Tolkien HU Szerkesztőség

Több
18 éve 8 hónapja #267712 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
MEGVÁLTOZOTT A SZOMBATI MEGBESZÉLÉS HELYSZÍNE. Kriszana lakása helyett nálam lesz. A címet priviben, mailben lehet tőlem elkérni.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja - 18 éve 8 hónapja #267467 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
  1. riport/cikk/glossza A Gyűrű Szövetségéről
  2. riport/cikk/glossza A Két Toronyról
  3. riport/cikk/glossza A Király Visszatérről, milyen élmény volt a moziban
  4. képzelt riport P.J- vel a 2004- es Oscar- díj átadáson
  5. fordítási feladat, külföldi kritikát kellene, ami azonban még nincs meg. ha valakinek már van angol/más nyelvű cucca, az szóljon és odaadjuk a fordítóknak
  6. ugyanez magyar kritikákkal, szeretném, ha jelenzné, aki ismer színvonalas magyar kritikát (5. és 6- hoz majd kell másodközlési engedély)
  7. színészek: életrajz és szerepeik, az lenne a kérésem, ha megy, hogy vegyétek nyugodtan poénosra a dolgot, mintha személyes ismerősötök lenne a színész (Aragorn, Arwen, Bilbo, Boromir, Denethor, Elrond, Éomer, Éowyn, Faramir, Frodó, Galadriel, Gandalf, Gimli, Gollam, Legolas, Pippin, Samu, Szarumán, Théoden, Trufa)
  8. a filmzenés CD- n lévő Howard Shore- interjú fordítása
  9. részletes, szakmai pontosságú cikk a látványról, de azért átlagemberek is értsék (kb 1 oldal)
  10. ugyanez a díszletről (1 oldal)
  11. ugyanez a jelmezekről (1 oldal)

:!: Egyéb:
  1. kreatív lelkűeknek: ki tud olyan rajzot készíteni a szinkronszínészekről, hogy a megfeleő filmes jelmezben legyen?
  2. nagyon- nagyon jó képek a filmekből, kell valaki aki válogat, 10- 15 db/film
  3. képek a színészekről
  4. képek a helyszínekről
  5. látvány-, díszlet-, jelmezekhez képek

Bármelyik is keltette fel az érdeklődésedet, szólj mielőbb, mert az első jelentkezőé lesz! :) Legyetek bátrak! ;)
Üzenjetek bármilyen úton, és pontosítjuk a feladatot!
Ugyanezeket felsorolom majd az aug. 13- ai szerkesztőségi talin, és elküldöm az szerkesztőségi e- mail címre is.
Hajrá minden szerkesztőségi tagnak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267413 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Olosta, küldtem mailt.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267406 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Brisa írta: :arrow: Kriszana "továbbképzést" tart nekünk a sajtóműfajokból


Akkor én ne is készüljek? Mert ha nem kell, nem töröm magam. :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267394 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Aug. 13-án, szombaton, 13 órakor szerkesztőségi tali Kriszanánál. 12:50-kor találkozunk a Dózsa György úti metrókijárónál. Aki csak később tud jönni, az tőlem vagy Anától elkérheti a pontos címet.

Várunk minden szerkesztőségi tagot.

Program:

:arrow: Kriszana "továbbképzést" tart nekünk a sajtóműfajokból
:arrow: Ulmo pedig a TolkienHU szerkezetéről és működéséről
:arrow: remélhetőleg beszélni tudunk a szükséges változtatásokról is a TolkienHU-t illetően
:arrow: Megbeszéljük a felmerült javaslatokat, ötleteket
:arrow: Beszéünk a szerkesztőség munkájáról
:arrow: És remélhetően kiosztásra kerülnek a feladatok is

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #266892 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Brisa: köszönöm, munkának látok.. :)
Ami a szerkesztőségi talit illeti, érdekel és szeretnék is elmenni, csak a probléma hogy vidéki vagyok. Amennyiben meg tudom oldani, akkor ott leszek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #266836 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Előreláthatóan jövő hét szombaton (aug. 13.) lesz egy hosszabb szerkesztőségi tali, melyen egy kis "továbbképzés" is tartatik újságírásból, konkrétan a sajtóműfajokból. Akit érdekel és eljönne, az jelentkezzen nálam.

Gil, láthatod a témajavaslatokat lentebb, de e-mailben is megkaptad. Válassz egyet-kettőt és láss munkához.

Rana, lényegében a TolkienHU-n nincs mennyiségi korlát. Tartsd szemelőtt, hogy az emberek kisregényeket nem szívesen olvasnának. :D Érdemes képekkel megszakítani a szöveget. A határidő: minél előbb. Ha lehet, akkor tegnapra legyen kész. :wink:

Icke, küldjem akkor Olosta anyagát?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #266694 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
nos én nagy bőszen készítettem jegyzeteket a táborról,szal ha gondoljátok megírom a cikket,de jó lenne,ha kaphatnék egy kis támpontot,pl:hogy hány oldalban....vagy ilyesmi...meg hogy mikorra legyen kész...ezt csak azért kérdem,mert én kedden vizsgázom,tehát csak utána tudok nekiállni... :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #266674 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Látom, frissül az oldal és ez jó :D
Brisa: holnap elolvasom a leveleket és aztán szeretnék munkába fogni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266187 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Brisa írta: Rana, küldtem mailt még tegnap. :roll: :wink:


:oops: bocsi.... :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266168 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ööö, akkor beírom ideis, hogy németről szívesen fordítok akármit-akármennyit. :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266159 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Gandalf, bocsika... :oops:

Icke, én tulképpen a minél részletesebb leírásnak örülnék.

Rana, küldtem mailt még tegnap. :roll: :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266101 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
akkor táborban lesz valami megbeszélés? :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266033 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Szerintem kérd el az Olosta-féle összeállítást, s egészítsd ki! Csak az kell a jegyzeteidből, ami abban nincsen benne! :wink:

(Én feleslegesen dolgoztam vele, mert utólag tudtam meg, hogy minden, amit összeszedtem, az nagyjából benne volt Olosta munkájában...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265969 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Üdvözletem!

Mennyire legyen vázlatos? Az órai Havas-jegyzetem jópár oldalt kitesz :lol: Csak azért kérdem, mert be kell gépelnem, és utálok fölöslegesen dolgozni...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265962 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Icke, akkor kérnék belőle egy példányt. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265921 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Üdvözletem!

Brisa írta: :idea: A sajtóműfajokról leírás kérhető tőlem.


Vagy tőlem, mint szakmabelitől :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265917 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Aki esetleg szeretne cikket írni a TolkienHU-ra (és a Lassiba), annak néhány témaötlet:

:arrow: Kellene egy interjú-sorozat az új és a régi vezetőség tagjaival. (A lényeg az lenne, hogy az emberkék egy kicsit "személyesebben" is tudjanak róluk, izé, rólunk.)
:arrow: Szintén interjú, esetleg riport készülhetne néhány alapító taggal az alakuló ülésről és az azt megelőző munkáról.
:arrow: Interjúk/riport kellene arról, mit gondolnak az MTT-tagok az MTT-ről, mit tartanak feladatának, mi a jó benne, miért léptek be stb. Érdekes lehetne ugyanezt megnézni a nem MTT-tagoknál is.
:arrow: Az MTT 3. szülinapjáról egy tudósítás vagy riport.
:arrow: Az MTT 1. és 2. szülinapjáról is jó lenne valami ilyesmi.
:arrow: Kellene egy-egy cikk az elmúlt két év táborairól. Legjobban annak örülnék, ha olyan valaki írná, aki ott is volt. Így lehetne egy tudósítás, esetleg riport utólagos megkérdezésekkel.
:arrow: És persze a mostani táborban ott helyben már tudatosan kell készülni, jegyzetelni, embereket megkérdezni stb., hogy tudósítás/riport születhessen belőle. (A szerkesztőségnek már vannak erre emberei, de aki esetleg szeretne még cikket írni az élményeiről, ne fogja vissza magát. :D )
:arrow: A Relaxnál ugyanígy.
:arrow: Érdekes lehet interjút készíteni a táborok szervezőivel, hogy az olvasók bekukkanthassanak a kulisszák mögé, ill. megtudják, milyen nagy munka is ez.
:arrow: A LEP-ekről is kellene egy-egy cikk. A műfajt az írójára bízom.
:arrow: A Tolkien Klub idei félévéről is kellene egy jó hangulatú összefoglaló.
:arrow: Fontos lenne, hogy minden hivatalosan létező csoportról is készüljön valamilyen cikk. Ez lehet az, hogy az újságíró elmegy mondjuk egy Kórus próbára és tudósít, vagy a csoport koordinátorával és néhány tagjával interjút készít stb. A lényeg, hogy ne egy száraz beszámoló kerekedjen ki belőle. Ez amúgy minden másra is épp úgy vonatkozik.


:idea: A sajtóműfajokról leírás kérhető tőlem.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264667 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Felagund, köszönjük.

Rana, az ötlet nem rossz. Dolgozd ki részletesebben, és küldd el a címünkre.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264524 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Arra gondoltam,mi lenne ha végeznénk egy közvélemény kutatást...pl:Hogy melyik korosztályba mit gondolnak pl.Tolkien munkásságáról,vagy ha egy szóba kéne összefoglalnia,hogy milyen a Gyűrűk Ura,mit mondana...eléggé szétszórtan vagyunk az országban....a maga területén kérdezősködhetne mindenki....vagy csak egy valaki és ő minden korosztálynál érdeklődne...
na mit szóltok?
"What say you?" 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264179 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Amennyiben erőmből telik igyexem besegíteni a nyelvek és írásokba ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264130 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A TolkienHU szerkesztőségének felépítése

A rovatvezetők:

J.R.R. Tolkien - Well és Lamorak
Könyvek - Lamorak
MTT - Gandalf és Brisa
Filmek - Panda és Brandir
Középfölde - Brandir
Nyelvek és írások - Alcar és Brandir
Fan Fiction - Kincső és Gumipók
Tudomány - Lamorak
Lassi Laurie - Gumipók és Brisa
Galéria - Kriszana

+ lesz egy angol aloldal is, amit Lamorak és Angwen fog csinálni.

Az admin feladatokat Ulmo látja el,
a programozásra Szürke lett felkérve.

A főszerkesztő pedig szerénységem. :D

Ezen kívül pedig:
Fordítást vállaltak: Angwen, Ille, Alcar, Panda, Well, Lin
Cikkírást vállaltak: Olosta, Well, Lin, Rana, Timona, Drizzt, Ankalimon

Szívesen látunk még újságságírójelölteket. Jelentkezni nálam lehet, priviben vagy mailben ( brisa@tolkien.hu ).


A TolkienHU szerkesztőségének e-mail címe

tolkien.hu@tolkien.hu


A TolkienHU szerkesztőségének rövidtávú feladata

Kitűzött célunk, hogy szeptemberben már egy gazdag tartalommal rendelkező honlap fogadja a látogatóakat. Ehhez sok cikket kell írnunk a nyár folyamán. Terveink szerint ezek az írások színesek lesznek, mind témában, mind stílusban, mind pedig sajtóműfajban (interjúk, riportok, tudósítások stb.)

A későbbiekben szeretnénk egy gyorstalpaló újságíróképzőt tartani Kriszana és Olosta vezényletével, de addigis egy sajtóműfajokról szóló leírás alapján dolgozunk, ill. dolgoznak majd újságíróink.

Jelenleg a rovatveztők sorra készítik el a koncepcióikat, hogy elképzeléseik mentén alakíthassuk ki az alrovatokat. Hamarosan az is kiderül, hova milyen jellegű cikkekre van szükség, és így elkezdődhet a tényleges újságírói munka is.


A topikról

Addigis várjuk az ötleteket, javaslatokat itt, illetve akinek van a tarsolyában megírt cikke, az is szóljon. (Pl. a Tolkin Klub előadóitól továbbra is várjuk előadásaik anyagát. - Alyr, a tiédet köszönjük.)

Ez a topik arra szolgál, hogy biztosítsuk a szerkesztőség és a TolkienHU látogatói között a folyamatos kapcsolattartást. Itt lehet kérdezni, véleményezni, ötletelni és jelentkezni egy-egy megajánlott téma megírására.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264093 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Hála neked érte Bátyó! :D

Ez azért sokkal kellemesebb megoldás szerintem, mint a köremil.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264092 Írta: Ulmo
Tolkien HU Szerkesztőség téma létrehozva Ulmo által
A tolkien.hu weboldal szerkesztőségének topicja. Nem csak a szerkesztőségi tagoknak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.509 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére