Tolkien HU Szerkesztőség

Több
17 éve 10 hónapja #293161 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Brandir az enyém, már fél éve nyüstölöm egy interjú végett, folyton ígérget :P Remlem olvassa és átküldi már végre amiben megeggyeztünk... :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293144 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ádámot és Alyrt bevállalom. De én is csak később fogok ráérni ilyesmikkel foglalkozni. Telcot is szívesen meginterjúvolom, ha más nem gondolt rá.

A szerkesztőség egészének: júniusban szeretnék egy virtuális vagy személyes megbeszélést összehozni. (Jacora különösen számítanék...)

Még mindig égetően szükségünk lenne olyan emberekre, akik tudományos- és ismeretterjesztő cikkeket írnának rendszeresen vagy alkalmanként. Várjuk a jelentkezőket itten.

A Nyelvek és írások rovathoz is szívesen látnék egy hozzáértő emberkét, már nem tudom, Alcar hogy áll mostanság a szabadidejével.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293107 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Timona írta: Én lestoppolhatlak, Gandalf? Feltéve, ha nem bánod, hogy csak két hét múlva érek rá, mert addig vizsgák ;)

Sajnálom, megelőztek! Azért nem soroltam fel újra magamat az előző hozzászólásban.

Panda, Rózsa és Lau is le lettek ma stoppolva, nem is tudtam, hogy a vezetőség ilyen népszerű! :lol:

Akiket még lehet választani:

- Alyr
- Ankalimon
- Brandir
- Leguán
- Telcontar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293101 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Én lestoppolhatlak, Gandalf? Feltéve, ha nem bánod, hogy csak két hét múlva érek rá, mert addig vizsgák ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293011 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: én Angwennel fogok interjút készíteni....a kérdés az,hogy még tábor előtt?...vagy ráér a táborban megejteni a beszélgetést?

Lehet MSN-en vagy e-mailen is! :wink:

A vezetőségi tagok (Elnökség, FB, titkár, pénzügyi vezető) közül még senki nem interjúvolta meg Laut, Ankalimont, Brandirt, Telcontart, Pandát és Rózsát sem, kérek ezen személyekre is jelentkezőket!

(Leguán és Alyr továbbra sem "foglalt" még!)

Természetesen nem csak a vezetőségi tevékenységükről kell meginterjúvolni őket, hanem minden MTT-s dolgukról, meg ami még érdekes lehet! Képeket is töltsetek fel az interjúhoz, minta már bőven van az MTT-s írások között.

:!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292887 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
én Angwennel fogok interjút készíteni....a kérdés az,hogy még tábor előtt?...vagy ráér a táborban megejteni a beszélgetést?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292832 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
1. Megkérek szépen (:bociszemek:) minden cikkírót vagy cikket feltöltöt, hogy írja oda a nevét/szerző nevét, hogy tudjuk, ki írta a cikket, mert nagyon soknál (pl. Hazatérés, Küldetés) nem egyértelmű! Köszönöm! :) És tessék feltöltéskor a kategóriákat korrektül kitölteni! :wink:

2. Most, hogy új vezetőség van (két új elnökségi és két új felügyelőbizottsági tag), folytatni lehetne az interjú-sorozatot a Tolkien.HU-n!
Ki akar engem elkapni és gyorsan meginterjúvolni? :P Képet is adok. A többieket is (Angwen, Leguán, Alyr) érdemes lenne! :idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 napja #289854 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Icke, nevezd meg a forrást a dolgozatodban, és akkor korrekt lesz.

Amúgy Svin szerint is Lam írta még anno.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 napja #289850 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Üdvözletem!

Legyen akkor kollektív szerkesztőségi hozzájárulás, néma erkölcsi felmentés, vagy akár egyszerű szemhunyás, ha végképp nem sül ki, ki írta; ahogy én átírtam, a kedves édesanyja sem ismerne rá a szövegre, és igazából csak azért kellett, hogy ne saját kútfőből kelljen Tolkien-életrajzot rögtönöznöm. Ha később előkerül az írás gazdája, leperkálom a szabadon meghatározott összeget a ribillió mellőzése és a jogdíj címén, de a szakdolgozattal legkésőbb május 2-áig végeznem kell.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 napja #289847 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

icke írta: Engedélyt kérnék a szerzőtől a Tolkien HU oldalán szereplő Tolkien-életrajz átvételére és átszerkesztésére a szakdolgozatom számára (mielőbbi választ kérnék az érintett(ek)től, legyen az igenlő vagy elutasító).

Hümm, foglamam sincsen, ki írhatta. De könnyen lehet, hogy Lamorak vagy valaki más, aki még korábban távozott már innen és nem fórumozik, éppen ezért lehet, hogy el sem jut hozzá ez a kérés...
Elég régi írás már.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 napja #289841 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Üdvözletem!

Engedélyt kérnék a szerzőtől a Tolkien HU oldalán szereplő Tolkien-életrajz átvételére és átszerkesztésére a szakdolgozatom számára (mielőbbi választ kérnék az érintett(ek)től, legyen az igenlő vagy elutasító).

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282492 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Keresünk olyan emberkéket, akik szívesen feldolgoznák a Középfölde topikjait cikkek formájában a TolkienHU számára.

Körülbelül így: www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1932 . De az írói fantázia sokszínű, így sok módon lehet még feldolgozni az anyagot... :wink:

Jelentkezni nálam lehet priviben vagy e-mailben ( brisa@tolkien.hu ).

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278771 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Ha befejeződtek a személycserék a szerkesztőségben, célszerű lenne frissíteni az Impresszumot! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276810 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A TolkienHU-n már olvasható a Gumipókkal készült interjú .

Terveink szerint ezentúl hetenként kerülnek fel az oldalra a régi és az új vezetőségi tagokkal készült interjúk. Ezenkívül más cikkekre is számíthatnak az érdeklődők!

Érdemes figyelni a főoldalt.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276423 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Félig összeállt már egy olyan kis csapat a szerkesztőségen belül, akik vállalják, hogy rendszeresen publikálnak a TolkienHU-n. Terveink szerint ez egy jó hangulatú, rendszeresen talizó (messengeren, néha élőben is), szorgos kis brigád lenne, amely minden rovatba írna cikkeket.

Ha esetleg lenne kedve valakinek csatlakozni hozzánk, szívesen látjuk. (Írj privit nekem.)

Nem baj, ha nincs tapasztalatod az újságírásban, nem baj, ha félsz egy kicsit, a lényeg, hogy legyen kedved hozzá. A kis csapat segíteni fogja a tagjait, lesz lehetőség a tanulásra.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275945 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: Írtam egy cikket 'Íjászat Középföldén és Európában' címmel...tegyem fel a tolkien.hu-ra..vagy...mit csináljak...esetleg Lassiba...bár elég hosszú...2 oldal...


Igen, tedd fel a TolkienHUra, és szólj a rovatgazdinak, h nézze meg és engedélyezze.

A Lassinak már elmúlt a lapzártája. Majd a tavasziba.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275935 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Írtam egy cikket 'Íjászat Középföldén és Európában' címmel...tegyem fel a tolkien.hu-ra..vagy...mit csináljak...esetleg Lassiba...bár elég hosszú...2 oldal...

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274751 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Elnézést, amiért egy kicsit elhanyagoltam a szerkesztőséget. A héten remélem már lesz időm válaszolni a levelekre és megírni a tudnivalókat.

Addigis írjátok a cikkeket, mert már október vége van...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271895 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
oké :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271875 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: Tehát írjak minden topichoz egy rövid jellemzést?oké;)Legkésőbb hétvégére tudom megcsinálni a suli miatt :oops: :roll:


Hm.. most látom, hogy figyelmetlenül olvastam el a hozzászólásodat.
Igen írj. De a hivatalos csoportokhoz kapcsolódó topikokkal kezd, ha kérhetem...

A többi topik-leírásnak is keresünk helyet addig.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271868 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Tehát írjak minden topichoz egy rövid jellemzést?oké;)Legkésőbb hétvégére tudom megcsinálni a suli miatt :oops: :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271849 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: Az jutott eszembe-és bocsi,hogy nem túlzottan idevág-hogy lehetne a topicokról egy kis pár mondatos jellemzést írni,amivel felcsigázzuk a látogatók figyelmét és esetleg segíthetnénk az esetleges kíváncsiskodók és kérdésekkel jövő embereket az eligazodásban...
na mit gondoltok?
egyébként én szívesen írnék a csoportokról,de sajna nem nagyon ismerem őket.... :oops:


Ez egy jó ötlet. Az MTT/Csoportok nyitóoldalán jól mutatna. Megírod, Rana? És akkor összegyűjthetnéd az eddigi hivatalos csoportok alakulási szövegeit is.

Amúgy nem gond, ha nem ismered a csoportokat. Az ide tévedő olvasónak még kevesebb sejtése van az egészről, mint neked. Így te a "tájékozatlan látogató" szemszögéből tudod megírni a cikkeket. :wink: Tudod, mire lenne kiváncsi, miről olvasna szívesen stb. Szóval szerintem nyugodtan vágj bele. Ha kell segítség, messengeren megtalálsz.

Moon írta: Szisztok!

Nem minden nap tudok felnézni, de én is szeretnék segíteni, amiben tudok! Majd meg lehet oldani valahogy?


Szió!

Olvass vissza egy picit a topikban. Nagyon sok témajavaslatot találsz. Ha jól sejtem, te még új vagy közöttünk. Ezért azt javaslom, hogy eleinte inkább filmekkel kapcsolatos dolgokat vállalj be, amíg tájékozódsz.

Ha komolyan kedvet kapsz a rendszeres íráshoz, felveszlek a szerkesztőségbe. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271689 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: me szeretné kicsit szégyenlősen kérdezni,hogy van e olyan cikk (nem interjú),amire még nem volt jelentkező?
:roll:

Nem kell félni az interjútól sem, nem olyan nehéz dolog az! :wink:

Továbbra is várom a jelentkezőket! :idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271686 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség

Ranamarth (Endóriel) írta: van e olyan cikk (nem interjú),amire még nem volt jelentkező?
:roll:

Rana, meg kell állapítanom, hogy lelkes vagy. :) :itscool:
Nekem még hiányzik 3- féle dolog
:arrow: a filmek díjainak összegyűjtése (meg egy kis szöveg hozzá)
:arrow: színészi életrajzok: Denethor, Gimli, Théoden
:arrow: a filmzenéről egy általános írás, esetleg Howard Shore munkásságáról is
További lehetőségek
:arrow: bármi ötletetek támad, és úgy gondoljátok, közelít a filmek témájához
:arrow: a 2. és a 3. filmről élménybeszámolószerűség (ahhoz hasonló, ami a legutóbbi Lassiban jeéent meg Vénia tollából a bővített dvd- vetítésről)
:arrow: képeket gyűjteni a forgatási helyszínekről (Megye, Brí, Völgyzugoly, Mória, Lórien, Rohan, Gondor, Fangorn, Mordor)

Ezek nem csak Ranának és Moonnak szólnak, hanem mindenkinek! Gyerünk emberek! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271587 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
me szeretné kicsit szégyenlősen kérdezni,hogy van e olyan cikk (nem interjú),amire még nem volt jelentkező?
:roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270764 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Kedves Segítőkész és Tettrekész népek!

Szükségem lenne egy interjúra lehetőleg még ebben a hónapban, hogy kivel és milyen témában, azt priviben megbeszélem a jelenkezőkkel! Ha szükséges, küldök hozzá sajtóműfajos anyagot meg támpontokat, hogyan is kell az ilyesmit, de elsősorban olyan emberke jelentkezését várom, aki ott volt a fejtágítón és/vagy olvasta már az interjúkészítésről írt összefoglalót!

A téma szerintem hálás lesz, és az interjúalany is segítőkész emberke, aki nem harapja le senki fejét, tessék nyugodtan jelentkezni!

Priviben vagy mailben várom akkor a lelkes jelentkezéseket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270731 Írta: Moon
Moon válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Szisztok!

Nem minden nap tudok felnézni, de én is szeretnék segíteni, amiben tudok! Majd meg lehet oldani valahogy?

Moon vagyok s a magam útját járom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #270650 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Az jutott eszembe-és bocsi,hogy nem túlzottan idevág-hogy lehetne a topicokról egy kis pár mondatos jellemzést írni,amivel felcsigázzuk a látogatók figyelmét és esetleg segíthetnénk az esetleges kíváncsiskodók és kérdésekkel jövő embereket az eligazodásban...
na mit gondoltok?
egyébként én szívesen írnék a csoportokról,de sajna nem nagyon ismerem őket.... :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270555 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
A Nyelvteremtők nem túl meglepő módon a Kreatív Szekcióban lévő Nyelvteremtő topicosokat takarja :wink: De ha a Nyelvek/Írásokról akarsz írni, Rana, lehet h. ott is találnak Neked feladatot :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270524 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien HU Szerkesztőség
Kérdés:a Nyelvteremtők az a Nyelvek és Írások topic lelkes résztvevőit akarja takarni vagy valami mást?mert ha az előbbit,én szívesen írnék egy cikket róluk... :roll: de ha mást,akkor is szóljatok,mert én szívesen írok a témában...[size=9:2dk3e6ge]csak annyi,hogy én interjút nem tudok készíteni,mert nem tudom hogyan kell... :oops: [/size]

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.528 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére