Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 8 hónapja #71649 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igaz ami igaz, a HoME nekem is jól jönne, de a többi fontos megvan. Jut eszembe: A Babón, a GYU-n, a Szilmarilokon és a Gyűrű Keresésén kívül van még valami, amit érdemes beszerezni? Ja tényleg megvan nekem a Tolkien Enciklopédia is, az jó könyv, ha valami nem jut eszembe, 1xűen megnézem abban. Bocs, kicsit offtopic voltam.

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71564 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
www.konyvkereso.hu

megrendelhető


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71559 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Din irta: ...tapasztalataim szerint az "alap" Tolkien-művek is eltűntek (a GYU -tól kezdve a Szilmarilokon át a Gyűrű kereséséig ).
A törökbálinti Corában hegyekben áll a háromkötetes GYU, :!: :D mégpedig keménytáblás kötésben, ha jól emlékszem, kb.2800 Ft-ért.
Viszont a Gyűrű keresését mi is hajtjuk, aki tud lelőhelyet, az irjon Kincsőnek vagy nekem.
Előre is köszi!! :)

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71539 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Clip, szerintem a könyvtár nemcsak A Gyűrűk Uráról szól. Gondolom (vagy legalábbis bízom benne), hogy minden Tolkien által vagy Tolkienról írt művet lehet majd onnan kölcsönözni ;)

Dín, Isten hozott! :D Ha belegondolok, ideális FB-tag lennél. Lehet két jelöltem? :oops:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #71515 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szvsz nincs sok értelme a "privát" GYU-s könyvtárnak: aki olyan nagy GYU-fan (mint én :) ) az megveszi a könyveket. Másrészt egy könyv 1 embernél sokáig van, mire elolvassa + elfelejti visszavinni. Szvsz havonta 1 max. 2 ember tudná kölcsönözni. Amúgy jó 5let :wink:
Mondjuk nem rólam van szó, 3 és fél nap alatt kiolvastam először a GYU-t 8)

Más: Sil: én Bács-Kiskun megyében lakom - Kalocsán. Ha van még valaki Kalocsáról, jelentkezzen!

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71472 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tisztelt Tagtársak

Ma este újfent elkezdem a jólmegérdemelt szabadságomnak újabb szakaszát. Ennek megfelelően afk leszek. Ha valaki akar tőlem valamit az mobilon keressen. (06-20-9923-358) 24-25-én Szegeden leszek.

Akik alapítóként írtak alá Szegeden azok készüljenek mert kezemben az aláírni való. Keresni fogok én is mindenkit de lehet egem is keresni.

A könyvtár egyelőre csak terv, és egy darabig az is marad. A többit meg majd meglátjuk.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71426 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dín: Alapjában véve jó ötletnek tartom, de az a megyénként 30 tag egyelőre elég valószínűtlennek tűnik számomra. Budapesten viszont szerintem már most meg lehetne csinálni.
Van egyáltalán rajtam kívül valaki Bács-Kiskun megyéből? Itt még egy olyan probléma is belép, hogy a megyeszékhely (Kecskemét) nagyon messze van tőlünk, így inkább városi szinten lehetne csinálni valamit. Bár itt jó a helyzet, megnéztem, szinte minden van a könyvtárban (igaz, a gyerekkönyvtárban :cry: ).
Én már gondoltam régebben valami olyasmire, hogy kirakatok egy papírt a könyvtárban a telefonszámommal, hogy akit érdekel, hívjon, és kölcsönadom. De nagyon féltem a könyveimet, így nem csináltam meg.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71418 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
I'm back again!

Szerda óta egy dolog nagyon nyomja a pici lelkemet ("Something draws near. I can feel it." :D )

Könyvtár: induljunk ki abból az irreális alapfeltevésből, hogy nincs MTT-székház (tudom, tudom, hamarosan miénk lesz a Parlament :lol: , de addig is, amíg lezajlanak a tárgyalások, nincs helyünk). Arra gondoltam, hogy igen minimális összefogással a tagság részéről egy regionális (megkockáztatom: megyei) szintű "könyvtárhálozatot" lehetne létrehozni. Amire gondolok: Tegyük fel, hogy régiónként/megyénként van 30 aktív MTT-tag (ez nem egy elrugaszkodott szám, sőt!). Tegyük fel, hogy egy könyv ára 30 arany (lehet behelyettesíteni eurót, fontot, dollárt, jent, amit akartok). Ha minden tag bead 1 aranyat (netán a tagdíj egy részét erre fordítanánk), akkor máris megvan egy könyv. Ezt a megvásárolt könyvet (ami ugyebár a köz tulajdona, és itt a köz a Társaságot jelenti) aztán el lehet helyezni az adott régió-/megyeszékhelyen egy helyen. És ez a hely lehetne pl. egy könyvtár is, mert arról ugyan nincs infóm, hogy máshol hogyan műxik, de mifelénk probléma nélkül el lehet intézni, hogy a megyei könyvtárban egy polcot fenntartsanak az MTT-nek. Eredmény: érvényes könyvtárigazolvánnyal (ez biztosítja a könyvtárat, hogy neki is megérje, bár szerintem az MTT-tagok amúgy is beiratkoztak már vmi ilyes helyre) és tagságival lehetne kölcsönözni az eddig beszerezhetetlen könyveket. Gondolok itt nemcsak pl. a HoME-ra, hanem tapasztalataim szerint az "alap" Tolkien-művek is eltűntek (a GYU-tól kezdve a Szilmarilokon át a Gyűrű kereséséig).

Vélemény?

Üdv:
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71383 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dín ellen nekem sincs semmi kifogásom. (Ha csak azt nem számítjuk, hogy nem volt hajlandó kavargatni a vacsit. :wink: )

Képzeljétek, végre valahára írt Szendi és segít nekünk a könyvtáros programban! Juhé! :hello:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71250 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megnéztem persze...
szorri, hogy nem reagáltam, de éppen úszok (melóügyben)...huszadika után fellélegzés várható...addig is gyüjtök mindent amit kapok mailen, semmi nem vész el, és azért figyelek ide is:::: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71222 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
WB, Dín!

Laegolas: az FBT feladata nagon tömören összefoglalva az, hogy ellenőrizze az Elnökséget, hogy ne legyen benne álnokság. Komolyabbra fordítva a szót, felügyeli az Elnökség és a tisztségviselők munkáját, hogy az ne térjen el az alapszabálytól.

Batti: ha úgyis módosítani kell az alapszabályt az új beadáshoz, nem lehetne keresztülvinni, hogy Árpi bácsi méltó helyére kerüljön? Ha jól értettem a dolgot, erről a döntés már megszületett, csak az Alapszabályba nem került megszövegezésre, nem? Vagy erről is dokumentált titkos szavazás is kell, nem elég a köz felkiáltása?

Gandalf: jelentkezz, pls! Mi van az MTThp-vel??? Kellene becélnünk a dologról.

Gumipók: Megkaptál mindent amit küldtem a CD-hez? Megnézted a sablonokat, ugye? Ha valami hiányos, jelezd, mert 20-a után szublimálok, annyi dolgom lesz.

Most ennyi. Csillag ragyogja be találkozásunk óráját. (Kár, hogy a rusnya felhőktől nem látszik...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71113 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Na big nagy üdvözlet minden tolkienistának!


Visszatérve a nyári AFK-ról, amit mindenféle nyaralás/alkotói szabadság/lustaság (mikor melyik volt aktuális) miatt kellett közbeiktatnom, végignyálaztam a topicot (nem is lesz időm a többire! :? ), lementettem magamnak tüzetesebb (otthoni) tanulmányozás végett, és most egy kis felületes válaszolgatás:

Batti & Co.(=Batti, Morgana, ÉSzAH, Sötét Úr, Áfonya, Lamorak): Az FB-jelöléssel kapcsolatban az álláspontom Szeged óta nem nagyon változott, így nagyon nagy örömmel fogadtam a jelölést, és ha megválasztotok, nagyon szívesen vállalom! Amúgy most törölgetem a képernyőt, mert elsírtam magam, olyan megható volt...! (Na jó, de kevés híja volt! :wink: )

Batti alone: szeptemberben, ha nem késő, tudok CD-t szerezni, cirka 100Ft/db áron (80 perces Mercury), amennyiben érdekel valakit eme lehetőség (privátban vagy hivatalosan), az szóljon.

Bank: én feltétlenül az OTP-t javasolnám, annak ellenére, hogy kicsit se értek ezekhez a dolgokhoz, mindazonáltal ez a választás - szerintem - a következő előnyökkel mindenképp jár: sokkal nagyobb biztonság, mint más bankoknál; ha OTP-nél van folyószámla, akkor nincs olyan gond, hogy "elvesznek" bizonyos dolgok az ügyintézés során - ma Mo-n az OTP a default, és ezt a helyzetet érdemes kihasználni

Közgyűlés: nekem gyakorlatilag bármi megfelel, tekintve hogy most már egyetemistaként nem kell (annyira) igazodnom mindenféle órarendekhez, és hála legyen az isteneknek, amiért a felsőoktatás eme gyöngyszemében nagy lesz a szabadidőm! Ezért el tudok menni pl. dolgozni, vagy bármi mást csinálni, ami pénzt fial, így tudom finanszírozni az utazásokat meg ilyesmiket. Az egyetlen bizonytalan pont a táncversenyek ideje, de a felmerült időpontokban (szeptember/október eleje; január) nincs idény. Szal ráérek, mint állat.

Ja, Batti mégegyszer: küldd el légyszi mailben a Belépési Nyilatkozatot, meg minden New Member-eknek szóló infot, mert egy ismerősöm szeretne belépni, de nálam jelenleg semi olyan doksi nem leledzik, amit elküldhettem volna neki (címek is kellenének :!: ). Ja! Bár ahogy nézem az Alapszabály módosítva lesz, de már most jelezném, hogy szívesen venném, ha postáznátok az összes hivatalos/nemhivatalos doksit, ha másért nem, mert szeretem az ilyen dolgokat egy directoryban látni, szépen...

Vállalások: még benézek a Tolkien Tanulmányokba (írni már nem lesz időm, de save-elem), de itt is elmondom: nagyon szívesen és lelkesen vállalok mindenféle fordításokat, meg egyáltalán bármit, amibe bele merek fogni (kevés van, amibe nem 8) )!!!! Tessék regisztrálni!!!!

Elsőre ennyi. Pénteken jövök megint, addig otthon átnézem még párszor a hozzászólásokat, ésmég válaszolok, ha kell (biztos, hogy kell :) )

Üdv:
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71090 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
SU,

Egyetertek veled, ha van Quark es van aki csinalja, akkor mindenkepp azzal erdemes osszedobni.
A tartalmaval kapcsolatban lesz egy-ket otletem majd a kozgyulesen, ez most reszletkerdes amit ugysem tudunk itt megtargyalni.

FB tagsag:
Meglepett hogy ram is gondoltal :o h: . Ha masok nem vallalnak el, es esetleg engem masok is ajanlananak, es megmondjatok mit kell csinalnia egy ilyen embernek (es fel tudom vallalni), akkor nem zarkozom el tole.
De mivel altalaban eleg elfoglalt vagyok, lassuk elobb hogy Dinchamion vagy Franky mit szol hozza, es ha reszukrol nem megy akkor meglatjuk hogyan tovabb.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71073 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Írtam nektek egy szépet, szívhezszólót, tartalmasat, de elvitte Morgoth, egy szakadás képében... ;o(

Szóval, a tartalma az volt, hogy: FBT-be Dínt javaslom elsősorban. HA tudjuk a formaságokat tartani, akkor jelöltnek ajánlom figyelmetekbe frankyt is, és Laegolast. YAvanna, ha jól tudom, nem vállal ilyet - legalábbis az alakuló közgyűlésen még ez volt az álláspontja.

Kiadvány: mindenképpen papír kell, mert ezzel - ld. eredeti felvetés - az offline közönséget célozzuk meg. Meg azokat, akik sajnálják a drága online időt az ilyen "szerepjátékos marhaságokra" (bocs, szó szerinti idézet volt), amikor tutijó kis sex-site-ok is vannak a neten... :o \
A honlap ennek az online, kereshető, archivált/archiválhatóbb változata is lehetne, naprakészebb infókkal - feltéve, hogy Gandalfék végre előbukkannak a Caradhras tetején. Lényeg az, hogy részleteiben más a szilikon-, és más a szénalapú életjelünk célja és célközönsége.
franky, neked van igazad: ha van QXP, akkor kár a Worddel vagy akár a CorelDROW-val (a DTP sötételfje) patchelni, nem is beszélve az MS-Works-öt és tsait. Több, mint 10 éve foglalkozom hasonlókkal, és Corelllel, Worddel szinte bármit meg tudok csinálni - de ha jót akarok, akkor azt mondom, hogy QuarkExpress kell hozzá.Eleve a nyomdáknak is jobb egy Quarkból írt PostScript (fóleg, ha Mac-en készült...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71043 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Miket látok én itt? Kiadványszerkesztés? Ezt fogom csinálni ha nagy leszek - médiatechnológiát tanulok az főiskolán! :)
Tehát ezúton felajánlom magam...ill. szolgálataimat a nemes ügy érdekében!
Franky, Yavi: rám számíthattok!
(Legalább valahogy hasznossá tudom magam tenni a társaság ügyeiben! :wink: )[/b]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71039 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Atyaég... elég nehéz volt majd egy hónapi anyagot átrágni - de megérteni még nehezebb...
Most nem is próbálok összefoglalóan hozzászólni minden addig felmerült kérdéshez (mert szeretnék ma még aludni id :) ).
Az újsággal/kiadvánnyal kapcsolatban: a szeptemberi gyűlés után valóban gondolkozhatnánk egy bemutatkozó példányon, amit mondtatok, hogy mit csináltunk eddig tervek stb stb. Ez lehetne mondjuk nyomtatva. Viszont szerintem rendszeresen megjelenő valamire nincs olyan nagy szükségünk, vagy ha lesz is mit beletenni, innkább webes formában kellene.
Egyébként a szeptember 21 nekem jó! (vagyis biztos...)
Egyébként megdicsérem Battit, hogy ilyen hamar bejelentette! mert így nem ez ütközik mással, hanem a más program ütközik ezzel :) ...
A szegedi a. u.-ről készült CD-vel végülis mi van? Lehet már CD-t küldeni, és ha igen, hova?
SZiget: nagyon jó lenne kimenni!!! Én nem is tudtam erről a Civilfaluról, de nagyon jól hangzik...
Egyelőre ennyi.. (hát nagyon értékes volt.. :) )

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70983 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

franky írta: QuarkXPress-t (kiadvanyszerkeszto, meghozza elterjedt, es eleg profi) ismerem eleg behatoan 4.0-ig bezarolag. Ha valakit erdekel, tudok segiteni... 7 eve foglalkozom grafikaval/kiadvanyszerkesztessel... stbstb...


Szerintem ez jó lenne... Ezt meg kellene beszélni a közgyűlésen, nem? :hein: Mert most sokan AFK-k...
[size=9:3i8w69h6](Mellesleg kicsi koromban én mindig újságot akartam csinálni, azon tanultam meg a Wordot... meg mindenféle gépelésen persze.)[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70976 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bevallom őszintén, hogy abszolúte semmit nem tudok arról, hogy hogyan is megy egy ilyen kiadványszerkesztés :oops: , viszont rettenetesen érdekelne!!! Tehát óriási bennem az ez irányú lelkesedés! :D
Ha egyszer beindul a dolog akkor nagyon szívesen megtapasztalnám, hogy hogyan is megy ez az egész! Tehát ha valaki majdan belefog a dologba, no meg ha van kellő ideje és energiája, akkor please avasson be! Amiben meg tudok, abban nagyon szívesen segédkezem! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70942 Írta: franky
franky válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
QuarkXPress-t (kiadvanyszerkeszto, meghozza elterjedt, es eleg profi) ismerem eleg behatoan 4.0-ig bezarolag. Ha valakit erdekel, tudok segiteni... 7 eve foglalkozom grafikaval/kiadvanyszerkesztessel... stbstb...

Udv. F.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70931 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
De hol van Dínchamion? Mert ugye szükséges az ő igenje is a jelöléshez, sőt megválasztásához. Eddigi állás D:F 4:2 . Mellesleg Dín nekem is szimpatikus, de nem ártana végre egy pesti FB tag vagy tévedek. Ki fog az orromra koppintani 8) . Vic ha jól emlékszem egyszer már vissza utasította. Mellesleg péntek reggelig nem ártana dönteni, mert akkor szándékozom átvenni aláírásra a kész dokumentumokat az ügyvédi irodában és nem ártana ha később nem kellene módosítani semmit.

Vannak olyan semmire való egyszerű kiadványszerkesztők, amelyekkel mégiscsak lehet valamit létrehozni és a kezelésük is egyszerű. Néhány oldal terjedelemig (2-10) kiválóan alkalmazhatóak. Ott van még a terjesztésre a .pdf fomátumamit mindenki megnézheti sőt akár ki is nyomtathatja.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70929 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Lamorak írta: Szerkesztésre én szívesen kapható lennék, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy Wordben akarjuk csinálni, a kiadványszerkesztőkkel meg nem vagyok nagy barátságban... ki ért ilyenekhez?


En mar egy masik kiadvanyt szerkesztek meghozza Wordben es semmi bajom nincs vele, eddig barmit meg tudtam csinalni amit csak akart a "megrendelo".
Persze ha van valakinek kiadvanyszerkesztoje, ideje es kedve es elvallalja, az meg jobb.
Ha nincs ilyen, akkor vallalom hogy megcsinalom Wordben.
(PDF is megy ha kell).

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70927 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A közgyűlés időpontja nekem OK; kiadványról viszont tényleg akkor kellene elkezdeni beszélni, mikor majd tudunk mit belerakni. Nem lenne rossz ötlet mondjuk összerakni egy első nyitószámot ősszel, amelyben összefoglaljuk, mit csináltunk eddig, milyen kapcsolataink vannak, és miket tervezünk. Arról persze, hogy ezt nyomtatásban kell-e csinálni (egyelőre), vagy jól megszerkesztett webes formában, el kellene gondolkodni.
Későbbiekre nézve arról kell gondolkodni, milyen formában is szeretnénk csinálni. Szerkesztésre én szívesen kapható lennék, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy Wordben akarjuk csinálni, a kiadványszerkesztőkkel meg nem vagyok nagy barátságban... ki ért ilyenekhez?
Dínt én is maximálisan támogatom a Felügyelő Bizottságba.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70899 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
FBT-ről nem nyilatkozom, ahhoz túl kevés emberkét ismerek személyesen (és a fórumról sem mindenkit egyenlő arányban.
Tudtommal nekünk jó a szept. 21., de ez leginkább szeptember elején fog kiderülni (tudom, addig nem lehet várni), mert akkor indul be a suli+ szakkörök... :roll:
Szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70864 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

ÉSzAH írta: Felügyelő bizottsági tagnak én is Dínt jelölném. Felelősségteljes fiatalembernek ismertem meg, akit szívesen látnék döntéshozó/ellenőrző pozícióban.


Maximális egyetértésben leledzek. Dínt én is támogatom! :itscool:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70853 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ancalimon írta: Aiya Narië!

Meg tudnád kérdezni apukádtól, hogy egy 24 oldalas, A/4-es formátumú (kettéhajtott A/3-asokból összetu˝zött), fekete-fehér anyag kinyomtatása, mondjuk 200 példányban mennyibe kerülne?

Na elég régen írtam ide... :roll: ...
Naszóval:ez a bizonyos példány elvileg 15000 ft-ba kerülne,de (ki sem merem mondani,de ne vegyétek készpénznek...) ,most megyek 1 táborba,és az ottani szereplésemtôl függôen apukám akár ingyen is megcsinálná nektek (ha nem jön össze :arrow: lesérülök,botrányt csinálok stb. kérlek ne nyakazzatok le,jó?).Szóval megpróbálok jól hajtani,mert nagyon szeretném ha összejönne!!!!

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70837 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A közgyűlés időpontjára nekem jobb lenne egy későbbi.
Batti, beszéltünk egy október elejéről nem???
De ha minden kötél szakad, akkor ... hát még akkor sem tudom. De majd kiderül.

Felügyelő bizottsági tagnak én is Dínt jelölném. Felelősségteljes fiatalembernek ismertem meg, akit szívesen látnék döntéshozó/ellenőrző pozícióban.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70822 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Visszatértem messzi Felvidékről és mielőtt újra elutazom, hozzáfűznék a gondolatokhoz egyet s mást.

FB-tagnak én feltétlenül Dínt ajánlanám, tekintve az eddigi hozzászólásai és tevékenysége érettségét.

Az újsággal kapcsolatban. A megjelentetés módja és formája sokkal több problémát rejt, mint a tartalom. Tegyük fel, hogy nem a világhálón szeretnénk terjeszteni. Ehhez viszont kiadót kell találnunk. Nem vagyok járatos ezen a téren, de az anyagiakat tekintve mennyire terhelne ez meg bennünket?
(Viszont, ha a neten akarjuk 'terjeszteni', akkor minek a honlap, pontosabban minek külön újság?)

Másrészt, a tartalmat tekintve, én nem aggódnék. Kezdve az előadások anyagával, fordításokkal, aktuális információkkal a Társaságról és az annak tagjai által átéltekről, egészen az általunk készített illusztrációkig, történetekig széles a lehetőségek palettája egy (mondjuk) kéthavonta megjelenő újság számára. És vagyunk itt elegen grafomának ahhoz, hogy mindig legyen mit megjelentetni.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70803 Írta: franky
franky válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jezusom... vagy annak megfelelo kozepfoldei maia-m... 8)
Semmi hatso gondolat nem volt a tarsasagotok szo mogott... Igy sikerult leirnom... talan az volt bennem, hogy emlekezetes dolgok ota nem folyok bele szandekosan tarsasagUNK ugyeibe, nem szeretnek senkit sem megserteni, emogott sincs hatso gondolat.

A jelolest tovabbra is koszonom. Ugye ha esetleg megvalasztotok, nem fogtok minden szavam mogott hatso gondolatokat keresni? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70802 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
+1 FBT-jelöltem 3 db lett volna.
Ha Ancalimon nem vállalja, és Vic sem, maximálisan támogatom franky-t.
Szeptember 21 yo.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70801 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igaz, igaz, csak ne üss!!! :sungl:

Talan ez a piros szin az amitol ugy erzik mintha keszen lennel barkinek leharapni a fejet :D

L.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.911 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére