HNE

Több
17 éve 6 hónapja #300258 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Hát üdvözletem mindenkinek, minden tervezett vagy jelenlegi HNE tagnak és szimpatizánsnak.

Az a (jó vagy rossz, mindenki döntse el maga) hírem van, hogy elvállaltam a csoport vezetését. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek tetszett a kezdeményezés, akár reményeket is fűzött hozzá--aztán mégsem lett belőle semmi. Na ezen szeretnék változtatni.

Sokan (többek között én is) elégedetlenek vele, hogy a Társaság életén belül enyhén szólva háttérbe szorult maga Tolkien. Mint életmű, mint ismeretterjesztés, mint beszédtéma--mint életérzés. Holott ez volt az, ami a közös pont volt, ami minden más gyökere az MTT-ben, és én igenis úgy gondolom, hogy nem lerágott csont. A háttérbe szorulás egyik lehetséges okát (az újdonság varázsának elkerülhetetlen megkopásán túl) abban látom, hogy az egész téma túlságosan formálissá vált--afféle kötelező iskolai feladattá, amit az ember már csak azért is leráz magáról, ha teheti. Az elmúlt években mindinkább formális előadásokhoz, nagy, hivatalos rendezvényekhez, vagy a kreatív produkciókba muszájból tessék-lássék belevett motívumokhoz kötődött az nagy "tolkieni életmű". Az ezzel kapcsolatos kötetlen beszélgetések, poénok, vélemények, alkotások, hasonlatok ki ugyan nem koptak, de messze nem játszanak akkora szerepet, mint szerintem tehetnék.

A sok szócséplés után rátérnék, mi az, amit én elképzeltem ezzel a csoporttal kapcsolatban, és amit, ha ti is szívesen veszitek és közreműködtök, szeretnék megvalósítani. Afféle nagyjából havonta megtartott (igény szerint gyakoribb vagy ritkább), önképző kör jellegű, szigorúan informális és szigorúan önkéntes alapon szerveződő összejövetelekre gondoltam, teázókban/kávézókban/kocsmában/szabadban (ahogy kedvünk, pénztárcánk és az időjárás tartja), melyeken tolkieni témában folyna szigorúan kötetlen megbeszélés. Szívesen működnék együtt az összes Középfölde topic témája iránt érdeklődőkkel, terveimbe belefér mindenféle téma (a ruházattól kezdve a hadviselésig, vagy ki tudja milyen eddig fel nem vetett dolgokig) tolkieni vonatkozásának megvitatása. Szívesen látnék akár a nyelvészeti szekció által tartott foglalkozásokat (akár afféléket, mint a Lambendilion, akinek ez a szó mond valamit :) ), akár tanulmányok írását, vagy bármilyen más alkotás megosztását egymással és kulturált kritizálását. De természetesen kiemelt fontosságúnak tartom a magyarul még meg nem jelent írások lefordításának a kérdését. Nem hivatalos fordítások elkészítése remek "ujjgyakorlat" lenne az angolul tudók számára, és rendkívül hasznos a többieknek.

Ezek így eléggé, talán túlságosan is szerteágazó törekvések. Kezdetnek tehát, amíg jobban össze és bele nem rázódunk, javaslom, kezdjünk el összejöveteleket tartani a magyarul kiadatlan művek legfőbbjei, a HoME-kötetek témája köré szervezve. Ha havi összejövetelekkel számolunk, ez csaknem egy évre elég témát biztosít nekünk, még ha az Elveszett Meséket nem is számoljuk bele. (Ebben rögtön ki is kérném a véleményeteket: velük kezdjük, vagy ugorjunk rögtön a Lays of Beleriandra?) Természetesen nem kötelező egy alkalom során letudni egy egész kötetet--ha úgy érezzük, bőven maradt még miről beszélnünk legközelebb is, nem hajt a tatár, sem az angbandi sereg, nem kell időre végezni a tananyaggal.

Mint már mondtam, szigorúan kötetlen légkörű összejövetelre számítsatok, de ez nem jelenti azt, hogy szeretném, ha teljesen szétesnénk. Épp ezért minden témának lesz egy "felelőse", aki felkészül belőle, és kiindulópontként afféle "előadást" tart belőle. Nem igazán szerencsés ez a szó, mert inkább szeminárium jellegű beszélgetős, eszmecserélős formát kell elképzelni.

Várom a javaslataitokat, véleményeteket, ötleteiteket. Szívből remélem, hogy az ötlet érdeklődésre talál és felkelti mindazok aktivitását, akik hiányolták az ilyen jellegű eseményeket, vagy legalábbis jó ötletnek tartják. HNE, előre! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292820 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

InfoCsoport írta:

Brisa írta: Máj. 26-áig várom azokat az információkat a csoportokról, amiknek bele kell kerülniük a Hírlevélbe és a Hírmondóba. Címem: brisa@tolkien.hu


Kb szerintem elég annyi, hogy: nincs...

:roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292816 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: HNE

Brisa írta: Máj. 26-áig várom azokat az információkat a csoportokról, amiknek bele kell kerülniük a Hírlevélbe és a Hírmondóba. Címem: brisa@tolkien.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292149 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Gandalf írta: Kedves Középfölde-kutatók!

Sürgősen szükségünk lenne egy önként jelentkezőre, aki tudna jövő héten (május 27. szombat délután) egy egyórás foglalkozást ("Középfölde-szeminárium", félig előadás, félig beszélgetés, lényeg az interaktivitás) bármilyen tolkieni témában!

Előre is köszönjük!

A TF csapata


Én bevállalnám, csk mi legyen a téma?
(momentán nincs ötletem... :? )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292035 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Kedves Középfölde-kutatók!

Sürgősen szükségünk lenne egy önként jelentkezőre, aki tudna jövő héten (május 27. szombat délután) egy egyórás foglalkozást ("Középfölde-szeminárium", félig előadás, félig beszélgetés, lényeg az interaktivitás) bármilyen tolkieni témában!

Előre is köszönjük!

A TF csapata

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #289498 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Köszi Panda. Nekem ez nem volt meg. Valszeg elfelejtették kinyomtatni és elvinni a talira, így csak egy cetlire szedték össze az aláírásokat. :wink:

De a csoport-koordinátor személye továbbra sincs megnevezve.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #289496 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: HNE
A toipk első hozzászólása is valami alapítópapírról szól, nem? Vagy ez az, ami túl szűkszavú? :heu: :D

Ankalimon írta: Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE)
alapító okirat

A HNE csoport a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére. Igény szerint lehetőség nyílik a csak idegen nyelven elérhető szakirodalmak, forrásanyagok lefordításásra is. Továbbá, ha valaki érdeklődik a Tolkien- kutatás iránt, és szívesen publikálna, de még nem érzi írásait közönség elé tárhatónak, a HNE igyekszik segítséget nyújt tudományos igényű írásai publikálhatóvá tételében is.


Ennek érdekében a csoport havonta szervez személyes találkozásokat egy-egy téma megbeszélésére, illetve a Tolkien.hu és a Lassi Laurië Középfölde rovatainak szerkesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #289473 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
A HNE alakuló papírja igen szűkszavú. A csoport nevén és az alapító emberek listáján kívül más nem volt rajta.

Arra kérem a csoport tagjait, hogy válasszon maga közül egy csoport-koordinátort, majd ő töltse ki ezt a könnyen, egyszerűen és fájdalommentesen kitölthető formanyomtatványt, ami letölthető innen: www.tolkien.hu/mtt/csoportalakitashoz.doc .

Nagyon-nagyon örülnék, ha legkésőbb április végén megkapnám a cuccot tőletek (is).

Köszönöm!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 napja #288229 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Valaki - Namarie? - írja meg nekem a héten, hogy mi kerüljön az ápr. 1-én megjelenő Hrlevélbe a csoportról, a programjáról.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #287611 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #287607 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Namarie, egy hét múlva már maga a Fogadó napja lesz Pesten! :wink:

Szerintem érdemes lenne hamarabb felkészülni... Fontos, h az egész cucc úgy legyen felépítve, h az vonzza az embereket, és ne elijessze. (Tehát a tudományos szakszöveggel csak csínnyán.)

Ja, és kellene nekünk egy név, amit kiírhatunk a programba a szeminárium mellé... Eddig Ankalimon volt a zsebünkben, de ő nagyon szívesen átadná másnak, ha van jelentkező.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #287591 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: HNE
Emberek, NE Gandalfot psizkáljátok, hanem engem, akinek az iromány úgy készül, mint a lucasszéke. szerencsére most már van kb. rendesen net, úgyhogy semmi kifogásom nem lehet. Egy hét, és hozom az írást!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #287582 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: HNE

Gandalf írta: Nos, mit szóltok? :wink:

Nem mintha kötözködni akarnék, vagy minél több feladatot a nyakadba varrni, Gandalf, de nem vagy te is véletlenül HNE- tag? :roll: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #287513 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Lenne egy (bár akár többnek is számít) témajavaslatunk a Tolkien Fogasós Középfölde-szemináriumra, szerintem igen hasznos lenne ezt feldolgozni, ha nincsen ellenetekre:

Egy általános beszélgetés arról, hogy hogyan kutatunk Tolkien világában, miért kutatunk stb., egészen odáig, h a Tolkien-szövegek kutatása hogyan, milyen módszerekkel folyik, ill. az érdeklő emberkék mit tehetnek az ügyben. Aki már tartott ismeretterjesztő foglalkozásokat, elmondhatná, hogyan készült fel rá, elmesélve tapasztalatait, majd általánosítva ezek alapján. Miként kell egy ismeretterjesztő előadást vagy foglalkozást öszeállítani, mik ehhez a legfontosabb művek. Mi a problematikája ennek, mik a nehézségei, szépségei. Mi a különbség a tudományos foglalkozás és az ismeretterjesztő foglalkozás között. Akár a HNE tematikáját is kialakíthatnátok ezen a foglalkozáson, ha van igény rá.
Ha jól sikerül a dolog, akár rendszeresen is összeülhetnétek a TF-eken!

Nos, mit szóltok? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286232 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Leguán: Köszönöm! :wink:

Szóval a témát Ti hozzátok, Ankalimon állítólag már töri a fejét, de Ti is törjétek, sztem együttesen csak találtok valamit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286227 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: HNE
Kedves Kispajtások!!!

Gyertek támogató, játszó, lelkes tömegnek!!!


Andrew Murray: Az egyetlen eredeti Tolkien-kvízkönyv bemutatója

Alexandra Könyvpalota (Nyugati tér)
Panoráma Terem
Február 24. péntek, 16:00

Gyűrűk Ura és Babó kvízjáték könyvnyereményekkel!
Házigazda: a Ciceró Könyvstúdió és a Magyar Tolkien Tolkien Társaság



Gyertek minél többen!!!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286213 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Hozzátok szólok a porból, én gyarló elme, elismerve nagyságtokat:

"számítunk a Ti segítségetekre és aktív közreműködésetekre. Tulajdonképpen egy elmélyült beszélgetés lenne egy tolkieni témáról (gondolkodjatok témán), de olyan formában, hogy azért bárki be tudjon kapcsolódni és egy jót beszélgetni róla"

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286208 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

Gandalf írta: Kedves HNE-tagok!

A Tolkien Fogadó legelső alkalmán (úgy néz ki, március 18., szombat délután) az egyik blokk egy HNE-szeminárium lenne, amelynek lebonyolításában számítunk a Ti segítségetekre és aktív közreműködésetekre. Tulajdonképpen egy elmélyült beszélgetés lenne egy tolkieni témáról (gondolkodjatok témán), de olyan formában, hogy azért bárki be tudjon kapcsolódni és egy jót beszélgetni róla (az is, aki nem olvasta az összes HOME-t :wink: ), miközben rengeteg új dolgot ismer meg Középföldéről és el is mélyül a tudása (magyarul: ez tulajdonképpen egy ismeretterjesztő interaktív cucc lenne, de a régi és unalmassá válló előadások helyett egy beszélgetős formában kéne csinálni, amolyan szeminárium-jelleggel). Összesen egy órás szemináriumi blokkra gondoltunk, a párhuzamosan zajló két másik blokk csendes lenne és nem zavarná a beszélgetést.

Ki az, aki ebben részt tudna venni?


Csatlakozom a kérdéshez, milyen témában?

Az írásokhoz hülye vagyok, a nyelvekhez még hülyébb.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286201 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Kérdés inkább a "milyen témában?"...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286191 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Kedves HNE-tagok!

A Tolkien Fogadó legelső alkalmán (úgy néz ki, március 18., szombat délután) az egyik blokk egy HNE-szeminárium lenne, amelynek lebonyolításában számítunk a Ti segítségetekre és aktív közreműködésetekre. Tulajdonképpen egy elmélyült beszélgetés lenne egy tolkieni témáról (gondolkodjatok témán), de olyan formában, hogy azért bárki be tudjon kapcsolódni és egy jót beszélgetni róla (az is, aki nem olvasta az összes HOME-t :wink: ), miközben rengeteg új dolgot ismer meg Középföldéről és el is mélyül a tudása (magyarul: ez tulajdonképpen egy ismeretterjesztő interaktív cucc lenne, de a régi és unalmassá válló előadások helyett egy beszélgetős formában kéne csinálni, amolyan szeminárium-jelleggel). Összesen egy órás szemináriumi blokkra gondoltunk, a párhuzamosan zajló két másik blokk csendes lenne és nem zavarná a beszélgetést.

Ki az, aki ebben részt tudna venni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277693 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

Sirgon Esgalnor írta: Alyrnak foward mail ment Ankalimon forrással. Remélem jó lesz. Ha nem, akkor visítson!


Forrást megkaptam, szalag kész.

A wikipedia féle kronológia valami borzalmas, úgyhogy azt leginkább figyelmen kívül hagytam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277687 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: HNE
Üdv!

A szombati közgyűlés hatására kicsit összekaptam magam, és a következő témákról fogok írni:

Két témám is van:
- rokongyilkosság
-szerelem
ezen belül:
-Galadriel és Celeborn
-Arwen és Aragorn
-Eowyn és Faramir/Aragorn
utóbbiakat külön- külön tanulmány keretében. Úgy igyekszem, hogy mind meglegyen másfél- két hónapon belül.

Minden jót!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277084 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: HNE
Alyrnak foward mail ment Ankalimon forrással. Remélem jó lesz. Ha nem, akkor visítson!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277065 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Brisa: Tudtommal ezt Ankalimon felülbírálta, mondván, hogy neki bővebb lista kell.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277055 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Alyr:

Brisa írta: Ulmo jóvoltából az Első Kor végéig megvan a kronológia. Már csak át kell válogatni, ill. meg kell csinálni a többi Kort. (Esetleg meg lehet kérdezni Ulmo, hogy van-e legalább félkész anyaga a többihez is.)

Arda Krónikája
Arda Krónikája 2.


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277022 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Még nem kaptam kronológiát, amit Ankalimon megígért, úgyhogy nagyon sürgősen kérnék egy megfelelő HoME kötetet, vagy ehhez linket.
Emlékeim szerint az Első Kort vállaltam el, ha mégsem akkor szóljatok... :D

(és nem tudom, hanyas kötet ez.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #277015 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: HNE
Sziasztok!

Most már lassan tényleg kellene a kronológia. Legalább a főbb dátumok, amikhez kellenének a képek. Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276411 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: HNE
nagykönyv nov.26-i rendezvény találkozó

nov. 7. hétfőn, HOLNAP találkozó a szabó ervin gyerekkönyvtárában 18.00kor

mindenki aki érintett a kronológia elkészítésében legyen ott!
(kreatívok, HNEsek...)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276171 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Leguanember írta: Sziasztok!

Birtokomban van egy teljes kronológia, magyar nyelven készítették, rendkívül kevés hibával, gondos kezek(netről vagyon). Lektorálni persze mindig kell, az vele a probléma, hogy egy egyedülálló, magányos, csupasz winchester tartalmazza. Van mellé egy teljesnek mondható tünde-ember családfa okosan szerkesztve, szerintem hozzá lehetne csapni poszterként. Akár színes posztert tudok nyomtatni nagy kedvezménnyel A0 méretben, az egyetemünk könyvtárában van ilyen lehetőség. Meg talán más forrásból is tudok teremteni olcsó nyomtatási lehetőséget egyedi példányokra.

Forduljon hozzám az illetékes!

Ádám


Ha jössz szombaton, megbeszéljük ezt is!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #276169 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Sziasztok!

Birtokomban van egy teljes kronológia, magyar nyelven készítették, rendkívül kevés hibával, gondos kezek(netről vagyon). Lektorálni persze mindig kell, az vele a probléma, hogy egy egyedülálló, magányos, csupasz winchester tartalmazza. Van mellé egy teljesnek mondható tünde-ember családfa okosan szerkesztve, szerintem hozzá lehetne csapni poszterként. Akár színes posztert tudok nyomtatni nagy kedvezménnyel A0 méretben, az egyetemünk könyvtárában van ilyen lehetőség. Meg talán más forrásból is tudok teremteni olcsó nyomtatási lehetőséget egyedi példányokra.

Forduljon hozzám az illetékes!

Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.526 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére