Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 8 hónapja #68703 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta: Bár kissé elvesztem köztük - egyik pillanatban fát ültetünk, aztán utazunk Angliába? :tongue: (Mellesleg mindkettőt maximálisan támogatom. 8) )
Lamorak: Szeretném ha minden külföldi fejleményről/esetleges kapcsolatokról tudnál tájékoztatni, ugyanis ezek intézésébe én is beszállnék - hadd használjam már vmire azokat a fősulis tanulmányokat! :wink:


En speciel mar ott vagyok... (ismet az ekezet nelkuli billentyuzetek orszaga, lassan meg fogom szokni) Szerintem nem olyan valoszinutlen a 2005-os angliai expedicio, addig meg egy csomo idonk van am, es ha tenyleg rendesen reszt tudunk venni a szervezesi programban, akkor szerintem valaki(k)nek (minel tobbunknek) ott is kene lenni.

OK, ezek szerint meg nem kuldtem at az ilyen leveleket? Vagy nem kuldtek el oket neked is? Mert en minden kulfoldre meno cuccon magamat meg tetged (mint titkart) adtam meg kontaktnak... na mindegy, ha hazaerek es be tudok jutni a szobamba az egyetemen (festes van meg ablakcsere, penteken mar nem tudtam bemenni a festoktol) atkuldok mindent, es bocs, hogy eddig nem tettem meg. De gondoltam ra, ezert is irtalak oda...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68655 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hello mindenkinek!

Örömmel jelentem, hogy itt vagyok, ragyogok, happy vagyok, stb... végigolvastam az eddigi bejegyzéseket - konklúzió: nyaralás fórumozás szempontjából nem kifizetődő.. :heu: :lol:
Látom, termeltétek az ötleteket, mint Jóska bácsi a sóskát, nagyon helyes! Bár kissé elvesztem köztük - egyik pillanatban fát ültetünk, aztán utazunk Angliába? :tongue: (Mellesleg mindkettőt maximálisan támogatom. 8) )
Vmelyik elnökségi taghoz, aki éppen nem AFK, olyan kérésem lenne, hogy ha valamely fontos dolog elkerülte volna a figyelmemet, amihez esetleg az én aláírásom/véleményem, stb. szükséges, akkor kiabáljon rám! (na nem mintha olyan fontos lennék... :evil3: )
Kissé lelkiismeretfurdalásom van abból kifolyólag, hogy úgy néz ki, itt mindenki dolgozik, csak én nem... :oops: I'll try to ketchup..ööö.. catch up! :itscool:
Lamorak: Szeretném ha minden külföldi fejleményről/esetleges kapcsolatokról tudnál tájékoztatni, ugyanis ezek intézésébe én is beszállnék - hadd használjam már vmire azokat a fősulis tanulmányokat! :wink:
Nna, tuti kifelejtettem valamit, de még kissé kótyagos vagyok... :o h:

u.i: Ja, hiányoztatok ám! :mrgreen:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68647 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nekem tetszik az ötlet, még ha gyakorlati haszna nincs is túl sok (na de nem baj az, amíg a fontosabb dolgokat is kézben tartjuk).
Én speciel nagyon szívesen csinálnám a felmérést, akár az utcán is, csak úgy találomra megkédezni embereket. Ha másra nem is jó, de én kíváncsi lennék az eredményre!
Ring: szerintem jó ötlet!

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68642 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintetek miért van az, hogy megint elkezdték vetíteni a mozikban a GyU-t?
Ja, és a felméréssel kapcsolatban. Nem azt kéne, hogy a film hatására? (vagy ezt már megvitattuk?az én memóriám..)
Ja, és ha látta a filmet melyik tetszett neki jobban...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68493 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az Intercom-mal feltétlenül beszéljünk!!!
Márcsak azért is, mert nagyon szeretnék ott lenni a premieren :)
Az se lenne utolsó, ha legalább picikét belekontárkodhatnánk a RotK szinkronjába (elkerülendő az ,Uruk-hai elleni hacomban" típusú hibákat :) )

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68484 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megnéztem az Intercom címét: intercom@intercom.hu

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68394 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Még egy dolog... Az InterCom különösen fontos! Ha másért nem, gondoljatok az esetleges premier előtti vetítésekre és a premierre megszerezhető jegyekre... A szinkronról - legalábbis a TTT esetében szinte biztos - valószínűleg már lekéstünk. Bár a RotK munkálataiban még lehet, hogy tudnánk szakmai segítséget nyújtani... És ezzel megalapozhatjkuk azt, hogy az Észi által Morgie-nak tulajdonított ötletet meg is valósíthassuk.
(Remélem, hogy sikerült politically correct megfogalmazást kanyarítanom...) :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68391 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A lelkesedésetek magával ragadó, de nagyon tartok attól, hogy közelíteni kellene a földhöz. Jelen pillanatban az MTT-nek nincs bevétele, így aztán a reklámtárgyaktól a kérdőívekig és MTT-s pólókig minden meghaladja a költségvetésünket. Először azt kell rendezni, és aztán lehet elindulni ezekbe az irányokba (és akkor majd kell is).

Nagyon fontosnak tartom, hogy az első beruházások között az alsó tagozatosoknak szánt MTT-s öngyújtók és a nyisomkőújváraljai Tolkien-erdő előtt kerüljön sor Batti ötletének, az MTT könyvtárának megalapozására - márpedig azért, mert lehetőség lenne viszonylag olcsón megszerezni a HoME több kötetét. Ezek az MTT tudományos munkáihoz nagyon nagy segítséget jelentenének, és ezek a tudományos munkák lehetnének annak az alapja, hogy a költségvetésből telljen a bekezdés elején - én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem - kissé cinikusan említett, hasznos, de jelenleg sokadrangú beruházásokra. Először tehát erre kellene koncentrálni.

A másik: akik megnézték, azok mindannyian látták a Sajtóanyagot, amit az Alakuló Konferencián közreadtunk. Mi a véleményetek róla? Megfelelő alap az MTT hivatalos írásos anyagainak formai kialakítására? Tervezzem át, tervezzek mást? Hamarosan szétküldöm - első lépcsőben az Elnökség tagjainak, és ha működik a terjesztésre kitalált módszerem, akkor mindenkinek (jobban mondva letölthetővé teszem) az ez alapján eddig elkészült dokumentumsablonokat. Kétszer két változat készül, ugyanannak a két elgondolásnak magyar és angol nyelvű megvalósítása. Ahhoz, hogy tudjam, mikor dőlhetek hátra a széken, szükségem lenne a véleményetekre a Sajtóanyag külcsínével kapcsolatban.

Gandalf: a Westend Ciki Centerben a földszinten van egy stand (az út közepén), ahol bittérkép grafikáról nyomnak pólót akár egy példányban is. Nem olcsó, 3 BCR körül van (izé... bocs. 3 Birodalmi Kredit, azaz 3000 HUF, legalábbis a mai árfolyamon ;o) Ha nagyobb mennyiség kell, van szitás ismerősöm, aki pólóra rendszeresen dolgozik, és az alapanyagot is olcsón be tudja szerezni. De lehet, hogy Gumipók & Co. - mivel ez is profiljába vághat egy reklámcégnek - ebben is tud segíteni. Ha komolyan gondoltad a VZ-s pólót, érdemes lehet felvenni vele a kapcsolatot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68382 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Na igen, ettől tartottam. Csak a legújabban felvetődött ötletek jelennek meg, ezért kellene elkezdeni őket valahogy dokumentálni. Mindazok, melyek az alakuló ülés előtt felvetődtek kezdenek egy kicsit feledésbe merülni a táborok és a saját ültetésű Tolkien-erdők között. :nono:
Mondjuk a tudományos konferencia és az ahhoz kötődő kötet, melyet Lamorak felvetett, és amit feltétlenül szükséges kezdeti lépésként összehozni, ha azt akarjuk, hogy valaha is komolyan vegyenek minket.
Vagy Morgana ötlete az Intercommal és a stáb meghívásával kapcsolatban (azóta már mások is felvetették, én tőle hallottam először, bocs, ha valaki magának tulajdonítja az ötletet), ami megint csak egy olyan vállalkozás, mely nem csak egy szűkebb kör érdeklődését érinti az MTT-n belül, hanem szerintem az egész egyesületnek nagyon fontos.
Ne vesszenek el a feledés süllyesztőjében az ilyen ötletek.

A szekciók megalakulása elengedhetetlen lesz a társaságon belül, hiszen nem mindenki akar és fog ugyanazzal foglalkozni. Van aki szívesebben marad az elméleti, nyelvészeti kutatásoknál, van akit az MTT-ben rejlő gyakorlati lehetőségek fognak meg jobban. A cél az, hogy mindenki megtalálja a társaságon belül azt, amivel Tolkienhez kapcsolódóan (és ezt a kategóriát talán kezdetben jobb lenne egy kicsit szűkebben venni) szívesen foglalkozna.

Brisa, szerintem egyelőre elegendő, ha itt összegyűjtjük, hogy mi mindenről volt már szó. Aztán majd meglátjuk mit kezdünk vele, de mint említettem, előbb-utóbb muszáj lesz az ötletek dokumentálást formába önteni.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68379 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Fontossági sorrend:

1. KAPCSOLATFELVÉTEL kiadókkal, fordítókkal, külföldi Tolkien Társaságokkal, esetleg az örökösökkel személyesen... :roll:
2. Fordítói konferencia megszervezése
3. Javított, bővített kiadások és újrafordítások megjelentetése
4. Ösztönzése az újabb könyvek megjelentetésének
5. Tanulmánykötet írása
6. Kapcsolat felvétele az InterCommal, esetleg valamiféle "közreműködés" a filmek fordításánál... - vagy ez túl merész?
7. Egy rég várt ünnepély - JRRT 111.
8. Szociális tevékenységek. (Faültetés, kószálás, hasonlók)
9. Reklámtevékenységek. (De elsősorban az MTT-nek!) - Egyébként szívesen virítanék egy volgyzugoly.stop.hu feliratú pólóban is... :twisted: -

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68348 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Beszélni kell a z iskolák igazgatóival, a gyerekek tanáraival (a szünetben csak nagyon kevesen fogják neked kitölteni). Azonkívül nem mindegy, hogy milyen iskolákban vesszük fel (ezt mondjuk az MTT céljai határozzák meg, hogy pontosan kit akarunk elérni).

Ai na vennui!

Én, ha akarod a volt általános sulimban talán össze tudnám ezt hozni, ha megvannak a kérdőívek. Jó kapcsolatom van ott mindenkivel (tanárok, igazgató), szóval el tudnám intézni.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68340 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezek voltak, de szóljatok ha kihagytam valamit :oops: :
:arrow: felmérés
:arrow: reklám
:arrow: gyermektábor
:arrow: jan. 3-ai nagy buli
:arrow: fordítói konferencia
(jó, tudom ez irtóóó messze van de tudjuk mint ötlet :arrow: 50. évf Gyűrűk Ura 2005)
Ha adtok támpontokat (mi legyen rajta: logó...) a felméréshez, szívesen megszerkesztem!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68335 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valószínűleg lassan eljön az ideje, hogy az ötletekben megmutatkozó sokszínűségnek szervezeti kereteket is adjunk. Ezt a hasonló egyesületekben szekciók, vagy csoportok kialakításával szokták megoldani. Az ilyen szekciók létrehozását az elnökségnek kellene bejelenteni (mondjuk 5 egyesületi tag és a kezdeményezésével a programjuk írásba foglalásával), programjukat maguk alkotják, vezetőségüket maguk választhatják, az egyesület erőforrásait az elnökség engedélye alapján használhatják.
Mindenképpen hasznos lenne, mert részben tehermentesíthetné az elnökséget, és nagyobb teret engedne az önszerveződésnek.
Ezt a működési formát később lehetne az alapszabályban is rögzíteni, addig működhetnek pusztán elnökségi döntés alapján.

Mondjuk a következő szekciókat lehetne első körben megalakítani (ez egy nagyon szubjektív felsorolás, az eddigi javaslatok, aktivitás alapján például így is lehetne csoportosítania feladatokat):
:arrow: Kószák
:arrow: Filológia
:arrow: Életmód
:arrow: Tünde nyelvek
:arrow: Szerepjáték
:arrow: Kreatív
:arrow: Nyilvánosság


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68318 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok

Én szívem szerint most leginkább egy faültetésben lennék benne, lévén úgyis mindjárt itt az ősz, és ha van alkalmasabb idő, úgy ez az!
Sötét Úr igazad van, a választások mindenképpen előbbrevalók a mi kis ügyünknél, attól függetlenül el lehetne már kezdeni szervezkedni. Én javasolnám, hogy akik komolyan gondolják, azokkal alkossunk egy kisebb csapatot, akik az ötleteiket előterjesztik a többieknek, és akkor aztán vagy megy vagy jön vagy mit tudom én...tulajdonképpen csak el kéne kezdeni, már ha beszélünk róla az is haladás :)

ÉszaH: az ötleted nagyon jó, meg kéne valósítani.

üdvike

D.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68309 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Laegolas: Szerintem én (hangsúlyozom: én, lehet hogy mások nem így vannak vele) nem sokra tudnám felhasználni az internetes kérdőíveket. Ugyanis engem az érdekel, hogy az általános iskola felső tagozatos diákjai melyiket, milyen formában és mennyiben ismerik a Tolkien műveket. Az internetesek pedig már egy szűrt csoport. Azaz iskolákba (mégpedig nem is kevésbe) kell kimenni és ott felvetetni az egyes korosztályokkal a kérdőíveket. Tény, hogy már sokszor csináltam ilyet (Fin is :wink: ), és ezért tudom, mennyiire maceráns az ügy. Beszélni kell a z iskolák igazgatóival, a gyerekek tanáraival (a szünetben csak nagyon kevesen fogják neked kitölteni). Azonkívül nem mindegy, hogy milyen iskolákban vesszük fel (ezt mondjuk az MTT céljai határozzák meg, hogy pontosan kit akarunk elérni). A kérdőívet normálisan meg kell szerkeszteni (nem árt tesztelni is). Ezután már csak az adatbevitel (ha jól akarjuk csinálni, akkor tetemes mennyiségű adat lesz), és a statisztika van hátra. És kész is. Persze össze lehet csapni, és akkor sok időt és energiát megspórolunk, viszont akkor elég korlátozott értelmezéseket engedhetünk meg magunknak az eredményekből. (na rz magyaros volt :roll: )
Én úgy látom, hogy egyenlőre felesleges. Hamarosan jön a film, azt kell meglovagolni. Ami pedig a tábort illeti: egyenlőre nem kell nagy dolgokban gondolkozni. El lehet menni 10-12 fővel is táborozni. Reméljük, hogy jövő nyárig az MTT elég híres lesz, hogy ennyi (vagy több) srác el akarjon jönni velünk. :wink: :D

ÉSzAH: Egyrészt lásd fent. :D Másrészt összeírom az ötleteimet. (Ide tegyem fel? Nem lenne jobb, ha te összegyűjtenéd, aztán egybe lenne feltéve? Csahogy ne vesszenek el az egyéb hozzászólások között.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68304 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Reklámtárgy, ajándéktárgy kérdésben mondjuk úgy kompetens vagyok a 10-20 forintos ár /darab pedig nemtudom mire vonatkozhat. Gondolom valamilyen cucc (toll, öngyujtó,lufi)tamponnyomásos vagy szitanyomásos feliratozására, azaz egyedivé tételére. Valószínüleg itt a darabáron túl a nyersanyag ára is ott van és lehet, hogy megrendelésenként akár többtízezer forintos induló költségek is vannak (szita elkészítése, klisé, tamponforma...stb)

de ha van konkrét terv ilyeneknek a beszerzésére akkor szivesen segítek, ugyanis ilyenek készítésével mi is foglalkozunk és ezeket hajlamos vagyok az MTT-nek önköltségi áron csinálni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68301 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ja tudom, de akkor is, 10-20 forintos/darab tetelekrol volt szo, ezert mondtam hogy elerheto az ar.
Valoszinuleg legalabb szazat kell valamibol rendelni, de akkor is nagyon jo szerintem.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68300 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Laegolas írta: Lehet csinaltatni reklamtargyakat, mar van is egy ceg amire emlexem, soxor a HVG-ben ajanlottak magukat, utananezek mennyiert csinalnak reklamtargyakat (abszolute normal arakat lattam de lehet hogy csak elneztem).

Vigyázz, azok az ÁFA nélküli árak, azért olyan normálisak. Mi pedig, ha jól emlékszem, nem tartozunk az ÁFA-körbe.

Nem tudom, mit mondott franky, mert eltűnt a hozzászólása (és az enyém is), de tényleg csak vicceltem. Majdnem hozzátettem azt is, hogy mit szól ehhez G.D. Saran - azért mit kaptam volna? :D (Vagy csak az volt a baja, hogy csak most reagáltam? Én AFK vagyok nyáron, sajnos.)

Ja, és itt a cikk, amit mondtam.
STAR magazin, 3. szám, jún. 27. - júl. 3., 6. old. (Elviszem a táborba, haláli. Mellette egy cikk a Princess együttesről, a másik oldalon meg ott egy félmeztelen nőci.)

Gyűrűszövetség Szegeden

A Gyűrűk Ura rajongói a Star Wars-mániások nyomdokaiba léptek. A nemrég megalakult Magyar Tolkien Társaság azonban nem a szerepjátszásban kívánja kitüntetni magát. A szegedi tolkienisták az író szövegeinek tanulmányozását és tudományos kutatását tűzték ki célul. Az új kulturális egyesület konferenciákon, vitaesteken és szemináriumokon kívánja megosztani kutatási eredményeit a nagyközönséggel.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68290 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ESzAH, jo otlet! :)

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68288 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egy ilyen kerdoivet amellett hogy nyomtatott formaban szetosztunk "statisztikai alanyok" kozott, a neten is le lehetne kozolni.

Itt a forumban, es akar mondjuk az uhu.hu-val vagy mas online konyves ceggel egyuttmukodve, hogy legyen egy felpattano ablakban egy link az online kerdoivre.
Es mondjuk az elso 50 embernek aki kitolti, mtt-s polot adunk ajandekba.
De szerintem ez meg polo nelkul is menne, vagy mas aprosagokkal.
Lehet csinaltatni reklamtargyakat, mar van is egy ceg amire emlexem, soxor a HVG-ben ajanlottak magukat, utananezek mennyiert csinalnak reklamtargyakat (abszolute normal arakat lattam de lehet hogy csak elneztem).

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68287 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tagsági: Egyelőre szerintem is felesleges, de nem kapálódzom ellene, ha ez a köz akarata. De szűkös költségvetésünkben szerintem nem kellene, hogy különösebben előkelő helyet foglaljon el. Először próbáljunk tartalmat létrehozni és azután adjunk neki külsőt.

MTT tevékenységek: Lassan elérkezünk arra a pontra, hogy már ki sem látszunk a sok ötlet közül. Javaslom, hogy írjuk össze az eddig felvetődött ötleteket, akcióterveket egy olyan formában, amit követni tudunk, amit időről időre elő tudunk venni és meg tudjuk nézni rajta, hogy hol is tartunk. Első lépésként persze címszavakban kellene összeírni, hogy mik is kerültek elő, de a lényege az lenne, hogy egy következő lépésként tényleges akció-tervet kellene összeállítani minden egyes tervhez. Ez tartalmazná, hogy kik vetették fel illetve kik szeretnének/tudnának tevékenyen részt venni benne, milyen anyagi és egyéb eszközöket igényelnek, kb. mikorra várható a megvalósulás, egyátalán a tagság többsége megvalósíthatónak érzi-e, milyen lépéseket kell tenni az ügy érdekében, és azt ki teszi meg, stb. Persze az "aktákat" rendszeresen frissíteni kellene, de ez nem jelentene többet, mint alkalmanként egy-egy megjegyzést, döntést, lehetőséget hozzáírni.

Ezt valahogy úgy kellene elkezdeni, hogy mindenki beírja a saját, már felvetett, majd másodsorban a még fel nem vetett ötleteit, címszavakban Aztán meglátjuk mi lesz belőle.
Ugye nem elvetélt ötlet?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68286 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa az alapján, ahogy leírtad, melyek egy ilyen felmérés sarkalatos pontjai, szerintem te értesz közülünk hozzá a leginkább. Biztosan lesznek jelentkezők, akik segítséget nyújtanak, tuti, hogy nem neked kellene mindent csinálni, de te vagy az, akinek tapasztalata van ezen a téren és így össze tudnál fogni egy ilyen kezdeményezést. Senki nem akar "rád osztani" semmit, amit nem akarsz, de egy ilyen felmérés hasznát sem vitatja senki, arról nem is beszélve, hogy már a kezdeti lépéseknél is nagy hasznát vennénk, ha a kezünkben lenne egy ilyen vizsgálati eredmény.
Az ötlet tehát remek. El kellene gondolkodni azon, hogy ha mindenki egyetért, akkor miként lehetne hozzálátni a megvalósításhoz. Én feltétlenül támogatom.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68281 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sötét Úr írta:

Brisa írta: Ring: És mit kezdenél egy ilyen felmérés eredményeivel?


Ezt épp te kérdezed? :o ))) Szerintem nagyon jó kis segítség lenne a különböző programok szervezésénél, ha ismernénk egyes korosztályok (előzetes) viszonyát Tolkienhez.
(Az "épp te kérdezed" - kérdés arra akart vonatkozni, hogy valószínűleg neked jelentené a legtöbbet egy ilyen felmérés eredménye.)


Nem mondom, tényleg mondanának nekem valami hasznosat az eredmények, de csak akkor, ha jól lennének felvéve a kérdőívek (reprezentatív minta, jól megszerkesztett kérdőívek, kevés torzítás stb.). Ez azonban írtó nagy meló. Ha valaki tálcán elhozza nekem az eredményeket, megköszönöm. Azonban egy ilyen dologba én nem vágnék bele. (De persze várom azok jelentkezését, akik ezt értem és nekem megteszik. :wink: Már előre látom, hogy holnap nem fogok tudni kimenne az ajtómon, annyi jelentkező lesz... :roll: :mrgreen: )

Azért kíváncsi lennék arra, hogy Ring mire használná fel az eredményeket.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68280 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Ring: És mit kezdenél egy ilyen felmérés eredményeivel?


Ezt épp te kérdezed? :o ))) Szerintem nagyon jó kis segítség lenne a különböző programok szervezésénél, ha ismernénk egyes korosztályok (előzetes) viszonyát Tolkienhez.
(Az "épp te kérdezed" - kérdés arra akart vonatkozni, hogy valószínűleg neked jelentené a legtöbbet egy ilyen felmérés eredménye.)

Na most már tényleg húzok... Bocs, ha sok volt ma egy kicsit belőlem ;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68279 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rayan írta: ...mikorra tudnátok elkészíteni (és megszerezhetővé tenni =)) a CD-t?


Kedves Rayan, sajnos nem tudok neked időpontot mondani. Az anyag nagy része már Battinál figyeli, hogy mikor csukódik be a CD-író tálcája. Viszont van egy anyag, mégpedig Vic videoanyaga, amely meglehetősen nagy méretű, és még meg kell találni hozzá a megfelelő tömörítő codec-et. (Megjegyzésként: az én felvett anyagom nyers változatban úgy 8 GB (!) volt, tömörítés után lement 300-500 KB alá - azért írom így a méretet, mert több változatot is kipróbáltunk. Vic anyaga úgy durván a duplája...)

Az anyag tehát készül. Külső segítséget hívtunk (jobban mondva Batti szerzett) a bedigitalizáláshoz, és szerintem a szabadságáról megtérve veszi birtokába a CD-re írandó anyagot.
Azt sem tudom, hogy Gumipók hogy áll a dologgal, mivel a CD-k beszerzését (és a "sütését" is?) ő vállalta...

Egyelőre annyi a biztos, hogy mindenki ideje és ereje szerint végzi a maga részét, csak éppen ez a két korlátozó tényező kissé átláthatatlan tud lenni. Egy biztos: igyekszünk, és - ha nem is mindig látványosan, de - haladunk is vele.

Ja, és bocsi, hogy késéssel válaszoltam, de mostanában az elfoglaltságaim és a netszolgáltatóm díjazási téveszméi miatt időnként afk vagyok, nem mindig sikerül a Fórumra jutnom. Már-már elvonási tüneteim vannak... :o \

Gandalf: ezt a fordítási konferenciát én is jó ötletnek tartom. Ez azonban nem jelenthet akadályt a táboroknak, faültetésnek, stb. Ugyanis azokat javarészt a Kószák Szövetsége színeihez tartozó tagtársaink szervezik (hozzátenném: számomra imponáló módon), egy ilyen konferenciának viszont a "szakmai" érdeklődésű, és a szövegekben (lehetőleg mindkét nyelven) jártas emberekre van szüksége. Természetesen vannak átfedések, de a két irányzat nem zárja ki, és nem akadályozhatja egymást.
A konferencia megszervezése előtt azonban még fontosabb feladataink vannak: elérni azt, hogy az MTT jogi szempontból is teljes értékű, ráadásul valamilyen szerény, de már használható mértékű tőkével rendelkező szervezet legyen. Jelen pillanatban azonban a bejegyzésünk még csak folyamatban van, végzés nincs. Tőkénk gyakorlatilag szellemi tőke, amivel sok mindent lehet ugyan kezdeni, de mégsem mindenre elég. Bankszámlánk még mindig nincs, a számlanyitásig még jó pár dolgot el kellene intézni, azonban a szabadságok, stb. időszaka ezeket is lassítja.
Ha megvan a bírósági bejegyzésünk, adószámunk, stb., akkor lehet a kiadókkal, és azokon keresztül a fordítókkal felvenni a kapcsolatot, és nekiállni a fordítói konferencia szervezésének. Egész más ugyanis ebben a formában a dolog súlya, mintha csak úgy odaállunk pl. Gálvölgyi Judit elé, hogy "figyejjé mán, nehogy mán így vagy úgy csiná'd asztat a Szilmaril-fordítást, hé!" :o ) Mindenképpen meg kell szereznünk előbb a kiadók támogatását, vagy legalábbis elismerését.
Amit a konferencia javára már most el lehet kezdeni, az egy koncepció kidolgozása, amit kiinduló alapként le lehet tenni az asztalra. Ezt egy megfelelő team már elkezdheti kidolgozni. Figyelembe kell venni azonban - a nyelvész- és egyéb szempontokon túl - azt is, hogy a műveknek a magyar közönség számára fogyaszthatónak kell maradniuk, jól és könnyen olvashatónak kell lenniük, ezért például a Szil neveiben a speciális ékezetes alakok helyreállítása nem feltétlenül üdvös, és kiadói oldalról üdvözölt feladat. Nagyon körültekintőnek kell lennünk tehát, hogy a kiadók egy hasznos partnert, és ne egy kötözködő bagázst lássanak bennünk. (Persze meg lehet oldani ezt is, és sok minden mást, de meg kell találni a módját annak, hogy a kiadó boldogan várja, hogy megtehesse azt, amit egyébként esze ágában sem lenne megcsinálni. Vö: "Politikus az, aki úgy küld el a fenébe, hogy alig várod, hogy indulhass már.") :o )

Darkman: maga a faültetés igazán klassz ötlet, és talán a legjobb kifejezése egyfajta tolkieni szellemnek, legalábbis ami a természeti környezetünket illeti. Biztos vagyok abban, hogy számos önkormányzat örömmel fogadja, és még segítséget is nyújt benne, de itt is felmerül az, hogy az ötlettől a kivitelezésig egy csomó szervezési dolgon kell keresztülmenni. Ezek egy része már elkezdhető, de egy másik része, pl. az MTT-pólók meg a facsemeték tőkét igényelnek.
Jelen pillanatban dolgozom az MTT arculattervének egy változatán, és tudtommal Gumipók is munkálkodik valami ilyesmin. Amikor megvan az értékelhető anyag - lehetőleg több változatban - akkor még jön a teljes tagságot érintő része: ki kell választani, hogy melyiket használjuk. Ha ez megvan, akkor lehet ilyenekben is elkezdeni az aktív, tényleges munkát, mint pl. az MTT-póló. Ja, és még valami kell hozzá: legalábbis terv-szinten az, hogy hogyan és honnan szerezzünk rá pénzt. Mennyi az, amit a tagság tud vállalni, és mennyire számítsunk külső forrásokra.
Ebben a munkában azt hiszem, azzal lehet már elindulni, hogy ki lehet deríteni, mely területek, önkormányzatok jöhetnek számításba. Persze olyanok, akik nem csak eltűrik, hogy a birtokukon facsemetéket ássunk a földbe, hanem akik hozzá is járulnak, és a továbbiakban is segítik azt, hogy a csemetéből szép nagy fa legyen. Egy másik kiötleni való az lehet, hogy milyen fát ültessünk? (És hova - mert a fafajtáknak ez sem mindegy.) Ez a látszólag egyszerű kérdés azért lehet érdekes, hogy a fa a fajtájával is kötődjön hozzánk és Tolkienhez. Ne csak egy fa legyen a sok között (vagy a sok hült helyén!), hanem az legyen A Tolkien-fa a környékbelieknek.
Ja, és van még egy probléma, amin viszont nem tudunk változtani: aligha vállalja bármely önkormányzat azt, hogy ebben a kisujját is mozdítsa, mivel jönnek a helyhatósági választások. Tartok tőle, hogy érdemben csak azok után lehet velük beszélni.

Lehet, hogy most azt látjátok a hozzászólásomból, hogy "ez a SÚ már megin' kötekszik"... De nem erről van szó. A fentiekkel az a célom, hogy a kiváló ötletek ne vesszenek el, és közösen szokjunk rá arra, hogy a nagy célokhoz vezető kis lépések megkezdését is vállaljuk. Ugyanúgy, ahogy a tábor, az összejövetelek szervezését is kiválóan összehozzátok.

Asszem húzok vissza vokálba, ennyi bőven elég belőlem egy napra ;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68247 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf: Ulmot nem vennéd be? Hiszen újrafordította a Szil-t és A Hobbitot.

Ring: És mit kezdenél egy ilyen felmérés eredményeivel?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68245 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ring: Ezt hogy valósítanád meg?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68240 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tolkien fordítós találkozó tényleg jó ötlet, Gandi! (Kicsit idegesítőek a különböző fordítások!)
Eszembe jutott egy olyan felmérés, csak úgy érdekességképp:
1.)hogy hányan olyvasták a könyvet?
2.)ha olvasták a film előtt vagy után?
3.)a filmet látta e (bár ez az előbbiből kijön)?
Mit szóltok hozzá? Az MTT keretein belül?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68236 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Tolkien 111. szülinapjának megünneplését már régóta fel akartam vetni, de mindíg elfeledkeztem róla. Mindenképpen meg kéne szervezni majd. :idea:


Igenigenigen!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68232 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hy all

Kinek mi én, azt mondom... van aki a fordításokat sürgeti, van, aki a táborokat és van, aki a faültetést.
Pont attól jó ez a szervezet, hogy egyiket sem mellőzi, pusztán azért, mert nem " illik " bele a magáról alkotott képbe. Én nagyon szívesen segítek bármiben, de leginkább most egy faültetést szerveznék meg, egy bizonyos terület lakosságával karültve :)

Gondolkodom már ilyesmin, hogy van nálunk egy terület, ahol nincs semmi, de már mióta....esetleg meg lehetne érdeklődni az Önkormányzatnál, szponzorokat keresni, lakosságnak szórólapokat osztogatni, fákat venni, és mi mint MTT-s pólókban fel-alá rohangálni ásóval a kezünkben, közben szórólapokat osztogatni :-)
Micsoda reklám lenne, úgy, hogy még közben a levegőt is javítottuk :-)

Ciao

Darkman

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.945 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére