75 ÉVES A HOBBIT

Több
11 éve 5 hónapja #407452 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Gandalf írta: Ugyanitt azok a helyszíni segítők is átvehetik jutalmukat, akik korábban még nem kapták meg tőlem - csak előtte jelezzék ezt nekem!


A holnapi kgy-ra is viszem a segítők posztereit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407041 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Akik személyesen nem tudták átvenni a Hobbit-kvízen szerzett nyereményeiket a Hobbit Születésnapon, azok a következő Tolkien Klubon átvehetik!

Időpont: 2012. október 27. szombat, 14 órától.
Helyszín: Batthyány Lajos Alapítvány terme: 1067 Budapest Eötvös utca 24.

Ugyanitt azok a helyszíni segítők is átvehetik jutalmukat, akik korábban még nem kapták meg tőlem - csak előtte jelezzék ezt nekem!

Mindettől függetlenül is szeretettel várunk mindenkit a Tolkien Klubra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406981 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Metaflora írta: Csak ha az illetékes nem nézi a fórumot, akkor hiába :P ez esetben, mint mondtam, az illetékes már átállította nyilvánosra, csak a link nem az, amelyiknek lennie kéne, de majd beszerezzük a megfelelőt...

De szerencsére vagytok ott elegen, hogy tudjatok neki szólni. ;) (Hisz kívülről még azt sem lehet tudni, hogy kié, kinek is kéne szólni érte.)

Tünde: köszi. Nagyon hangulatosak lettek. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406977 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
bocsánat bocsánat, sajnos a fórumról már én is leszokóban vagyok :(
a képeim
www.facebook.com/media/set/?set= ... e307ed724c

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406975 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Sil írta:

Metaflora írta: Senki elől nincs direkt eltitkolva semmi, csak mert nincs facebookon, de néha az emberek elfelejtik átmásolni az infókat egy olyan helyről, ahol sok a reakció, egy olyanra, ahol semmi. És nem fog kilépni facebookról, hogy ellenőrizze, működik-e úgy az album linkje.

És éppen ezért szóltam, hogy nem működik. Csak újabban egyre többször az a válasz, hogy regisztráljak be Facebookra, ahelyett, hogy megnézné és átállítaná az illetékes, és eldöntené, hogy nyilvánosnak szánta-e.

Csak ha az illetékes nem nézi a fórumot, akkor hiába :P ez esetben, mint mondtam, az illetékes már átállította nyilvánosra, csak a link nem az, amelyiknek lennie kéne, de majd beszerezzük a megfelelőt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406972 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Metaflora írta: Senki elől nincs direkt eltitkolva semmi, csak mert nincs facebookon, de néha az emberek elfelejtik átmásolni az infókat egy olyan helyről, ahol sok a reakció, egy olyanra, ahol semmi. És nem fog kilépni facebookról, hogy ellenőrizze, működik-e úgy az album linkje.

És éppen ezért szóltam, hogy nem működik. Csak újabban egyre többször az a válasz, hogy regisztráljak be Facebookra, ahelyett, hogy megnézné és átállítaná az illetékes, és eldöntené, hogy nyilvánosnak szánta-e.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406970 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Gandalf írta: Az album nyilvános hozzáférésűre van beállítva, nem tudom, mi lehet a gond.
Próbálkozz meg ezzel a linkkel is, hátha:
www.facebook.com/media/set/?set=a.329226...09.1844151962&type=3

Ez se működik kijelentkezve. Az a link kell, amihez Tünde tud hozzáférni, ha a saját albuma sarkában a kis csavarnál kiválasztja, hogy "Album megosztása".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406969 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Az album nyilvános hozzáférésűre van beállítva, nem tudom, mi lehet a gond.
Próbálkozz meg ezzel a linkkel is, hátha:
www.facebook.com/media/set/?set=a.329226...09.1844151962&type=3

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406968 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Sil írta: Szerintem meg az MTT-s eseményekkel kapcsolatos képeknek olyan helyen kéne lenniük, ami regisztrációtól függetlenül elérhető (és attól még éppen lehetnének a Facebook-on, biztosan pár kattintás nyilvánossá tenni). Nincs fent mindenki Facebook-on, és nem is lesz, nem vagyok egyedül. Nem értem, miért lenne követelmény bármihez a Facebook-tagság, ha az MTT-tagság sem az, nem értem, miért kell pont ez alapján diszkriminálni. Ezzel az erővel a Google+-os meg bármely más galériák is lehetnének zártak, hisz oda is be lehet regisztrálni. (Tök fura, hogy ezt a "regisztrálj be Facebook-ra" választ már Felagundtól is megkaptam korábban, pedig neki se kellett belépnie az MTT-be akarata ellenére.)
Nem várjuk el senkitől, hogy elolvasson akár csak 1 Tolkien-könyvet is, vagy belépjen az MTT-be, vagy akár csak a fórumon regisztráljon. Miért pont a Facebook-regisztráció lenne kötelező? Gondolkozzatok már kicsit. :roll:

Nem kötelező, csak ajánlott, és ez nem elvi, hanem gyakorlati kérdés. Tényleg sokkal jobb lenne mindent fórumon megbeszélni, és minden képet innen elérni, de ha az ember száz emberből kilencvenkilencet facebookon ér el és ötöt fórumon, akkor nem mindig fog eszébe jutni, hogy abból az ötből egyet csak fórumon. Senki elől nincs direkt eltitkolva semmi, csak mert nincs facebookon, de néha az emberek elfelejtik átmásolni az infókat egy olyan helyről, ahol sok a reakció, egy olyanra, ahol semmi. És nem fog kilépni facebookról, hogy ellenőrizze, működik-e úgy az album linkje. Mert az alább linkelt album facebookon teljesen nyilvánosra van állítva - ha még mindig nem látod, akkor csak az a probléma, hogy nem a facebookon kívüli megosztásra alkalmas link került ide, azt viszont csak az album tulajdonosa tudja, jelen esetben Tünde. Én meg például nem szeretem a facebookos albumaimat nyilvánossá tenni, viszont a picasám rögtön betelik, szóval nem tudom, a továbbiakban hova rakok nyilvánosan elérhető képeket. És mivel a saját fotóalbuma mindenkinek a maga dolga, akkor is, ha emtétés eseményen fotózott, mindenki maga dönti el, hol és hogyan hozza őket nyilvánosságra, ha egyáltalán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406966 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Rabyn írta: Sil: Talán itt az ideje, hogy beregisztrálj a facebookra. :) (Sokan vannak fent nicknévvel).

Szerintem meg az MTT-s eseményekkel kapcsolatos képeknek olyan helyen kéne lenniük, ami regisztrációtól függetlenül elérhető (és attól még éppen lehetnének a Facebook-on, biztosan pár kattintás nyilvánossá tenni). Nincs fent mindenki Facebook-on, és nem is lesz, nem vagyok egyedül. Nem értem, miért lenne követelmény bármihez a Facebook-tagság, ha az MTT-tagság sem az, nem értem, miért kell pont ez alapján diszkriminálni. Ezzel az erővel a Google+-os meg bármely más galériák is lehetnének zártak, hisz oda is be lehet regisztrálni. (Tök fura, hogy ezt a "regisztrálj be Facebook-ra" választ már Felagundtól is megkaptam korábban, pedig neki se kellett belépnie az MTT-be akarata ellenére.)
Nem várjuk el senkitől, hogy elolvasson akár csak 1 Tolkien-könyvet is, vagy belépjen az MTT-be, vagy akár csak a fórumon regisztráljon. Miért pont a Facebook-regisztráció lenne kötelező? Gondolkozzatok már kicsit. :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406964 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Sil: Talán itt az ideje, hogy beregisztrálj a facebookra. :) (Sokan vannak fent nicknévvel).

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #406961 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
A Facebookos link nem látszik kívülről. :(

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 6 hónapja #406873 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT


MA 75 ÉVE JELENT MEG A HOBBIT!

MTI írta: Kultúra-irodalom-évforduló
A hobbit 75 éves és újabb virágzását éli

London, 2012. szeptember 19., szerda (MTI/dpa) - A hobbitok számára a 75 igazán nem kor. A legtöbben megérik a 112 évet. Persze csak akkor, ha - mint Zsákos Bilbó - nem kelnek útra, hogy az idilli Megyét elhagyva veszélybe sodródjanak. De kinek is jutna eszébe ilyen csacsiság? J.R.R. Tolkien éppen 75 éve küldte útnak Bilbót, akinek kalandjai először Nagy-Britanniában láttak napvilágot a George Allen & Unwin kiadó gondozásában 1937. szeptember 21-én.


Tolkient zseniálisnak, de egyben hóbortosnak is tartották. Ötleteivel azonban írók és filmművészek generációira volt hatással. A fantasy irodalom és a mesék, ahogy ma ismerjük őket, aligha lennének elképzelhetők az író és az ő híres hobbitjai nélkül. "Nagyjából lehetetlen olyan fantasy írót találni a 20. század második feléből, akit ne befolyásolt volna" - vélekedik Adam Roberts irodalomtudós, író, Tolkien-szakértő. Különösen igaz ez a felnőtteknek szóló fantasyra - teszi hozzá.
J.R.R. Tolkiennek persze A Gyűrűk Ura a legismertebb műve, amely Nagy-Britanniában 1954-55-ben jelent meg, nem sokkal később pedig már "kultregényként" emlegették. A Gyűrűk Ura sikerével azonban a sokkal régebbi, rövidebb és egyértelműen a gyerekeknek szánt másik mű, A hobbit - Szobotka Tibor eredeti magyar fordításában A babó - népszerűsége is növekedett.
Míg A Gyűrűk Urában Középfölde lakóinak nagyívű harca elevenedik meg a jó és a rossz között, addig A hobbitban még kisebb léptékű történetet vázolt fel az író. A hobbitok kicsi, kedélyes, szőrős lények szelíd természettel. Tolkien egyiküket, Zsákos Bilbót bocsátja útra törpékkel, varázslókkal, hogy megszerezzen egy kincset egy sárkány karmaiból. Kalandjaik során találkoznak csodás lényekkel, például tündékkel, de olyan szörnyekkel is, mint az orkok. Bilbó talál egy varázsgyűrűt, a végül minden jól alakul... a folytatást pedig A Gyűrűk Urában olvasható.
1937-es megjelenésekor A hobbit csekély siker volt, 1950-ig csak 12 ezer példányt adtak el belőle. A Gyűrűk Urából viszont az 1960-as évek végéig csaknem egymilliót. Utóbbi eladási számai óvatos becslések szerint is százmillió körül vannak manapság.
A hobbit azonban nem veszett feledésbe, Hollywoodban épp a megfilmesítésén dolgoznak. A rendező ugyanaz a Peter Jackson, aki vászonra vitte A Gyűrűk Urát.
És, hogy A hobbit minek köszönheti népszerűségét? Roberts szerint egyebek közt annak, hogy Tolkien története lebilincselő, olvasmányos történet egy szerethető karakterről. "Az emberek sosem unják meg, hogy ilyeneket olvassanak" - mondja. A gyerekek könnyen azonosulnak a parányi hobbitokkal, akiknek kényelmes "középosztálybeli" élete a felnőttek számára is kedves.

kpt \ pdm

MTI 2012. szeptember 19., szerda 15:14

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 7 hónapja #406830 Írta: Balin
Balin válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Köszi! :D

"Ködlő hegyeken túl,
mély barlangon, tág üregen túl..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406829 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
A rendezvény teljesen ingyenes, és még előre jelentkezni sem kell!
(De örülünk, ha Facebook-on vagy GooglePluson az eseménynél visszaigazolod, hogy jössz-e.) ;)

Részletes program:
tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&cat...ntId=2838&Itemid=205

Plakát:
docs.google.com/file/d/1gRe7YBwTb6nS_enO...zwXrtDQ5KnUxJRg/edit

Szórólap:
docs.google.com/file/d/0BxTmLPS8AFrFSFZWXzkyX3oyMFU/edit

Terjesszétek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406828 Írta: Balin
Balin válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Sziasztok!

Sokáig néztem ezt az egészet és nem találtam árat:
A rendezvény ingyenes?
Illetve azt akartam még megkérdezni, hogy vendégként kell-e jelentkezni, hogy ott leszek-e?

"Ködlő hegyeken túl,
mély barlangon, tág üregen túl..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406812 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Az eddigi jelentkezéseket nem elfelejtve, szeretném egyre határozottabban bátorítani az érdeklődőket, hogy jelentkezzetek segédkezni a Hobbit Születésnapra! Olyasféle feladatok várhatók, mint jelmezben mászkálni, tájékoztatni az érdeklődőket, kiállítást őrizni - természetesen ti döntitek el, mire vállalkoztok. Nem kell egész nap dolgozni, nyugodtan lehet csak pár órára besegíteni és így hozzátenni a rendezvény sikeréhez, a nap többi részében pedig egyszerű látogatóként élvezni a programokat! A további kapcsolattartást segítendő a jelentkezéshez kérek e-mail címet is mellékelni (jelentkezés nálam, fórumos privát üzenetben, vagy ha tudod más elérhetőségemet, akkor ott, írásban).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406805 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT

Gandalf írta: Ki az, aki tudna nekünk ingyen/nagyon olcsó áron, nagy méretben színes plakátokat nyomtatni a rendezvényhez?


Sirgont kérdezd meg, TLV-t ő szokott (csak korlátozott lehet a kitöltöttsége a lapnak).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406804 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Ki az, aki tudna nekünk ingyen/nagyon olcsó áron, nagy méretben színes plakátokat nyomtatni a rendezvényhez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406796 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Még akkor is, ha már reggeliztél, tízóraiztál, és most a második reggelit fogyasztod!

Bizonyos helyzetekben kicsit ciki lenne második reggelinek nekilátni pl. előadás, tanóra, munkahely stb. de köztes megoldásnak javaslom a kedvenc üdítőt, egy- két szem diszkréten bekapott keksszel és/vagy az egész napi bőségesebb táplálkozást - lehetőleg kedvenc ételekből összeállítva.

Amúgy ez a felhívás abszolút egészségvédő mert kedves reggelizni nem szokó hölgyeknek és uraknak MUSZÁLLLLYYY lesz reggelizniök először is, hogy a másodikat teljesíteni tudják.

Mi következik ebből? Hogy Tolkien és a Hobbit igenis egészséges életmódra nevel. Amúgy a hobbitok, ha jobban belegondolunk, nem is táplálkoznak annyira egészségtelenül, és sokat mozognak. ;)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406782 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
És hogyan ünnepelnek pontban szeptember 21-én a világ tolkienitái?

Második reggelivel!

Bárhol is vagy aznap, 11 órakor láss neki egy második reggelinek, és hangolódj rá a Hobbit Születésnapra!

www.hobbitsecondbreakfast.com/

És ha esetleg szeptember 22-én éppen Londonban vagy, csatlakozhatsz a Hobbit Nap központi ünnepségéhez! Részletekért lásd a fenti honlapot!


A Magyar Tolkien Társaság október hatodikán ünnepel majd Budapesten!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #406692 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Hamarosan jönnek majd az infók, addig is -

Facebook-esemény:
www.facebook.com/events/507705485921154/

GooglePlus-esemény:
plus.google.com/events/co6jf33e6spbb9eoe...06976212097287948613

Aki regisztrálva van a fenti közösségi oldalak valamelyikén, arra kérjük, igazolja vissza részvételi szándékát (ha mindkét oldalon jelen van, akkor mindkét helyen)! Köszönjük!

Természetesen a rendezvény kint van a Tolkien.HU Eseménynaptárában is, de ott sajnos nem lehet visszaigazolni a csatlakozást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406593 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Nagyon szépen köszönjük, kelleni fog a segítség! 8-)

Akad köztetek olyan is, aki programokat is szívesen kidolgozna/levezetne? Ha igen, a gyermekprogramok kapcsán még ezen a héten keressétek meg Félixet, vagy a felnőtteknek szóló programok kapcsán Natalee-t! :idea:
(Ha esetleg nem tudnátok az elérhetőségeiket, dobjatok meg egy privát üzenettel!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406592 Írta: Sísapka
Sísapka válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Ha még nem késő és akad valamilyen feladat, én is nagyon szívesen besegítenék. :)

A Pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve. Ez igazából nem így van. A Pokolba Vezető Út fagyott házaló ügynökökkel van kikövezve. Hétvégenként sok fiatal démon jár oda korcsolyázni. /N.Gaiman-T.Pratchett/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #406588 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Énn iiss segítek ahogy időm és erőm telik. Bár ez kiderül ősszel, de inkább helyszínen ottan élőben :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405976 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
nagyon helyes, már alig várom :D

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405969 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
Köszönjük, mindenki szaván lesz fogva :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405966 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: 75 ÉVES A HOBBIT
én is jelentkezem helyszíni segítőnek, de szívesen részt veszek az előkészítési munkákban is, ha kellenek majd besegítő emberek!

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére