MTT-Könyvtár

Több
9 éve 6 hónapja #412305 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár

Metaflora írta:

Schreiner János írta: Sziasztok!
Ismét aktuálissá vált a könyvtár kérdés. (A Hurin Gyermekeit közben szerencsére újra kiadták. Be is szereztem. :woohoo: ) Meg van-e nektek Michael Martinez Középfölde életre kel c. műve? Ha igen, hogyan tudnám kölcsön kérni?


Megvan. (Személyesen vadásztam le a tavalyi könyvtárbővítés keretében. :) )

A Magyar Tolkien Társaság könyvtárából díjmentesen kölcsönözhet a Társaság bármely (rendes, pártoló, támogató, tiszteletbeli) tagja, illetve a Társaság egy tagjának kezességével bárki, aki tudományos munka vagy rendezvényszervezés kapcsán Tolkiennal foglalkozik, amennyiben a könyvtár használói közé a szükséges kapcsolattartási adatok megadásával regisztráltatja magát, és a könyvtárhasználati szabályzatot elfogadja, ezt aláírásával igazolja.
A "regisztráció" után nagyjából hasonló mértékben macerás a dolog, mint bármilyen más raktárhasználati ügynél (tekintve, hogy a Könyvtár is a raktárban van): annyi a különbség, hogy nem az Elnökségtől kell kérni a kivitelt, hanem a könyvtárostól (aki asszem én vagyok), de a kölcsönzés engedélyezése után ugyanúgy egyedileg kell egyeztetni Rózsáékkal/Kincsőékkel, hogy mikor lehet átvenni a könyvet (nyilván nem feltétlenül személyesen, meg lehet beszélni valakivel, aki a raktárban jár, hogy vegye át: viszont a "regisztrációt" mindenképp személyesen kell aláírni a kölcsönzőnek és nem tag kölcsönző esetén a felelősséget vállaló tagnak is).

(Megjegyzem, a folyamat ugyan ki van már találva, de még sose próbáltuk.)

Köszönöm. Ezek szerint, lehet, hogy enyém lesz a 001. sorszámú MTT Könyvtár olvasójegy? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #412304 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár

Schreiner János írta: Sziasztok!
Ismét aktuálissá vált a könyvtár kérdés. (A Hurin Gyermekeit közben szerencsére újra kiadták. Be is szereztem. :woohoo: ) Meg van-e nektek Michael Martinez Középfölde életre kel c. műve? Ha igen, hogyan tudnám kölcsön kérni?


Megvan. (Személyesen vadásztam le a tavalyi könyvtárbővítés keretében. :) )

A Magyar Tolkien Társaság könyvtárából díjmentesen kölcsönözhet a Társaság bármely (rendes, pártoló, támogató, tiszteletbeli) tagja, illetve a Társaság egy tagjának kezességével bárki, aki tudományos munka vagy rendezvényszervezés kapcsán Tolkiennal foglalkozik, amennyiben a könyvtár használói közé a szükséges kapcsolattartási adatok megadásával regisztráltatja magát, és a könyvtárhasználati szabályzatot elfogadja, ezt aláírásával igazolja.
A "regisztráció" után nagyjából hasonló mértékben macerás a dolog, mint bármilyen más raktárhasználati ügynél (tekintve, hogy a Könyvtár is a raktárban van): annyi a különbség, hogy nem az Elnökségtől kell kérni a kivitelt, hanem a könyvtárostól (aki asszem én vagyok), de a kölcsönzés engedélyezése után ugyanúgy egyedileg kell egyeztetni Rózsáékkal/Kincsőékkel, hogy mikor lehet átvenni a könyvet (nyilván nem feltétlenül személyesen, meg lehet beszélni valakivel, aki a raktárban jár, hogy vegye át: viszont a "regisztrációt" mindenképp személyesen kell aláírni a kölcsönzőnek és nem tag kölcsönző esetén a felelősséget vállaló tagnak is).

(Megjegyzem, a folyamat ugyan ki van már találva, de még sose próbáltuk.)
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Metaflora által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #412303 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Sziasztok!
Ismét aktuálissá vált a könyvtár kérdés. (A Hurin Gyermekeit közben szerencsére újra kiadták. Be is szereztem. :woohoo: ) Meg van-e nektek Michael Martinez Középfölde életre kel c. műve? Ha igen, hogyan tudnám kölcsön kérni?
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Schreiner János által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #411252 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Üdv urpa!

Köszönjük szépen!

Nem vesszük tolakodásnak, de rossz topicba írtad! ;) Az ilyesmiket ide szoktuk:
tolkien.hu/index.php/kozosseg/forum/6-ve.../50-konyv-kerestetik
(Elérési útvonal: Tolkien HU Fórumok -> Vegyes -> Könyv kerestetik)

A Középfölde Atlaszának biztosan örülni fognak, mert manapság kevés helyen lehet hozzájutni. :)

(Ha átírtad a megfelelő helyre a hirdetésedet, ezt innen törölni fogjuk.)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 3 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411251 Írta: urpa
urpa válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Sziasztok!
Gratulálok az Urániás rendezvényhez!
Azért írok, mert van pár könyvem, amire már nincs szükségem, talán titeket érdekelhetnek.

Van Egy Középfölde Atlasza című Karen Wynn Fonstad könyvem.
Illetve van 14 db MAGUS könyvem, melyektől megválnék.
Mindegyiket 700 ft/darab áron adom. Remélem nem veszitek tolakodásnak, minden jót nektek!
Üdv
Szabó Árpád

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410668 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár

Schreiner János írta: Köszönöm! A Húrin Gyermekeire kb. másfél éve várok visszajelzést néhány antikváriumtól, tehát igazán nem sürgős. Lentebb láttam Náda hozzászólásában, hogy megvan, ezért arra gondoltam, hogy addig is elolvasnám, amíg sikerül beszerezni a saját példányt.

Valóban megvan, sőt a helyén van, magyarul és angolul is, a mai napon katalogizáltuk Kincsővel :D Ha kiderül valami a könyvtárhasználat lehetőségeiről (akár, hogy már eddig is volt rá szabályozás, akár, hogy született), szólok (ha esetleg addig nem bukkanna fel itt valaki, aki jobban tudja) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410658 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár

Metaflora írta:

Schreiner János írta: Kedves "Könyvtárosok"!
Használhatja-e az MTT-Könyvtárat nem egyesületi tag is, és ha igen, hogyan?

Nem tudom, van-e "könyvtáros" (mint ilyen külön biztosan nincs, de hogy pontosan ki a felelős érte), ha sürgősen kéne valami, érdeklődj a vezetőségnél (elnökség, titkárság), attól tartok, nincs pontos könyvtárhasználati szabályzatunk egyelőre (de határozottan tervezek ezen változtatni).

Köszönöm! A Húrin Gyermekeire kb. másfél éve várok visszajelzést néhány antikváriumtól, tehát igazán nem sürgős. Lentebb láttam Náda hozzászólásában, hogy megvan, ezért arra gondoltam, hogy addig is elolvasnám, amíg sikerül beszerezni a saját példányt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410657 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Mintha az Alapszabály mondana valamit a könyvtárról, de lehet, hogy csak álmodtam. Mindenesetre akkor Ankalimon-hangon álmodtam. :mrgreen:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410655 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár

Schreiner János írta: Kedves "Könyvtárosok"!
Használhatja-e az MTT-Könyvtárat nem egyesületi tag is, és ha igen, hogyan?

Nem tudom, van-e "könyvtáros" (mint ilyen külön biztosan nincs, de hogy pontosan ki a felelős érte), ha sürgősen kéne valami, érdeklődj a vezetőségnél (elnökség, titkárság), attól tartok, nincs pontos könyvtárhasználati szabályzatunk egyelőre (de határozottan tervezek ezen változtatni).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #410597 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Kedves "Könyvtárosok"!
Használhatja-e az MTT-Könyvtárat nem egyesületi tag is, és ha igen, hogyan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405814 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Ezúton szeretném jelezni, hogy az elmúlt hetek nagy pakolászása közben megtaláltam itthon az első (2003-as ) LEP vendégkönyvét. Ha a könyvtár igényt tart rá, jelezzétek nekem (privi itt, vagy mail)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405366 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár

Alyr Arkhon a Gondolatok-topicban írta: - Könyvtár - jut eszembe, egy csomó könyv még nálam van, elkezdtem őket kétszer is katalogizálni, egyszer a gép halt meg, másodszor én hagytam félbe. Ha megfelel, viszem KGY-ra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404952 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Nád, köszi! az új kiadású alatt a fekete borítós Európát értsem? Nekem tudod visszaadni, igen.

Kincső, köszönöm, nem vittük le, de ezek szerint azért nem kell messzire menni..

Én anno a raktárban talált katalógus alapján dolgoztam, de abban nem szerepeltek ezek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404933 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
A GYU-ról szóló HoME-kötetek (az egybekötött verzió) a szobámban vannak/voltak, két emelettel a raktár fölött :P hacsak eszébe nem jutott levinni valakinek költöztetésnél :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404931 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: MTT-Könyvtár
Nálam van MTT-s könyv :)
A Hobbit, Szilmarilok, Húrin gyermekei illetve az új kiadású Gyűrűk Urák.
Mikor, hogyan és kinek tudnám visszajuttatni (Hanna)?

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404930 Írta: Gandalf
MTT-Könyvtár téma létrehozva Gandalf által


A Magyar Tolkien Társaság hivatalos Könyvtárának topikja.

A könyvtár jelenleg az MTT raktárában található, a célra elkülönített könyvespolcokon.
Elnökségi felelős: Eruntale/Hanna (katalógus tőle kérhető)
Könyvtárhasználati szabályzat: mivel még nem találtunk régebbit, hamarosan új készül majd.

Arra kérünk mindenkit, hogy ha esetleg őriz magánál jelenleg is MTT-s könyvet, itt jelezze mindenképpen!



Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.165 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére