Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 11 hónapja #51269 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf! Ez az idézet több mint GYÖNYÖRŰ!!!
:D :D Én mindenképpen megpróbálok ott lenni a jövő csütörtöki előadáson is! Alighanem sürgősen el kell olvasnom ezt a szerzeményt is!

ÉSZAH: Végülis igazad lehet az MTT-s találkozóval kapcsolatban! Tényleg közös érdekünk, hogy aki csak tud ott lehessen! De ha még sokáig tili-tolizunk itt akkor szépen, lassan észrevétlenül bele fogunk csúszni a vizsgaidőszakba! Akkor meg... de erről inkább nem beszélek :(

Lamorak: Azért azt tényleg nem volna rossz tudni, hogy melyik épület! Főleg mert pl én nem nagyon vagyok ott ismerős!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51229 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Károlis Tolkien Est jövő hét csütörtökön, azaz április 18-án lesz délután 16:30-tól! Helyszín: Bp. Reviczky utca 4/c, 3. emelet, 300-as terem (KRE-BTK épülete).
Nem tudom, pontosan milyen jellegű lesz, de kíváncsi vagyok rá...

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51101 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ismét csak türelemre szeretnék inteni mindenkit. Szerintem nincs értelme még ebben a hónapban egy nem hivatalos alakuló gyűlést szervezni, csak, azért, hogy "legyen valami", hogy aztán majd később legyen egy hivatalos is. Én nem tartok attól, hogy el lesz felejtve, de tényleg úgy lenne jó, ha minél többen ott tudnának lenni azok közül, akiket érdekel a dolog.
Ha eddig kibírtuk, akkor most már nem számít +/- pár hét. Viszont abban a bizonyos májusi időpontban lassan meg kellene egyezni, azért is, hogy mindenki beírhassa pirossal a noteszba/filofaxba/managertamagocsiba és ne szervezzen rá semmit. Nagyon jól eltársalgunk itt arról, hogy mikorra kellene szervezni, de ismételten felhívnám a figyelmet, hogy ha megegyezünk valamiben, szerencsés lenne, ha 2-3 héttel előre egyeznénk meg a már említett okok miatt. Nos, május elejéig már alig van ennyi időnk. Várom/várjuk a konkrét javaslatok, elsősorban azoktól, akik utaznak és ezért kötöttek.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51100 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak, még nem látom tisztán, hogy el tudok-e menni az előadásodra, de szeretnék. A terem száma nem is annyira gond, de az mindenképpen, hogy az ELTE Múzeum krt. épülete valójában egy komplexum, kb 10 épülettel. Szóval arra kérlek, hogy legalább az épületet próbáld meg kinyomozni. Én még valahogy odatalálok, ott töltöm a fél életemet, de szerintem én a kissebbség vagyok ebből a szempontból.

Akkor az előadásod vázlata felkerül majd Gandalfhoz? Mert ha nem, akkor küldd el kérlek neked is. Ki tudja, talán még értek is belőle valamit. :-)

Már szerettem volna kérni, hogy osszátok meg velünk - többiekkel - ha bármiféle Tolkiennel kapcsolatos előadásról tudomást szereztek, örömmel látom, hogy ez a vágyam spontán megvalósult. Továbbra is várom a híreket.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51084 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Már csak azért is, mert mindig mindenki idézi (sokszor túl sokat is: vannak, akik azt hiszik, hogy a 'Fairy-stories'-ből és a levelekből összevágott montázs egy kritikai feldolgozás...). Ha lenne időm, megkeresném én is magyarul, kíváncsi vagyok, milyen; dehát a Lost Tales-re is kíváncsi vagyok, és mégsem tudtam még mindig elolvasni. Ez van.

Írom az előadást, és még mindig nem tudom a teremszámot.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51030 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sil! Köszi szépen! Természetesen el fogom olvasni, de mindent csak szépen sorban! Most épp a Gyűrű Keresése van soron, de ami késik nem múlik!
Ami pedig az említett könyvet illeti, nagyon irigykedem rád! :)

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #51011 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Yavanna írta: Szóval nekem van egy JRR Tolkien meséi c. könyvem, amiben van egy ''A levél''/''Leaf by Niggle'' c. fejezet. Van ennek valami köze az általad említett műhöz?

Igen, az ugyanaz az írás, csak más fordítás. De érdemes elolvasni a Fa és Levelet, már csak a Mythopoeia miatt is. Nekem megvan! :D

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50989 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Köszi az infót Gandalf!
Ha már a Fa és Levél-ről is írtál lenne még egy kérdésem. (Svindler úgyis befagyasztotta a ''Kérdések'' topicot, amit szvsz nagyon rosszul tett! :( )
Szóval nekem van egy JRR Tolkien meséi c. könyvem, amiben van egy ''A levél''/''Leaf by Niggle'' c. fejezet. Van ennek valami köze az általad említett műhöz?
Még nem olvastam, de remélem nem kérdezek hülyeséget! :)
Bocs mindenkitől, hogy mostanság kicsit off vagyok! Viszont így legalább írogatunk! Tessék aktívkodni MTT ügyben is!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50813 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Magyarországon A Gyűrű nyomán - Fa és Levél címmel jelent meg egy kötetben A levél című írással és a Mythopoeia című költeménnyel. Fordította Német Anikó, megjelent 1996.-ban, a Merényi Könyvkiadó kft.-nél! MÁr nem igazán kapható, hisz csak egy kiadást élt meg, s nagyon nehéz hozájutni. Könyvtárakban általában azért szokott lenni egy példány!
De aki jól tud angolul, a Tolkien Reader c. könyvet meg tudja venni pl. a Silverlandban (Bp. Lajos utca 40.), abban is benne van az esszé... igaz, nem magyarul :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50772 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf! Ez nagyszerű hír! :D
Én nagyon szeretném azt is meghallgatni! Ha tudsz, akkor tényleg írj részleteket is a jövőben!
Egy csendes kérdés: Tündemesékről szóló esszé? Mi az? Sok dologról tudok Tolkiennnel kapcsolatban, de spec. erről még nem hallottam! :oops:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50749 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nálunk, a Károli BTK-n is lesz egy Tolkien Est, a részletekről majd időben értesítek mindenkit! Azt írták a hirdetésre, hogy ajánlott előtte elolvasni a Tündérmesékről szóló esszét, de főleg A Gyűrűk Uráról lesz szó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50643 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: Nagyon örülök, hogy nálunk tartasz előadást :!: Jó lesz végre olyan valakit hallgatni, aki ért is a témához. :D

Az egyetemi előadások nyitottak, úgyhogy szerintem mindenki nyugodtan menjen el, akit érdekel. Én is igyekszem ott lenni.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50569 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, csak röviden: megnéztem, és az előadásnak ápr. 12-én pénteken 14.30-16.00 között kell lennie, az ELTE mMúzeum krt.-i épületében-- a terem számát azonban még én sem tudom, de amint kiderül, megírom, hogy aki akar, el tudjon jönni.
Témája elsősorban, a média-tanszék kérésére, a GyU-ban megjelenő mitologikus hatások, források használata lesz; ez magáva fogja hozni a filológiai módszer tárgyalását, egy kis nyelvtörténetet és ilyesmiket; ezenkívül, mint a GyU 'utóélete', lesz egy kis kitekintés mind a posztumus publikációkra (és elméleti implikációikra), mind a Tolkien-kritikára. Sajnos hétvégén nem jutottam el oda, hogy megírjam a vázlatot, de már csak napok kérdése; viszont épp egy recenziót írok Tom Shippey tavalyi Tolkien-monográfiájáról, szintén a kritikai kontextussal együtt, úgyhogy benne vagyok a témában. Szerintem nagyon érdekes lesz, és mindent megteszek majd, hogy érthető legyen. :)
A vázlatot meg átküldöm majd mindenkinek, aki kérte.

Az alakulógyűléssel kapcsolatban: én meg máj. 6-án érek haza, és addig már nem sok időm lesz. De próbáljunk konkrét időkben gndolkodni, és meglátjuk, mit tehetünk.
Gandalf: köszönöm mindenki nevében, hogy VZ együttműködik a leendő Társasággal; pl. ennek az együttműködésnek a módjáról is lehet majd beszélni (lentebb múlt héten felvázoltam a weblappal kapcsolatos gondolataimat, abból esetleg kiindulhatunk).

OK, rohannom kell, többek közt hogy készüljön a vázlat. Mindenki folyamatosan gondolkodjon Társasági kérdéseken!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50525 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Udv,

Csak annyit szeretnek hozzatenni, hogy en majus 6-an elutazok es csak juni 10-en leszek ujra, tehat nem tudok itt lenni ha akkorra rakjatok a talit. :cry: Pedig szeretnek elmenni nagyon. A gaz az, hogy raadasul elerhetetlen leszek egy honapig, mert nem lesz se net, se telefon se semmi. :twisted:
Ha lehet kerni probaljatok meg ezen idoperioduson kivulre helyezni a talalkozot, ha meg nem, hat akkor ez van. :?

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50213 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
VÖLGYZUGOLY szívesen áll a MTT rendelkezésére! Minden anyagot felpakolok, melyet elküldtök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #50161 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak:Légyszi küldd el nekem a vázlatot, mert érdekelne. (off: Tudom, hogy nem nagyon érsz rá, de kezd kikészülni a türelmem, bocs.)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49927 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igen Lamorak érdekelne, szívesen meghallgatnálak! Szóval, ha el tudod küldeni az előadásod vázlatát, meg a pontosított infókat mikor-hol-kérdésben, az nagyon jó lenne! ! De nyugtass meg, hogy meg fogjuk érteni amit mondassz, mert nem egy egyszerű dolog téged hallgatni! (Még ha konyít is az ember egy icike-picikét a filozófiához és hasonlókhoz) :D
Nuinladien mennyi idős vagy? Bocs de most nincs időm kikeresni. Nem hinném hogy személyit kérnének ilyen helyeken. Ha nem vagy feltűnően nagyon fiatal, akkor nem hiszem hogy bármi gond lehetne!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49918 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az előző kicsit hosszabb beírásom elszált a levgőbe ugy hogy vettem egy mély lélegzetet és majd hétfőn írok. :x

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49915 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: ha elküldöd nekem az előadásod vázlatát, szívesen kiraknám Vz-re! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49899 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem tudom, hogy 'kiskorú' érdeklődők jöhetnek-e; ez az előadás nem egy székfoglaló lesz, hanem csak egy síme vendégelőadás a média-tanszék egy kurzusán, ahol a film kapcsán Tolkiennel is foglalkoznak. Hát jól arcon fogom nyomni őket filológiával és történeti nyelvészettel, az biztos! Legfeljeb elküldöm neked a vázlatot, amiből beszélek, és ha nem értesz belőle vmit, majd elmondom mailben.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49892 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Fúha, de jó...szívesen meghallgatnálak én is...
(Kiskorú) érdeklődők jöhetnek?Vagy esetleg el tudnád küldeni előadásod anyagát?

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49884 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én nem félek, hogy el lesz felejtve-- én nem felejtem el, és ha más nem is, én majd rugdosok mindenkit!

Yavanna: egy a fontos, hogy Új Akropoliszos előadásra ne menj, nincs értelme. Pesten lévő Tolkien előadásként szerényen magamat tudom ajánlani: ápr. 12-én (jövő pénteken) az ELTE médiatanszékén fogok egy előadást tartani Tolkien, a források, a hagyományos, a kritikai kontextus témákkal. Ha érdekel, szólj, és megpróbálom megkeresni, mikor is lesz pontosan, meg hol a Múzeum körúti épületben.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49876 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tényleg jó lenne még ebben a hónapban megejteni, mert aztán még el lesz felejtve :)
Mondjuk ettől nem félek, de tényleg össze kéne hozni valamit....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49874 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szvsz azért jó lenne ha még e hónapban ki lehetne jelölni 1 napot erre a bizonyos alakulást megelőző megbeszélésre! Aztán jöhetne a hivatalos is májusban, vagy nyár elején! Tehát emberek javaslatokat!!! Ragadjátok meg a klaviatúrát és írjatok!
Más: Lamorak! Tudnál segíteni, hogy itt Bp-en hol lehet esetleg Tolkiennel kapcsolatban előadást, vagy bármi ilyesmit hallani? Ott Szegeden úgy látszik zajlik az élet, de az sajna nagyon messze van innen!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49870 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ÉSzAH-nak igaza van, a 12-e nagyon korai még. Nekem pl. biztos nem lenne időm addig rendesen átgondolni, mit akarok egészen pontosan mondani. A baj az, hogy április végéig semmivel sem lesz több időm; utána máj. elején Amerikában vagyok (l. Tolkien Tanulmányok), aztán meg félév vége és vizsgaidőszak. No, akkor jobban ráérek majd. Május eleje (kizárólag 6-a után)? Vagy közepe?

Batti, Yavanna: pontosan ilyen napirendekre gondoltam. És ezért mondtam, hogy nem nagy dolog, itt a fórumon is meg tudjuk csinálni, de _meg kell csinálni_, mielőtt alakuló gyűlést szervezünk. Most, hogy már van két javaslat is, mindenki elmondhatja, hogy szerinte mi az, amiről még kellene beszélni, és ha egyetértünk, rárakjuk. Így fog kialakulni a végső napirend (amin meg úgyis mindig van egy Egyéb pont).

Alakuló konferencia Szegeden: igen, szerintem meg lehet oldani-- mivel az intézetvezető a doktorim témavezetője, és végülis ő vett fel engem Tolkien-es témával, valószínűleg nem ütköznénk nagy ellenállásba. Pláne, ha innen is tudnánk hallgatókat összeszedni-- ha valami konkrétum lesz a Társaság alakulásával kapcsolatban, azonnal kiplakátolom az angol tanszék folyosóján. Múlt félévben több, mint tízen voltak a Szilmarilok-szemináriumomon, most is többen akarnak évfolyamdolgozatot írni Tolkienből, valakit csak érdekel. De akkor tényleg komoly dolgozatokat szeretnék hallani!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49869 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Aha! Szóval már látom, hogy jól összekeveredtek itt a dolgok! Lejebb van 1 terjedelmesebb hozzászólásom a társaság-kérdéshez. Véleményezzétek légyszi' ! :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #49866 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez most tudom, hogy fölösleges bejegyzés, csak azért írom, hogy lássam hol és hogyan jelenik meg! Bocsi!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 11 hónapja #34433 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Yavanna: naná, hogy leszek! :) ) Én is nagyon várom már, hogy újra lássam az ismerős emberkéket. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 11 hónapja #34432 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha mindenki rábólint a helyre és az időpontra én ott leszek listástól! Remélem te is ott leszel, már régen láttalak! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 11 hónapja #34431 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Yavanna: wháó! Tiszta profi... Ezt nyomtasd ki és hozd magaddal - ha ezt mind megbeszéljük, már szinte túl is teljesítettük magunkat. :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.970 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére