HNE

Több
17 éve 1 hónapja #318407 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Én is a szűk nappalira szavazok. A legelső HNE-n sem volt túl tágas a hely, mégis elfértünk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318403 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE
Én is a szűk nappalira szavazok inkább. :)
(nem, mintha számítana a véleményem, úh sorry a belebüffért :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318400 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
No, akkor eldöntöttnek nyilvánítom a 17-ét. Aki sikítani akart, bőven volt ideje rá. Most már csak az a kérdés, hogy éljünk Kincső nagylelkű ajánlatával, vagy kutassunk tovább a teaházak ezer veszélye között. Más szóval, ki szavaz a szűk nappalira, és ki a pancsoló kislányra? (Én a magam részéről határozottan az előbbit preferálnám.)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318185 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE
köszönet Kincsőéknek, sztem tökéletesen alkalmas, viszünk párnát, etc és arra ülünk :lol:

én támogatom, utána vonulhatunk békejelre :P már aki...
(de akkor hamarabb kéne kezdeni, mert békejelhez másfél óra az út és azthiszem ki kell érni max 18 óráig)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318177 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Nos, beszéltem a családdal a 17-i helyszínt illetően.
Anyu szerint hideg lesz még a pincehelyiség, ellenben - bár szűkösebben, mint Newráéknál - a nappaliban is elférünk "sok jó ember kis helyen is sok jó ember" alapon. :P Szerintem a teaháznál jobb, legalábbis Pancsoló kisleányt és társait garantáltan nem fogok lejátszani :D Páran már láttátok, mekkora is a szóban forgó helyiség: kb. 9-10 embernek van ülőhely fotelben-kanapén, behozhatunk székeket, és ülhetünk a szőnyegre. Nem leszünk tágasan, de 20an biztosan simán elférünk. :)

Szóval ha a 17-i időpont mellett döntünk, de nem akarunk teaházazni, lehet számolni ezzel a helyszínnel. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318169 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: HNE
Sziasztok,

Én azt javaslom maradjunk az eredeti 17-ei időpontnál és keressünk más helyszínt.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318122 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
A békejel az nem valamikor estefelé van? Mert az mintha valami fáklyás cucc lenne, az meg nappal nem túl látványos...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318121 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE

Remzymama/Tünde írta: tippelgettem időpontot illetően, gondolom azért a törzsgárda jó ha ott van, bár én is kihagytam 2őt, de csak értünk va nem? ha nincs ott senki, mert senkinek nem jó az időpont, akkor minek tartani? :P majd csak kialakul(márc 3. farsang, 10.e üres, 17. békejel, 24. sokaknak nem jó, 31 vezetőképzés)


Márc.10. munkanap.
A 17-i békejel meg még nem zavart minket, mikor eredetileg kitűztük az időpontot (a változtatás is csak a helyiségprobléma miatt merült fel) ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318119 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE

Kincső (Thilanna) írta:

Remzymama/Tünde írta: feladom
:cry:


ööö most mit és miért?

[size=9:2it88hwv](különben ki mondta, h. hozzám (vagy akárkihez a koordinátoron és előadó(ko)n kívül) kéne igazodnia a HNE-nek? lehet vasárnap is, ha a többségnek az jó... csak ha már mki véleményt mond, én is :P )[/size]


tippelgettem időpontot illetően, gondolom azért a törzsgárda jó ha ott van, bár én is kihagytam 2őt, de csak értünk va nem? ha nincs ott senki, mert senkinek nem jó az időpont, akkor minek tartani? :P majd csak kialakul(márc 3. farsang, 10.e üres, 17. békejel, 24. sokaknak nem jó, 31 vezetőképzés)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318112 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
A vasárnapot én sem támogatom, mivel most nem szeretném kihagyni a HNE-t (így is már az előző kettőn nem tudtam ott lenni). Mivel HNE után az utolsó vonattal éjfél körülre érek haza, és hétfőn ugye munka, ezért a vasárnap nem túl kedvező nekem (meg gondolom a többi vidékinek sem).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318110 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE

Remzymama/Tünde írta: feladom
:cry:


ööö most mit és miért?

[size=9:3siuf438](különben ki mondta, h. hozzám (vagy akárkihez a koordinátoron és előadó(ko)n kívül) kéne igazodnia a HNE-nek? lehet vasárnap is, ha a többségnek az jó... csak ha már mki véleményt mond, én is :P )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318108 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE
feladom
:cry:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318107 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE

Remzymama/Tünde írta: délelőtt sem?


Nem, én 9-17 közt vagyok színisuliban, de du.1ig vannak ellógható óráim, ha muszáj. :P (ergo amit szombaton mondtam, az úgy értendő, h. a vezetőképzést meg tudom oldani délelőtt, ha szükséges lesz, de HNE nemigazán indok a lógásra asszem. )
Amúgysztem nem is olyan jellegű program, amit lehet délelőtt :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318033 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE
Vasárnap nekem se jó, se délelőtt, se délután. :P

Én csöndben a #2-es pontot támogatom, a 24-i hétvége előreláthatólag totál kiesik, a többi szvsz kerülendő.
De persze ahogy a többségnek jó, nem szólok bele. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318030 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE
délelőtt sem?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318029 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE

Remzymama/Tünde írta: És ha vasárnap lenne, nem szombaton? 18.-án? vagy 25.én?


[size=9:3b6qhuee]/me halkan megjegyzi, hogy vasárnapot nemtámogat...[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318028 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE
És ha vasárnap lenne, nem szombaton? 18.-án? vagy 25.én?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318018 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Na, ez így cinkes :D
Oké, a lehetőségek.
#1. Megtartjuk 31-én. Se a koordinátor, se az egyik előadó nem tudna jelen lenni. Szerintem kerülendő.
#2. Megtartjuk 17-én. Helyszínt kell hozzá találni, vagy teaház, vagy Kincső felajánlásának képében.
#3. Ha egyik se jön össze, ott van még a 24-e. Tudom, miért nem akartuk akkor tartani, de ezen kívül már csak az van, hogy
#4. Ebben a hónapban kimarad.
Tessék vacillálni.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #318017 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE
Angwent mindenképp :P :P :P és még (Aeglos, Ankalimon, Alyr, Brandír, Dodie, Dreamer, Esgal, Ery, Gandalf, gillz, Fin, Hanna, Inczy, Kincső, Leguán, mogy, Mil, Pók, Ratz, Rayan, Ryana, Rabyn, Ring, Szürke, Szofi, Tünde)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318016 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE

Kincső (Thilanna) írta: Mint ma kiderült, az összes vezetőképzésen résztvevőnek "nagyon fáj": márc.31-én 15-20h között lesz a következő alkalom. :(

Üdvözletem!

Ez személy szerint kiket érint?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318005 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Mint ma kiderült, az összes vezetőképzésen résztvevőnek "nagyon fáj": márc.31-én 15-20h között lesz a következő alkalom. :(

Viszont, bár az általam márc.17-re javasolt esetleges helyszín-felajánlással kapcsolatban még egyeztetnem kell a técsaláddal, az esélyes lehet. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318003 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE

icke írta: Üdvözletem!

Ha senki nem emel kifogást, akkor (a koordinátorral történt egyeztetés nyomán) a következő HNE átkerül március 31-re. Most tessék szólni, akinek nagyon fáj.

icke


Koordinátor által megerősítve.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317990 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Ha senki nem emel kifogást, akkor (a koordinátorral történt egyeztetés nyomán) a következő HNE átkerül március 31-re. Most tessék szólni, akinek nagyon fáj.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317862 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Ezen a címen megtalálod az óangol és a modern angol változatot is:
www.humanities.mcmaster.ca/~beowulf/main.html

A "The Text" menüpont alatt, fejezetenként kiválasztható. Érdemes mindkét változatba belenézni! ;) És a Szörnyek és ítészeket mindenképpen ajánlom hozzá!

A Beowult Szegő-féle fordítása helyben olvasható változatban megtalálható a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtárában, kikölcsönözni most éppen nem lehet, mert kivették mindegyik példányt.
De most látom az online katalógusokban, hogy a Szegedi Tudományegyetem könyvtárában van kikölcsönözhető és helyben olvasható magyar nyelvű példány is. Hajrá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317846 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: HNE

Gandalf írta: Utánanéztem, a Szörnyek és ítészek Szegő György 1994-es Beowulf-fordítását használja fel.
Az említett tanulmánykötetet egyébként erősen ajánlom azoknak, akiket megfogott az óangol/angolszász költészet! És akik kíváncsiak arra, Tolkien prof. hogyan gondolkodott erről. :wink:


Tudnátok nekem segíteni? Sehol nem találok egy árvaszájú Beowulfot sem. (Jó angolul, magyarul is)

Előre is köszönöm!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317808 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Esetleg másik helyszín?...
Nálunk a nappali ugyan kicsi ekkora tömegnek, de ha kicsit jobb idő lesz, a pince jó nagy, ott simán ellehetnénk... 8) (az udvaron meg pláne, de annyira meleg valsz nem lesz :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317805 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: HNE
Az első HNE-n teljes terjedelmemben és időben is elnyújtva jelen voltam, a másodikon már kevésbé.
Azóta a terjedelmem ugyan nőtt, de az időm csak fogyott.

Most gondoltam végre el tudok menni 17-én, de hát a valák nem kegyesek, igaz, a 31-i hétvégén Várgesztesen tartózkodom majd, az se olyan rossz, de mint híre ment, egy HNE-összejövetelnek azért nagy varázsa van. Ezért sajnálom, hogy ismét sem megyek. Brühü.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317802 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE
Ha minden igaz, nekem is jó a március 31. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317783 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Egyelőre hasonlóképp...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317781 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: HNE

Melyanna írta: Kérhetném szépen előre, hogy március 24-én lehetőleg ne legyen HNE...? :heu:
*hálástekintet*

Angwen írta: Én a magam részéről a 31-re szavazok...

Nekem jó! :up: *hálástekintet*

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.564 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére