Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége

Több
15 éve 2 hete #377664 Írta: Leguanember
Üdv!

Ez a tervezett program:
www.oetg.org/forum/viewtopic.php?id=1368

Ennek alapján azt még megfelelőnek látom, ha pénteken délután indulunk, és este érnénk oda. Persze jó lenne hamarabb, de ez így ennyivel kevesebb pénz, az utazás az úgyis fix költség.


A jelentkezés még nem indult el, hamarosan kiteszik a jellapot. Közelebbit nem tudok. Hívták az olaszokat és a szlovéneket még, amiről tudok.

Kelleni fog majd a felségjelünk, és ha tudunk, autót/autós embert kéne szerezni.
Lehet sorolni a konkrét megoldásokat (ki, hogyan, mennyiért), a lehetőségeinket nem kell, azt tudjuk (saját autó, kölcsönautó, bérelt autó, vonat, hajó, repülő, plató, stoppolás).

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #377439 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
Érdekelne a dolog, de még nem tudom, ráérek-e. Meddig kéne biztosra megmondani?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #377423 Írta: Leguanember

Leguanember írta: Kedves Utazni Vágyók!

Indul a küszöbről az Út...
AUSZTRIÁBA, Bad Kreuzen fürdővároska egyik kastélyába osztrák ismerőseinkhez!


Az Österreichischer Tolkiengesellschaft (ÖTG, Osztrák Tolkien Társaság) ez évben is megrendezi Mereth Ethuil nevet viselő rendezvényét, amelyre szeretettel várják külhoni Tolkien-társaságok képviselőit is:

  • 2009. április 30. és május 3. között (csütörtök délutántól vasárnap délutánig)
  • a bad kreuzeni Burg Kreuzenben (Felső- és Alsó-Ausztria határán, 15 km-re a Dunától, várkastélyban)
Szervezett programok péntek délutántól várhatók.

Az árról annyit lehet tudni, 15 és 20 ezer forint közé becsülték (az euróárfolyammal is meg vagyunk verve, igen...), viszont kapnánk egy ingyen helyet, ha viszünk programot: szinte bármit, kvízt, előadást, workshopot; további kedvezményekről is tárgyalhatunk talán, de a nagyságrend az mindenképp itt lesz.

TÉRKÉP A HELYSZÍNNEL

Kérem az érdeklődőket, hogy itt jelezzék az utazási szándékukat. Nem tudom, Szlovéniából mennek-e, lehet, hogy utazni velük is lehetne pl.

Eleddig jelzett vonzódást ehhez:
Sil
Patiszon
SÚ 75%
Meta
Kincső
Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #377188 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
*szintén érdeklődő*
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377186 Írta: Sötét Úr
Kincső, remélem sört csápolsz, az stílusos lenne... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377176 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
:csápol:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377172 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
Engem is érdekelne a dolog! ;)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377170 Írta: Sötét Úr
Egyelőre csak 75% biztossággal, de szintén jelentkezem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377145 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
:jelentkezik: :D

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377144 Írta: Leguanember
Kedves Utazni Vágyók!

Indul a küszöbről az Út...
AUSZTRIÁBA, Bad Kreuzen fürdővároska egyik kastélyába osztrák ismerőseinkhez!


Az Österreichischer Tolkiengesellschaft (ÖTG, Osztrák Tolkien Társaság) ez évben is megrendezi Mereth Ethuil nevet viselő rendezvényét, amelyre szeretettel várják külhoni Tolkien-társaságok képviselőit is:

  • 2009. április 30. és május 3. között (csütörtök délutántól vasárnap délutánig)
  • a bad kreuzeni Burg Kreuzenben (Felső- és Alsó-Ausztria határán, 15 km-re a Dunától, várkastélyban)
Szervezett programok péntek délutántól várhatók.

Az árról annyit lehet tudni, 15 és 20 ezer forint közé becsülték (az euróárfolyammal is meg vagyunk verve, igen...), viszont kapnánk egy ingyen helyet, ha viszünk programot: szinte bármit, kvízt, előadást, workshopot; további kedvezményekről is tárgyalhatunk talán, de a nagyságrend az mindenképp itt lesz.

TÉRKÉP A HELYSZÍNNEL

Kérem az érdeklődőket, hogy itt jelezzék az utazási szándékukat. Nem tudom, Szlovéniából mennek-e, lehet, hogy utazni velük is lehetne pl.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373838 Írta: Sötét Úr
Idhren: nem, nincs értelme. Olyan rendezvényekre van értelme meghívni őket, ami több napos (mivel ekkor az utazási költség több napra oszlik el - egy napra nem szívesen ad ki Kroiszosz sem X eurót / forintot, de két-három napért már érdemes), és amiben szerepet tudunk adni a találkozásnak. A KÖMT esetében ez elsősorban saját magunk bemutatása volt (így őrülünk mi), de a későbbiekben célszerűbb lenne szvsz az együtt működésből együttműködéssé fejleszteni a dolgot. A LEP szerintem több szempontból sem felel meg ennek a kritériumnak. Normál esetben egy külsősöknek szóló "propaganda", a jelenlegi esetben meg elsődlegesen belső ügy (illetve a könyvbemutató kapcsán rendezett része nem az, de megint csak nem egy külföldiek számára sokat mondó dolog).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373825 Írta: Leguanember
Hamarosan szabunk irányt a külföldi kapcsolattartásunk mikéntjének, én speciel nem tartom jó ötletnek, hogy minden rendezvényre hívogatjuk egymást. Magyarázkodni, meg ígérgetni kell akkor, meg a pénz kérdése ugyebár.

Gondolkodunk amolyan eseménynaptárfélén, angol nyelven, ahol meg lehet nézni mindegyik társaság eseményeit, el lehet menni saját szakállra, különben meg ahová direkte hívjuk őket, annak lesz rendes meghívója, felelőse, ilyesmi.

Morgana, SÚ meg én összeülünk hamarosan ez ügyben, és valami széles látókörű és jövőbe mutató hozzáállást kialakítunk a külföldi kapcsolatokról.

Addig is lehetne ötletelni ez ügyben, meg véleményt alkotni például erről a "mindenhovámeghívjukegymást" jelenségről.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373816 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
Én volnék az első, aki szívesen sörözne (újra) akár a szlovénekkel, akár az osztrákokkal, de szerintem egy egy (fél) napos hepajra nem érdemes őket meghívni (effektíve kétszer annyit utaznak, mint amennyit együtt lehetünk...)

Viszont ""bizonyos"" projectekbe bele lehetne vonni őket is ;)

Tudjááátooook *kicsitsemfeltűnőkacsintás*

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373793 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
Kedves, okos, külföldiekkel kapcsolattartó emberkék!
Szerintetek van-e értelme meghívni külföldi sorstársainkat a Tolkien Születésnapi kisrendezvényekre?
Sztem nagyon jó lenne, márcsak jófejségből is, de ha jönnének is, az mégjobb lenne :D

(Akkor viszont valsz olyat kéne elintézni, hogy tudjanak hol aludni, miegymás...)

Mit szóltok?

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373490 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
köszi Sil :)
SÚ, pihend ki magad ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373483 Írta: Sötét Úr
Ja jó, úgy látszik, még nem pihentem ki a Halloween fáradalmait. Mondjuk ahhoz legalább le kellett volna feküdnöm aludni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373479 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége

Sötét Úr írta:

Orsie írta: költésgek: 250 EUR / éjszaka, mert kevesebben lesznek mint 36 fő, és 40EUR takarítási díj illetve 1.50 EUR a fűtésre, tehát kb 35-40 EUR/főre jön ki ( 25 emberrel számolva) - közelben van olcsó bolt ahol lehet vásárolni élelmiszert, ennek az áraitől függ a pontos összeg

Orsie, ugye elírtad azt a 250 EUR / éjszakát??? Ennyiért Padovában a Sheratonban szálltam (és az olasz hotelek híresen drágák).

Nem írta el, csak az még nem /fő, csak /éjszaka. 25 emberrel számolva 35-40 EUR lesz fejenként, ezt is írta.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373469 Írta: Sötét Úr

Orsie írta: költésgek: 250 EUR / éjszaka, mert kevesebben lesznek mint 36 fő, és 40EUR takarítási díj illetve 1.50 EUR a fűtésre, tehát kb 35-40 EUR/főre jön ki ( 25 emberrel számolva) - közelben van olcsó bolt ahol lehet vásárolni élelmiszert, ennek az áraitől függ a pontos összeg

Orsie, ugye elírtad azt a 250 EUR / éjszakát??? Ennyiért Padovában a Sheratonban szálltam (és az olasz hotelek híresen drágák).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373409 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége

icke írta:

fqqdk írta: Ezért is van, hogy az "Elvesztett Játék Kunyhója" kifejezésre kiválóan fordul a találkozó megnevezése.

Üdvözletem!

Amit ugye magyarul "Tűnt Játék Kis Házá"-nak szokás hívni, lévén ez véletlenül hivatalice le van fordítva :D =

icke

Csakis az aljasság munkált bennem, amikor ezt figyelmen kívül hagytam. :D

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373408 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége

fqqdk írta: Ezért is van, hogy az "Elvesztett Játék Kunyhója" kifejezésre kiválóan fordul a találkozó megnevezése.

Üdvözletem!

Amit ugye magyarul "Tűnt Játék Kis Házá"-nak szokás hívni, lévén ez véletlenül hivatalice le van fordítva :D =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373403 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
A drusztvógilgaladék fórumára leírtak alapján: rögzített program nincs, csak játszanak, és élvezik egymás társaságát ezek a Professzortól elrugaszkodott alantas buliarcok :P
Ezért is van, hogy az "Elvesztett Játék Kunyhója" kifejezésre kiválóan fordul a találkozó megnevezése. Kérem az ortodox játékosokat, hogy az announcementjeikkel ne offoljanak itten :D

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373384 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
hahó!

a nemzetközi (Tolkien fans from all around the world) topicban merült fel, hogy aki mégis esetleg menne Ausztriába az osztrákok nov 21-23 között tartandó Mar Vanwa Tyalieva nevű rendezvényére, annak le tudom fordítani az infókat. (eddig úgy tűnik a KGY és egyéb okok miatt senki tud menni, de hátha.) nos íme:

- nov 21-23 között lesz, jelentkezés november 14.-ig lehetséges
- helyszín: St. Georgen am Reith, Niederösterreich, Austria maps.google.com/ - ide írjátok be és látjátok, hol van (amúgy Bécs és Linz között kissé délebbre)
- pontos helyszín Pöschko vendégház, nagy, világos, nem túl rég renovált ház, a tulajdonos nő kedves, direkt az osztrákoknak nyitja meg a házat novemberben, nagyon szép a környék. www.poeschko.info/index.html
költésgek: 250 EUR / éjszaka, mert kevesebben lesznek mint 36 fő, és 40EUR takarítási díj illetve 1.50 EUR a fűtésre, tehát kb 35-40 EUR/főre jön ki ( 25 emberrel számolva) - közelben van olcsó bolt ahol lehet vásárolni élelmiszert, ennek az áraitől függ a pontos összeg
amit mindenkép hozni kell:
- ágynemű/hálózsák, aki nem hoz az helyszínen 5 EUR-ért kap ágyneműt
- van egy házimacska, állítólag ártalmatlan :)
- a házat érkezés előtt 2 nappal felfűtik, tehát megfagyni senki se fog
- a vonatállomás 100 m-re van
- van több 2 ágyas szoba, illetve van 6 és 8 ágyas szoba, összesen 42 főnek van ágy
- konyha és hűtő van és kamra is
- minden szobához tartozik zuhanyzó és külön WC, a földszinten van még egy mosdófülke 3 zuhanyzóval
- családot, barátokat is lehet hozni

a pontos programot nem láttam kiírva sehol.

az eredeti fórum a www.oetg.org/forum/viewtopic.php?id=1288 címen érhető el.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370677 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
Én is írtam Wolfgangnak és okokat is soroltam.
csókolom

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370644 Írta: Sötét Úr
Remélem, hogy az okokat is megírtad, és nem csak "haggyálógva" volt az üzenet :) (Ez persze csak poén volt, de részben aggály is.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370637 Írta: Leguanember
Írtam Ausztriába, hogy nem megyünk, de hogy felbukkanhat egy magyar bárhol, ez előfordulhat.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja - 15 éve 7 hónapja #370602 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége

Leguanember írta: - pont hogy harmadik topik lenne a témában, és így kavarodna össze a sok hsz, meg hogy mit hova kell, ki hova írt.


Így van, ez engem is zavar. Szerintem lassan be kéne zárnunk a Szlovén delegációs topicot, mert az ide szánt üzenetek egy része oda megy... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370600 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
(Magyar nyelven van, Közösség/Találkozások, csak az utóbbi időben nem mindenki írja bele az infókat, és bevallom én is elhanyagoltam azt h. mindent átmásolgassak oda. De ha beteszik, akkor működik, mert a zavaró mennyiségű "énismegyek" nemközédekű infót kíméletlenül ki szoktam törölni, az eredetileg megállapított talistopic-szabályzatnak megfelelően...
Hogy angolul szükséges-e, arról nincs kialakult álláspontom :P de 2 tényleg lehetne. Ja, és én a meghívón kívül oda is kiírnám a részleteket, hátha van olyan külföldi tolkienita, aki ezalapján talál ránk.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370595 Írta: Sötét Úr
Egy gondolat a Meetings & Programs mellett, ami esetleg más színben tüntetheti fel a dolgot: nem csak arról van szó, hogy mi hívunk másokat - itt más is hívhat minket. Egyébként értem és elfogadom az érveidet. Azt én is kifejtettem anno, hogy e harmadik topikot egy, a szokásosnál szigorúbban moderált topiknak képzelem el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370592 Írta: Leguanember
SÚ, véleményeztük Ulmónak már egy ideje a felvetéseidet, szerintem még csokorba gyűjti a más topikgazdai kinevezéseket, és majd egyszerre valósulnak meg.

Én azt írtam, hogy jó ötlet és kívánatos a Welcome-Discussion bontás, és technikailag is egyszerű, csak be kell jelölni a hsz-ek egy részét, és azokból új topikot kreál a fórum.

A Meetings and Programs topikot nem támogatom, mert:
- egyelőre nem minden rendezvényünk nyitott külföldi vendégeknek
- még magyar nyelven sincs ilyen a fórumon, se rendezvénynaptár, se a kalendárium nem működik
- pont hogy harmadik topik lenne a témában, és így kavarodna össze a sok hsz, meg hogy mit hova kell, ki hova írt
- ha hívjuk őket vhová, az levélben történik, kapcsolattartón keresztül, az eddigi gyakorlat szerint

Egyelőre így látom, aztán még közgyűlésen pl. ha nem előbb nyitott vagyok egy eszmecserére ezzel kapcsolatban.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370587 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Az MTT külföldi kapcsolatai és tevékenysége
Támogatom. (Én is említettem korábban, hogy a mostanit jó lenne szétbontani az eredeti célja és a jelenlegi funkciója szerint, de a harmadik topic is jó ötlet.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.589 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére