Egyetemi Tolkien-kurzus

Több
16 éve 7 hónapja #343027 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
uccaházszám?

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343025 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Szerda 18:00 ELTE TTK Északi épület 0.87-es terem

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343024 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
jóóó szerda/csütörtökre gondoltam:9 és szerdán mikor? és hol? (marhára nem voltam még sose az ELTÉn...)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342994 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Oisin írta: Ankalimon eltűnt. A leveleimre se reagál, pedig élénken érdeklődöm nála, hogy vajon az én előadásomra is számít-e? Mert ha igen, akkor a hétvégén nekiállnék óravázlatot írni, de ha nem, akkor nem. Remélem, hamarosan előkerül.

Üdv, Oisin


Oisin: igen, úgy beszéltük meg, hogy a Keltás előadást neked kéne tartanod, ha nem nagy teher ;)

Csak emlékeztetőül, amit megbeszéltünk:

1. Tolkien élete és művei (és nyitó előadás) - Ankalimon

2. A mitológia átfogó rendszere (mű a műben, fiktív szerzői pozíciók, szövegváltozatok) - Lamorak/Uhrmann Iván

3. Teológiai és mitológiai alapkoncepciók, természetfeletti elemek - Ankalimon

4. Középfölde és a klasszikus, illetve közel-keleti mitológia - Uhrmann Iván

5. Középfölde és az angolszász/északi és finn mitológia - icke

6. Középfölde és a kelta mitológia - Oisin

7. Középfölde és a bibliai hagyomány - Eruntale

8. Tolkien mesterséges nyelvei - Felagund

9. A nyelvalkotás forrásai: kelta, finn, óangol, gót, latin, görög és közel keleti nyelvek - Melian

10. Egy mesterséges világ: mitikus természet- és társadalomrajz - Felagund

11. Összehasonlítások: Csillagok háborúja és Harry Potter (mítosz-minták, archetípusok) - Gandalf

12. A mitológia hatása (adaptációk és mozgalmak + a fantasy világ) - Ankalimon

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342991 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

mogy írta: és akkor most a cucc kedden vagy szerdán lesz? (és ne mondja senki, h megnézhettem volna etr-en, nekem olyan nincs :P )

mogy, kedden biztosan nem. Eredetileg arról volt szó, hogy szerdán lesz, ebből lett a csütörtök, de Kutrovátz Gábor szeptember 5-i levele szerint mégis a szerdai nap marad, mert már nem lehetett áttenni csütörtökre.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342990 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Ankalimon eltűnt. A leveleimre se reagál, pedig élénken érdeklődöm nála, hogy vajon az én előadásomra is számít-e? Mert ha igen, akkor a hétvégén nekiállnék óravázlatot írni, de ha nem, akkor nem. Remélem, hamarosan előkerül.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342967 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Szerdán, egyelőre úgy tűnik...

ÉS VALAKI ILLETÉKESNEK (ANKALIMOOOON!) BAROMI GYORSAN KÉNE NYILATKOZNIA, HOGY MOST AKKOR MI A CSUDA VAN!!! (mikor, hol, ki, kinek, hogyan, stb...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342965 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
és akkor most a cucc kedden vagy szerdán lesz? (és ne mondja senki, h megnézhettem volna etr-en, nekem olyan nincs :P )

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342898 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Elvileg a honlapján majd letölthetőek lesznek az órák segédanyagai.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342897 Írta: Menelvagor
Menelvagor válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Lesz a kurzusokról valamilyen hozzáférhető dokumentáció?
Amit mondjuk az is megnézhet, aki nem tud bejárogatni az ELTÉ-re?
Mert engem is érdekelne a dolog, csak sajna nem tudok bejárni legalább jövő ilyenkorig....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342741 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n

Celebrom írta: Szerdán is 6-8 ig mert az nekem naon király!

Egen..akkor én is be fogok járni :) ))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342740 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Szerdán is 6-8 ig mert az nekem naon király!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342719 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
ANKALIMOOOOOOOOON!!!!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342707 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Most jött egy körmail Kutrovátz Gábortól, mely szerint nagy valószínűséggel mégis szerdánként lesz a kurzus...

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342640 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Oks

Kurzusmail ment mindenkinek (már aki fel van iratkozva a kurzusra)

/edit Kutrovácz Gábortól kaptam egy levelet, miszerint ő nem tudott arról, hogy az óra csütörtökön lenne... Nem ott beszéltük meg az orra előtt? :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342636 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Sajnos azt. :cry:
Akinek kell a kredit és a jegy, vegye föl köv. félévben, aki meg csak érdeklődő, nyugodtan üljön be és vegyen részt rajta csak úgy!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342635 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Ez azt jelenti, hogy semmiképpen nem lesz megnövelve a keretszám?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342633 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Felagund, azt is írd be a fórumra, hogy köv. félévben is fel lehet venni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342632 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
A követelmény: 4-5 oldalas esszé egy előadáson elhangzottakhoz kapcsolódó témáról, ennek hiányában szóbeli vizsga.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342630 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Nem akartok Szegeden is tartani Tolkien-kurzust? :D

Nagyon érdekelne, hogy mi a követelmény, hogyan kell majd vizsgázniuk a hallgatóknak. Beírjátok ide, vagy elküldi valaki priviben/emilben?

Ilyenkor sajnálom (ismételten), hogy nem vettek fel az ELTE-re. :(

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342621 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Ha felhatalmaztok küldök kurzusmailt is, azt mindenki megkapja e-mailként kvázi "kéretlenül" is...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342620 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Kurzus időpontja: CSÜTÖRTÖK 18:00

Ankalimon még mindig nem kapta meg az oktatói hozzáférést etr-en, addig hiába nyúzzátok, hogy állítsa át. Amint ez megtörténik, rögtön átteszi csütörtökre. A kurzus JÖVŐ HÉTEN indul.

És szeretnénk többször is megtartani, minden félévben, tehát aki most nem végzi el, még másik félévben felveheti. Hacsak nem lesz a kurzus hatalmas bukás, akkor erre van is esély. :wink: Egyébként az ELTE előadásai nyiulvánosak, bárki bármikor beülhet rájuk, aki kíváncsi, de tantárgyként nem veheti fel, csak az a 100 emberke egy félév során.

Felagund, sztem kurzusfórumon nyugottan terjeszd az igét, legalább terjed vmi kis infó az óráról! Az óravázlatunkra nem kaptunk reakciót, egyikünk sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342605 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien-kurzus az ELTÉ-n
Üdv!

Szeretném felhívni a tisztelt tanári kart (főleg Ankalimont ;) ), hogy

Ad 1.) Jelenleg (Szeptember 4, 9:46) 154-en jelentkeztek a kurzusra, és a százas létszámkorlát miatt a jelentkezők bő 35%-a kívül rekedne (köztük pl Aeglos és Narb is ;) ). Tehát akkor vagy 1.) növelni kéne a létszámkorlátot 2.) meghirdetni a kurzust a tavaszi félévre is (ekkor viszont ezt NAGYON GYORSAN kommunikálni kéne a hallgatóknak, hogy aki nem feltétlenül most akarna járni az lejelentkezhessen.
Ad 2.) Továbbra is _szerda_ van megadva a kurzus időpontjaként. Nem ártana elterjeszteni a nép között, hogy _csütörtök_ lesz.

Az előzőekhöz kapcsolódóan:
Ad 3.) Melegen ajánlom mindenki (ismét csak főleg Ankalimon) figyelmébe (amennyiben hozzáfér) a KURZUSMAIL és a KURZUSFÓRUM használatát az ETR-ben. Igen hasznos tud lenni. Ha nem fértek hozzá (mert pl nem vagytok hivatalosan oktatók és/vagy hallgatók), akkor bízzátok rám ;) (látjátok-látjátok, mennyi előnye van, ha valaki mégis fel van jelentkezve a kurzusra? ;) )

És csak mellékesen: az óravázlatomat még vasárnap elküldtem. Visszajelzés nem érkezett. Olybá veszem, hogy maradéktalanul el lett fogadva...

/edit: Azóta többen érdeklődnek, hogy most akkor mi a csuda lesz a tárggyal. Nem hivatalos jelleggel beírtam a kurzusfórumba a tematikát és a követelményeket, hogy csillapítsam a nép információéhségét és úgy egyáltalán jó képet fessek a kurzusról ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja - 5 éve 10 hónapja #342600 Írta: Ulmo
Egyetemi Tolkien-kurzus téma létrehozva Ulmo által
Az ELTÉ-n induló Tolkien-kurzus topicja, az MTT vezetőségének kérése alapján.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.242 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére