Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Több
14 éve 3 hónapja #386550 Írta: Metaflora

Nóli i linantea írta: Elviekben azok az avatarok vannak amiket feltöltve találsz, ellenben szerintem még működik az az opció hogy amennyiben elküldesz 10-15 avatart Ulmónak, akkor megkérheted hogy az egyiket állítsa be neked.

Sztem az említett opció vmi nagyon ősrégi dolog lehetett, mert amikor én regeltem erre a fórumra, már akkor se így működött, hanem simán lehetett sajátot feltölteni. Most is van a profilszerkesztésnél az avatar beállításánál olyan, hogy "Feltöltés a számítógépről:", hogy működik-e, azt nem próbálom ki, nem kockáztatom, h eltűnjön a meglévő :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386540 Írta: Nóli i linantea

frodo-lover a Frodó topkban írta: hali emberek.
nem tudjátok,h h lehet avatart feltölteni,
mármint tom h h köll berakni,de csak azokat a béna megadottakat lehet?
nem lehet gépről föltölteni avatart,oat,amiet szeretnél????????!??????


Elviekben azok az avatarok vannak amiket feltöltve találsz, ellenben szerintem még működik az az opció hogy amennyiben elküldesz 10-15 avatart Ulmónak, akkor megkérheted hogy az egyiket állítsa be neked.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hónapja #386508 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Nincsen sajnos időm visszaolvasni, de: A Vendégkönyvbe is írtam: ( amit tényleg nem ártana cenzúrázni, majd kiesett a szemem, hogy miket írnak oda és minek)
Szeretnék megtalálni egy korábban feltöltött fanfictiont.(amit nem én írtam)
Az előző honlapon még volt keresés opció, még úgy is sikerült megtaláljam a dolgokat,hogy a címüket nem is tudtam. Most viszont nem tudok se a szerzőre,se a címre keresni(vagy csak én vagyok vak... )
De az is jó lenne, ha a folytatásos műveket vmi linkkel össze lehetne kapcsolni... Feltéved Kis Jancsi teszem azt a Tolkien.hu-ra, a fanfictionok között megtalálja Galadriel naplójának felettébb impozáns 200xedik részét, és semmi, de semmi esélye rá, hogy elolvassa az előzményeket, akármennyire is tetszik neki... Kár.

Ha nem lehet megoldani, akkor mindegy. Ha már volt róla szó: ne is válaszoljatok. Ha vak vagyok, akkor legyetek oly türelmesek, és megértők, és magyarázzatok nekem.
:oops: :oops:

Előre is köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386323 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Nyugodtan üvöltsetek le, ha ez a kérdés már felmerült ;) , de most nem érzem az erőt 107 oldal visszaolvasásához - de nem lehetne valamit a főoldalról elérhető Vendégkönyvvel csinálni? Vagy csak nekem szúrják a szememet a névtelen okoskodások, teljesen FAQ-kerülő bekérdezések és az obszcén kivagyiskodások?

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385412 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Igen, voltak nevek, csak a rangjuk volt más, talán Vendég, vagy valami ilyesmi. De látszott, hogy ki írta eredetileg, most meg mindenki Anonymous. Passz, hogy ez most romlott el, vagy még az Agorára való áttéréskor, de az előző phpBB-ben megvoltak még.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385410 Írta: Metaflora

Encsi írta: hátőő nemtom, én még régebben olvasgattam elölről a humor topicot és ott voltak nevek rendesen kezdettől.
Most meg már nem úgy van :(

Ahamm, én a Nyelvek és írások első pár oldalát (2001-ből) olvasgattam (2008-ban), és úgy emlékszem, hogy voltak nevek... semmi egyéb avatar meg ilyesmi, szal láthatóan máshonnan beemelt cucc, de voltak nevek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385409 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
hátőő nemtom, én még régebben olvasgattam elölről a humor topicot és ott voltak nevek rendesen kezdettől.
Most meg már nem úgy van :(

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385406 Írta: Gandalf

Metaflora írta:

Gandalf írta:

Metaflora írta: Az mennyire normális vagy elkerülhetetlen, hogy a hiperősrégi hsz-eknél mindenki Anonymous lett?

Ó, az mindig így volt, a phpBB fórumok előtti, SuperGamez-fórumról átemelt hozzászólások ezek, Svin anno így tudta csak átrakni őket. :D

Hmm, én meglehetősen biztosan úgy emlékeztem, hogy a most Anonymusnak látott hozzászólások egy részét én még láttam nevekkel (tehát 2008-ban), de akkor lehet, hogy rosszul :P

Ezt könnyű ellenőrizni:
Ha azok a hozzászólások 2002. április 5. előttiek, akkor az ős-fórumról származnak, ha későbbiek, akkor valószínűleg egyéb hiba lehet a ok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385405 Írta: Metaflora

Gandalf írta:

Metaflora írta: Az mennyire normális vagy elkerülhetetlen, hogy a hiperősrégi hsz-eknél mindenki Anonymous lett?

Ó, az mindig így volt, a phpBB fórumok előtti, SuperGamez-fórumról átemelt hozzászólások ezek, Svin anno így tudta csak átrakni őket. :D

Hmm, én meglehetősen biztosan úgy emlékeztem, hogy a most Anonymusnak látott hozzászólások egy részét én még láttam nevekkel (tehát 2008-ban), de akkor lehet, hogy rosszul :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385386 Írta: Gandalf

Metaflora írta: Az mennyire normális vagy elkerülhetetlen, hogy a hiperősrégi hsz-eknél mindenki Anonymous lett?

Ó, az mindig így volt, a phpBB fórumok előtti, SuperGamez-fórumról átemelt hozzászólások ezek, Svin anno így tudta csak átrakni őket. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385385 Írta: Metaflora
Az mennyire normális vagy elkerülhetetlen, hogy a hiperősrégi hsz-eknél mindenki Anonymous lett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385349 Írta: Sötét Úr
A kérdőívben az esszékérdésekben :) ne használjatok idézőjelet, úgy nézem távolodó irányban egyenes vonalú egyenletes mozgást végző, fajfenntartási célzatú szerelmi tevékenységet folytat az SQL-ben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385338 Írta: Sirgon Esgalnor
Az értékelő kérdőívben mikor családot kell válassztani, Callon nemzetségében két Cuedo család van és nulla darab Nóli. Orvosoljátok de izibe!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385319 Írta: Sötét Úr
Számomra inkább bosszantó, mert a KEMET-en még mindig nem sikerült megoldanom ugyanezt a hibát... Kiváncsi lennék a megoldásra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385280 Írta: Estel Adániel
Akad viszont egy furcsaság a hozzászólásokra keresés találatai között (pl. a felhasználó összes hozzászólásai megjelenítésekor is) - nem kifejezetten zavaró hiba, inkább érdekesség :roll: - a phpBB-re visszaállás idejét megelőző olyan hozzászólásoknál, melyek a találatokat tartalmazó táblázatban több sorba tördelve jelenítődnek meg, és smileyt tartalmaznak: ezen smileyk helyét ugyanis a következő kód foglalja el: [mono:1lr3uq1d] * [/mono:1lr3uq1d] ahol a * jelöli a smiley begépelt verzióját (pl. kettőspont nagydé), a ** az adott smileyhoz tartozó képfájl nevét (pl. icon_e_biggrin), a *** pedig a képhez tartozó alt-textet (pl. nagyon boldog). :geek: Vicces... :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385272 Írta: Sötét Úr
Újabb, és most már működő BBCode a SPOILER, amivel - minő meglepetés - el lehet rejteni tetszőleges szöveget úgy, hogy csak az lássa, aki meg akarja nézni.
A használata:
[spoiler="Magyarázt vagy cím"]Elrejtett szöveg[/spoiler]
Ennek eredménye ez lesz:
Magyarázat vagy cím

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385234 Írta: Estel Adániel
:P Már hogyne gondoltam volna! ;) Csak az úgy nem eléggé exkluzív... :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385226 Írta: Sötét Úr
Arra még nem gondoltál, hogy a megjelenésekre bízod a szövegszínt, és nem magad színezel? :D Ez minden megjelenésnél olvasható szöveget eredményez. ;)

Néha az az érzésem, hogy ha a hozzászólások szövegének [mono:e41o31am]visibility[/mono:e41o31am] paraméterét is lehetne állítgatni, akkor néhányan vidáman [mono:e41o31am]hidden[/mono:e41o31am] értékre tennék... :D :D :D


[később] Egyébként ha a Dark Fantasy megjelenésen megnézed a botok színjelzését alul a Ki van itt? résznél, hát az is megér egy tanulmányt... :) [/később]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385209 Írta: Estel Adániel
Nézzünk akkor egy hosszabb szöveget ezzel a színnel...
Sajnos beigazolódott az a gyanúm, hogy lehetetlen mindegyik megjelenésnek kedvezni, úgyhogy igyekeztem valamiféle középutat találni, ami a "jó/rossz/csúf" ( :arrow: világos/sötét/zöld :) ) hátterekből egyaránt kiemelkedik valamennyire... Ebből a szempontból (valamint a Felhasználói Vezérlőpult megtalálhatósága szempontjából is) a DarkFantasy megjelenés jelenti a legmostohább körülményeket, a szemcsés háttér - leszámítva, hogy relatíve jól néz ki - meglehetősen szűk keresztmetszetet biztosít a betűszínek olvashatósága számára - így aztán a jelenlegi színválasztásommal is velük szúrok ki a legjobban, amiért ezúton is elnézést kérek... :oops: A többi háttér esetében a tolkien és a Subsilver2 nem igazán kedvez a jelenleginél világosabb betűszíneknek, a Tolkien Retro pedig a már említett okokból a legegyszerűbb 'blue' árnyalatot zárja ki, a sötétebb kékekről nem is beszélve, melyek már csak a SÚ által felhozott példa okán sem szerencsések. Így aztán emellett döntöttem, ugyanakkor várom a konstruktív javaslatokat, ha van bárkinek valami jobb ötlete ennél. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385205 Írta: Mau Rauser
Örülnék néhány bugfixnex a zöld sémában.
A legfontosabb az lenne, hogy hozzászólás írásakor ne fekete betű legyen az alapértelmezett, mert marhára olvashatatlan.
Vagy legyen világos a textarea háttere, nekem az még jobb, mert legalább rendesen látszik, hogy az ott a hozzászólás:D

A gombokra, form-elemekre is lehetne valami kiemelési megoldás, mert így nagyon egybeolvadnak az egyéb tartalommal.

Estel: a zöldbe így is beleolvad.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 5 hónapja #385204 Írta: Estel Adániel

Raia Aiwart írta: Jah, és mindegy mit csinálsz, amit Estel ír sosem lehet normálisan olvasni :D Én személy szerint mindig kijelölöm az egész szövegét, akkor kék alapon fehér lesz, az úgy nagyon tuti...jobb mintha rózsaszínnel írna ;)

Ez így igaz, neked az olvashatóság szempontjábó tényleg édesmindegy, hogy SÚ mit csinál... :mrgreen:
(Mellesleg a régebbi phpBB-s fórumon, ahol a barna, a zöld és a subsilver között lehetett választani, végigcsináltam, amit SÚ javasolt, azaz megnéztem, melyik háttérhez mennyire passzol a szövegszín, és a mostanáig preferált darkblue-ra is azért váltottam át anno a
sima blue-ról, mert a zöld háttérbe ez utóbbi borzalmasan beleolvadt. :| Jelen pillanatban tényleg van három-négy olyan megjelenés, amelynek a háttere előtt nem igazán megfelelő a kontraszt, de bevallom, még nem kísérleteztem ki, hogy melyik az a - lehetőleg kék - színárnyalat, ami valamilyen szinten optimális abból a szempontból, hogy bármelyik megjelenést kiválasztva kijelölés nélkül alkalmas az elolvasásra. :geek: Ismétlem, még nem. :arrow: Stay tuned. ;) )
[r:1krrt41t]Ki mit szól pl. ehhez a színhez?[/r:1krrt41t]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 14 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385176 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Estel Adániel írta: :roll: Nem tartom valószínűnek, hogy utóbbiak kedvét egy ilyen színnel meghoznám az olvasáshoz... :lol:

ződ háttérrel kifejezetten ízlésficamos ^^

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385167 Írta: Raia Aiwart
Köszönöm :)
Bár azt hogy Felhasználói vezérlőpult a linked nélkül nem tudtam volna elérni, mivel nekem olyan feliratom- akárhogy is kerestem- nem volt amíg át nem állítottam a megjelenítést...

Jah, és mindegy mit csinálsz, amit Estel ír sosem lehet normálisan olvasni :D Én személy szerint mindig kijelölöm az egész szövegét, akkor kék alapon fehér lesz, az úgy nagyon tuti...jobb mintha rózsaszínnel írna ;)

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385153 Írta: Sötét Úr
Pedig jól megy a hajszínedhez :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385150 Írta: Estel Adániel
:roll: Nem tartom valószínűnek, hogy utóbbiak kedvét egy ilyen színnel meghoznám az olvasáshoz... :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385145 Írta: Sötét Úr
Mivel kérdezték, és másnak is hasznos lehet, ide írom le, hogyan lehet témát váltani a fórumon (ha például zavarnak a jobb oldalon lévő avatarok).

[center:sya2ocen]Megjelenés változtatása [/center:sya2ocen]
  1. Ha még nem lennél bejelentkezve, jelentkezz be a szokásos módon.
  2. Keresd meg a Felhasználói vezérlőpult nevű linket a fórum fejrészén. (Egyes, csak részben lefordított megjelenésekben ez UCP vagy User Control Panel is lehet - ilyen például a Dark Fantasy.) Ez a pillanatnyilag beállított megjelenésedtől függően változó helyen lehet. Az Osgiliath-romjai-szürke (alapértelmezett) megjelenésnél viszont kézenfekvő helyen, a kép alatti fonatos dekoráció bal szélén van.
  3. A megjelenő oldalon keress egy linket, aminek az a szövege, hogy Fórum beállítások. Az alapértelmezett megjelenésnél (tudod, Osgiliath-romjai) a címsor alatti fülsávon középtájt találod. Kattints rá jól!
  4. Megjelenik egy csomó rádiógomb, és alatta lenyíló izék, még rádiógombok, lenyíló, szövegmező... A felülről második lenyílónak az a neve, hogy Megjelenés. Ebben válassz ki egy szimpatikus nevet. A Tolkien retró a régi zöld fórum (vigyázz, mai szemmel elég rikító), a subsilver2 egy nyugodt, mondhatni unalmas kékesszürke változata ugyanannak, a többi szép dizájnos, de esetleg nehezebben olvasható lehet. Próbáld majd ki mindet, és úgy válassz kedvencet - de egyelőre maradjunk egynél. Kattints rá.
  5. Kattints az Elküld gombra, és ne lepődj meg azon, hogy látszólag nem változott semmi! Megjelenik egy visszaigazolás, hogy a változtatásaid életbe lépnek.
  6. Nyugtázd az információt a "Vissza a felhasználói vezérlőpulthoz" linkre kattintással. A következő oldal már a kiválasztott megjelenéssel tölt be. Használd egészséggel, vagy válts a fentiek szerint másik megjelenésre.

Fontos kérés
Mindenkinek, aki előszeretettel színezi a mondókáját, a figyelmébe ajánlom, hogy nézze végig, melyik megjelenéssel hogyan olvasható, amiket írogat. Nem tartom valószínűnek például, hogy Estel hozzászólásait túl sokan olvassák majd azok közül, akik a WoWMoonclaw, vagy a Black Pearl megjelenés mellett döntöttek... Hogy miért? Íme:

[center:sya2ocen]
És ez még csak a GuildWarsAlliance, nem is a legsötétebb megjelenés... [/center:sya2ocen]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385057 Írta: Sötét Úr
Estel: hozzátenném, hogy bizonyos esetekben. Nem következetes a dolog, valószínűleg azért, mert a phpBB3 adatbázisstruktúrája valamivel összetettebb, mint az elődé volt. Bár nem igazán vágom, hogy pontosan mi is történik egy új bejegyzés rögzítésekor és törlésekor. Eddig azonban leginkább olyankor találkoztam (nálam) ezzel a jelenséggel, amikor egy friss bejegyzés törlése közben valami zavar keletkezett az erőben, például ugyanabba a témába "ugyanakkor" újabb bejegyzés is érkezett. (Számítástechnikában azért az egyidejűség feltételesen kezelendő, ezért az idézőjel.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385049 Írta: Estel Adániel
A legfrissebb hozzászólást annak esetleges törlése után is meglévőként jelzi ez a topik, legalábbis kintről nézve...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 6 hónapja #384628 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Valami gebasz van a fórumos bejelentkezésemmel. Köbö 5 éve ugyanaz a passom, de most be akartam lépni vele és nem engedett be. Erre kértem egy új jelszót, és most összve van 2 hozzászólásom(ezzel együtt) és nincs avatarom :P Kvázi ez egy új felhasználó, amit nem egészen értek, mert én csak jelszót változtattam :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384468 Írta: Gandalf

2. lépés: Ha befejezte, akkor a mappákat a kliensen archiválni kell egy külön levél archívumba.

Nekem ennek a részletei érdekelnének Outlook Express használata esetén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.825 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére