Egyetemi Tolkien-kurzus

Több
16 éve 1 hónapja #354134 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Üdv!

A jelen állás szerint a kurzusra (szemben az 50 meghirdetett hellyel) 146-an jelentkeztek, vagyis csaknem háromszor annyian, mint a létszámkorlát. Érdemes lenne emelni...

(és a rossz nyelveknek: nem magam miatt aggódok, én momentán az 5. vagyok a rangsorban :P )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #354019 Írta: Neruo
Neruo válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Az előző hozzászólásokból úgy tűnik, hogy a tavaszi félévben is lesz a kurzus. 1. kérdés megválaszolva.

2. kérdés (mivel nem vagyok TTKs, se nem ELTÉs - majd egyszer talán - és nem látom az órarendet): ugyanabban az időpontban és ugyanott lesz a kurzus, mint az őszi félévben?

3. kérdés: <s>Már jövő héten, vagy két hét múlva kezdődik (vagy csak a Műegyetemen kezdődik 2 hét múlva?)</s> [size=9:173y1xw1]Tisztelt TTK-s Hallgatók! Tájékoztatom Önöket, hogy a 2007/2008-as tanév tavaszi félév
szorgalmi időszakának kezdete február 4.
Az első hét regisztrációs hét, az oktatás február 11-én kezdődik![/size] 3. kérdés is megválaszolva...


Köszi!

"...in this place will I abide, and my heirs..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #354007 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Sziasztok!

Tudna nekem egy illetékes személy választ adni arra, hogy emelkedni fog e esetleg a létszámkorlát a tavaszi kurzusra? Most 50 fő, mintha úgy emlékeznék, hogy az őszinél 100 volt. Az most is nagyon jó lenne. :)
Fontos lenne, mert már a rangsorolásos jelentkezés zajlik és e szerint is kellene variálnom az órarendemen. Köszönet előre is!

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353143 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

anyuszi írta:

Snuffles írta: És kétszer ugyanazt a kurzust fel lehet venni? Hm.


Nem lehet kétszer ugyanazt a kódú tárgyat felvenni, viszont a határozott érdeklődésre tekintettel lehetne egy Tolkien 2. kurzust is meghirdetni, más témákkal, aminek más lenne a kódja, és ha nem teszik előfeltételnek az első kurzus elvégzését (ne tegyétek!!!!), akkor eloszolna jobban a túljelentkezés is, természetesen 2 időpont is lenne, ami megint jobb lenne! :-)


Nekem tetszik az ötlet, kérdés, hogy az elte hogyan áll hozzá.

(Meg persze hogy fel tudunk-e mutatni kellően érdekes és tudományos új témákat.
Természetesen nem azt mondom, hogy ilyenek ne lennének, csak nem tudom van-e rájuk elég előadó.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353091 Írta: anyuszi
anyuszi válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Snuffles írta: És kétszer ugyanazt a kurzust fel lehet venni? Hm.


Nem lehet kétszer ugyanazt a kódú tárgyat felvenni, viszont a határozott érdeklődésre tekintettel lehetne egy Tolkien 2. kurzust is meghirdetni, más témákkal, aminek más lenne a kódja, és ha nem teszik előfeltételnek az első kurzus elvégzését (ne tegyétek!!!!), akkor eloszolna jobban a túljelentkezés is, természetesen 2 időpont is lenne, ami megint jobb lenne! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353002 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Alyr Arkhon írta:

Miriam írta: Szeretném mekérdezni, hogy ebben a félévben folytatódik-e a Tolkien-kurzus? Ha igen - bár lehet korai még erről beszélni - akkor ugyanazok a témák lesznek, vagy esetleg már mások? Én ugyan csak pár előadásra tudtam betérni, de én nagyon hasznosnak és élvezetesnek találtam ezeket az előadásokat. :) Ugyhogy reménykedem benne, hogy nem marad abba, ugyanis sajnos jópár előadásról lemaradtam, és nagyon szeretném bepótolni őket!


Bár nem vagyok közvetlenül érintett, úgy tudom, részünkről mindent elkövetünk, hogy folytatódjon, már csak azért is mert hatalmas volt a túljelentkezés előző félévben.


Én is örülnék neki, ha lenne a tavaszi félévben, az őszire is jelentkeztem, de a létszámkorlát miatt nem jutottam be végül. :( Most még előzetes jelentkezés van, de az 50 helyre már most több mint 100-an jelentkeztünk. Nincs esély rá, hogy emelkedi fog a keret? Félek, hogy megint lemaradok. :roll:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352867 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Sehol sem lehet szvsz ugyanazzal a tantárgykóddal két tárgyat felvenni és vizsgázni belőle, de a részletekért a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot olvassátok át
inkább!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352860 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Dindae írta: biztos fel lehet:D csak kérdés, hogy nem-e kiszúrás másokkal, mert eléggé limitálva van a létszám...és ha már felvetted 1x, nem muszáj még1x, bejárhatsz anélkül is. Ha jól tudom... :oops: :)

Még egyszer meg még egyszer levizsgázni belőle jó jegyre, az szerintem eléggé szabálytalan, hiszen a súlyozott átlagot felfelé húzza. :P
Mindegy, nekem ez úgysem aktuális sajnos.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352857 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
biztos fel lehet:D csak kérdés, hogy nem-e kiszúrás másokkal, mert eléggé limitálva van a létszám...és ha már felvetted 1x, nem muszáj még1x, bejárhatsz anélkül is. Ha jól tudom... :oops: :)

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352851 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
És kétszer ugyanazt a kurzust fel lehet venni? Hm.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352850 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Én is szívesen bejárnék rájuk ha időm/órarendem engedné...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352827 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Háthöö... mivel ETRben az előjelentkezéseknél lehetett rá jelentkezni ( sőt, jelentkeztem is) úgy vélem, az előadások folytatódnak/megismétlődnek.

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352813 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Miriam írta: Szeretném mekérdezni, hogy ebben a félévben folytatódik-e a Tolkien-kurzus? Ha igen - bár lehet korai még erről beszélni - akkor ugyanazok a témák lesznek, vagy esetleg már mások? Én ugyan csak pár előadásra tudtam betérni, de én nagyon hasznosnak és élvezetesnek találtam ezeket az előadásokat. :) Ugyhogy reménykedem benne, hogy nem marad abba, ugyanis sajnos jópár előadásról lemaradtam, és nagyon szeretném bepótolni őket!


Bár nem vagyok közvetlenül érintett, úgy tudom, részünkről mindent elkövetünk, hogy folytatódjon, már csak azért is mert hatalmas volt a túljelentkezés előző félévben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #352762 Írta: Miriam
Miriam válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Szeretném mekérdezni, hogy ebben a félévben folytatódik-e a Tolkien-kurzus? Ha igen - bár lehet korai még erről beszélni - akkor ugyanazok a témák lesznek, vagy esetleg már mások? Én ugyan csak pár előadásra tudtam betérni, de én nagyon hasznosnak és élvezetesnek találtam ezeket az előadásokat. :) Ugyhogy reménykedem benne, hogy nem marad abba, ugyanis sajnos jópár előadásról lemaradtam, és nagyon szeretném bepótolni őket!

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350925 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Üdvözletem!

A jegybeírást egy az egyben Ankalimon (Füzessy Tamás) intézi, az összes előadó helyett is. (Tudtommal.)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350924 Írta: anyuszi
anyuszi válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Kedves Mindenki!

Ugye a dec. 20-i vizsgaidőponton tényleg ott lesz(nek) az
előadó(k), aki(k) ugye a megajánlott jegyet is be fogja (tudni) írni?
:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350468 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Gandalf írta:

Orsie / Fraktál írta: kedves előadók és kurzusra járók!
bátorkodom érdeklődni, hogy a következő Lassikba lehetne ezekből a házidolgozatokból kapnunk, mondjuk olyanokból, amik 4-es vagy 5-ös értékelés alá esnek? persze csak ha az író is beleegyezik. biztos vagyok benne, hogy sok olyan írásos mű születik, ami nagyobb érdeklődésre is számot tart és tudományos műként is önállóan megállná a helyét.
köszi

Öm, fogalmunk sincsen még jelen pillanatban, de gondolom, ez elsősorban a szerzőiken fog múlni majd. Még nem érkeztek be mind a dolgozatok és osztályzásuk folyamatban van.

OK, még ráér, csak érdeklődtem. ha kiderül valami, majd pls jelezd :) a következő Lassi május előtt nem jön ki.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350460 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Orsie / Fraktál írta: kedves előadók és kurzusra járók!
bátorkodom érdeklődni, hogy a következő Lassikba lehetne ezekből a házidolgozatokból kapnunk, mondjuk olyanokból, amik 4-es vagy 5-ös értékelés alá esnek? persze csak ha az író is beleegyezik. biztos vagyok benne, hogy sok olyan írásos mű születik, ami nagyobb érdeklődésre is számot tart és tudományos műként is önállóan megállná a helyét.
köszi

Öm, fogalmunk sincsen még jelen pillanatban, de gondolom, ez elsősorban a szerzőiken fog múlni majd. Még nem érkeztek be mind a dolgozatok és osztályzásuk folyamatban van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350323 Írta: anyuszi
anyuszi válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

icke írta: Üdvözletem!

Pontosítok: a technikus a munkaideje végén, hatkor lépett le, és senki nem vette fel előtte a kulcsot. (Kutrovácz tanár úr szokta volt, és általában be is hozta nekünk, de ezúttal sajnos elfelejtette.) A többi stimmel :)

icke


Nézzétek a jó oldalát, így legalább nem maradtam le semmiről!
:D :wink:

(sorry) :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350285 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Üdvözletem!

Pontosítok: a technikus a munkaideje végén, hatkor lépett le, és senki nem vette fel előtte a kulcsot. (Kutrovácz tanár úr szokta volt, és általában be is hozta nekünk, de ezúttal sajnos elfelejtette.) A többi stimmel :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350277 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
A mai előadás elmaradt, mert nem tudtunk hozzáférni a számítógéphez a szekrényben (a technikus nem adta oda a kulcsot, mert lelépett előbb).

A mai előadás jövő héten lesz megtartva vetítéssel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350242 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Akik megadtak elérhetőséget a dolgozaton, azoknak el fogom küldeni a jegyet és a rövid értékelést mailen, de ma szóban is lehet érdeklődni annak, aki tudna jönni. :wink:

A jegyeket szerintem Füzessy Tamásnak kéne beírnia vagy Dr. Kutrovátz Gábornak, majd biztos lesz meghirdetve jegybeírós időpont is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350235 Írta: anyuszi
anyuszi válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Kedves Mindenki!

Úgy látszik mégsem tudtam kifogyni a kérdésekből :oops: :)
(Lehet hogy nem véletlenül mentem kutató szakra..? :wink: )

A következő az lenne, hogy mikor lehet megtudni a dolgozat értékelését, és mikor lehet beíratni az indexbe a reménység szerint megszerzett megajánlott jegyet. (Sajnos ma nem tudok bemenni órára, mert kórházba megyek látogatni :( )

Előre is köszönöm!

ui.: mentségemrte legyen mondva, beírom az infókat a kurzusfórumba is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #350025 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Javítva, most már letölthető rendesen.

Örülök, hogy ilyen népszerű a témám (eddig egyetlen dolgozat kivételével minden nyomtatva beadott írás erről a témáról szólt), de pár apróságot azért mondanék:
- Akik úgy írnak a témáról, hogy nem olvasták legalább A Gyűrűk Urát, a Harry Potterekből az eddig magyarul megjelent részeket, és nem látták mind a 6 darab Star Wars-filmet, azokat, már elnézést, de nem fogom komolyan venni. :wink: Ha valamiről írunk, az alapanyagokat tessék legalább ismerni!
- Akik csütörtök után adják le a dolgozataikat, nem elég, ha az előadásomról írnak, tessék az ott elhangzottakat csak kis részben felhasználni és nagyrészt egyéni gondolatokat is lekörmölni! Külön díjazom, ha valaki olvas C. G. Jungtól az archetípusokról és Propptól a mese morfológiájáról, esetleg egyéb szakirodalomban is utánaolvas.
- ÉS még egyszer: legalább 4 oldal, 12-es betűméret, másfélszeres sorköz!!!!
- A négyesnél rosszabb dolgozatokra nem adok jegyet, ők kénytelenek lesznek szóban vizsgázni (ehhez vannak igazából a handoutok, nem a dolgozat megírásához)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #349960 Írta: modk
modk válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

1. Látom, szépen fokozatosan gyűlnek a handoutok az oldalon, nagyon helyes! icon_smile.gif Én is feltöltöttem az enyémet (egyelőre a link Völgyzugolyra mutat, mert erre a szerverre nem tom feltölteni, ugyanez Hanna előadása kapcsán is), most már elérhető, ahogy ígértem.
De megnéztem a többi handoutot és Iván 2. előadása helyett is icke előadása van fent! Ezt gyorsan javítsa ki az illetékes!




A linkel kapcsolatban:

Nekem nem működik. vagy a link lett rosszul megadva vagy a oldalra nem lett feltöltve a .doc fájl.

Fontos lenne, mert ebből a témából szeretnék dolgozatot írni. És sokat segítene.

Előre is Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #349887 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Két dolog...

1. Látom, szépen fokozatosan gyűlnek a handoutok az oldalon, nagyon helyes! :) Én is feltöltöttem az enyémet (egyelőre a link Völgyzugolyra mutat, mert erre a szerverre nem tom feltölteni, ugyanez Hanna előadása kapcsán is), most már elérhető, ahogy ígértem.
De megnéztem a többi handoutot és Iván 2. előadása helyett is icke előadása van fent! Ezt gyorsan javítsa ki az illetékes!

2. Nem tudom, hivatalosan meddig lett meghosszabbítva a dolgozatok leadásának határideje, és hogy egyáltalán lett-e erről kurzusmail kiküldve, de szerintem szeretettel fogadunk dolgozatokat a szorgalmi időszak végéig, papíron és elektronikusan is. :!: Arra azonban ügyeljetek, hogy a törzsszövege tényleg legalább 4 oldal legyen 12-es betűmérettel, másfeles sorközzel!!! A dolgozatok alapján kapható megajánlott jegy csak 4 vagy 5 lehet, ha 4-nél rosszabbat kéne adnunk, akkor helyette vizsgázni kell szóban. :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #349863 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

A Tolkien.HU főoldalán lévő írás írta: "A dolgozatokat írásban is be lehet adni, de legkésőbb az utolsó előadás napjáig elektronikus formában is el kell juttatni az ankalimon@tolkien.hu címre."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #349720 Írta: anyuszi
anyuszi válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Már csak egy kérdésem maradt (biztos elhangzott az első órán, de nem emlékszem). A dolgozatot kinyomtatva papír alapon kell beadni és/vagy e-mailben elküldeni?

ÁMA

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #349693 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
kedves előadók és kurzusra járók!
bátorkodom érdeklődni, hogy a következő Lassikba lehetne ezekből a házidolgozatokból kapnunk, mondjuk olyanokból, amik 4-es vagy 5-ös értékelés alá esnek? persze csak ha az író is beleegyezik. biztos vagyok benne, hogy sok olyan írásos mű születik, ami nagyobb érdeklődésre is számot tart és tudományos műként is önállóan megállná a helyét.
köszi

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #349688 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Üdvözletem!

Emlékeim szerint terjedelem: 4-5 oldal, másfeles sorközzel, 12-es betűmérettel.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.241 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére