülni. (Egyrészt nincs pénzünk, másrészt nem nagyon van értelme 2 havonta megjelenni, amikor van, hogy 8-10 hónap is eltelik két szám között...) Nem teljesen lehetetlen, hogy az elnökség esetleg máshogy dönt - de szerintem nem fog... ;-)



Értem, és elfogadom az indokokat a tavaszi/őszi rendszer fenntartására - nem véletlenül választottuk annak idején ezt. Igazából ellene csak azt tudom felhozni, hogy egy ideje már a másik ütemezési periódushoz áll közelebb a gyakorlat, illetve, hogy az elmúlt 6 év tapasztalata szerint (meglepő módon), a nagyrendezvényekre időzített megjelenési időpontokat sokkal többször sikerült tartani, mint a közgyűlésieket...
Viszont ebben a kérdésben úgyis a közgyűlés dönt, úgyhogy majd ott jól megbeszéljük.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370423 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nido, Rózsa: egyetértek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370420 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

nido írta:

Ankalimon írta: Úgy tűnik most már hosszú távon is ehhez tartjuk magunkat: ha a Közgyűlés is jóváhagyja, ezután minden évben lesz egy téli (LEP) és egy nyári (Tábor) megjelenés.



hosszú távon semmiképp nem támogatom, h lepre és táborra legyen lassi. főleg utóbbinál nagyon rossz időben vannak az előkészületek, nem csak nekem, hanem a szerzők kb felének is.


A tavaszi-őszi megjelenés mellett a szerkesztők által leirtakon túl - a cikkirók és szerkesztők leterhelés a vizsgaidőszakban - még az alábbi érvek szólnak.

- A két legnagyobb, kifelé is jelentős rendezvényünk a LEP és a TÁBOR. A tavaszi-őszi szám esetén fissebb lenne a beszámoló. Ugyanakkor a következő Tábor és LEP előtt beharangozó is lehetne. (Én abban bizom, hogy a LEP marad. :-) ) Ugyancsak érdemes a többi I. félévi rendezvényről minél előbb beszámolni, ősszel már kit érdekel, kicsit elkésettnek túnik ....
EGÉSZÉBEN SOKKAL FRISSEB, AKTUÁLISABB LEHETNE AZ UJSÁG A TAVASZI-ŐSZI KIADÁSSAL. Ez olvasói vélemény is !

- Jelenleg a tagoknak ingyen jár a Lassi. Ezt legcélszerűbben a KGY-ne lehet kiosztani, ahol a tagok jelentős koncentrációja fordul elő. :-) A KGY meg nem feltétlenül májusban lehet, hanem tavasszal hamarabb.

- A korábbi tapasztalat is azt igazolja, hogy a LEP-re és Táborra szánt Lassik gyakran megcsúsztak, tehát a szerkesztők aggálya jogos. A szám igy tavasszal, az előző évi nyári beszámolóval már végképp sokat veszitett frissességéből.

Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370375 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Ankalimon írta: Úgy tűnik most már hosszú távon is ehhez tartjuk magunkat: ha a Közgyűlés is jóváhagyja, ezután minden évben lesz egy téli (LEP) és egy nyári (Tábor) megjelenés.


hosszú távon semmiképp nem támogatom, h lepre és táborra legyen lassi. főleg utóbbinál nagyon rossz időben vannak az előkészületek, nem csak nekem, hanem a szerzők kb felének is.

persze el lehet mindent időben kezdeni, ezt idén meg is próbáltuk tavasszal, de majdnem mindenki határidő környékén küldte ez írását, pedig igazán volt rá jópár hét.
néhány cikk pedig kifejezetten aktuális dolgokról szól. szeretnénk minél kevesebb olyan beszámolót, ami fél évnél sokkal régebbi eseményt dolgoz fel. ez pedig azt jelenti, h bizonyos cikkeknek a nyári lassihoz MUSZÁJ vizsgaidőszakban készülniük és a télit se tudja nudli december előtt összeszerkeszteni.

átmenetileg (amíg lóg a levegőben a hiányzó 2007-es pótlása) áttértünk erre. részemről nem teljesen megoldhatatlan, h a következő lassi januárra jelenjen meg, de hosszú távon szeretnék visszatérni az őszi-tavaszi megjelenésre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370361 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: Orsie, ha sikerül úgy összehoznom mindent, ahogy szeretném, akkor a hétvégén küldöm a beszámolómat. Még van rajta dolgom.

SÚ, imádlak :) csak vasárnap este tudom úgyis olvasni, holnap elutazom.

Kincső, köszi az infót!

változatlanul várom Ankalimon javaslatát az angol nyelvű kiadványra és az általam leírtakra.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370359 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A bankjegyekre, és a számlánkon lévő számjegyekre nincs ráírva, hogy melyik forint tartozik a támogatáshoz, és melyik nem. Ebből a szempontból az elszámolás a lényeg. Szóval egyről beszélünk szvsz. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370358 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Félreértés ne essék: előbb-utóbb az összes nyert pénzt Lassira fogjuk költeni (nem is tehetünk máshogy, ez a pályázat lényege), de a fizikailag rendelkezésünkre álló pénzt - ahogy Ankalimon fogalmazott - mindig "pénzügytechnikailag" költjük el a legsürgősebbekre. Tehát volt olyan, h. a működési ktgekre kapott 400e-ből előlegeztük meg a Lassit és a pólókat, de elszámolásnál természetesen működési ktg-ekről szóló ellenszámlát adtunk be (hiszen pl. a tagdíjak, amik alapvetően a Lassit fedezik, később folytak be, és az elszámoláshoz szükséges számlák lehet h. később keletkeztek). Most viszont fordított a helyzet: várható sok sürgős kiadás az új helyiséggel, tehát technikailag lehet h. erre költjük először a számlákon lévő pénzt, és később Lassira. (Arról nem beszélve, h. a 320e még fizikailag nincs a számlánkon! :idea: )

Ez az én okoskodásom a rendelkezésre álló infókból, hozzáértőbbek majd javítanak ha tévedek. Nyilván a végleges döntés az év hátralévő ktgvetésének pontos ismeretében fog születni, de egyelőre a vázlatos számítások arra utalnak, h. vannak sürgősebb költségeink sajnos. :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370352 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Akkor én is pontosítok: a "szépen kidolgozott" arra akart utalni, hogy tartalmilag gondosan átgondolt és felépített szám legyen. A külalak természetesen a gazdasági lehetőségeinkhez kell igazodjon. Annak nem látom értelmét, hogy a Lassira többet költsünk a jelenleginél, ha csak nem a tartalom indokol nagyobb terjedelmet. És a verses rovat felelőseként talán furcsán hatok azzal a kijelentéssel, hogy nem (feltétlenül) a versek számát akarom gyarapítani.

Ha nincs "extra Lassi", az nem jelenti azt, hogy nem érdemes egy tervezetet összeállítani az idegennyelvű kiadványra. Pusztán azért, mert fel lehet használni később is, illetve - ha megcsináljuk - úgy érdemes összehozni, hogy az egy következő "szokványos" Lassihoz is anyagot jelentsen.

A "Lassira kapott pénz" témában, némileg Ankalimonra kontrázva, az a véleményem, hogy ha az NCA kifejezetten a Lassira adott pénzt, azt kifejezetten a Lassira költsük - és amit eddig költöttünk rá, szabadítsuk fel másra. Hozzáteszem: fogalmam sincs a Lassi jelenlegi költségeiről, de ha a kapott keret több, mint amit eddig a Lassi előállítására kiadtunk, akkor elsősorban a tartalmi oldalt érdemes vele erősíteni - olyan programokkal, projektekkel, stb., amikről be lehet és érdemes számolni. Addig, amíg a raktárban ilyen mennyiségben állnak a régebbi számok, nem érdemes a közvetlen előállításra többet kiadni. (Bár alighanem itt a rókafogta csuka esetével állunk szemben, ti. az alacsonyabb példányszám nagyobb fajlagos költséget jelent, azaz egy példány költsége magasabb.) Megjegyzem, hogy bár nem tudom a részleteket, de elképzelhetőnek tartom, hogy a terjesztéssel is kéne kezdenünk valamit.

Ha meg azt nézem, hogy a most sem megjelent Lassi anyagát Nudli mikor fejezte be és adta le, attól kell tartanom, hogy a LEP-re aktuális számmal erős késésben vagyunk... :/

Orsie, ha sikerül úgy összehoznom mindent, ahogy szeretném, akkor a hétvégén küldöm a beszámolómat. Még van rajta dolgom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370338 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
törölték a hozzászólásomat egy félreértés miatt, ezért módosított tartalommal egy részletét újra közzétenném:

elég sok anyagunk van már, de a segítségeteket szeretnénk kérni az alábbiakban:

:arrow: szeretnénk kérni mihamarabb jelentkezőket akik részt vettek a Szlovén rendezvényen, hogy írjanak beszámolót róla. eddig biztosan SÚ jelentkezett, Kincső még augusztusban jelezte szándékát, nem tudom, ez még aktuális-e. én szeretném Bent és Morganát valamint esetléeg Ickét is felkérni, lehetne közös cikket írni.

:arrow: ezen kívül a Táborral kapcsolatos beszámolóra is szükségünk lenne, mind táborvezetői szemszögből, mind "mezei táborozó" aspektusból, erre is kérünk jelentkezőket.

:arrow: és végül keresünk olyan személyt, aki készre megírt magyar cikkeket profin angolra tud fordítani. eddig potenciálisan egy ilyen személyről tudok, az Siss, de ő is rég jelezte segítő szándékát és nem tudom, aktuális-e még.

kérlek benneteket, na halogassátok sokáig, mert senkinek nem lenne jó az utolsó pillanatban a küszöbön álló vizsgaidőszakkal. akkor is, ha csak LEP-re jelenik meg a következő szám, nagyon szeretnénk, ha már jóval előbb nyomdakész lenne mert sajnos a nyomdával gondok vannak, hetekig tart mire elkészül ott, és a cikkírás után még szintén sok idő kell a kiadványszerkesztésre.


Ankalimon, köszönjük a tájékoztatást.

mindazonáltal jobb lenne a tavaszi és őszi megjelenéshez visszatérni, ugyanis a téli és nyári megjelenés azt jelenti, hogy a munka utolsó fázisa egyenesen a vizsgaidőszakokra esik, tehát a szerkesztőknek és a cikkíróknak sem kedvez, és sajnos az a tapasztalat, hogy az emberek hajlamosak kitolni mindent az utolsó pillanatig, aztán meg idegbaj van belőle...

mindazonáltal várjuk a teljes vezetőségi döntést ezügyben.

Ankalimon kérlek szólj hozzá érdemben a SÚ által felvetettekhez, tehát a külföldieknek szánt tájékoztató brossúra ötletéhez.

köszi


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370336 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A jelenlegi állás szerint a Lassi kiadási terve nem változik: a LEP-re jelenik meg a következő. (Erre a pályázaton elnyert pénznek nincs közvetlen hatása - pénzügytechnikailag az egy plusz kiegészítő forrás az MTT általános céljai érdekében. Kevéssé valószínű, hogy ezt az összeget a költségvetésben az évente két Lassi kiadására szánt összeg megemelésére fordítanánk.)

Úgy tűnik most már hosszú távon is ehhez tartjuk magunkat: ha a Közgyűlés is jóváhagyja, ezután minden évben lesz egy téli (LEP) és egy nyári (Tábor) megjelenés.

Viszont a decemberi lapzárta sincs olyan messze, úgyhogy minden korábbi felhívás az írások, anyagok elkészítésére, begyűjtésére természetesen érvényben van.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370332 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
a következő Lassiba mindenképpen szeretnénk angolul megírt/lefordított részeket.
ha megvan a szlovén élménybeszámoló, akkor azt is szükséges angolra fordítani (mivel az interjúalanyok mindenképp kapnak tiszteletpéldányt), meg még legalább egy cikket (esetleg a táborról szóló beszámolót, mert ahogy én láttam, a közösségi élet érdekli a szlovéneket leginkább), és az előszót is tervezzük.

mi már múltor jeleztük Sissnek a dolgot aki angolszakos, és akkor jelezte, hogy szívesen segítene, remélem ez még áll, fogok neki szólni mihamarabb. (persze ehhez neki is időben kell megkapnia a cikkeket, ezért is fontos hogy ami még hiányzik a Lassihoz, az mihamarabb beérkezzen, mert azért nyilván Sissnek is sok a dolga és a fordítás nem egy 5 perces munka még egy angolszakosnak sem.)

egész Lassit fordítani elég költséges lenne, mert duplájára nőne a terjedelem... ez szerintem esélytelen. inkább egy kiadvány, ami pár oldalas és összefoglalja az MTT-ről kapcsolatos fontosabb tudnivalókat. (szvsz a Tolkien Hu főoldalán kell legyen erről információ és lehetne abból összeollózni valamit, de lehet, hogy tévedek...)

a szépen kidolgozásban nem vagyok illetékes, a bemutatkozó öszefoglaló tartalmáról pedig sztem valaki Vezetőségit lenne érdemes megkeresni mert ők az illetékesek abban, hogy mit kommunikáljunk a Társaságról, tehát mondjuk Gandalf... ha kapunk szöveget, akkor szerzünk fordítót (ezt is megkérdezem Sisstől), és tudunk ötletelni a Vezetőséggel arról, hogy mekkora terjedelemmel, milyen kiadvány legyen, hogy nézzen ki, milyen költsége van, de nyomdaügyben meg Pók az illetékes.

Vezetőségi most volt, nem tudom mikor lesz legközelebb, de mailben bármikor lehet eléjük terjeszteni a dolgot, ezt szívesen vállalom, hogy jelzem feléjük, meg ha itt olvassák, örülök, ha hozzászólnak. sőt ha egyébben is tudok segíteni, akkor igyekszem.

mivel volt itt némi félreértés a Lassival kapcsolatban, szeretném tisztázni, hogy még nem biztos, hogy lesz még egy Lassi idén, de felkérést kaptunk, hogy HA lesz, akkor dolgozzunk rajta. ahhoz, hogy ne csússzunk el időben, neki kéne kezdeni mihamarabb. lehet, hogy mégse lesz, de akkor is inkább legyen kész hamarabb, és később kerüljön nyomdába, mert ha megint vizsgaidőszakba nyúlik el, akkor az mindenkinek kellemetlen lesz.
a Vezetőség újratárgyalja a dolgot a közeljövőben és az eredménytől függ. de azért bízunk benne, mert az NCA-tól kifejezetten a Lassira kaptuk a pénzt, és nemzetközi kapcsolataink miatt is üdvös lenne ha készíthetnénk újabb számot mielőbb, még idén.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370331 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tény, hogy támaszt némi problémát a feladat :D Pedig elég stílusos (és rendkívül nehezen használható) lenne egy quenya vagy sindarin nyelvű kiadvány. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370330 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: És ha már itt tartok - bár ez meg már itt off - egy angol (esetleg quenya) nyelvű bemutatkozás sem ártana az oldalra. :) (Nemes feladat lenne Felagundnak, ha hajlandó ilyesmiben részt venni...)


Már a "Magyar Tolkien Társaság" első szavával komolyan meggyűlne a bajom, ha netán valami eldarin nyelvvel próbálkoznék :D (és amúgy nem is tudok quenyául... ;) ).
Szóval szerintem maradjon az angol :D
De valami általános eldarin nyelvű beköszöntőt lehet, hogy össze tudok dobni :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370310 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
+ (ez egy visszajelzés!)

A verses topicban már kifejtettem, hogy ide is akarok írni, az angol nyelvű versek kapcsán...
Szóval, ott azt írtam, hogy a pusztán angol nyelvű versek közlését nem tartom jó ötletnek, csak ha fordítás is van. (Amúgy angol nyelvű versekkel Kar'sa jóvoltából el vagyunk látva.) Viszont nagy szükség lenne - ha komolyan gondoljuk a nemzetközi kapcsolatokat - egy angol nyelvű mini-Lassira, vagy valami hasonló, bemutatkozásra is alkalmas, és kevésbé időponthoz kötött kiadványra. Az osztrákok csináltak ilyet, árulták is a szlovén rendezvényen - vagy legalábbis árulták volna, de csak egyet hoztak - vagy valami ilyesmi.
Erre két lehetőséget látok: vagy irtózatos rohammunkában készítünk egyet a KÖMF/T-ig, vagy szépen kidolgozva készítünk egyet, aminek mondjuk a LEP-et szabjuk meg határidőnek. (Későbbi dátumot nem javaslok, mert akkor már jó eséllyel sohasem készül el.) Ehhez azonban szükség lenne angol nyelvű cikkekre is, esetleg korábban megjelent és fontosnak tartott cikkeink fordítására. Ebben meg az a probléma adódhat, ami pl. az én esetemben tutira fennáll, hogy nyelvhelyesség szempontjából nem vagyok elég jó angolos. Tehát kellene olyan valaki (és ahol ennyien tanulnak "anglásznak", ott kell is akadjon ilyen), aki lektorálni tud.
Azt hiszem, hogy egy ilyen angol nyelvű kiadvány mindenképpen az elnökség és a külkapcsolatokkal foglalkozó, felelős emberek hozzájárulását és beleszólását is igényli, úgyhogy szerintem a szerkesztőség - ha egyetért a javaslattal - meg kellene pendítse egy vezetőségin. De először belső, szerkesztőségi döntés kell arról, hogy be tudjuk-e vállalni az ezzel járó munkát. (Szerintem simán.)

Egy másik fontos dolognak azt tartanám, amit a Flammifer der Westernis-ben, a német társaság kiadványában rendszeresen alkalmaznak: a Lassi utolsó fél oldalát fel kellene "áldozni" egy angol nyelvű összefoglalónak. Itt az egyes címek angol fordítása mellett egy rövid, egy-két mondatos tartalomismertető kellene legyen. Ez alapján már az, akit érdekel az épp szóba került dolog, tájékozódni tud, és a ha a fórumig eltalál, akkor már segítséget is kap, és így a Lassi önmagában is egy hatékonyabb eszköz lehetne a külkapcsolatok tartására. És ez a megoldás alapvetően csak a szerkesztőségen kellene múljon, bár itt sem árt, ha a külkapcsolatok koordinátora (Ádám) lelkesen egyetért. :D

Ha van valaki, aki ráérős, lelkes és angolos, akkor az a TolkienHU-ra is feltehetne - nyilván a TolkienHU szerkesztőségének irányító segítségével - a régebbi Lassik tartalmáról egy összefoglalókat tartalmazó listát. Hasonló cím + két mondat terjedelemre gondolok, mint amit a Lassi végére javasoltam. És ha már itt tartok - bár ez meg már itt off - egy angol (esetleg quenya) nyelvű bemutatkozás sem ártana az oldalra. :) (Nemes feladat lenne Felagundnak, ha hajlandó ilyesmiben részt venni...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370245 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Jaj, de jó!!! :D

SÚ: a pályázatban volt valami olyan, h reklámozzuk az iskolai könyvtáraknak... talán néhánytól meg tudnánk így szabadulni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370237 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Ery írta: Örömmel közölhetem, hogy az NCA pályázaton nyertünk 320.000,- Ft-ot a Lassi kiadására.


A manóba, én akartam beírni :D

Amúgy:
Egy Lassi szám már elfogyott (legalábbis egyet sem találtunk a raktárban) a többit tényleg vhogy "reklámozni" kéne eladás céljából.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370233 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Akkor már csak a Lassi eladására kellene kitalálnunk valamit? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370230 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Ery írta: Örömmel közölhetem, hogy az NCA pályázaton nyertünk 320.000,- Ft-ot a Lassi kiadására.

hurrá!! :dance: :cheers: :hello:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370229 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Örömmel közölhetem, hogy az NCA pályázaton nyertünk 320.000,- Ft-ot a Lassi kiadására.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370157 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Bocsánat az idekontárkodásért de:

Emberek, vegyetek Lassit! Akinek van hiánya, nincs meg az első szám, vagy akármelyik régi példány: elképesztő mennyiségű lassi van a raktárban, ha nem veszitek meg őket nem lesz hely az újaknak, és ismét költözni kell! (vagy legalábbis szekrényt venni)
:wink: :mrgreen:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370152 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Orsie írta: kedves mindenki!
sajnálatos módon a Lassi idei nyári száma a tábori talira sem tudott elkészülni. ennek oka mindössze annyi, hogy a nyomda észlelt benne valami hibát hetekkel ezelőtt, ami miatt nem végezte el a munkát, azonban Póknak erről nem szóltak :evil:
elnézéseteket kérjük, amiért még mindig nem vehettétek kézbe az újságot, reméljük hamar megoldódik a dolog.


várhatóan kömfön tudjátok kézbevenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja - 15 éve 7 hónapja #370150 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
kedves mindenki!

sajnálatos módon a Lassi idei nyári száma a tábori talira sem tudott elkészülni. ennek oka mindössze annyi, hogy a nyomda észlelt benne valami hibát hetekkel ezelőtt, ami miatt nem végezte el a munkát, azonban Póknak erről nem szóltak :evil:
elnézéseteket kérjük, amiért még mindig nem vehettétek kézbe az újságot, reméljük hamar megoldódik a dolog.

az idén pedig úgy néz ki, mégsem lesz télen még egy szám (ezen a nyárin kívül), mivel az elnökségi ülésen kiderült, hogy egyelőre sajnos fedezet nincs rá.

köszönjük a megértéseteket.

a szerkesztők

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369790 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Renben, nincs mit. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369277 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Isilrohir írta: Orsie és Nudli!
Ígéretemhez híven küldök majd rajzokat, csak szóljatok milyet és mikor, tudok scannelni. (Már most van kettő.) :)

juj de jó :)
mivel Nudli felel a Lassi képi megjelenítésért, ebben ő a kompetens.
majd szeptemberben szedjük össze a következő számhoz, hogy pontosan mink van eddig, és akkor majd egyeztetünk Veled, hogy a különböző cikkekhez, témákhoz milyen illusztrációk lennének a legjobbak.
a már elkészült képeket meg várjuk szeretettel a lassi'kukac'tolkien.hu címre!
köszi

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369276 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Orsie és Nudli!
Ígéretemhez híven küldök majd rajzokat, csak szóljatok milyet és mikor, tudok scannelni. (Már most van kettő.) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369273 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Jihííí! :D Köszönjük szépen!!!

:D
sőt. kapni fog hamarosan (pár napon belül) az egész vezetőség egy emailt is, pls majd nézzétek meg mind és reagáljatok rá hamar. ;)
köszi

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369270 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.554 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére