MTT Kórus

Több
20 éve 1 hónapja #173681 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Hja, igen...
Aki jön a szombati kóruspróbára, és szeretné, hogy felvegyük neki diktafonnal a szólamát otthoni gyakorlás céljából, az hozzon egy üres kazit, nah :)
Előre is kösz kriszanának a dfonért...
Vagy ez csak nekem hangzik...ööö látszik értelmes ötletnek ? ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #173678 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Dodiee írta: Hohó! Leírtad, tanúk vannak rá, már nem visszakozhatsz:)) szavadon foglak:))


Megkésve bár, de...Nem kell engem semmin se fogni :) , ha nem énekelném el, le sem írtam volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #173626 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Minden szinjatszas irant erdeklodonek:

Biztos emlekeztek hogy irtam hogy lehet menni probat latogatni marciusban egy sziniiskolaba. Ket alkalomrol lenne szo.

A penteki napon megnezzuk hogy milyen egy komplett darab probafolyamata, meghozza jelen esetben a "Cioggiai csetepate" c. igen mulatsagos kis darabrol van szo.

A vasarnapi napon pedig azt nezzuk meg hogy egy-egy karakter megformalasahoz vagy egy-egy gondolat hiteles kifejezesehez mennyire melyen kell belenyulni az illetonek a sajat szemelyisegebe, hogy mennyire kell onmagat adni hogy hiteles legyen (ez nagyon kene mindenkinek!).

Hogy pontosan a ketto kozul melyik napon lesz szo az alap szinpadtechnikai dolgokrol, az majd ott dol el, igy nem tudom megmondani.

Tegnap beszeltem az igazgatoval hogy mikor tudnank menni, o ket lehetoseget kinalt fel:

Az egyik a Marcius 12-i hetvege, pontosabban:

Marcius 12 pentek 19.00-21.00 (esetleg +1 ora) es 14 vasarnap 13.00 -tol,

vagy pedig a Marcius 26-i hetvege:

Marcius 26 pentek 19.00 - 21.00 (esetleg +1 ora) es 28 vasarnap 13.00 -tol.


Tehat mindenkeppen ket naprol van szo, egyazon hetvegen. Ha valakinek csak az egyik nap jo, akkor sajna ez van, akkor varjuk arra az egy napra de mindenkeppen szukseg lenne mindket alkalomra mindenkinek.

Kerem hogy aki meg mindig ugy gondolja hogy erdekli a dolog az legkesobb Marcius 5-en penteken 16.00-ig jelentkezzen nalam emailben. Ne priviben, mert megtelik es a regiek kitorlodnek. Ne is itt a topicban mert nincs tul sok idom kibogaraszni. Emailben please es tartsatok lecci a hataridot mert aznap delutan kell megmondanom az igazgatonak hogy melyik datumot valasztottuk.
Amelyik hetvegere tobben jelentkeznek, akkor megyunk.

Sajnos mas idopontok nem jok mert olyan jellegu probaink vannak, igy lecci ne is kerjetek hogy maskor legyen.
Azon kivul nem szoktak engedni hogy "civilek" probat nezzenek, elvi okokbol, igy ez most tenyleg kiveteles lehetoseg, ne hagyjatok ki!

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #173489 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Telcontar Léli írta: kriszana: nem tudom, mennyire jársz a Zene topicba, de felvetődött ott a Dalárdával kapcsolatban egy kérdés, és mivel te vagy az illetékes, jó lenne, ha te reagálnál rá ;)
Egyébként itt most én kérdezem: mikor/hol lesz Dalárda? Hátha a nép énekelni akarna..

"Dalárda" - nevezzük így akkor - márciustól lesz. A bál után kijelölünk egy időpontot, már találtam klassz dalokat nektek, amit ott fogunk megtanulni/énekelni.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #173477 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: MTT Kórus
kriszana: nem tudom, mennyire jársz a Zene topicba, de felvetődött ott a Dalárdával kapcsolatban egy kérdés, és mivel te vagy az illetékes, jó lenne, ha te reagálnál rá ;)
Egyébként itt most én kérdezem: mikor/hol lesz Dalárda? Hátha a nép énekelni akarna..

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #173388 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Kedves Feleim, akarom mondani Kórustagok
a következő próba szombaton délután lesz a Zöld Macskában

14:00-ra kell jönni a tenor szólamnak
14:30ra a baritonoknak
15:00-ra mindenki másnak (szoprán, alt)

Legyetek pontosak!
Tanuljatok sokat!
akottáit senki ne hagyja otthon
a próbát gillz tartja
Hétfőn találkozunk 16:00kor a Zöld Macskában

Ave!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #173367 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: MTT Kórus
HOGY MIÓTA KERESEM EZT!!!!! 8O

Még épp tegnap gondoltam arra, mi lenne, ha megkérdeném, nincs -e itt meg vkinek!!

Ezer hannon le és HALLELUJA neked, Sil!!!! :hello: :hello:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173285 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Csatlakozom az előttem szólóhoz-))) hálás köszönetem, ha nagy leszek, meghálálom-)))
millió pusszantás!!!


[size=9:u0wdw4ia]lehet, h mégiscsak megtanulok olaszul? úgyis akartam tudni egy negyedik nyelvet is-))))) (ill inkább hatodik, mert magyar, spanyol, német, angol, és még valamicskét értek latinulo is...ajvéé nekem, mire vállalkoztam-))))[/size]

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173121 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Kórus
istenkirályak vagytok Sil és _Neo! Ezer köszönetnektek!
(húú kezdünk nagyon offok lenni)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173100 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: MTT Kórus
A "Legyetek jók, ha tudtok" olaszul, mp3-ban :wink: (Jobb egérgomb, cél mentése... 3,28MB):
hugoweaving.uw.hu/State%20buoni% ... anita'.mp3

[size=9:3pwur1yu](_Neo segítségével, mert ugyan megtaláltam már két napja, de nem tudtam regisztrálni ott, így nem férhettem hozzá a fájlhoz... Szóval köszönet _Neo-nak, amiért segített...)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172991 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: MTT Kórus
NE haragudjatok, most nagyon off leszek, de fontos:

Nincs meg véletlenül vkinek a Féltelek c. szám szövege? (tuggyátok amelyiket Auth Csilla meg még nemtomki énekli)
Nagyon kéne! Lécci ha vkinek megvan, küldje át privben!

Köszi előre is!!!!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172845 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Fú Sil, de jó hogy ezt megtaláltad! Ezt a Canzone di Cadigia-t is nagyon szeretem, ezt máshol nem láttam :-)
Szerény személyembe elvileg erőltettek némi olasztudást, szóval ha kell, nagyjából el tudom mondani, miről szólnak :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172795 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Rabyn, szöveg ment e-mailben OLASZUL :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #172793 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Rabyn: folyamatban... Annyit már kiderítettem, hogy a film eredeti címe: State buoni... se potete! :wink: Kotta nem hiszem, hogy lesz, de szöveg + mp3 valószínűleg igen...
Itt vannak a dalszövegek, szvsz a Vanitá di vanitá c. lesz a keresett szám, de olaszul nem tudok egy mukkot se, úgyhogy biztosat majd akkor tudok mondani, ha meglesz mp3-ban...:
www.geocities.com/Vienna/6016/state.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172645 Írta: Szú
Szú válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Figyelem!
Ha kiváncs Bárki egy 10.-es osztály színi előadására,( az ÉN osztályom!!) jöjjön febr. 20-án fél 6-ra, h legyen helye, a SZT. Margit Gimmn.(Villányi út 5-7) dísztemébe.Én is szereplek, :lol: , de nem sokat :cry: Címe.: Legyetek jók ha tudtok...( Néri Szt. Fülöpről) ha vki. többre kiváncsi. Számom 3654673


GYERTEK!!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172607 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Off, de szerintem a mai napon még fenn maradhat, utána törölhető...

Laurelen, 19. szülinapod alkalmából sok szeretettel:

www.szorp.hu/szozsi/szozsi2.jpg

(páratlan színészi tehetségű, csodaszép Nerdanelünk egy korábbi világsiker alakítása) :wink:

Angwentől és Nólindirtől...

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172500 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Drizzt írta:

Dodiee írta: Kiemelném még Drizzt éneklését, akinek külön köszönöm hogy igenis István a Király-t énekelt, mégpedig abból is a kedvenc dalomat, s nem akárhogy:))


Dodiee...eléneklem én ezt a dalt neked bármikor százszor jobban, dehát csak izgultam...na...hát :)


Hohó! Leírtad, tanúk vannak rá, már nem visszakozhatsz:)) szavadon foglak:))

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172303 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Dodiee írta: Kiemelném még Drizzt éneklését, akinek külön köszönöm hogy igenis István a Király-t énekelt, mégpedig abból is a kedvenc dalomat, s nem akárhogy:))


Dodiee...eléneklem én ezt a dalt neked bármikor százszor jobban, dehát csak izgultam...na...hát :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172302 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Éééééénisééénissss...üüü :)

Laurelen írta: szolgálhatok egy teljes operaház fantomja kottával. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172017 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
En ugy ertettem hogy mindenki szepen hazaviszi oket es szepen nezegeti gyakorolgatja es majd hetfon meg elesben
Telleg az
Egyszer vegeter a gyuruhaborut valaki kuldje el nekem priviben plz
nem szeretnek kereskedni... elöre is köcce

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172015 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Üdv!
Csütörtökre jönnek a fénymásolt kották :D ? Akkor én is jövök, és tényleg gyakorolhatnánk 8) ... Várjunk...Akkor előadások lesznek, hogy próbálhatnánk? :roll:

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172007 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Tessek minel hamarabb hozzank eljuttatni :!:
mert kulonben irgumburgum

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172006 Írta: Nati
Nati válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Heli mindenkinek! Akit érdekel, annak jelentem, hogy van West Side Story kottám(teljes musical). :D

"Százszorszép jóéjszakát"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171939 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Kórus

elodyke írta: Aeglos: csütörtökön Jösz TK ba??
mert ha igen, akkor is hozhatnad a fenymasolatokat es akkor lehetne gyakorolni :)


ez csak természetes, nem!? :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171918 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Aeglos: csütörtökön Jösz TK ba??
mert ha igen, akkor is hozhatnad a fenymasolatokat es akkor lehetne gyakorolni :)

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171829 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Fura.. Anno amikor még szinisulis voltam mi is hallás után tanultunk. (ohm akit érdekel egyszer megtudom mutatni, hogyan adtuk elő kórusban az Azért vannak a jóbarátokot..)
De ha bármilyen musical kottát megtudtok szerezni szóljatok!

Mikor lesznek a felvételi féleségek a szinjátszókőrbe?s mikor kezdődnek el a beszédtechnika órák meg a mozgásórák?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171746 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: MTT Kórus
szolgálhatok egy teljes operaház fantomja kottával. :wink:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171736 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Üdv!
Sajnos nincsenek meg a kotta tárba a musikelek :( ...hát gyorsan ugrasztottam apám, aki felhívta a musikel szakos tanár ismerősünket...aki azt mondta, hogy nincs meg náluk sem a kotta. Ők is csak úgy csinálják, megvan nekik a zenei alap, és hallás alapján tanítják be...ez vicces, de tényleg így van :roll: ...azért még megpróbálok érdeklődni.
Ha nincs más, egy-egy számot, le tudunk kottázni (hangról-hangra :wink: )- mármint az apám... 8) -, és elhozom, de tényle csak néhányat, nem az egész művet....és kell hozzá a cd ...
Sorry! Pussz!

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171724 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Én Ring énekét szeretném kiemelni, ami kis híja volt, hogy könnyeket nem csalt a szemembe, eddig erre csak az öreg Országúti dal volt képes Onering, Rayan és Estel előadásában:)) Nagyon szép volt Ring, köszönöm az élményt:)) Kiemelném még Drizzt éneklését, akinek külön köszönöm hogy igenis István a Király-t énekelt, mégpedig abból is a kedvenc dalomat, s nem akárhogy:)) Gratu továbbá Rabynnak, aki félelmeivel ellentétben igenis le tudta kottázni az adott dalt:)) ügyi voltál lyánka!! Mindenkinek köszönöm hogy ott voltatok, és láthattalak titeket!! Már nagyon hiányoztatok:))
Cueddo: remélem még hallhatjuk tőled Pippin dalát, mert sztem nagyon szép volt!!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171717 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Rabyn írta: Szeptemberig még van kb 5 hónapunk! Addig olyan szuper hangot kovácsolunk mindenkinek, hogy csuda!
Főleg ha rájövök, hogyan kell képeznem a hangomat:))


Hajrá minden sorstársamnak! :wink: Én is igyekszem, bár nekem inkább az időt kéne felgyorsítani :roll: :) .

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.643 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére