Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás

Több
11 éve 2 hónapja #407936 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
Videó:
index.hu/video/2013/01/06/magas_ ... de_vagyok/
Index-főoldalon vagyunk. :)

Sötét Úr írta:

Metaflora írta: (...) meg az elvből facebook-ellenesek sem maradnak ki teljesen az érzésfolyamból.

Gondolod, hogy azok számítanak bárkinek?

Nem, mi nem szoktunk számítani. :(

Sötét Úr írta: Most valahogy egyenletesebben jöttek az emberek, ritka volt, hogy mozogni lehetett az aulában.

Végre megint sokan voltak (és amikor épp vége lett egy-egy előadásnak, akkor még többen), alig volt időnk inni napközben, nemhogy leülni. Kicsit a 2004-es LEP-et idézte. :) De azért az durva volt, amikor este az előadás előtt pár perccel épp bezártunk volna és lezártuk a kasszát, és hirtelen megrohant a tömeg, hogy még vásárolni akarnak...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407931 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás

Metaflora írta: (...) meg az elvből facebook-ellenesek sem maradnak ki teljesen az érzésfolyamból.

Gondolod, hogy azok számítanak bárkinek?

Amúgy jó LEP volt ez. Mivel az első két nagy LEP-en áruló voltam (árultam), azokról elég fakó emlékeim maradtak (rengeteg ember előttem a pult másik oldalán, időnként egy marék pénzt valaki ismerősnek és megbízhatónak tűnő személy kezébe nyomtunk, hogy vigye fel Rózsának a raktárba, és nem tudtunk elég Legolas-merchandise-t keríteni - a végén azzal próbáltam elsütni valami eladhatatlant (Boromiros kulcstartót, vagy hasonlót), hogy Legolas kedvence...

Most valahogy egyenletesebben jöttek az emberek, ritka volt, hogy mozogni lehetett az aulában. Az árusítóknak őszinte kalaplengetésem, az előadóknak úgyszintén. Javaslat: legközelebb Felagundot kellene a Kordába vagy a Karádyba tenni, ott szűrni kellett, hogy bemehet-e még ember.

Nem tudjátok, hogy miért van izomlázam?

Mindenkitől elnézést, akinek a végső összeomlással kellemetlenséget okoztam. Képeket nem teszek fel sehova, küldöm a szervezőknek, és ide, meg a facebook oldalra kerülnek majd fel. A Turambar előadás szereplői iránti elismerésül azt már át is küldtem Ankalimonnak, hogy gondoskodjon a megfelelő publikálásáról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407930 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás

Kincső (Thilanna) írta: Azt el tudom fogadni, hogy a sajtómegjelenések kikerülhetnének ide is, de erre nyilván senki nem gondolt, hogy ennyi sajtómegjelenésünk lesz. Esetleg ezek összegyűjtésére most utólag lehet topikot csinálni ;)

Nem csak a sajtómegjelenés, visszhang úgy általában. Oké, hogy van rá egy facebook oldal, ahol Ankalimon szerint "biztosan hosszú távon megőrződik, és könyebb kezelni, átlátni", mint a csoportban, és nyilván fb-n többen is írnak, akik mondjuk fórumra nem regisztrálnak (nekem anno ugyanolyan komoly lépés volt az ilyesmi, mint az fb-reg), de hátha ilyenkor valaki nosztalgikus kedvében inkább a fórumra írna valami szép hosszú lelkesedést, vagy a fórumra is, (esetleg fényképalbumok linkjét tenné közzé itt is), ahol még annál is biztosabb, hogy hosszú távon megőrződik és könnyebb átlátni, meg az elvből facebook-ellenesek sem maradnak ki teljesen az érzésfolyamból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407927 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás

Gandalf írta: 2. Reklám és marketing célú kommunikáció: Facebook-csoportokra, Facebook-oldalakra, Facebook-eseményekre korlátozódott. Ez érthető, mert nyilván nem lehet a fórumon újabb résztvevőket becsábítani, a Facebook-on meg rengeteg külsős érhető el.


Ez nem igaz, mivel ennek elsődleges felülete a tolkien.hu főoldal volt. Még a FB-ra is azt linkeltük.

És akkor esetleg csináljunk egy "belsős" MTT csoportot a Facebookon (ahova azok csatlakozhatnak, akiket érdekelnek a belsős infók, segítőtoborzások), ha ez ilyen probléma (szerintem pedig aki külsős csatlakozik, és nem tetszik neki, hogy ebben a csoportban a legtöbb hozzászóló ismeri egymást, ill. szervezésről is kommunikál, az úgyis kilép, vagy nem nézi), de nyilvánvaló tapasztalat, hogy a fórumon NEM LEHET segítőket toborozni (90%-ban 0 jelentkező volt évek óta), a Facebookon pedig LEHET. (A tegnapi - =pénteki - nap legjobb pillanata a sok agybaj közt az volt, amikor a felhívásomra 20-30 perc alatt kb. 10 jelentkezőm volt a három feladatra, amit kiírtam - konkrétan nem tudtam elmenni ebédelni, mint terveztem, mert 2 percen belül elkezdtek infót kérni az első jelentkezők. És előtte is mindig volt elég jelentkezőm minden feladatra, pedig ti is láttátok, hogy rengetegszer rengeteg emberre volt szüksét.) Ugyanis a Facebook az azonnali interakcióra épül, könnyebben jelentkeznek az emberek.

Azt el tudom fogadni, hogy a sajtómegjelenések kikerülhetnének ide is, de erre nyilván senki nem gondolt, hogy ennyi sajtómegjelenésünk lesz. Esetleg ezek összegyűjtésére most utólag lehet topikot csinálni ;)

Jah, btw, gyertek holnap 10:30-tól raktárat visszaszállítani a Corvinba. :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407918 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
A hibát a LEP-szervezőség ott követte el szerintem, hogy a kommunikációt két területre szűkítette le:
1. Rendezvényszervezői kommunikáció: ez zárt Facebook-csoportokba, e-maileken és levlistákon, Google Drive-on zajlott. Ezzel önmagában nincs is baj.
2. Reklám és marketing célú kommunikáció: Facebook-csoportokra, Facebook-oldalakra, Facebook-eseményekre korlátozódott. Ez érthető, mert nyilván nem lehet a fórumon újabb résztvevőket becsábítani, a Facebook-on meg rengeteg külsős érhető el.

Csakhogy ha megnézzük akár a korábbi LEP-ek, akár más MTT-s rendezvények topicjait, az ezekben zajló diskurzusok, bejegyzések nem szűkültek be a fenti két kategóriába, hanem lehetett minden témához illő dologról írni, pl. sajtómegjelenések, vagy olyan toborzások, amelyek a nyílt MTT-s Facebook-csoportban igen kínosan néznek ki (tekintve, hogy a kb. 700 tagnak kevesebb mint a fele MTT-s most már...).
Igény lenne az ilyen jellegű kommunikációra, és ez meg is látszódott a nyílt Facebook-csoport belterjes bejegyzésein is, amelyek jobban mutattak volna itt a fórumon.

De erről részletesebben majd a köv. rendes Tanács-ülésen talán szó lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407916 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás

Kincső (Thilanna) írta: De ha minden infó kint van a főoldalon, én nem feltétlenül látom szükségét egy ilyen felületre is belinkelgetni... :) Nem látom hasznát, helyesebben. Az az 1-2 ember, aki az alapján kérdezni akar, és nem FB-n, talál egy e-mail címet, vagy megkérdezi az MTT topikban (ha külsős, meg sem találná a rendezvény fórumát :P ).

Például azért lenne jó, mert a fórumra olyan többletinformációk is beírhatók, mint az alább hivatkozott újságcikk vagy MTI közlemény. Ezt akár egy "smt" is megteheti, és nem a szervezőket/admineket kell, hogy terhelje. Az egyéni vélemények, utólagos élménybeszámolók is színesebbé tehetik az MTT-t, és a "külsősöknek" meghozhatják a kedvet a későbbiekben való részvételhez. A fórum linkjét pedig fel lehet tüntetni a fő oldalon, és akkor minden "béna külsős" meg tudja találni. :oops:
Egyébként elvi okokból nem vagyok hajlandó regisztrálni az arckönyvben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407913 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
Azért nem lenne baj, ha itt is lenne topik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407901 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
De ha minden infó kint van a főoldalon, én nem feltétlenül látom szükségét egy ilyen felületre is belinkelgetni... :) Nem látom hasznát, helyesebben. Az az 1-2 ember, aki az alapján kérdezni akar, és nem FB-n, talál egy e-mail címet, vagy megkérdezi az MTT topikban (ha külsős, meg sem találná a rendezvény fórumát :P ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407896 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás

Metaflora írta: Már épp meg akartam döbbenni, hogy oda jutott a facebookra költözés, hogy a LEP-nek nemhogy fórumtopicja nincs, de még megemlítve sincs az egész fórumon egyáltalán... de akkor már csak az állítás első fele igaz, bár nekem ez még önmagában is furcsa :D

Valóban! Én is csak "jobb híján" tettem be ide a lenti hivatkozást. És IGEN, NEM MINDENKI VAN AZ "ARCOSKODÓ" OLDALON REGISZTRÁLVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407894 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
Már épp meg akartam döbbenni, hogy oda jutott a facebookra költözés, hogy a LEP-nek nemhogy fórumtopicja nincs, de még megemlítve sincs az egész fórumon egyáltalán... de akkor már csak az állítás első fele igaz, bár nekem ez még önmagában is furcsa :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407888 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
A forrásuk az MTI-közlemény:

Kultúra-filmművészet-irodalom-mitológia-évforduló
Tolkien 121-ik születésnapját ünneplik a Corvin moziban

Budapest, 2012. december 31., hétfő (MTI) - J.R.R. Tolkien angol író és mítoszteremtő születésének 121-ik évfordulóját filmbemutatóval és egész napos rendezvénnyel ünnepli a Magyar Tolkien Társaság január 5-én a Corvin moziban.

J.R.R. Tolkien életművének legismertebb része A Gyűrűk Ura és A hobbit című kötet, amely a 20. század legnagyobb példányszámban eladott regényei között szerepel és évek óta Magyarországon is az eladási listák vezető helyeit foglalja el.
A egész napos rendezvény programjai főként a nemrég bemutatott, A hobbit című kötetből készült filmtrilógia első részéhez kapcsolódnak. Három teremben folyamatosan vetítik A hobbit: Egy váratlan utazás című új alkotást - közölte a Magyar Tolkien Társaság az MTI-vel.
Beszélnek majd az új film forgatásáról, jelmezeiről, díszletéről és trükkjeiről, az ismeretterjesztő előadáson pedig a tolkieni mitológia részleteiről valamint hátteréről tudhatnak meg többet a rajongók és az érdeklődők. A filmvetítéseken kiegészítő anyagokat - többek között - rajongói werkfilmeket mutatnak be.
A gyermek-és családi programokon játékokkal, kézműves foglalkozásokkal és mesemondással várják a kicsiket. Az új film képes meseváltozatát pedig a kisebbek is megnézhetik.
Emellett a filmekhez kötődő számítógépes, társas-és szerepjátékok lesznek valamint fegyvereket, kellékeket és jelmezeket bemutató kiállítás és jelmezes felvonulás is várja a látogatókat.
Este a társaság kórusa lép fel Tolkien szövegű dalokkal, a fő produkció pedig a társaság színjátszó csoportjának egyfelvonásos drámája lesz. Tolkien által ihletett táncukkal a társaság táncosai Középfölde, a történet színhelyének hangulatát és szépségét idézik fel.
Az író műveihez kapcsolódó, Magyarországon forgalmazott számítógépes- társas-, kártya- és szerepjátékokból lesz bemutató, vásár és a magyar nyelvterületen elérhető könyvekből, DVD-ből, CD-ből, játékokból és poszterekből is válogathatnak az érdeklődők.
Tolkien életművének adaptációi közül a legismertebb, a Peter Jackson által rendezett A Gyűrűk Ura című filmtrilógia, amelyet összesen 17 Oscar-díjjal jutalmaztak.
Magyarországon A Gyűrűk Ura című regényből az első kiadás óta mintegy 150 ezer, Tolkien más műveivel együtt pedig több mint 200 ezer példányt adtak el, a filmre pedig csaknem két és fél millió mozijegyet vásároltak a nézők.

vrzs \ pog \ ksb \ kpt

MTI 2012. december 31., hétfő 11:05

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #407886 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Tolkien Nap 2013 - Egy Rég Várt Utazás
"J.R.R. Tolkien angol író és mítoszteremtő születésének 121-ik évfordulóját filmbemutatóval és egész napos rendezvénnyel ünnepli a Magyar Tolkien Társaság január 5-én a Corvin moziban."
www.nepszava.hu/articles/article.php?id=610868

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #407589 Írta: Gandalf


A 2012. december 12.-től (filmpremier) egészen 2013. január 5.-ig (Tolkien Születésnap) tartó rendezvénysorozatunk (Egy Rég Várt Utazás) részletei a Tolkien.hu főoldalán!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.154 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére