HNE

Több
14 éve 5 hónapja #384299 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Nos drága feleim, ne feledjétek, holnap HNE!

Ha bárki elakad az odajutásban hívjon engem (20-585-4333).
Téma a Sötét Oldal, én igyekszem valami előadásfélével készülni, de jó lenne ha ti is készülgetnétek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384034 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Alyr, erről nem szeretnél vmit a főoldalra? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383927 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Nos, a dolog úgy áll, hogy az időpont oké, a helyszín oké.

Időpont: Október 10. 11-17.00
Hely: Főnix szerepjáték klub (vagy mi a pontos neve) Paulay Ede u. 5. (a Deák tértől gyalog megközelíthető)
Téma: A Sötét Oldal, annak lényei, szerepe, ábrázolása a filmben és a könyvekben, meg amit még akartok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383858 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Én is láttam, a 10 jobb, szvsz (nincs rögtön a következő héten a KÖMT). Pontosabb időpont, esetleg? (Szombaton sajna fél 5-kor indul hazafelé az utolsó buszom.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #383851 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Én láttam, de vagy jók lesznek a szombat délutánok, vagy nem - hogy melyik, az mindegy... mindenesetre az érdeklődés megvan. :)

A téma tecc! :cool:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383850 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Úgy látom sikeresen elkerülte a figyelmeteket a bejegyzésem.
No sebaj.

Továbbra is kérdés (holnap délutánig) hogy október 10 vagy 17 a jó? Ha holnap délutánig nem jelentkezik senki akkor automatikusan 10-ére foglalok helyet a Főnixben.

Tehát: HNE, téma a Sötét Oldal (elsősorban Mordor), minden amit tudunk vagy tudni vélünk róla, előkészítendő a KÖMT-öt ahol ez lesz a keretmese.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383795 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Üdv néktek!

Mit szólnátok egy HNE-hez október 1., 2. vagy 3. hétvégéjén? (október 10 szombat vagy okt 17 szombat - mivel lehet foglalt a Főnix, ezért van két időpont egyelőre, ha gyorsan jelzitek valamelyik előnyeit akkor megpróbálom azt lefoglalni - az első hétvége már nem biztos hogy menni fog)
A téma... nos, Kincső jelezte, hogy nemigen haladt előre a HoME-al, ezért kellene valami téma is. Esetleg - kapcsolódóan a KÖMT témájához lehetne az ottani keretsztori átbeszélése (mármint nem az eseményeké - ha lesznek, hanem a koré és a helyszíné) de erről még megkérdem a szervezőket, hogy mennyire nyilvános.

Mit szóltok, nép?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hete - 15 éve 1 hete #377116 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Azért, mert mind a GYU-ról szól és annyira nem érdekes. Mármint nekem ezt mondták, h. ezért. Én elvileg azzal a céllal kértem el, h. majd jól elolvasom és elmesélem Nektek, de azóta kissé szétcsúsztam az időmmel és még mindig az elején tartok :P szóval ha hamar szeretnénk HNE-t, és még mindig nem vállalja más, akkor kereshetnénk valami más témát szerintem.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hete #377103 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Nohát emberek, azt hiszem ideje volna a törpök atyáihoz méltóan nekünk is felébrednünk.

Avagy szeretném ha végre beindulna a HNE újra.

Biztos, hogy a HoME négy kötetét össze kellene vonnunk?
(tény mgé sosem volt a kezemben ezek közül egyik sem, de azért kicsit meredeknek tűnik a négy egyszerre)
És ha igen miért?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374653 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Én még gondolkozom rajta...

Fenntartva, hogy annyira nem szívem csücske a dolog :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374637 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
A következő alkalommal a
"The History of The Lord of the Rings"
négy kötete (egy alkalomra összevonva) következne, de még nincsen hozzá előadónk.

Ki az a báthor jelentkező, aki szívesen tartana előadást/beszélgetést/foglalkozást A GyU keletkezéstörténetéről és korai szövegváltozatairól?


A szóban forgó HoME-kötetek:

VI. The Return of the Shadow (The History of The Lord of the Rings v.1) (1988)
VII. The Treason of Isengard (The History of The Lord of the Rings v.2) (1989)
VIII. The War of the Ring (The History of The Lord of the Rings v.3) (1990)
IX. Sauron Defeated (The History of The Lord of the Rings v.4) (1992) - ebből csak a "The End of the Thrid Age" - rész kellene, amely külön önálló könyvként is megjelent, a númenoros rész nem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374594 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

A tegnapi részletek után íme, egy lista a Tolkien által is használt törp-nevek eredeti jelentéséről. Kiemelném, hogy nem szó szerinti, hanem irodalmi, jelentés- és hangulati tartalmakat egyaránt visszaadni igyekvő fordításokról van szó. A fedés természetesen nem 100%; az északi mitológia még legalább kétszer ennyi törpét ismer, és a legtöbb törp nevét Tolkien sem az Eddákból emelte át.
Néhány név a kevésbé ismertek közül való, a Wikipedia emez oldalán utánuk lehet olvasni.

Bafur - Bajos
Bifur - Ügyes
Bombur - Testes
Dáinn - Aléló
Dóri - Károkozó
Durin - Szundi
Dvalin - Lomha
Fili - Reszelő
Frár - Fürge
Fundin - Rálelő
Gandalf - Vajákos
Glóin - Izzó
Kili - Ráspoly
Lóni - Fényes
Náin - Haló
Nár - Aluvó
Nóri - Poronty
Óri - Őrült
Thorin/Thráin - Merész
Thróin - Dacos
Thrór - Jólélő (illetve "Pártfogó", Ó

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374518 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Üdv!

Sajnos közbejött egy állítólag hetek óta szerveződő családi program amit nekem 20 perce mondtak meg, úgyhogy nem tudok ott lenni.

(illetve, lehet hogy a végére befutok, de valószínűbb, hogy nem)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374517 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: HNE
Én is leszek holnap ;)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374437 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: HNE
Ádám: Az is megoldás lehet, ha elmész a Baross térig, és ott keresel egy internet kávézót, és megnézed a bkv.hu-n a továbbiakat. Esetleg a Google Maps-en. ;) :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374380 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Hihetetlen, amit itt művelünk az odajutással...
Mindig újra és újra rácsodálkozom arra, hogy mennyire csudálatos és vicces társulat jött itt össze.
Hannon le!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374367 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
OFF

Sötét Úr írta: Fa buoni, perche siete potenti ;) (Ha nem, Kincső remélhetőleg kijavít.)


Ha már kvázi "kérted" a véleményem... :P :D
Fate mert többesszám :) de az E/2 felszólítás valóban az E/3-mal egyezik meg, sei bravo ;) esetleg még jobb így írva: fa'! A második felében nem ismerem ezt a szerkezetet, de attól még simán lehet. :)
ON

5-ös 7-es buszról én a Stefánia útnál szoktam leszállni, onnan egy sarok vissza a Zichy Géza utca, amin végighaladva már az épület mellett találjuk magunkat. Ill. aki netán a másik irányból jön az említett buszokkal, azoknak lehet még hasznos. Mert most, h. már nem lehet hátulról bemenni, mint mikor még ELTE volt, már kb. ugyanannyira esik mindkét megállótól.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #374362 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: HNE

Leguanember írta: Én a sarokról szeretnék jönni, akkor merre forduljak?

Ádám, ha otthonról jössz, sétálj / buszozz le a Gábor Áron út aljára és ott menj át szembe a zebrán és kicsit jobbra lesz az 5-ös buszmegálló (cukrászdával pont szemben), szállj fel egy 5-ösre és menj el vele a Keleti utáni második megállóig, menj át a szembelévő oldalra, majd fordulj be a Cházár András utcán, menj keresztül rajta, ezután fordulj az Ajtósyn jobbra, menj vagy 200 métert és voilá.

ha nem otthonról akkor bármelyik egyéb opció.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374351 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: HNE

Leguanember írta: Én a sarokról szeretnék jönni, akkor merre forduljak?

Északi, vagy Déli sarokról? (Egyik esetben jobbra, a másik esetben balra. Ismét szándékosan kihagyom a Keleti és Nyugati Sarkot, hátha Meta visszavezeti valami ismert pontra. Vagy vesszőre. ;) )

Fa buoni, perche siete potenti ;) (Ha nem, Kincső remélhetőleg kijavít.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374309 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: HNE

Leguanember írta: Én a sarokról szeretnék jönni, akkor merre forduljak?


Fel. :twisted:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374305 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Én a sarokról szeretnék jönni, akkor merre forduljak?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374304 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: HNE

Sötét Úr írta: A Keletiből / Déliből / Ferihegyről nem írom le, legyen másnak is lehetősége. :D

Ferihegyről vonattal a Nyugatiba, és akkor visszavezettük az előző feladatra. Keletiből ott a szintén említett 7es busz. Déliből meg mondjuk metróval elindulva egész csomó helyen át lehet szállni a már említett járművekre, vagy akár elsétálni az 5ös buszhoz. (Fokozzuk még?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374260 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: HNE
Vonattal meg a Zugló vagy Rákosrendező. Zuglótól érdemes lehet a 7-es busszal és társaival a Cházár András utcáig elhatolni, esetleg az 1-es villamossal egy megállót az Ajtósiig, és onnan tíz perces séta.
Rákosrendező rosszabb hely ilyen szempontból, mert onnan szinte csak gyalogolni lehet / érdemes, de kb. 20 perc, szóval ráérősöknek még hatósugaron belül lehet. Én inkább be szoktam menni a Nyugatiba, és onnan 4-es / 6-os a Wesselényi utcáig, gyalog egy utcányi előre, és ott jobbra a 74-es troli megállója.
A Keletiből / Déliből / Ferihegyről nem írom le, legyen másnak is lehetősége. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374216 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: HNE
74-es és 75-ös trolinak a Zichy Géza megállója, nem az Ajtósi (legalábbis a Károly körút/Jászai Mari tér irányból érkezőnél biztos). A kerítésen nagy betűkkel kinn van, hogy iroda és raktár bérelhető, de nem a nagy bejárathoz kell menni, hanem a kerítés végében egy kis ajtóhoz, ahol már ki van írva, hogy MTT, ott csöngetni kell, aztán a kertben balfelé indulni, utána az épületben már mindenütt lesz MTT tábla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374214 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Más topicokból:

Narbeleth írta: Megközelítés: 5-ös 7-es (nem E!) és 173-as (nem E!) buszokkal, továbbá trolikkal melyeknek számát nem tudom, valaki segítsen ki!
Ja és 1-es villamossal is lehet jönni a Hungária körútig és aztán gyalogolni. :)
Remélem így már menni fog az odatalálás, de ha nem, akkor javaslom a BKV útvonaltervezőt !

Felagund írta: 75-ös troli ;)
Gyakorlatilag az ajtó előtt tesz le ;)

Lyona írta: Megközelítési lehetőségek:
7-es busz, Cházár András utca / Stefánia út
74 / 75 troli, (asszem) Ajtósi Dürer sor megálló.
Esetleg 1-es villanyos, kicsit többet sétálni vágyóknak.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374210 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: HNE

Attila írta:

Alyr írta: Címet fejből nem tudok, de megkeresem és idekopizom ha kell. (korábban több helyre be volt írva)


MTT Klubhelyiség és Iroda
Budapest XIV.
Ajtósi Dürer sor 19-21.
"A" épület, I. emelet, 110. szoba.

A cím :wink:


If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374209 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: HNE
Valaki lsz. írja meg azt is h hol lesz. Köszi.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374149 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: HNE
én viszont jövök :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374115 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: HNE
Én nemtok menni. :( Muszáj tanulnom.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374055 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
:szomorú: :késnifog:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.575 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére