Lassi Laurië szerkesztőség

Több
15 éve 5 hónapja #374878 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Mindenesetre ha megtörtént a leltárazás és kiderül, hány könyvtárnak szánt példány van, én két könyvtárba tudom a folyóiratok közé bepasszolni ezeket Szegeden, és esetleg a maradékot néhány tolkienitának megmutatom/eladom/akármi, mert lehet, hogy még novellaíró önjelöltet is találok nektek, aki színesítené a lapot az írásaival. (Így az ő ismerősei esetleg vennének a lapból a tolkienitákon kívül és nem kéne leredukálni a példányszámot, de ez azért még kicsit messze van és öt ember nem elég hozzá.)
Remélem, ez egy elég konkrét ötlet volt. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374872 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
hmmm, mikor leltároztunk, akkor én úgy emlékszem, hogy valaki azt mondta, hogy sikerült összeszámolni melyikből hány szám van, de akkor lehet, hogy ezt félrehallottam. szívesen segítek valamikor nyilvántartásba venni a pontos mennyiséget, ha kell.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374859 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tudtommal nincsen számra pontosan leltározva a lassi, de ha nagyon kell akkor gondolom lesz. (én legalábbis nem számoltam le amikor pakoltuk, mert mindig előkerült egy újabb dobozzal...)

Most már legalább egy helyen vannak...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374850 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Valószínűtlennek tartom, hogy számonként és darabonként lenne leltározva a Lassi (nem pusztán elméletileg, hanem sztem jórészt ott voltam, mikor szóba jöhetett volna ilyen tevékenység, ha csak nem még költözés előtt) :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374847 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Orsie, Kincső: akkor innentől szóban, hadd legyen rend és béke a topikban ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #374846 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Orsie, bocsánatodat kérem, nem állt szándékomban offolni vagy olyat ismételni, amit mindenki ért, és szerintem ugyanarról is beszélünk pl. Tündével, csak félreértjük egymást ;) sorry, ha félreérthető voltam.

szerintem beszéljünk szombaton az elnökségin erről, mármint Veled is, SÚ. ;) (erről =kitől milyen adat - szerintem mi sem tudunk mindent kapásból, pl. azt, h. számonként leltározták-e a Lassit vmelyik költözésnél, ez is a derítsük-ki-az-adatokat játék része, h. kitől, de heten még mindig többet tudhatunk, mint bármelyikünk egyenként). /És természetesen a szerkesztőkkel, ha érdeklődnek, vagy Tündével, ha szeretné elmondani a racionális szempontjait élőben is. Ill. az elnökségi nyilvános dolog. ;) /

*törölve, szerkesztve by Orsie.
(megint bizonyítványmagyarázás volt, és megkértem, hogy ezt itt többet ne. élőben megvitatjuk.)*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374845 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Orsie: nincs konkrét nyomdai kapcsolatom, bár van néhány nyomda, akikkel dolgoztattam. Legutóbbi nyomdai dolgoknál azonban rászántam egy órát, és a neten árajánlatot kértem tizenakárhány nyomdától - kaptam választ hattól, abból választottam ki, hogy kitől rendeljek. Sokkal olcsóbban jöttem ki, mint bármelyik ismerősnél.
A terminológiát nekem ne mondd, eredeti szakmám szerint nyomdász voltam. ;) Értem abból, amit elmondtál.
Pók annak idején a Timpnél (ma Mackensen) dolgoztatott. Profi társaság, én is csináltattam náluk ezt-azt, de határidőkben nem mindig megbízhatók, és nem is igazán olcsók már. Azt nem tudom, hogy jelenlegi utolsó számot ki nyomta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374844 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
SÚ, nagyon köszönöm a leírtakat! :ölel:
ha ez segít, a sztenderdünk nagyjából 40 oldal, + színes borító ami ugye még 4, és belül is még 4, ami tehát 8 színes, de így 36 oldal a fekete-fehér. (bocsi, terminológiát nem tudom, egyszer Pók elmondta de megjegyezni... megvan valamelyik lassis mailben, majd kiszedem és beteszem ide, ha megtalálom.) és most 300 példányra lenne szükség. (de azért nem árt tudni az 500 példányt sem, csak azért is, hogy tudjuk, milyen különbség van az árban) de most már tudjuk, hogy mennyi a pontos keretösszegünk a Lassira, tehát ha az ajánlat ezen felül van, akkor húznunk kell sajnos. (bár szvsz nem lesz felette 300 példány esetén.)
fogok írni Póknak a hétvégén, hogy erre kérjen ajánlatot onnan, ahonnét szokott, megkérdezem majd, hogy ez mégis melyik nyomda.
ha Neked vannak egyéb nyomdakapcsolataid, ahol utána tudnál érdeklődni, nagyon megköszönném. sőt, még megkérdezek majd valakit, akinek lehetnek ilyen kapcsolatai mert támadt egy ötletem.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374840 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kincső, ahhoz, hogy bárki bármilyen érdemi dolgot le tudjon tenni az ügyben a vezetőség elé, tudnia kellene, hogy merre induljon el az adatok után. Ha tudnám, hogy kinél milyen adat lehet, már régen nekiálltam volna az egésznek. De még fontosabbnak tartom azt, hogy a következő számmal kapcsolatban legalább három-négy nyomdától kapjunk árajánlatot, legalább kétféle változatra: x. oldal 1+1 szín, y. oldal 4+4 szín nyomása, fűzése, stb. 300 illetve 500 példányra. Az x és y meghatározását jelen esetben valószínűleg a szerkesztőségtől lehet várni, mint szokásos vagy tervezett terjedelmet.
Azt tudjuk, hogy jelenleg melyik számból mennyi van raktáron? A leltárkor számok szerint le lett leltározva a Lassi? Vezetett valaki nyilvántartást az értékesítésről és a tagoknak járó, kiosztott példányokról?
Konkrét információkat kértem, konkrét munkához, ha meghatalmazást kapok arra, hogy utánajárjak a dolognak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374811 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kincső, pontosan ezért írtam ide be, pár hozzászólással lejjebb, hogy aki kedvet/tehetséget érez magában, az állítson össze egy konkrét tervet és közölje velünk. amíg nincsenek konkrét számok, addig legalább feltételes módban több lehetőséggel, ha ez kell. (pl ha lehet ingyen osztogatni, akkor úgy, ha nem, akkor javaslat Lassi eladási árra alsó és felső határban, vagy ilyesmi. aztán ha az nem tetszik az elnökségnek akkor majd közlik, hogy mi vele a gond és lehet módosítani... én nem értek a pénzügyekhez.)

senki sem állította, hogy az elnökségtől várjuk a munkát, megértettük, ha lesz alkalmas ember/emberek, aki(k) vállaljá(k) a feladatot, ért(enek) hozzá, akkor el fog jutni az elnökségig.

de mostmár nagyon örülnék, hogyha nem vitáznánk ezen tovább, mert ez kicsit kezd bosszantó lenni... szvsz mindenki leírt mindent, senkinek sem kell bizonygatni senki bizonyítványát sem, ennyi elég volt. :P

innentől olyan vitákat nem szeretnék itt látni, hogy kinek mi lenne a dolga, mert ezt a témát vsz agyonrágtuk, inkább ötleteket várok szeretettel. köszöntem.

Tünde, nem törlöm, mert egyetértek a hozzászólásod pénzügyi vonatkozásával, és én is ezt szajkózom. az ötleteidre szvsz nagy szükség van, tehát kérlek ne kussolj ha kipattan valami okosság a fejedből :)

de tényleg ez volt az utolsó ilyen jellegű hozzászólás itt, a következőt tényleg törlöm. :evil:

pont.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #374810 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Ez itt most egy baromira OFF

Kincső!

Akkor lehet konkrét ötletet a vezetőség elé tárni, ha vannak pénzügyi adatok. Meg vélemény, hogy az elnökség lemond e a bevételről vagy szeretne mindenképp bevételt belőle. Tehát, ha tudunk konkrétumokat, akkor tudunk ötletelni, addig tök felesleges szájjártatás.

Amúgy itt már annyi ötlet van, hogy azzal 66 lapot lehetne remittenda nélkülivé tenni.

OFF vége


* Szerkesztette Gandalf *

ezekután a megszólítás másik felének sincs értelme

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374804 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
No, szerintem egybecseng Gandalf kompetens nyilatkozata az én lentebbi, Orsie által is idézett nem-kompetens-de-elnökségi-tag véleményemmel.

Gandalf írta: Adatgyűjtést, felmérést készíteni, megoldási javaslatokat találni nem feltétlenül az elnökség dolga. :wink: (...)
Persze, ezzel nem akarom "visszadobni" a labdát, az elnökség is kereshet és keresni is fog megoldásokat, (...)


A legtöbb vezetőségi tag folyamatosan szervez valamit a vezetőségi feladatkörei mellett. Most éppen hárman tábort, Hanna LEP-et, én TLV-t, Erynek lesz elég dolga majd elnökhelyettesként (eddig is volt gazdasági vez.ként, még sok is), Gandalf épp nem szervez semmit pluszban, de nem jellemző rá h. tétlenkedne. Ha nagyon muszáj, nyilván el tudjuk dönteni egymás közt, h. valaki megcsinálja. De ez pont nem olyan feladat - pl.: addig zaklatni a megfelelő embereket, míg össze nem gyűlik a több helyre szétszórt infó a nyomdaköltségről, a megmaradt Lassik számáról, h. melyikből mennyi volt nyomtatva, hány fogyott netes rendeléssel, stb. -, amit csak vezetőségi tag tud csinálni, és pont azért, mert itt annyi lelkes ember van, akit felvillanyozott az ötletelés, h. mit lehetne kezdeni, felvetettem, h. lenne-e olyan is, aki csinálja.
Higgyétek el, ha lenne olyan elnökségi tag, akinek kis dobozban egy helyen áll az összes infó, az elárulná. Összeszedni a kül.forrásokból viszont nem teljesíthetetlenül nagy feladat, de időt és energiát igényel. Ha valaki tervszerű számolást nem vállal a megszerzett adatokkal, de lerakja elénk az asztalra, h. itt van minden, amivel számolni kell, már az is nagy segítség.

Azt, hogy milyen célokra adjuk ingyen vagy olcsóért, azt ezek fényében tudjuk csak eldönteni.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374796 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
hát pont hogy anyagiakról van szó... mennyi a még nem veszteséges, vagy elbírja e a költségvetés a veszteséget, csak hogy ne álljon ott a raktárban...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374786 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gandalf, beidéznék 2 fontos hozzászólást ami nagyjából összefoglalná amiről itt szóvan, és ebből SÚ-éban kifejezetten volt anyagiakra vonatkozó felvetés is, amihez szükségünk van az elnökségre.

ha meglesz Póktól a Lassi nyomdai árajánlat, akkor már kicsit több infó van az anyagiakról, de a többi nem a mi döntési körünk.

Kincső írta: Lassi tömeges eladására stb. vonatkozó ötletek: kéne egy lelkes önkéntes, aki számol, tervez, utánajár, stb., és intézkedik! És akkor a vezetőség szívesen megszavazza (Mármint úgy értem, persze el lehet jönni vezetőségire egyeztetni az ötleteket, könzultálni a gazdasági vezetővel, stb., de ha lenne ennek egy önkéntes felelőse, azért nagyon-nagyon hálásak lennénk. )

Hát pont arról beszélek, hogy valaki ezeket az adatokat összegyűjtse (csak direkt csonkán idézted). Igen, amit kell, azt a vezetőségtől kérdezve, amit mástól kell, azt mástól. De attól tartok, az elnökségben ilyen plusz munkára nincs most kapacitás, továbbá a koordinálás a feladatunk, nem az, h. xy sorolja a problémákat, és a 7 ember közül valaki megcsinálja. (De ez most az én véleményem, nem kollektív vezetőségi nyilatkozat.)

Sötét Úr írta: Bennem még az is felmerült, hogy például egyes könyvtárakat is meg lehetne "támadni" Lassikkal, propagandacélból. Azokra gondolok, ahová a példányok eljuttatása nem jelent túl nagy költséget. Kapásból szóba jöhetnének iskolai könyvtárak, gondolom én - még talán valamiféle erkölcsi hasznunk is lehetne belőle. Akár még ingyen adva is (máshogy szvsz nem is nagyon lehetne). Tudni kell azt is, hogy a beragadt Lassik tárolása is költséget jelent, mégha az a szekrény bőven számolva is csak két négyzetmétert foglal el. Ráadásul időnként foglalkozni is kell velük, tisztán és karbantartani, neadj'Isten őrizni. Bizonyos mennyiség fölötti régebbi számokat bizony amortizáltnak kellene tekintenünk, az a gyanúm. A konkrétumokhoz persze számolni kellene, ahhoz adatok is kellenek, úgyhogy elvben beszélek csak, nem gyakorlatban. De kellene valami arany középutat találni a szenttehenesítés és az elkótyavetyélés között.

Amúgy Tündének nagyon igaza van: ha 300 Ft helyett 250 Ft-ért gyártanak le nekünk egy példányt, aztán 150-200 példány a nyakunkon marad, az drága. Még drágább, ha a lelkes és cselekvő emberek ideje azzal megy el, hogy a beragadt Lassikat pakolják, rendezik, kerülgetik, tárolják, dédelgetik. A raktár költöztetésekor saját derekamon is tapasztaltam, és mások is bőven kipróbálták, hogy a Lassi komoly kiadvány: súlya van. A mérleg másik serpenyőjében az áll, hogy az ingyen, lelkesedésből végzett munkának is van értéke, mégpedig komoly értéke, amit lehetőleg ésszerűen kellene hasznánunk. (Ennek az értéknek a hibás felmérése-felismerése egy régi probléma, és nem csak az MTT-n belül - de innentől már nem idevaló a téma.)


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374780 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tünde, az nem volt kérdés, mennyiért lehet árulni a Lassit. Az osztogatással kapcs. meg lásd előző hozzászólásom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374778 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
na most én nem akarok beleszólni, de....

sem a szerkesztőség, sem a tagság feladata eldönteni hogy mennyi áron lehet árulni, amikor még nem veszteséges, és azt sem hogy oda lehet e adni ingyen könyvtáraknak...

az elnökség azért van, hogy pénzügyi kérdésekben döntsön, márpedig ez az...

ha más pénzügyben nem kérik ki a tagság véleményét, akkor ebben miért igen? (lásd Fela és az örök vesszőparipája)

és most piszkosul OFF voltam, mert idén még csak szavazati jogom sincs, csak józan eszem...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374777 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gandalf, van valami, ha végigolvasod, sok konkrét javaslat született. pont ezért bolydult fel ez a topik mert van sok lelkes ember ;)

akkor megkérem azokat, akik kedvet éreznek magunkban a konkrét megvalósításhoz, hogy könkrét ötleteket, részletesen kidolgozva (kik, mi csinálnak, hol, hogyan, miért jó ez, stb) személyi javaslatokkal együtt, írjanak ide, átbeszéljük, és ha megvannak az anyagiak is Póktól, akor összegyúrjuk az egészet és tálaljuk az elnökségnek, rendben?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374774 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Adatgyűjtést, felmérést készíteni, megoldási javaslatokat találni nem feltétlenül az elnökség dolga. :wink:

Azt nem tudjuk megszavazni, hogy "mit kezdjünk a Lassival" (igen, nem tartózkodik, nem szavazott válaszokkal), konkrét terv kell, amit elfogadhatunk.

Persze, ezzel nem akarom "visszadobni" a labdát, az elnökség is kereshet és keresni is fog megoldásokat, de itt páran úgy írnak, mintha már lenne valami, amit az elnökségnek gyorsan el kellene fogadnia...

Eddig két ötlet merült fel: a könyvtáraknak való példányok és az ingyen osztogatás, de ezek is még kidolgozásra szorulnak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374773 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
fogok írni nemsoká Póknak, hogy kérjen aktuális árajánlatot 300 példányra, mert remélem Ery majd hivatalosan is rábólint, hogy nem kell 500 db. :) /majd írok neki is./
amint kapunk az elnökségtől valami hivatalosforma engedélyt, hogy mit lehet kezdeni a Lassikkal, akkor természetesen igyekszünk segíteni.
és pl mikor Snuff legközelebb jön Bp-re (és minden más lelkes segítő is persze), akkor szerezhet a Raktárból, persze csak akkor, ha épp meg lehet oldani, hogy legyen ott valaki aki leadminisztrálja, hogy ki, hány darabot visz el és hová.

én úgy érzem, most csak azért nem indul azonnal ez a dolog, mert épp az elnökségnek más bajosabb elintézendője és megszavazandója van, de mivel tudnak a problémáról, biztos vagyok benne, hogy amint tudnak, döntenek róla.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374766 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Hát fél évig enyém volt az árulás "gondja" kb 70 darabot adhattam fel sztem.
Szóval fogy az csak lassan :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374765 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

nido írta: [...] csak azt mondtam, h kb. semmilyen befolyásunk nincs rá, ötlatelhetünk, h szerintünk hogy kéne, de a döntés nem a mi kompetenciánk.

Azért ha valami történik ezügyben és úgy gondoljátok, hogy Szegedre is elkerülhet néhány példány a könyvtárba (ismerek itt nem fórumozó tolkienitákat, nem is egyet), akkor szóljatok. Engem megkértek, hogy írjam be ezt, azzal a jelszóval, hogy ennyit igazán megtehetek a népszerűsítés érdekében. Úgy érzem, nem ti tesztek szívességet azzal, hogy még meggondoljátok/elutasítjátok a kezdeményezést.
Az elmúlt rendezvényeken hány régi Lassi fogyott? Nem hiszem azt sem, hogy számottevő mennyiségben tudjátok eladni a régebbieket, de mivel kifogástalan állapotban vannak és érvényüket nemigen vesztették, nyugodtan lehet könyvtárakba szétküldözgetni.
Mondom mindezt úgy, hogy ugyan nem látok bele a dolgokba, de nem lehetnek örökké a raktárban.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374760 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sú, ez mind igaz, nem is gondoltam, h ránk akarjátok tolni a kérdést ;) csak a félreértések elkerülése végett tisztáztam.
amúgy az iskolai könyvtár dolgot még én írtam bele az nca pályázatba, lehet, spanyolviasz, de orsieval találtuk ki.
ahhoz, h a lassi nyomdaköltségeivel optimalizálgassunk, először is kellenének a számok. a számokat pók szokta megkérdezni, de csak 3-4 kombinációra. (ti. színes/ff ívek száma 500 példányra)
az is érdekes lenne, ha összeszámolnánk, h melyikből mennyi maradt a nyakunkon, rózsa azt szokta mondani, a lassik lassan hozzák vissza a pénzt. kérdés, visszahozzák-e.
ezt te is írtad már, csak jól elsikkadt.

egy percig nem mondtam, h a szerkesztőséget nem érinti a lassik osztogatásának és példányszámának kérdése. csak azt mondtam, h kb. semmilyen befolyásunk nincs rá, ötlatelhetünk, h szerintünk hogy kéne, de a döntés nem a mi kompetenciánk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374712 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Remélhetőleg senki sem tőletek várta az ügyben a választ, csak hát a dolognak van olyan része is, ami esetleg a szerkesztőséget is érintheti -
ne kérdezd, hogy mi, mert nem tudom (azaz de, mint ahogy lejjebb ki is fejtem, ha nem őrülök bele a Google Chrome eszméletlen gyenge szövegdoboz-kezelésébe) - másrészt a Lassiról lévén szó, még ez tűnhetett leginkább adekvát fórumnak.
Az én hozzászólásaimból remélhetőleg kitűnt, hogy elsődlegesen a vezetőséget tartom illetékesnek a döntésben, és óva intek a herdálástól - meg a túlértékeléstől is.
A dolog elsődlegesen azért itt vetült fel - jut eszembe - mert tudtommal a Lassi terjedelmét leginkább a ráfordítható összeg korlátozza, és a kisebb példányszámnál változik a költség. Minden arra mutat, hogy bizony kisebb példányszámmal kell számolnunk. Ez elképzelhető, hogy kihatással lehet (valamelyest) a terjedelmi korlátra is. Az alap felvetés ugyanis az volt, hogy a több példány hiába olcsóbb, ha a különbözetnél nagyobb érték marad a nyakunkon, kvázi holt tőkeként, elfekvő áruként - remittendaként, hogy szagszerű legyek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #374699 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
orsie: ez ugye mindig névleges volt ;)

ami meg ezt az osztogatást illeti, szvsz nem a mi asztalunk. a mi feladatunk az, h meghatározott feltételek mellett kihozzunk egy lehető legjobb de legalábbis vállalható tartalmat. (feltételek: a lehetséges max. színvonal, bizonyos elvárt változatosság, maximális terjedelem, etc.)

ahhoz, h ezek után mi történik a lassikkal annyiból van közünk, h ez valamennyire meghatározza a célközönséget, de a mindenféle költségvonzatok meg egyebek miatt ebben legfeljebb ötletelhetünk.

a tiszteletpéldányokra is rá kellett bólintania Gandalfnak, pedig az egy jóval kisebb volumen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374684 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
drágáim, a főszerkesztő Nido, én a főszerkesztő helyettes vagyok - csak én általában gyakrabban tudok netezni. gyakorlatilag pedig mindenben ketten döntünk, nem hagyjuk ki a másikat semmiből. Nido pedig még nem nyilatkozott.
én úgy érzem, nálam egy elnökségi tag illetékesebb ebben a témában a konkrét megvalósítást, illetve "engedélyezést" illetően. Gandalf már benézett ide és említette, hogy következő elnökségin lehet róla beszélni. az ötletelést mindenkinek nagyon köszönöm, de én terjesztés koordinálását sajnos nem tudom vállalni (nincs jelenleg ennyi időm és kapacitásom). az meg, hogy ingyen vagy pénzért, én nem dönthetem el.
szvsz is az a módja, hogy egy elnökségin vagy KGY-n kell vele foglalkozni, ott ki lehet találni miként működjön, ki tudná ezt koordinálni, és kik tudnak segíteni.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374669 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Metának bizony igaza van! Egyelőre csak az ötletelés zajlik, és elsősorban a Vezetőségnek (meg esetleg a KGY-nek, ha ezt elé kell vinni) kell döntenie, hogy akarunk-e ilyen irányban lépni.

A könyvtárak felé propaganda értéke miatt esetleg lehetne ingyenes "adományként" juttatni Lassit, de magánszemélyeknek lehetőleg ne szórjuk szét semmiért. (Akár még az "adj érte, amennyit gondolsz" elv is jobb, mint eleve lemondani az ellenértékről.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374668 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nos

ad 1
Van egy gazdaságisunk - Ery
ad 2
lesz egy elnökhelyettesünk - Ery
ad 3
van kommunikációsunk - Gandalf
ad 4
Lassi főszerkesztő - Orsie
ad 5
Lassi nyomtató, főtájékozott, elnökségi tag - Pók

egy illetékes szóljon már egy szót, ne mi osztogassunk

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374664 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szerintem, bár nagyon távol állok tőle, hogy erről okoskodjak, ezekkel a felajánlásokkal még ráérünk... először úgyis kell valaki, aki hajlandó foglalkozni az egésznek a kitalálásával, és azért szerintem ott még nem tartunk, hogy hogyan is tudnánk ingyen elosztogatni az összeset. Kedvezményes áron, meg úgy általában, ha lenne kellően hirdetett vásárlási lehetőség, esetleg nem csak neten, szerintem nem reménytelen pénzért is eladni néhány adagot. (Én pl. lehet, h vennék belőle...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374662 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Snuffles írta: Szegeden két könyvtárba tudok eljuttatni Lassikat, a maradékból meg nagyon szívesen osztogatok Tolkien-közeli ismerősöknek, meg izé, nekem még az sincs meg, amibe írtam. Egy sincs. De ez utóbbit csak akkor, ha marad feleslegben. Egyébként a könyvtárba vinném a lapokat.
Tessék velem kapcsolatfelvenni valahogy.


Ha kell én is viszek a helyi művelődési házba, és néhány könyvtárba. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374660 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szegeden két könyvtárba tudok eljuttatni Lassikat, a maradékból meg nagyon szívesen osztogatok Tolkien-közeli ismerősöknek, meg izé, nekem még az sincs meg, amibe írtam. Egy sincs. De ez utóbbit csak akkor, ha marad feleslegben. Egyébként a könyvtárba vinném a lapokat.
Tessék velem kapcsolatfelvenni valahogy.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére