HNE

Több
17 éve 6 hónapja #300598 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Nem-e lehetne írásos vetülete az egyes alkalmaknak a TolkienHU számára? Sokan szeretnének ismeretterjesztő írásokat olvasni, és azok is jól járnának, akik esetleg hiányoznának egy-egy alkalomról.

Tudom, hogy sokat kérek, de azért reménykedem. :)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300596 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: HNE
Nagyon örülök enneka kezdeményezésnek, nekem is hiányoztak már az ismeretterjesztő programok. :)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300591 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE

Angwen írta: Ezennel meghirdetem az első alkalmat október 21. délutánra.

Lehetne ez kora délután? Nem tudom, milyen hosszúra terveztétek, de 19:10-kor indul az utolsó vonatom (amit el is kell érni + jegyet venni).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300585 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE

Felagund írta:

Angwen írta:
Felagund: Azért nem fog két napig tartani! :D Az LT/1-emet ünnepélyesen felajánlom a szent cél érdekében, valamikor zsákmányold el tőlem.


Awww... Az igazán jó dolgok pedig a 2-ben vannak :(


Ezért is bosszankodom rajta időről időre, hogy nekem csak az egy van meg.... ;) :) De ne siessük el: a második részt hagyjuk meg a novemberi alkalomra.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300578 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Angwen írta:
Felagund: Azért nem fog két napig tartani! :D Az LT/1-emet ünnepélyesen felajánlom a szent cél érdekében, valamikor zsákmányold el tőlem.


Awww... Az igazán jó dolgok pedig a 2-ben vannak :(

(tudom, tudom, telhetetlen vagyok... :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300576 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Ben Kenobi: Ellenkezőleg, jó látni, különösen a nagy agy-gyilkoló hajrában így a vége felé, hogy van érdeklődés rá, és nem hiába dolgozom! :)

Felagund: Azért nem fog két napig tartani! :D Az LT/1-emet ünnepélyesen felajánlom a szent cél érdekében, valamikor zsákmányold el tőlem.

Ezennel meghirdetem az első alkalmat október 21. délutánra. (Nem ártana valami hangzatos, hangulatos és találó név a gyűléseinkre, de ez még ráér, amíg meglátjuk, ténylegesen milyen hangulatban folynak le.)

Brisa: köszönöm a lehetőséget, amint időm engedi, írok egy rövid összefoglalót, ami mehet a főoldalra.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300567 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Nah, az október 21-22 nekem tökéletes.
Akkor kitől tudnék LT-t szerezni???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300539 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE
Ó, elnézést a kotnyeleskedésemért. :oops: A hír viszont remek, örülök neki. :D :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300526 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Jelentem, a Letters of J. R. R. Tolkien magyar kiadása már folyamatban van. A fordításon épp Vewy, Lamorak és jómagam fáradozunk, de remélhetőleg már nem sokáig. Hogy mikor adják ki pontosan, azt nem tudom megmondani, de kitartás, már nem soká várat magára! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300445 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE
Elnézést az idetolakodásért, csak eszembe jutott valami, bár nem tudom, mennyire kapcsolódik szervesen a csoport feladatköréhez (azt hiszem, igen, de szóljatok, ha valami orbitális ökörséget mondanék :) ), szóval Angwen lejjebb felvetette a fordítást, akkor akár ott vannak Tolkien bácsi levelei is. :) Konkrét példával is hozakodjak már elő...: ma az angol Szilmarilokban levő levélbe beleolvasgattam, és találtam új infókat Középföldére vonatkozólag; persze lehet, hogy csak nekem új.. :) )

Most úgy illenők, hogy akkor vállaljam is el, tudom... :roll: Csak az angoltudásom szerintem nem kielégítő ehhez [size=9:f8q1pnf5](konkrétan egy nyelvvizsga, amiből felejtettem egy-két dolgot :? )[/size], és perpill időm sincs nagyon. :roll: De később szívesen besegítek, fordítani is, csak nézze át vki. :D ;)

(Meg kell mondjam, nekem kapásból a "hivatalos" lefordítás jutott eszembe, ki is lehetne adni, nem tartom valószínűtlennek, hogy lenne rá érdeklődő... :) )

Na, abbafejeztem a "remek" ötleteimet, remélem érthetően is fogalmaztam... :roll: :oops:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300434 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Az időpont több, mint baráti!
Addigra még a második Lost Tales is beleférhet részemről. Mármint a fejembe. Ám csak elsővel rendelkezem, magyar változattal.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300420 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Ha gondoljátok, akkor a főoldalra is ki lehet tenni egy irományt erről. Ehhez kell egy kis kép, egy rövid szöveg, és egy hosszabb, kifejtett írás, amit ti is fel tudtok tölteni a T.HU-ra. Erre fog rámutatni a főoldon lévő link.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300412 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Az első öt kötet jó fél évig ki fog tartani ;) --amúgy meg az MTT könyvtárában a teljes sorozat megtalálható, és ennél nemesebb felhasználási módot nem tudok elképzelni a számukra.

Na, lassan azért gyülekezünk! Az okt. 23. előtti hétvégének nem látom akadályát. Akár meghirdethetnénk akkorra az első alkalmat, ha mindenkinek megfelel. (Kezdhetjük előbb is, de nem vagyok benne biztos, hogy van értelme.)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300400 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Angwen, esetleg ha szerveznétek egy ilyen alkalmat az okt. 23. előtti hétvégére, akkor én is el tudnék szabadulni, és benéznék. Ez ígéretesen hangzik. :D Nekem angolul még csak az 1-5. kötet van meg (az is egy kötetben, de folyamatban van a bővítés), a többi csak a gépen (meg persze a LT magyarul).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300387 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Kedves Tolkien-tisztelők!

Mint azt már sokan tudjátok, szeretnék a jövő nyáron egy olyan tábort szervezni, ahol végre a Professzor műveinek megismerése, az ismeretek elmélyítése, az ezekről való diskurzus, és nem mellesleg Középfölde hangulatának átélése kerülne az előtérbe.
Ennek kivitelezéséhez természetesen szükségem van olyan lelkes emberek társaságára, akikkel együtt ez az álom megvalósítható!
Ha úgy érzed, hogy rád illik ez a leírás, kérlek gyere el szeptember harmadikán (vasárnap) délután négy órára a margitszigeti Szigeti bejáróhoz, minden lelkesedéseddel, ötleteddel és kreativitásoddal együtt.

Előre is köszönöm!
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300382 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Azért írtam, mert Angwen azt írta, neki csak az angol van meg :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300381 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Kincső (Thilanna) írta: Nekem megvan Az elveszett mesék I. magyarul, és már két éve nálam van kölcsönben Szméagoltól a II. kötet...[size=9:31prq7kh] (és azóta sem olvastam végig :oops: )[/size]
Szóval kölcsön tudom adni, ha kell és vigyáztok rá. :)
Amúgy mint csendes érdeklődő, angolul-nem-eléggé-tudó (időbeosztásomtól függően...) esetleg érdekelne a dolog... :wink:


Kincső: nem volna rossz, de egy angolnak jobban örülnék, valahogy nem vagyok kibékülve a magyar fordítással... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300380 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Nekem megvan Az elveszett mesék I. magyarul, és már két éve nálam van kölcsönben Szméagoltól a II. kötet...[size=9:31ygne3w] (és azóta sem olvastam végig :oops: )[/size]
Szóval kölcsön tudom adni, ha kell és vigyáztok rá. :)
Amúgy mint csendes érdeklődő, angolul-nem-eléggé-tudó (időbeosztásomtól függően...) esetleg érdekelne a dolog... :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300379 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: HNE
Angwen: földrajzilag kivihetetlen.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300374 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: HNE
Én a Szíriuszt javasolnám. Könnyen megközelíthető, sokan elférünk.

Más: továbbra is tartom, hogy a Comte- Sponville- könyvvel beszállnék.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300365 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Hát, még akármi lehet, de nekem most mókuskerék lesz szeptember közepéig...

(ha valaki tud nekem passzolni egy LT-t, akkor az mondjuk 10%-al tudná növelni a dolog esélyét... (egy csoki mondjuk még 5% :mrgreen: ))

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300364 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Felagund, módosít ez valamit az elhatározásodon? Ha nem, az se baj--valamikor az év folyamán mindenképp számítanék rád, és mint már mondtam, különösen alkalmasnak látlak a feladatra, úgyhogy jól jönnél ki az első alkalomra "kedvcsinálónak" :) , de sajnos azt is megmondtam, hogy semmi sem kötelező. Úgyhogy, ha nem, akkor keresünk mást; ha nem akad jelentkező, akkor elvállalom én, bár csak angolul van meg, úgyhogy ezesetben számíthattok néhány rögtönzött és pontatlanul fordított kifejezésre! :) Igaz, ez is rögtön egy kiváló alkalom a vitára.

Amani, volna kedved esetleg neked is benézni? :)

Ádám: :) :):) Csak azért nem kérdezem meg, hogy volna-e kedved vállalni egy témát, mert nem akarlak rögtön el is riasztani. (Ez természetesen Felagundra is áll! :) ) Úgyhogy csak annyit kérek mindenkitől, hogy terjesszétek, hogy van/lesz ilyen! Mivel nem hivatalos rendezvény, nem függünk a létszámtól: ha öten leszünk, öten leszünk. De azért az az öt ember kéne. És jót tenne a pici egómnak, ha azt látnám, hogy minél nagyobb az érdeklődés. :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300362 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

amanibhavam írta: ugorj át hozzánk, kölcsönadjuk ;-)


Ó, köszönöm, úgyis rég találkoztunk :D

(de tényleg :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300361 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: HNE
ugorj át hozzánk, kölcsönadjuk ;-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300355 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Angwen írta: Felagund: ezek szerint vállalod a témavezetői szerepkört a Lost Tales I-ből?


Ééééééééés!

Téves válasz!

Sajnálom, talán legközelebb, most végképp nincs időm még készülni is ilyesmire, arról nem is beszélve, hogy nincs Lost Tales-em (csak 6-12-ig van meg) ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300338 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Szervusztok!

Azt hiszem, már ezzel a három hozzászólással is kedvet csináltatok nekem meg a fejszémnek a HoME nevű fához:-)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300295 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Felagund: ezek szerint vállalod a témavezetői szerepkört a Lost Tales I-ből? Rövid tartalmi összefoglalóra, az érdekességek kiemelésére, és vitaindító álláspontra lenne szükség. Szerintem egyik sem jelentene számodra problémát. Időpont terén szeptember második felére gondoltam. Addig mindenkinek jut ideje készülni, gondolkozni, tervezgetni. A helyszínnel kapcsolatban lehet sorolni kinek-kinek a kedvenc be- vagy kiülős helyét. Lehetőség szerint ne legyen túl zajos és drága; végtére is lelkes ifjúságot, nem pedig az ország mágnásait óhajtjuk képviselni. (Ha nem érkezik javaslat, akkor én választok! :twisted: )

Panda: természetesen igen, jöjjenek azok is, akik nem jártasak a témában. Ez volna a dolog egyik lényege. Senki ne maradjon távol csak azért, mert "nem készült". Azok, akik jobban ismerik a témát, szerintem boldogan osztják meg a többiekkel a tudásukat, és örülnek, ha jobban felkelthetik az érdeklődésüket. Másrészről ha valakinek mondani- vagy bemutatnivalója van a témához kapcsolódóan, semmiképp ne fogja vissza magát!

Akinek tetszik az ötlet, azt ne fogja vissza az "á én ehhez úgyse értek"-ből adódó félénkség: tartson velünk, és hozzon magával még egy embert/tündét/egyéb szabad népet! (Törpöket és orkokat csak akkor vállalunk, ha valaki jótáll a magaviseletükért! :twisted: )

A holnappal kapcsolatban: szeretnék ott lenni, de nem ígérhetem (mostanában dolgozom ezerrel). Remélem, mindenképp lesz, aki lerója a tiszteletét a többiek nevében is.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300284 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: HNE
Eddig ide nem tettem be, pedig ha valahova, hát ide illett volna... :roll:

EMLÉKEZTETŐ


Kedves Kispajtások,

szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy az elmúlt évek hagyományainak megfelelően ebben az évben is megemlékezünk Tolkien Professzor halálának évfordulójáról.

Egy picit csalunk, mert nem szeptember másodikán, hanem elsején (pénteken) tartjuk a megemlékezést, a szokott gyakrolatnak megfelelően a Margit-szigeten.

Tehát:
Időpont: 2006. szeptember 1., péntek
Találkozóhely: Margit-sziget, Margit-hídi lejáró, a buszmegállónál, 18:30-kor.
Hozzatok magatokkal: gyertyát, kispárnát/pokrócot, amire leültök; és a legfontosabb: gondolatokat, idézeteket, verseket Tolkien Professzor emlékére.

Örülnék, ha most is sokan összegyűlnénk, hogy leróhassuk kegyeletünket a Professzor emléke előtt.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300283 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: HNE
Angwen, ezekre a beszélgetésekre olyanokat is vársz, akiknek gőzük nincs az egészről, de érdekli őket? Lehet menni bambulának és véleményezőnek? :lol:
Najó, és ha igyekszem vkitől megszerezni az adott kötetet, amiről szó lesz, és belelapozok? :heu:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #300279 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Jó az a Lost Tales, ne hagyjuk ki ;)

Hol/mikor?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.526 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére